Мектеп директорының бастауыш сыныптар
бойынша оқу ісі жөніндегі орынбасары:
|
Күні: Сынып: 4 «ә» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Эстафеталық ойындар |
|||
|
Оқытудың негізгі мақсаты |
Оқушыларды салауатты өмір салтына бейімдеу және дене шынықтыру сабағына қызығушылығын арттыру. Шапшаң қимылдауды, жарыса жүгіруді дамыту. Ойын арқылы бала организімін шынықтыру. Тақырыптың маңыздылығымен танысады, денесін жаттықтырады, алған білімін өмірде қолдана алады. |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
Барлығы: Негізгі эстафеталық ойын және олардың ойнау әдістерін қолданады, қалай қарсылас болуды біледі. Көбі: өз пікірін білдіреді және дәлелдейді. Кейбірі: жаттығудың түрлерін, қиындығын, жасау жолдарын түсінгендерін көрсетеді. |
|||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: |
|||
|
|
Пәнге қатысты сөздіктер мен терминдерді біледі |
|||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
|||
|
Пәнаралық байланыс |
Математика, әдебиеттік оқу |
|||
|
Ресурстар |
Ысқырық, жалауша, баскетбол добы, секіртпе, кедергілер. |
|||
|
Жосар |
||||
|
Сабақтың жоспарланған уақыты |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 6минут
5минут
5минут |
І.Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу,сапқа тұру, рапорт қабылдау, сабақтың мақсатымен таныстыру. Психологиялық дайындық. Шаттық шеңбер құру. Оқушылар бір-біріне тілек айту. Үй тапсырмасы. «Серпілген сауал» әдісі 1.Дала жарысының ережелері қандай ? 2.Дала жарысының негізгі мақсаты. Жалпы дене жаттығулары (ЖДЖ) 1.Бастапқы қалып негізгі тұрыс аяқ арасы иық кеңдігінде қол белде, басты 1-4 сан оңға, 1-4 сан солға айналдыру; 2.Б.қ. қол иық үстінде, 1-4 сан алға айналдыру, 1-4 сан артқа айналдыру; 3.Б.қ. оң қол жоғары,сол қол төмен, 1-2 сан артқа, 3-4 сан қолды ауыстыра сермеу; 4.Б.қ..и.к. қол жанда, 1-4 сан алға,артқа білекті, 1-4 сан шынтақты, 1-4 сан иықты толық айналдыру; 5.Б.қ. қол белде, белді 1-4 сан оңға, 1-4 сан солға айналдыру; |
Жаттығулар көрсетілімі
|
||
|
Ой қозғау. Сабақтың ортасы 20 минут
|
1.Балалар өздеріңе таныс эстафеталық ойын түрлерінің маңызы? І. «Эстафета алауы». Ойынның шарты: кедергілер арасымен эстафета алауын алып жүгіріп, мәреге қайта жүгіріп кедергі арасымен эстафета алауын алып келу. ІІ. «Кім жүйрік?». Ойынның шарты: оқушылар допты жерге ұрып белгіленген жерге барып, есепті шығарып, мәреге бірінші болып келу. 100+200+300 = 100+200+30 = 100+200+300 = 100+200+300+200 = 100+200+300+200 = 100+200+30 = ІІІ. «Ең мерген». Ойынның шарты: оқушылар секіртпемен секіріп барып, алда тұрған нысанаға допты салу қажет. Ү. «Кенгуру».Ойынның шарты: жарысатың сайыскерлері мәреге қос аяқпен секіріп барып, орнына бір аяқпен секіріп қайтады. ҮІ. «Шашылған сандар». Ойынның шарты: әр оқушы белгіленген жерге серітпемен секіріп барып, сандарды ретімен алып, мәреге жылдам бірінші болып келу. Сандарды ретімен қойғанда өлең шумағы шығады? Бойларыңда от бар екен байқадым, Жүректерде шоқ бар екен байқадым, Әрқашанда осы шоқты өшірмей, Жалындатып, шарықтаңдар әрдайым. Организмді қалыпқа келтіру. Тыныс алу жаттығулары. |
Доп, жалауша, ысқырық секіртпе
|
||
|
Сабақтың соңы 4 минут |
Балалар бүгін сендер немен таныстыңдар? Қандай қиыншылықтар болды? Келесі сабақта не қалайсыңдар? Сабакты толық меңгермеген оқушыларға қосымша тапсырмалар беру. Кемшіліктерді жою жолдарын түсіндіру Үйге тапсырма беру: Эстафеталық ойындар Оқушыларды бағалау: |
|
||
|
|
Қосымша ақпарат |
|
||
|
Саралау оқушыларға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыларға тапсырманы қалай түсіндіресіз? |
Бағалау оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау, АКТ Құндылықтары мен байланыс |
||
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеті орындалды ма? Бүгінгі оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті? Жоспарланған саралау іске асты ма? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және не? |
|
Қауіпсіздік ережесін ескертемін, қадағалаймын |
||
|
Қорытынды бағалу Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты) 1. 2. |
||||
|
Дайындаған |
Назарқұлова Н |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ.Эстафета ойындары. 4- сынып
