Ашық сабақ.Баскетбол.Ойын ережесі.

Тақырып бойынша 31 материал табылды

Ашық сабақ.Баскетбол.Ойын ережесі.

Материал туралы қысқаша түсінік
Баскетбол спорттық ойыны ашық сабақ.11 сынып
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары

Баскетбол.Ойын ережелері.

(сабақтың тақырыбы)

Бөлім:

Спорттық ойындар

Педагогтың Т.А.Ә (болған жағдайда)

Болат Еркебұлан Болатұлы

Күні:

25.11.2024 жыл

Сынып: 11 А

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Баскетбол.Ойын ережелері.

Оқу мақсаттары:


Сабақтың мақсаты

Баскетбол ойынының негізгі ережелерін үйрету және практикалық дағдыларды дамыту.

Ойын кезінде әділдікке,командалық жұмысқа және өзара қолдауға баулу.

Ұлттық құндылық

Ойындардағы коммуникативтік дағдылар арқылы әлеуметтік дағдыларды дамыту.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыты

Педагогтың әрекеті

Оқушылардың

әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

10-15 минут

Ұйымдастыру сәті.Оқушыларды сапқа тұрғызу,амандасу.Оқушылардың спорттық киімдеріне назар аудару. Қатарда түзу тұруың қадағалау.Реттік саналу. Келмеген оқушылардың себебін анықтау. Бүгінгі сабаққа жақсы көңіл-күй тілеу.Баскетбол добын бір-біріне беру арқылы бүгінгі сабаққа жақсы тілектер айту. Сабақтың тақырыбымен және мақсатымен таныстыру. Техникалық қауіпсіздік ережелерін ескерту. Бой жазу жаттығуларын ережеге сай орындалуын қадағалау.

3-4 минут жүгіру.

Тапсырма бойынша жүру.

Қол белде аяқтың ұшымен, өкшемен іші-сыртымен жүру.

Жартылай, толық отырып жүру, қос аяқпен секіру

Жүгіру жаттығулары:

Жүгіру жаттығуларын спорт алаңының бір бұрышынан екінші бұрышына берілген фишкалар арқылы жүгіру жаттығуларын орындау.

а)Жеңіл жүгіріспен, оң-сол жақ қапталмен, артпен жүгіру

ә)Қолды алдыға, артқа, жанға соза тізіге, өкшені, аяқтың сыртқы-ішкі жанына жеткізе жүгіру

Орында жасалатын жалпы дамыту жаттығулары.

ЖДЖ музыка ырғағымен орындау.


Б.қ н.т қол белде басты алға,артқа,оң-солға 4-санына жасау

Қол иықта 1-2 алдыға, 3-4 артқа айналдыру, т.б жаттығулар.

Қол кеуде тұсында 1-2 қол бүгулі артқа, 3-4 толық жаза оң-сол қапталға бұрыла,қолды жанға соза иіле 1-2 оңға 3-4 солға аяқ ұшына жеткізу.

Қол желкеде 1.оң шынтақты сол аяқтың тізесіне,2.б.қ. 3-4 екінші жаққа қайт-у.

Оң қол жоғарыда,сол қол белде 1-2 сол жаққа иіле,3-4 келесі жаққа.

1 қолды алға соза 2 жоғары көтере аяқ ұшына 3 жанға 4 б.қ.

1 қолды соза артқа шалқаю 2 иіле аяқ ұшына 3 қол алға жүрелей отыру 4 б.қ. Белге орындалатын жаттығулар. Тізеге орындалатын жаттығулар.

Б.қ н.т 1 оң аяқты бүге жанға отыру, 2 б.қ 3 сол жаққа, 4 б.қ.

Б.қ н.т 1 оң жаққа бұрыла тізеге отыру, 2 б.қ 3 сол жаққа, 4 б.қ.

Қол аяқ буындарына орындалатын жаттығулар.

Оң-сол,қос аяқпен секіру.

Демді қалыпқа келтіру.








Сабаққа спорттық киіммен келу. Қатарға тұру. Сәлемдесу. Сабақтың тақырыбымен және мақсатымен танысу. Техника қауіпсіздігін сақтау. Тапсырма бойынша жүгіру. Бой жазу жаттығуларын орындау. Тыныс жолдарын қалпына келтіру.ЖДЖ жасау.










ҚБ

Жарайсың !!!

   

Жақсы !!!

   

Керемет!!!

  



Жақсы жасаған оқушыларға смаиликтертарату.










Ысқырық. Фишкалар. Калонка,смайлектер.


Әр түрлі белсенділік үшін үлкен,бос кеңістік.Баскетбол алаңы,баскетбол добы.

