Тақырып бойынша 11 материал табылды

Ашық сабақ:"Алаш" қозғалысы және қазақ революционер-демократтарының саяси көзқарастары. 11 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Бұл тақырып 11 сыныптың оқу бағдарламасының 3 тоқсанында оқылатын тақырып.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді жоспар


Бөлім

"Алаш" –қоғамдық ой және ұлттық идея

Педагогтің Т.А.Ә.

Мусралинова Умыткуль Советхановна

Күні:17.02.2021 ж.

Қатысушылар саны: 12

Қатыспағандар саны:12

Сынып: (кезекші сынып)

11 «В»

Сабақтың тақырыбы

"Алаш" қозғалысы және қазақ революционер-демократтарының саяси көзқарастары

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

11.3.2.1 «Алаш» ұлттық идеясының тарихи негіздерін анықтау;

Сабақтың мақсаты

Барлығы: «Алаш» қозғалысы қайраткерлерінің саяси көзқарастарын түсіндіреді;

Көпшілігі: Қазақстандағы қоғамдық-саяси ойдың дамуына зиялы қайраткерлердің қосқан үлесін талдайды.

Кейбірі: Мемлекеттің дамуындағы саяси партиялардың рөлін бағалайды

Ойлау дағдыларының деңгейі

жоғарғы деңгей дағдылары

Бағалау критериі

«Алаш» қозғалысы қайраткерлерінің саяси көзқарастарын HIPP формуласы бойынша талдайды.

Тілдік мақсат

Оқушылар: ХХ-ғасырдың бас кезіндегі идеогогиялық күрес негізін анықтау мақсатында кесте толтырады (жазылым)

Негізгі ұғымдар мен лексикология: Алаш қозғалысы, Алаш партиясы, Алаш зиялылары, Алаш автономиясы, Алаш орда

Талқылауға арналған сұрақтар:

«Алаш» идеясының тарихи маңызы қандай және неліктен оны қазақ зиялы қауым өкілдері басқарды. Диалогқа/жазылымға арналған сөзтіркестері: Алаш идеясының негізгі ұстанымдары... Алаш идеясының өзегі... деп ойлаймын Жазылымға арналған тапсырмалар:

Тарихи концепт

маңыздылық

Құндылықтарға баулу

Патриотизм, ұлттық сана сезім, отансүйгіштік

Пәнаралық байланыс

Дүниежүзі тарихы, Әдебиет, Құқық негіздері

Алдыңғы білім

Қазақ ағартушыларының қоғамдық саяси көзқарастары туралы қалыптасқан білімдері бар


Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басталуы


Ұйымдастыру кезеңі

Топтастыру - ПАЗЛ» әдісімен

1-топ «Алаш»,

2-топ «ұлттық»,

3-топ «Идея».

(Ұ) БЫМ «Суреттер сөйлейді» әдісі

Мына суреттер сіздерге қандай ой салады? (М)Сабақтың оқу мақсатымен, күтілетін нәтижелерімен таныстыру


Сынып 3-топқа топтасады.

Суреттерге қарап, Алаш зиялыларының тарих сахнасындағы маңызы туралы айтады




Бағалау парағы



Алаш көшбасшыларының портреттері

2-слайд

Ортасы














«Резюме» әдісі хронометражбен жұмыс Төмендегі зиялы қауым өкілдерінің қоғамдық саяси қызметтеріне түйіндеме түзіңіз

1-топ: «Алаш» партиясының өкілдері

2-топ: «Үш жүз» партиясының өкілдері

3-топ: «Түркістан» одағының өкілдері

(Жт) «Жариялау» әдісі Өз позицияңызды негіздеңіз:

А) Ұлттық мемлекеттілікті жаңғыртудағы

«Алаш» партиясының рөлі;

Ә) Алаш бағдарламасындағы ұлттық идеологияның маңызы;

Б) Алаш идеясының тұжырымдамалық негізде рінің әр түрлі салаға әсері.

(Ж) Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырма

Деректерге және өз біліміңізге сүйеніп, «Алаш» қозғалысы қайраткерлерінің саяси көзқарастарын HIPP формуласы бойынша

талдаңыз

1-қадам: ақпараттық органайзермен танысады

2-қадам: берілген үлгіге сай әр өкілге түйіндеме түзеді

3-қадам: түйіндемесін келесі топтарға ұсынады

4-қадам: топтық бағалау




Әрбір топтағы жұптар бір сұрақ бойынша өз позициясын анықтайды, топ спикері 3 жауапты толық жариялайды, топ ұстаны-мын жеткізеді



Дескриптор:

- қайраткерлерінің саяси көзқарастарына әсер еткен тарихи оқиғаны біледі; - қайраткерлер өз ойларын қандай аудито рияға бағыттағанын анықтайды; - қайраткерлердің көзқарасын, мақсатта рын анықтайды;




Бағалау парағы






Оқулық, П.33-34.



Ақпараттық органайзер – 12

карточка



Оқулық, 56-63 беттер









ҚБ парағы



Аяқталуы


Тестік жұмыс. Интербелсенді тақтада бекітуге арналған тест сұрақтары беріледі

Кері байланыс - «Белгілер» әдісі

Оқу тапсырма: «Алаш» ұлттық идеясы ның маңызы» тақырыбында мақала жазу.

Сабақты қортындылау. ХХ ғас. бас кезіндегі идеогогиялық күрестің тарихи маңызы қандай?

Интербелсенді тақтада берілген бекіту тест сұрақтарына жеке-жеке қол көтеру арқылы жауап береді.

Әр белгі бойынша пікір білдіреді.



Кейбірі жауап береді


Бағалау парағы

Кері байланыс парағы



Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
doc
01.05.2021
3820
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курс саны 12