Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақтың тақырыбы: Дәреже
|
Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса) |
Жансугирова Г.М. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
5-сынып |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Натурал сандардың бөлінгіштігі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дәреже |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.4 бірдей сандардың көбейтіндісін дәреже түрінде жазу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 минут |
Ұйым дастыру |
Оқушылардың сабаққа дайындығы. Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл-күй қалыптастыру (Шаттық шеңбері) Бүгін, бірдей сандардың көбейтіндісін дәреже түрінде жазу тақырыбын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: бірдей сандардың көбейтіндісін дәреже түрінде жазу Өткенді қайталау. |
Амандасады, үй тапсырмасына жауап береді. Сұрақтарға жауап береді |
|
Оқулық |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 мин |
Жаңа сабақты бекіту. |
«Миға шабуыл» әдісі арқылы ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау.
|
Оқушыларға жалпылама төмендегі сұрақтар және жаттығу түрлері беріледі.Әр оқушы өз ойымен бөліседі.Өзгенің пікірін толықтырады. |
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың» деген мадақтау сөзімен ынталандыру |
Презентация |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
25 минут |
Бекіту тапсыр масы |
Тапсырма. №1. «ABCD» ойыны
1.Дұрыс теңдікті табыңыз: А.2*2*2*2=2*4 С.5*5*5*5*5=53 В.3*3*3*3*3=35 D.11*11*11*11*11=511 2.Көбейтінділерді дәреже түрінде жазыңыз: А.6*6*6*6 С.7*7*7*7*7 В.15*15*15 D.12*12 №2. Дәрежелерді көбейтінді түрінде жазыңыз: А.97 В.163 С.752 D.211
№3. Кестемен жұмыс
Оқулықпен жұмыс Өз бетімен жұмыс. Бекіту сұрақтары. -натурал сан дәрежесінің анықтамасын білу; -натурал санды ондық жазылу түрінде көрсету; -бірдей сандардың көбейтіндісін дәреже түрінде жазу «Деректер жинағымен» танысу
S=a2 (квадрат бірлік), ал қыры а-ға тең кубтың көлемі а санының үшінші дәрежесімен өрнектеледі: V=a3 (куб бірлік). |
Тапсырмаларды орындайды.
Оқулықтан тақырыпқа қатысты есептерді шығарады.
Деректермен танысады. |
Дескриптор: Білім алушы: 1.Дәреже анықтамасын қолданып, дұрыс теңдіктерді анықтайды. 2. Көбейтінділерді дәреже түрінде жазады. 3. Дәрежелерді көбейтінді түрінде жазады.
Дескриптор: Білім алушы: Дұрыс есепке – 2 балл Жартылай дұрыс есепке –1 балл Қате есепке-0 балл
«Қошеметтеу» әдісімен бағалау жүргізіледі |
Интернет ресурстары, тапсырмалар
Жалпы білім беретін мектептің 6–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: Т.А.Алдамұратова, Қ.С.Байшоланова, Е.С.Байшоланов Алматы «Атамұра» баспасы 2018 жыл |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Жеке жұмыс |
Жеке орындалатын тапсырма .
|
Тапсырманы орындайды |
«Басбармақ» әдісімен бағалау алады
|
Парақша |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 минут
|
|
Бүгінгі сабақта:
Кері байланыс. «Бағалау баспалдағы» әдісі Мен білдім ... Мен үйрендім... Маған ұнады ... Мен қиналдым ... Менің көңіл-күйім ... Үйге тапсырма. |
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
Кері байланыс
|
Оқулық
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ.Дәреже.5-сынып
Ашық сабақ.Дәреже.5-сынып
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақтың тақырыбы: Дәреже
|
Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса) |
Жансугирова Г.М. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
5-сынып |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Натурал сандардың бөлінгіштігі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дәреже |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.4 бірдей сандардың көбейтіндісін дәреже түрінде жазу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 минут |
Ұйым дастыру |
Оқушылардың сабаққа дайындығы. Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл-күй қалыптастыру (Шаттық шеңбері) Бүгін, бірдей сандардың көбейтіндісін дәреже түрінде жазу тақырыбын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: бірдей сандардың көбейтіндісін дәреже түрінде жазу Өткенді қайталау. |
Амандасады, үй тапсырмасына жауап береді. Сұрақтарға жауап береді |
|
Оқулық |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 мин |
Жаңа сабақты бекіту. |
«Миға шабуыл» әдісі арқылы ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау.
|
Оқушыларға жалпылама төмендегі сұрақтар және жаттығу түрлері беріледі.Әр оқушы өз ойымен бөліседі.Өзгенің пікірін толықтырады. |
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың» деген мадақтау сөзімен ынталандыру |
Презентация |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
25 минут |
Бекіту тапсыр масы |
Тапсырма. №1. «ABCD» ойыны
1.Дұрыс теңдікті табыңыз: А.2*2*2*2=2*4 С.5*5*5*5*5=53 В.3*3*3*3*3=35 D.11*11*11*11*11=511 2.Көбейтінділерді дәреже түрінде жазыңыз: А.6*6*6*6 С.7*7*7*7*7 В.15*15*15 D.12*12 №2. Дәрежелерді көбейтінді түрінде жазыңыз: А.97 В.163 С.752 D.211
№3. Кестемен жұмыс
Оқулықпен жұмыс Өз бетімен жұмыс. Бекіту сұрақтары. -натурал сан дәрежесінің анықтамасын білу; -натурал санды ондық жазылу түрінде көрсету; -бірдей сандардың көбейтіндісін дәреже түрінде жазу «Деректер жинағымен» танысу
S=a2 (квадрат бірлік), ал қыры а-ға тең кубтың көлемі а санының үшінші дәрежесімен өрнектеледі: V=a3 (куб бірлік). |
Тапсырмаларды орындайды.
Оқулықтан тақырыпқа қатысты есептерді шығарады.
Деректермен танысады. |
Дескриптор: Білім алушы: 1.Дәреже анықтамасын қолданып, дұрыс теңдіктерді анықтайды. 2. Көбейтінділерді дәреже түрінде жазады. 3. Дәрежелерді көбейтінді түрінде жазады.
Дескриптор: Білім алушы: Дұрыс есепке – 2 балл Жартылай дұрыс есепке –1 балл Қате есепке-0 балл
«Қошеметтеу» әдісімен бағалау жүргізіледі |
Интернет ресурстары, тапсырмалар
Жалпы білім беретін мектептің 6–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: Т.А.Алдамұратова, Қ.С.Байшоланова, Е.С.Байшоланов Алматы «Атамұра» баспасы 2018 жыл |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Жеке жұмыс |
Жеке орындалатын тапсырма .
|
Тапсырманы орындайды |
«Басбармақ» әдісімен бағалау алады
|
Парақша |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 минут
|
|
Бүгінгі сабақта:
Кері байланыс. «Бағалау баспалдағы» әдісі Мен білдім ... Мен үйрендім... Маған ұнады ... Мен қиналдым ... Менің көңіл-күйім ... Үйге тапсырма. |
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
Кері байланыс
|
Оқулық
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
