Сабақтың ортасы

20-25 минут

Жаңа сабақты түсіндіру үшін теориялық білім беру мақсатында оқушыларға проектор арқылы слайд көрсету.Берілген орындыққа отырғызып слайдтарды оқушыларға оқытып түсіндіру.Баскетбол ойынының пайда болу тарихын және ережесін түсіндіру.Баскетбол қалқанының размерлері мен баскетбол алаңы,баскетбол добы туралы мәліметтер айту.Баскетболдың Қазақстандағы дамуы мен спортшылар жайында мәліметтер беру.Кері байланыс жасау мақсатында QR-код арқылы интернеттен тест тапсырмаларын орындауға нұсқау беру.Тест тапсырмаларын дұрыс орындаған оқушыларға смайликтер беру.

Практикалық бөлім басталарда екі топқа бөліп жұппен жұмыс жасау.Екіге бөлу накидка кигізу арқылы.

Практикалық бөлім:

  • Екі қолмен кеудеден лақтыру. Бастапқы жағдайда доп кеуде тұсында болады. Бір аяқ ептеп алдыға қойылуы мүмкін. Аяқтар ыңғайлы, орнықты жағдай жасап тұру керек.Денеге жоғары бағытталған қозғалыс беретін аяқтың созылуымен қатар олар жоғарыға қарайсозылуы керек, допқа доға тәріздес траектория жасалу керек.

  • Бір қолмен иықтан беру. Бастапқы жағдайда доп иық тұсында бір қолдың білезігінде болады. Екінші қолы оны демеп тұруы мүмкін.Кезену кезінде баскетболшы доп беретін жаққа қолы бұрылып дененің қарсы қимылмен қолды алдыға созып допты қажетті бағытқа жібереді. Бастапқы жағдайда доп беретін қолмен әр аттас аяқ алға қойылады

  • Жоғарыдан бір қолмен беру. Доптың бастапқы жағдайы, бір қолының білезігінде. Алға қозғалғанда қол жазылады да, білезік допты орап, берілімді аяқтайды.

  • Допты соғып жүру- үшін ептеп бүгілген аяқпен орын ауыстыру қажет, допты өзінен алға біршама бүйірге таман жіберу қажет, сонда ол орын ауыстыруға кедергі жасамайды. Қол білезігі кең тарбиған саусақпен допты жүргізгенде, алақан допқа тимеу керек.

  • Допты соғып келе жатып бір қолмен жоғарыдан торға лақтыру

  • 6 метрлік зоңадан допты себетке лақтыру.

Қалған уақытқа екі жақты баскетбол ойынын ойнату.

Оқушылар жаңа сабақты түсіну үшін берілген слаидтағы мәліметтерді мұқият тындайды,тест тапсырмаларын орындайды.

Практикалық бөлімде берілген тапсырмалар мен жаттығуларды орындайды.

Екі жақты баскетбол ойының ойнайды.


Дискриптор:сұрақтарға жауап береді. Қауіпсіздік ережесін сабақ барысында сақтайды



ҚБ; Сабақ барысында тест тапсырмаларына және практикалық бөлімде жаттығулар орындағаны үшін смаиликтер алады.


Үш шапалақ соғу

Жақсы сөздер арқылы қолпаштау.

ҚБ

Жарайсың !!!

   

Жақсы !!!

   

Керемет!!!

  




Әр түрлі белсенділік үшін үлкен,бос кеңістік. Ысқырық. Парта, проектор,ұялы телефон,баскетбол добы,баскетбол алаңы,смаиликтер қағаз түрінде. Накидка екі түсті.


Сабақтың соңы

3-5 минут

Оқушыларды сапқа тұрғызу. Сабақты қорытындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады.Бүгінгі сабақта смаиликтер жинаған оқушыларға құрмет қошемет,үш шапалақ. Талқылауға арналған сұрақ.

Бүгінгі орындаған жаттығулардың денсаулығымызға қандай пайдасы бар?

Оқушылар сабақ барысында не қызықты әрі жеңіл болғанын, не киындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдіреді.

Кері байланыс алу баскетбол әдісі арқылы орындалады, баскетбол себетіне доптарды салу арқылы сабақты қорытындылау. Баскетбол себеті –бүгінгі сабақ қызықсыз өтті.

Баскетбол себеті – бүгінгі сабақ өте керемет өтті.

Үйге тапсырма: Баскетбол спортында ерекше жетістікке жеткен,рекорд орнатқан спортшылар туралы мәліметтер алып келу.Сау болыңыздар!

Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.

Жаттығу орындау барысында ерекше көзге түскен балаларға мақтау сөздерін айту.

Екі түрлі баскетбол себеттері мен баскетбол доптары кері байланысқа арналған.Бос кеңісік.



Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
06.01.2025
278
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі