|
Бөлім: Махаббат пен абырой |
Мектеп: Мұғалім: |
|||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысқаны: Қатыспағаны: |
|||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Б.Момышұлы «Ұшқан ұя» повесінің тақырыбы мен идеясы |
|||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.1.2.1 - әдеби шығарманың идеясы мен пафосын ұлттық мүдде тұрғысынан ашу |
|||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Оқушылардың барлығы орындай алады: әдеби шығарманың идеясы мен пафосын ұлттық мүдде тұрғысынан аша алады. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: әдеби шығармада көтерілген әлеуметтік-қоғамдық мәселені идеясы арқылы түсіндіре алады. Оқушылардың кейбіреуі орындай алады: әдеби шығарманың идеясы мен пафосын ұлттық мүдде тұрғысынан ашады,өз көзқарастарын білдіреді. |
|||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Қолдану, жоғары деңгей дағдылары |
|||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: поэзиялық шығармалардың тілін түсінеді. Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: тақырып, идея, пафос Диалог құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Талқылауға арналған сұрақтар: жазушы шығармасының ерекшелігі неде, әдеби жанрдың қай түріне жатады? |
|||||||||||||
|
Құндылықтарды игерту |
Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы. Елжандылық, толеранттық, ұлтжандылық тәрбие. |
|||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Тарих, қазақ тілі. |
|||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Б. Момышұлы өмірі мен шығармашылығы |
|||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы |
1. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. 2. Жағымды психологиялық ахуал. Оқушыларды шеңбер бойымен тұрғызу. «Капитандар, теңізшілер» ойынын ойнату. «Капитандар» дегенде әскери белгі көрсетеді. «Теңізшілер» дегенде еден жуады. "Түскі ас" дегенде үштен топ құрып тамақ ішеді. «Кеме» дегенде төрттен топ құрады. Ойынды екі рет қайталатып топ құруға болады. Топтар бір-біріне отан, туған жер туралы мақал-мәтел сыйлайды. 4. Қызығушылықты ояту. «Конверттегі сұрақ»
|
Оқушылар түгенделіп, назары сабаққа аударылады. Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы сабақ тақырыбы мен мақсатын анықтайды. |
ҚБ «Одағайлар»
әдісі Оооооо! – тамаша жауап;
|
8-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану. 1-тапсырма Б Бала Бауыржан ала Бауыржанға тән қасиеттерді топтастыру сызбасы арқылы көрсетіңдерДескриптор:
ҚБ 2-тапсырма. «Ромбтық жіктелім» әдісі
Мәтіндегі маңызды элементтерді жазып шығады. Мәтіндегі жеткілікті түрде маңызды элементті жазады. Ең бір маңызы аз элементті жазып шығады. Дескриптор:
ҚБ 3-тапсырма. FILA кестесін толтыру FILA кестесі
Дескриптор: - кейіпкерге сұрақ қояды; - сұраққа сай әрекет ұсынады; - әрекеттен туған идеямен бөліседі. 4-тапсырма «Еркін микрофон» Бүгінгі сабақ бойынша бір-біріне сұрақ қояды.
ҚБ. Шапалақ |
Шығарма мазмұны бойынша бала Бауыржанға тән қасиеттерді топтастырады. Мәтіндегі маңызды элементтерді жазып шығады. Мәтіндегі жеткілікті түрде маңызды элементті жазады. Ең бір маңызы аз элементті жазып шығады. FILA кестесін толтырады. «Еркін микрофон» Бүгінгі сабақ бойынша бір-біріне сұрақ қояды. |
Қалыптастырушы бағалау «Нысана»
Қалыптастырушы бағалау «Нысана»
ҚБ
|
lesson=8076 |
||||||||||
|
Сабақтың соңы |
«ҚҚҚ кестесі»
|
|
||||||||||||
-
Қосымша ақпарат
Саралау – білім алушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Анағұрлым қабілетті оқушылар алдында қандай міндеттерді қоюды жоспарлап отырсыз?
Бағалау – оқушылардыңбілімді игерулерінтексеруді қалай жоспарлап отырсыз?
Пәнаралық байланыстар
Денсаулық пен қауіпсіздікті тексеру
АКТ байланыстары
Рефлексия
Сабақ міндеттері / оқу міндеттері орындалды ма?
Білім алушылар бүгін не үйренді?
Сабақтағы ахуал қандай болды?
Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?
Уақыт есебінен ауытқулар болды ма?
Жоспарға қандай өзгерістер енгізілді??
Сіз өткізген сабақ туралы ойлану үшін төмендегі орынды пайдаланыңыз.
Сол жақтағы бағандағы сіздің сабағыңызға анағұрлым тән сұрақтарға жауап беріңіз.
Қорытынды баға
Қандай 2 аспект шынымен де жақсы іске асты (оқыту мен оқуды ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай 2 аспект сабақты дамытар еді (оқыту мен оқуды ескеріңіз)?
1:
2:
Менің келесі сабағыма әсер ететін сынып туралы немесе жеке білім алушылар туралы не білдім?
