|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Денсаулық және қауіпсіздік |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 8 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Желідегі қауіпсіздік |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.4.2.1- желі қолданушыларының қауіпсіздігін қамтамасыз ету ережелерін сақтау(интернеттегі алаяқтық пен агрессия) |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
Желі қолданушыларының қауіпсіздігін қамтамасыз ету ережелерін сақтау, интернеттегі алаяқтық пен агрессия түсінігін білу. |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
Желілік қауіпсіздік пен ақпараттық қауіпсіздік айырмашылықтарын білу |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
Желі қолданушыларының қауіпсіздігін сақтау, кибербуллинг және фишингпен күресу жолдарын білу . |
||||
«Бекітемін»
Мектеп директоры: .........................................
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен сәлемдесу.түгелдеп алу Ой сергіту. «Құнды қасиеттерді жинау» жаттығуы. Ең алдымен жүргізуші бастайды. Жүрекшені алып, «Мен сізге жүрекшені беремін, себебі сіз ... қайырымды адамсыз», – дейді. Әр қатысушы жүрекшені алып, келесі оқушының бойындағы қасиеттерін айтып жалғастырады. Алдынғы сабақты пысықтау. «Суреттер сөйлейді» әдісі.
«Суреттер сөйлейді» әдісі. Берілген суреттер бойынша оқушылар өтілген тақырыпты талқылайды, түсінік береді.. ҚБ: Күлегештер арқылы оқушыларды бағалау Топқа бөлу. «Көңіл күй ағашы» арқылы І топ: TIK-TOK ІІ топ: INSTAGRAМ |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттары мен танысады. 1-тапсырманы орындайды |
Күле гештер
Стикерлер |
Жүрекше
А4 парақ Суреттер
Кеспе қағаздар
|
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Желі – мәліметтерді компьютерлер арасында жеткізу құралдарымен біріктірілген компьютерлердің жиынтығы. Ақпараттық технологиялардың даму деңгейіне байланысты барлық мемлекеттік органдардың,банктер мен компаниялардың алдында ақпараттық қауіпсіздік өзекті мәселе болып отыр. Видеокөрсетілім жасау
Тапсырма: 1«Ойлан-жұптас-бөліс» әдісі Берілген тапсырма (сұрақ) бойынша әрбір оқушы жеке жұмыс жасау арқылы өз ойын қорытып, жұп болып пікірлерімен бөліседі, топтық талқылауға ұласады,бірігеді:
Дескриптор:
(агрессия) түсінігін біледі; Мұғалім тапсырмаға түсінік бере кетіп, «Жарайсың!» «Жауабтарың керемет!» Бәрекелді! сөздік мадақтаумен бағалайды ҚБ: бір-бірін «Лайк басу» арқылы бағалайды Видеокөрсетілім Кибербуллинг-жасөспірімдер арасында кең тараған виртуалды ланкестік (террор). Кибербуллинг өте қауіпті,өйткені интернет арқылы әлеуметтік желілерді ар-намысқа тию,қауесет тарату, қорқыту мен масқаралап беделді түсіру арқылы адамға психологиялық қысым жасалады. Тапсырма: .«Адасқан сөздер» әдісі (жұптық жұмыс) Адасқан сөйлемдерді тауып,біріктіріп сөйлем шығарады. оқушылар қарап тапсырманы іздейді,талқылайды,
Дескриптор: -кибербуллинг және фишингтің күресу жолдарын біледі,айтады -берілген тапсырманы талқылап сыныпта қорғайды Мұғалім мұқият жауаптарын тыңдайды,
ҚБ: «Лайк басу» арқылы бағалайды |
Мұғалімді тыңдайды 2-тапсырманы орындайды 3-тапсырманы орындайды |
|
Оқулық А4 Кеспе қағаздар суреттер суреттер А4 компьтер Оқулық Жұмыс дәптері |
|
Сабақтың соңы |
Қорытындылау. Сабақты қорытындылау үшін «Түйінді сөз » әдісі арқылы оқушылар тақырып бойынша бір ауыз сөзбен түйіндейді. Оқушыларға кері байланыс жүргізіледі
|
Тақырып бойынша түйінді сөздер айтады |
стикер |
/ |
|
Үй тапсырмасы |
«Желідегі қауіпсіздік» тақырыбына эссе жазу |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ.Желідегі қауіпсіздік.8-сынып
Ашық сабақ.Желідегі қауіпсіздік.8-сынып
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Денсаулық және қауіпсіздік |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 8 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Желідегі қауіпсіздік |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.4.2.1- желі қолданушыларының қауіпсіздігін қамтамасыз ету ережелерін сақтау(интернеттегі алаяқтық пен агрессия) |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
Желі қолданушыларының қауіпсіздігін қамтамасыз ету ережелерін сақтау, интернеттегі алаяқтық пен агрессия түсінігін білу. |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
Желілік қауіпсіздік пен ақпараттық қауіпсіздік айырмашылықтарын білу |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
Желі қолданушыларының қауіпсіздігін сақтау, кибербуллинг және фишингпен күресу жолдарын білу . |
||||
«Бекітемін»
Мектеп директоры: .........................................
