Сабақ жоспары
|
Сабақ: |
Мектеп: «Герасимовка орта мектебі» КММ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Битимбева Айнур Малгаждаровна |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Зат мөлшері. Стехиометриялық заңдар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты |
10.1.1.3 зат мөлшері ұғымын және стехиометриялық заңдарды қолданып есептеулер жүргізу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар істей алады: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Зат мөлшеріне қатысты формулаларды біледі. Формулаларды қолдана отырып, есептерді шығара алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі істей алады: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Заттың массасы, зат мөлшері және мольдік массасы арасындағы байланысын сипаттайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар істей алады: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Стехиометрияның заңдарына күрделі есептерді шығарады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Физика (моль, Авогадро тұрақтысы, мольдік көлем.) Математика (сандық есептеулер) |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтармен байланыс |
Жұптық жұмыс арқылы, зат мөлшерін және стехиометриялық заңдарды қолданып есептеулер жүргізу барысында, оқушыларды серіктестікке, жауапкершілікке, өмір бойы білім алуға баулу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар: Зат мөлшері ұғымының анықтамасын айтады. Физикалық шамалардың белгіленуін, өлшем бірлігін дұрыс жазады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер (пәнге арналған сөздік және терминология): |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Зат мөлшері, моль, масса, мольдік масса, Авогадро саны, бөлшектер саны |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құрылымдық бөлшектердің сандарын есептеу үшін қандай физикалық шама енгізілді? 1 моль заттың массасы қалай аталады және оның өлшем бірілігі неге тең? Зат мөлшері ұғымына қатысты формулалар бойынша есептеулерді жүргізе алдыңыз ба? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ғылымға, СИ жүйесінде зат мөлшері деп аталатын, физикалық шама енгізілген. Неліктен? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тыңдалым мен оқылым бойынша ұсыныстар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Зат құрамындағы бір типті құрылымдық бөлшектердің санын сипаттайтын физикалық шама - ... ....... . Моль - ……. …… массасында қанша құрылымды бөлшек болса, сонша құрылымдық бөлшегі бар заттың мөлшері. Мольдік масса мен салыстырмалы атомдық массаның ұқсастығы мен айырмашылығы неде? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
8.2А Зат мөлшері 8.2В Стехиометриялық есептеулер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Басы 8 минут |
2 мин 4 мин 1 мин 1 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу, оқушыларды түгелдеу, сабаққа дайындықтарын тексеру. Үй тапсырмасын сұрау «Сұрақ-жауап»:
ҚБ: Мадақтау. Оқушыларды топқа бөлу (N, V , m физикалық шамалардың белгілері жазылған карточкалар арқылы топтасады) Карточкаларда жазылған физикалық шамаларды не байланыстарады? (оларды зат мөлшері арқылы есептеуге болады) Олай болса, біздің бүгінгі тақырыбымыз не туралы? Оқушыларды сабақтың тақырымен, сабақ мақсатымен және бағалау критерийларымен таныстыру.
|
Презентация физикалық шамалардың белгілері жазылған карточкалар Презентация |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы 27 мин |
3 мин 5 мин 4 мин 7 мин 8 мин |
Тыңдалым алды тапсырма
Моль. Зат мөлшері. Авогадро саны. Мольдік масса туралы бейнеролик көрсету. Топтық жұмыс. «Концептуалдық кесте»
ҚБ: Топтардағы өзара тексеріп, бағалау (+, – ) Жұптық жұмыс. «Кім жылдам?» 1-жұп. 1. 7 г азот молекуласы қанша молекула құрайды. 2. Газдар бір-бірімен қандай қатынаста әрекеттесті? 2H2 + O2 = 2H2O сутек оттек су 3. 0,4 моль О2 қ.ж. қандай көлем алады? 2-жұп. 1. 36 г судағы молекулалар санын анықтаңдар. 2. Газдар бір-бірімен қандай қатынаста әрекеттесті? N2 + 3H2 = 2NH3 азот сутек аммиак 3. 2,5 моль Н2 қ.ж. қандай көлем алады? 3-жұп. 1. 2 моль тұз қышқылының массасын табыңыз. 2. Газдар бір-бірімен қандай қатынаста әрекеттеседі? 2NО + О2 = 2NО2 азот (II) оксиді оттек азот (IV) оксиді 3. 5 моль CO2 қ.ж. қандай көлем алады? ҚБ. (дайын жауап арқылы бір-бірінің жауаптарын тексеріп бағалайды)
Жеке жұмыс. Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы. (қосымша №1) Сараланған тапсырма (қосымша №2) |
Презентация Кестелер Презентация Үлестірме қағаздар Презентация Қосымша 1 Қосымша 2 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Соңы 5 мин |
4 мин
1 мин |
Рефлексия. «Бағдаршам». Жасыл- зат мөлшері ұғымын түсінемін және стехиометриялық заңдарды қолданып есептеулер жүргіземін Сары- формулаларды қолдана аламын, есептеулерді жүргіземін. Кызыл- зат мөлшеріне қатысты формулаларды білемін, есеп шығаруда қиналамын.
Үйге тапсырма: §21. 95 бет. 4,5,6 есептерді шығару. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат https://youtu.be/9IfkvWRfYXQ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жопарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері, АКТ-мен байланыс. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Барынша қолдауды қажет ететін оқушыларға зат мөлшерін қолданып, массасын анықтауда ұқсас шығарылған есептер үлгісі ұсынылады. Орташа қолдауды қажет ететін оқушыларға зат мөлшерін, қолданып, массасын анықтауда жетелеуші сұрақтар беріледі.
Қо Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ
жоспары Сабақ: Мектеп:
«Герасимовка орта мектебі» КММ Күні: Мұғалімнің
аты-жөні: Битимбева Айнур
Малгаждаровна Сынып: Қатысқандар
саны: Қатыспағандар
саны: Сабақтың тақырыбы: Зат
мөлшері. Стехиометриялық заңдар Сабақ негізделген
оқу мақсаты 10.1.1.3 зат мөлшері ұғымын
және стехиометриялық заңдарды қолданып есептеулер
жүргізу Сабақтың
мақсаттары Барлық оқушылар істей
алады: Зат мөлшеріне қатысты
формулаларды біледі. Формулаларды қолдана
отырып, есептерді шығара алады. Оқушылардың
көпшілігі істей алады: Заттың массасы, зат
мөлшері және мольдік массасы арасындағы байланысын
сипаттайды. Кейбір оқушылар
істей алады: Стехиометрияның
заңдарына күрделі есептерді шығарады. Бағалау
критерийлері Зат мөлшеріне қатысты
формулаларды біледі. Формулаларды қолдана отырып, есептерді шығара
алады. Заттың массасы, зат мөлшері
және мольдік массасы арасындағы байланысын
сипаттайды. Физика (моль, Авогадро
тұрақтысы, мольдік көлем.) Математика (сандық
есептеулер) Құндылықтармен
байланыс Жұптық жұмыс арқылы,
зат мөлшерін және стехиометриялық заңдарды қолданып есептеулер
жүргізу барысында, оқушыларды серіктестікке, жауапкершілікке, өмір
бойы білім алуға баулу. Тілдік
мақсат Оқушылар: Зат мөлшері ұғымының
анықтамасын айтады. Физикалық шамалардың
белгіленуін, өлшем бірлігін дұрыс жазады. Негізгі сөздер
мен тіркестер (пәнге арналған сөздік және
терминология): Зат мөлшері, моль, масса,
мольдік масса, Авогадро саны, бөлшектер
саны Сыныптағы диалог/
жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер Талқылауға
арналған сұрақтар: Құрылымдық бөлшектердің
сандарын есептеу үшін қандай физикалық шама
енгізілді? 1 моль заттың массасы қалай
аталады және оның өлшем бірілігі неге тең? Зат мөлшері ұғымына
қатысты формулалар бойынша есептеулерді жүргізе алдыңыз
ба? Сіз неліктен
... екенін айта аласыз ба? Ғылымға, СИ
жүйесінде зат мөлшері деп аталатын, физикалық шама енгізілген.
Неліктен? Тыңдалым мен
оқылым бойынша ұсыныстар: Зат құрамындағы бір типті
құрылымдық бөлшектердің санын сипаттайтын физикалық шама - ...
....... . Моль - ……. …… массасында қанша
құрылымды бөлшек болса, сонша құрылымдық бөлшегі бар заттың
мөлшері. Мольдік масса мен
салыстырмалы атомдық массаның ұқсастығы мен айырмашылығы
неде? Алдыңғы
оқу 8.2А Зат
мөлшері 8.2В Стехиометриялық
есептеулер Жоспар Жоспарланған
уақыт Жоспарланған
жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді
жазыңыз Ресурстар Басы 8
минут 2 мин 4 мин 1 мин 1
мин Ұйымдастыру
кезеңі: Оқушылармен амандасу, оқушыларды
түгелдеу, сабаққа дайындықтарын
тексеру. Үй тапсырмасын сұрау
«Сұрақ-жауап»: Көміртек атомы массасының 1/12
бөлігіне тең шама? Элементтердің салыстырмалы
атомдық массаларының мәні қайда
көрсетілген? Заттың салыстырмалы
молекулалық массасы деген не, ол қалай
белгіленеді? Абсолюттік атомдық және
молекулалық масса дегенді қалай
түсінесіндер?
ҚБ:
Мадақтау. Оқушыларды топқа
бөлу (N, V ,
m физикалық шамалардың белгілері жазылған
карточкалар арқылы
топтасады) Карточкаларда жазылған физикалық шамаларды не
байланыстарады? (оларды зат мөлшері арқылы есептеуге
болады) Олай болса, біздің бүгінгі тақырыбымыз не
туралы? Оқушыларды сабақтың тақырымен, сабақ
мақсатымен және бағалау критерийларымен
таныстыру.
Презентация физикалық шамалардың белгілері жазылған
карточкалар Презентация Ортасы 27 мин 3
мин 5 мин 4 мин 7 мин 8
мин Тыңдалым алды
тапсырма Зат құрамындағы бір типті
құрылымдық бөлшектердің санын сипаттайтын физикалық шама - ...
....... . Моль - ……. …… массасында қанша
құрылымды бөлшек болса, сонша құрылымдық бөлшегі бар заттың
мөлшері. Мольдік масса мен салыстырмалы
атомдық массаның ұқсастығы мен айырмашылығы
неде? Моль. Зат мөлшері. Авогадро саны. Мольдік
масса туралы бейнеролик
көрсету. Топтық жұмыс. «Концептуалдық
кесте»
Физикалық
шама
Белгіленуі
Өлшем
бірлігі
Зат мөлшерін анықтайтын
формула Масса
(мысал)
m
г n
=
m M
Авогадро
саны
Көлем
Мольдік
масса
Мольдік
көлем Бағалау
критерийі Дескриптор - зат мөлшеріне қатысты
формулаларды жазады. -
физикалық шамалардың
белгіленуін жазады, - физикалық шамалардың өлшем
бірліктерін жазады, - формулаларын
тиісті ұяшыққа жазады. ҚБ: Топтардағы өзара тексеріп, бағалау (+, –
)
Жұптық жұмыс. «Кім
жылдам?»
1-жұп.
1. 7 г азот молекуласы қанша
молекула құрайды.
2. Газдар бір-бірімен қандай
қатынаста әрекеттесті?
2H2 + O2
= 2H2O
сутек оттек
су
3.
0,4 моль О2 қ.ж. қандай көлем
алады?
2-жұп.
1. 36 г судағы молекулалар санын
анықтаңдар.
2. Газдар бір-бірімен қандай
қатынаста әрекеттесті?
N2 + 3H2 = 2NH3
азот сутек аммиак
3. 2,5
моль Н2 қ.ж. қандай
көлем алады?
3-жұп.
1. 2 моль тұз қышқылының
массасын табыңыз.
2. Газдар бір-бірімен қандай
қатынаста әрекеттеседі?
2NО + О2 =
2NО2
азот (II) оксиді оттек азот
(IV) оксиді
3. 5
моль CO2 қ.ж. қандай көлем
алады?
ҚБ. (дайын жауап арқылы
бір-бірінің жауаптарын тексеріп
бағалайды) Бағалау
критерийі Дескриптор Стехиометриялық
заңдарды қолданып есептеулерді жүргізеді Стехиометриялық
заңдарды қолданып, әр түрлі типтегі сандық есептерді
шығарады.
Жеке
жұмыс.
Қалыптастырушы бағалау
тапсырмасы. (қосымша №1)
Сараланған тапсырма
(қосымша №2)
Презентация
Кестелер
Презентация
Үлестірме
қағаздар
Презентация
Қосымша
1
Қосымша
2
Соңы
5 мин
4 мин 1 мин Рефлексия.
«Бағдаршам». Жасыл-
зат мөлшері ұғымын түсінемін
және стехиометриялық заңдарды қолданып есептеулер
жүргіземін Сары-
формулаларды қолдана аламын,
есептеулерді жүргіземін. Кызыл- зат мөлшеріне қатысты
формулаларды білемін, есеп шығаруда
қиналамын. Үйге тапсырма: §21. 95 бет.
4,5,6 есептерді шығару.
Қосымша
ақпарат https://youtu.be/9IfkvWRfYXQ
Саралау – Сіз қосымша көмек
көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға
тапсырманы күрделендіруді қалай
жопарлайсыз?
Бағалау – Оқушылардың
үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
Қауіпсіздік және еңбекті
қорғау ережелері, АКТ-мен байланыс.
Барынша қолдауды қажет ететін
оқушыларға зат мөлшерін қолданып, массасын анықтауда ұқсас
шығарылған есептер үлгісі ұсынылады.
Орташа қолдауды қажет ететін
оқушыларға зат мөлшерін, қолданып, массасын анықтауда жетелеуші
сұрақтар беріледі.
Қо | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||