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ.Бауыржан Момышұлының Ұшқан ұя повесі
Ашық сабақ.Бауыржан Момышұлының Ұшқан ұя повесі
|
Бөлім: Махаббат пен абырой |
Мектеп: Мұғалім: |
|||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысқаны: Қатыспағаны: |
|||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Б.Момышұлы «Ұшқан ұя» повесінің тақырыбы мен идеясы |
|||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.1.2.1 - әдеби шығарманың идеясы мен пафосын ұлттық мүдде тұрғысынан ашу |
|||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Оқушылардың барлығы орындай алады: әдеби шығарманың идеясы мен пафосын ұлттық мүдде тұрғысынан аша алады. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: әдеби шығармада көтерілген әлеуметтік-қоғамдық мәселені идеясы арқылы түсіндіре алады. Оқушылардың кейбіреуі орындай алады: әдеби шығарманың идеясы мен пафосын ұлттық мүдде тұрғысынан ашады,өз көзқарастарын білдіреді. |
|||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Қолдану, жоғары деңгей дағдылары |
|||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: поэзиялық шығармалардың тілін түсінеді. Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: тақырып, идея, пафос Диалог құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Талқылауға арналған сұрақтар: жазушы шығармасының ерекшелігі неде, әдеби жанрдың қай түріне жатады? |
|||||||||||||
|
Құндылықтарды игерту |
Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы. Елжандылық, толеранттық, ұлтжандылық тәрбие. |
|||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Тарих, қазақ тілі. |
|||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Б. Момышұлы өмірі мен шығармашылығы |
|||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы |
1. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. 2. Жағымды психологиялық ахуал. Оқушыларды шеңбер бойымен тұрғызу. «Капитандар, теңізшілер» ойынын ойнату. «Капитандар» дегенде әскери белгі көрсетеді. «Теңізшілер» дегенде еден жуады. "Түскі ас" дегенде үштен топ құрып тамақ ішеді. «Кеме» дегенде төрттен топ құрады. Ойынды екі рет қайталатып топ құруға болады. Топтар бір-біріне отан, туған жер туралы мақал-мәтел сыйлайды. 4. Қызығушылықты ояту. «Конверттегі сұрақ»
|
Оқушылар түгенделіп, назары сабаққа аударылады. Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы сабақ тақырыбы мен мақсатын анықтайды. |
ҚБ «Одағайлар»
әдісі Оооооо! – тамаша жауап;
|
8-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану. 1-тапсырма Б Бала Бауыржан ала Бауыржанға тән қасиеттерді топтастыру сызбасы арқылы көрсетіңдерДескриптор:
ҚБ 2-тапсырма. «Ромбтық жіктелім» әдісі
Мәтіндегі маңызды элементтерді жазып шығады. Мәтіндегі жеткілікті түрде маңызды элементті жазады. Ең бір маңызы аз элементті жазып шығады. Дескриптор:
ҚБ 3-тапсырма. FILA кестесін толтыру FILA кестесі
Дескриптор: - кейіпкерге сұрақ қояды; - сұраққа сай әрекет ұсынады; - әрекеттен туған идеямен бөліседі. 4-тапсырма «Еркін микрофон» Бүгінгі сабақ бойынша бір-біріне сұрақ қояды.
ҚБ. Шапалақ |
Шығарма мазмұны бойынша бала Бауыржанға тән қасиеттерді топтастырады. Мәтіндегі маңызды элементтерді жазып шығады. Мәтіндегі жеткілікті түрде маңызды элементті жазады. Ең бір маңызы аз элементті жазып шығады. FILA кестесін толтырады. «Еркін микрофон» Бүгінгі сабақ бойынша бір-біріне сұрақ қояды. |
Қалыптастырушы бағалау «Нысана»
Қалыптастырушы бағалау «Нысана»
ҚБ
|
lesson=8076 |
||||||||||
|
Сабақтың соңы |
«ҚҚҚ кестесі»
|
|
||||||||||||
-
Қосымша ақпарат
Саралау – білім алушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Анағұрлым қабілетті оқушылар алдында қандай міндеттерді қоюды жоспарлап отырсыз?
Бағалау – оқушылардыңбілімді игерулерінтексеруді қалай жоспарлап отырсыз?
Пәнаралық байланыстар
Денсаулық пен қауіпсіздікті тексеру
АКТ байланыстары
Рефлексия
Сабақ міндеттері / оқу міндеттері орындалды ма?
Білім алушылар бүгін не үйренді?
Сабақтағы ахуал қандай болды?
Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?
Уақыт есебінен ауытқулар болды ма?
Жоспарға қандай өзгерістер енгізілді??
Сіз өткізген сабақ туралы ойлану үшін төмендегі орынды пайдаланыңыз.
Сол жақтағы бағандағы сіздің сабағыңызға анағұрлым тән сұрақтарға жауап беріңіз.
Қорытынды баға
Қандай 2 аспект шынымен де жақсы іске асты (оқыту мен оқуды ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай 2 аспект сабақты дамытар еді (оқыту мен оқуды ескеріңіз)?
1:
2:
Менің келесі сабағыма әсер ететін сынып туралы немесе жеке білім алушылар туралы не білдім?
шағым қалдыра аласыз


