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен сәлемдесу.түгелдеп алу Ой сергіту. «Құнды қасиеттерді жинау» жаттығуы. Ең алдымен жүргізуші бастайды. Жүрекшені алып, «Мен сізге жүрекшені беремін, себебі сіз ... қайырымды адамсыз», – дейді. Әр қатысушы жүрекшені алып, келесі оқушының бойындағы қасиеттерін айтып жалғастырады. Алдынғы сабақты пысықтау. «Суреттер сөйлейді» әдісі.
«Суреттер сөйлейді» әдісі. Берілген суреттер бойынша оқушылар өтілген тақырыпты талқылайды, түсінік береді.. ҚБ: Күлегештер арқылы оқушыларды бағалау Топқа бөлу. «Көңіл күй ағашы» арқылы І топ: TIK-TOK ІІ топ: INSTAGRAМ |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттары мен танысады. 1-тапсырманы орындайды |
Күле гештер
Стикерлер |
Жүрекше
А4 парақ Суреттер
Кеспе қағаздар
|
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Желі – мәліметтерді компьютерлер арасында жеткізу құралдарымен біріктірілген компьютерлердің жиынтығы. Ақпараттық технологиялардың даму деңгейіне байланысты барлық мемлекеттік органдардың,банктер мен компаниялардың алдында ақпараттық қауіпсіздік өзекті мәселе болып отыр. Видеокөрсетілім жасау
Тапсырма: 1«Ойлан-жұптас-бөліс» әдісі Берілген тапсырма (сұрақ) бойынша әрбір оқушы жеке жұмыс жасау арқылы өз ойын қорытып, жұп болып пікірлерімен бөліседі, топтық талқылауға ұласады,бірігеді:
Дескриптор:
(агрессия) түсінігін біледі; Мұғалім тапсырмаға түсінік бере кетіп, «Жарайсың!» «Жауабтарың керемет!» Бәрекелді! сөздік мадақтаумен бағалайды ҚБ: бір-бірін «Лайк басу» арқылы бағалайды Видеокөрсетілім Кибербуллинг-жасөспірімдер арасында кең тараған виртуалды ланкестік (террор). Кибербуллинг өте қауіпті,өйткені интернет арқылы әлеуметтік желілерді ар-намысқа тию,қауесет тарату, қорқыту мен масқаралап беделді түсіру арқылы адамға психологиялық қысым жасалады. Тапсырма: .«Адасқан сөздер» әдісі (жұптық жұмыс) Адасқан сөйлемдерді тауып,біріктіріп сөйлем шығарады. оқушылар қарап тапсырманы іздейді,талқылайды,
Дескриптор: -кибербуллинг және фишингтің күресу жолдарын біледі,айтады -берілген тапсырманы талқылап сыныпта қорғайды Мұғалім мұқият жауаптарын тыңдайды,
ҚБ: «Лайк басу» арқылы бағалайды |
Мұғалімді тыңдайды 2-тапсырманы орындайды 3-тапсырманы орындайды |
|
Оқулық А4 Кеспе қағаздар суреттер суреттер А4 компьтер Оқулық Жұмыс дәптері |
|
Сабақтың соңы |
Қорытындылау. Сабақты қорытындылау үшін «Түйінді сөз » әдісі арқылы оқушылар тақырып бойынша бір ауыз сөзбен түйіндейді. Оқушыларға кері байланыс жүргізіледі
|
Тақырып бойынша түйінді сөздер айтады |
стикер |
/ |
|
Үй тапсырмасы |
«Желідегі қауіпсіздік» тақырыбына эссе жазу |
|
|
шағым қалдыра аласыз



