Ашық сабақ.Эстафета ойындары. 4- сынып
Мектеп директорының бастауыш сыныптар
бойынша оқу ісі жөніндегі орынбасары:
|
Күні: Сынып: 4 «ә» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Эстафеталық ойындар |
|||
|
Оқытудың негізгі мақсаты |
Оқушыларды салауатты өмір салтына бейімдеу және дене шынықтыру сабағына қызығушылығын арттыру. Шапшаң қимылдауды, жарыса жүгіруді дамыту. Ойын арқылы бала организімін шынықтыру. Тақырыптың маңыздылығымен танысады, денесін жаттықтырады, алған білімін өмірде қолдана алады. |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
Барлығы: Негізгі эстафеталық ойын және олардың ойнау әдістерін қолданады, қалай қарсылас болуды біледі. Көбі: өз пікірін білдіреді және дәлелдейді. Кейбірі: жаттығудың түрлерін, қиындығын, жасау жолдарын түсінгендерін көрсетеді. |
|||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: |
|||
|
|
Пәнге қатысты сөздіктер мен терминдерді біледі |
|||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
|||
|
Пәнаралық байланыс |
Математика, әдебиеттік оқу |
|||
|
Ресурстар |
Ысқырық, жалауша, баскетбол добы, секіртпе, кедергілер. |
|||
|
Жосар |
||||
|
Сабақтың жоспарланған уақыты |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 6минут
5минут
5минут |
І.Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу,сапқа тұру, рапорт қабылдау, сабақтың мақсатымен таныстыру. Психологиялық дайындық. Шаттық шеңбер құру. Оқушылар бір-біріне тілек айту. Үй тапсырмасы. «Серпілген сауал» әдісі 1.Дала жарысының ережелері қандай ? 2.Дала жарысының негізгі мақсаты. Жалпы дене жаттығулары (ЖДЖ) 1.Бастапқы қалып негізгі тұрыс аяқ арасы иық кеңдігінде қол белде, басты 1-4 сан оңға, 1-4 сан солға айналдыру; 2.Б.қ. қол иық үстінде, 1-4 сан алға айналдыру, 1-4 сан артқа айналдыру; 3.Б.қ. оң қол жоғары,сол қол төмен, 1-2 сан артқа, 3-4 сан қолды ауыстыра сермеу; 4.Б.қ..и.к. қол жанда, 1-4 сан алға,артқа білекті, 1-4 сан шынтақты, 1-4 сан иықты толық айналдыру; 5.Б.қ. қол белде, белді 1-4 сан оңға, 1-4 сан солға айналдыру; |
Жаттығулар көрсетілімі
|
||
|
Ой қозғау. Сабақтың ортасы 20 минут
|
1.Балалар өздеріңе таныс эстафеталық ойын түрлерінің маңызы? І. «Эстафета алауы». Ойынның шарты: кедергілер арасымен эстафета алауын алып жүгіріп, мәреге қайта жүгіріп кедергі арасымен эстафета алауын алып келу. ІІ. «Кім жүйрік?». Ойынның шарты: оқушылар допты жерге ұрып белгіленген жерге барып, есепті шығарып, мәреге бірінші болып келу. 100+200+300 = 100+200+30 = 100+200+300 = 100+200+300+200 = 100+200+300+200 = 100+200+30 = ІІІ. «Ең мерген». Ойынның шарты: оқушылар секіртпемен секіріп барып, алда тұрған нысанаға допты салу қажет. Ү. «Кенгуру».Ойынның шарты: жарысатың сайыскерлері мәреге қос аяқпен секіріп барып, орнына бір аяқпен секіріп қайтады. ҮІ. «Шашылған сандар». Ойынның шарты: әр оқушы белгіленген жерге серітпемен секіріп барып, сандарды ретімен алып, мәреге жылдам бірінші болып келу. Сандарды ретімен қойғанда өлең шумағы шығады? Бойларыңда от бар екен байқадым, Жүректерде шоқ бар екен байқадым, Әрқашанда осы шоқты өшірмей, Жалындатып, шарықтаңдар әрдайым. Организмді қалыпқа келтіру. Тыныс алу жаттығулары. |
Доп, жалауша, ысқырық секіртпе
|
||
|
Сабақтың соңы 4 минут |
Балалар бүгін сендер немен таныстыңдар? Қандай қиыншылықтар болды? Келесі сабақта не қалайсыңдар? Сабакты толық меңгермеген оқушыларға қосымша тапсырмалар беру. Кемшіліктерді жою жолдарын түсіндіру Үйге тапсырма беру: Эстафеталық ойындар Оқушыларды бағалау: |
|
||
|
|
Қосымша ақпарат |
|
||
|
Саралау оқушыларға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыларға тапсырманы қалай түсіндіресіз? |
Бағалау оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау, АКТ Құндылықтары мен байланыс |
||
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеті орындалды ма? Бүгінгі оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті? Жоспарланған саралау іске асты ма? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және не? |
|
Қауіпсіздік ережесін ескертемін, қадағалаймын |
||
|
Қорытынды бағалу Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты) 1. 2. |
||||
|
Дайындаған |
Назарқұлова Н |
|
||
шағым қалдыра аласыз















