Қысқа мерзімді (сабақ) жоспар
|
Бөлім: |
Музыка өнері және қазақтың киелі домбырасы. Етістіктің шақ түрлері. Рай түрлері. |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
Қазақ әдебиеті пәні |
|
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақтың халық музыкасындағы Қорқыт дәстүрі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
7.3.6.1 мәтіндегі сөздердің тақырыпқа сай орынды қолданылуын тексеру, синонимдік қатармен ауыстыра отырып, лексикалық түзетулер енгізу, редакциялау; 7.4.4.1 етістіктің шақ, рай түрлерін тілдесім барысында қолдану. |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
|
Құндылықтарға баулу |
Желтоқсан – бірлік және ынтымақ айы. Оқушылар тақырыптың мазмұнын ұғынып, түрлі тапсырмаларды топта орындау барысында бірлік және ынтымақ ұғымының мазмұнын ұғынады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 2 минут 3 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесемін, оқушыларды түгелдеймін, психологиялық ахуал қалыптастырамын. Топқа біріктіру. Қобыз арқылы 1-ші топ 2-ші топ 3-ші топ |
Мұғаліммен сәлемдеседі. Бүгінгі көңіл-күйлерін хабарлайды. Оқушылар топқа бірігіп отырады |
|
|
|
Сабақтың ортасы 3 минут Жаңа білім 2 минут 3 минут 2 минут 10 минут 5 минут 3 минут 6 минут 3 минут |
Үй тапсырмасын бекіту Ойын арқылы Мұғалімнің дайындаған сұрақтарына жауап береді. Жаңа сабақ. Мұғалімнің түсіндірме сөзі Қызығушылықты ояту Тақырыпты болжау «Қорқыт – қобыз» әні арқылы Бейнекөрініс: Қорқыт күйлері Мұғалім түсіндіреді Қорқыт – алғаш қобыз тартып, сазын айтуды үйреткен ең бірінші адам. Ш.Уәлиханов 1-тапсырма: Топтық жұмыс (Оқулықпен жұмыс) 1-топ 5-тапсырма. Мәтіндегі сөйлемдерді өңдеп, етістіктерін нақ осы шақ пен ауыспалы осы шақ тұлғасына айналдырып жаз. 2-топ 6-тапсырма Суреттерге қарап, ауыспалы осы шақ пен осы шақ етістіктеріне мысалдар жаз. (сөйлем) 3-топ 7-тапсырма Мәтіндегі қою қаріппен берілген сөздер мен тіркестерді синонимдермен ауыстырып жаз. 2 тапсырма. Жеке жұмыс «Тілдік талдау» әдісі. 1- топ Лексикалық талдау 2- топ Фонетикалық талдау 3- топ Морфологиялық талдау Топтағы жеке оқушыларға деңгейлік тапсырма беріледі. 3-тапсырма. Жұптық жұмыс «Диалог» әдісі Топтағы оқушылар жұптасып, «Қазақтың халық музыкасындағы Қорқыт дәстүрі» тақырыбында диалогқа түседі. Қорытынды |
Ойын арқылы дайындалған сұрақтарға жауап береді. Оқушылар оқулықтағы тапсырмамен жұмыс жасайды 1-топ: 5-тапсырма 2-топ: 6-тапсырма 3-топ: 7-тапсырма 1- топ Лексикалық талдау 2- топ Фонетикалық талдау 3- топ Морфологиялық талдау жасайды Оқушылар жұбымен диалог құрастырады |
Қалыптастырушы бағалау смайлик арқылы бағалап отырамын. Оқушы әр дескрипторға сай болған сайын бір ұпайдан қосылып отырады. Дескриптор: -сұрақтарға жауап бере алады- 1 балл Ауызша мадақтау арқылы ынталандыру. Дескриптор: 1. Мәтіндегі сөйлемдерді өңдейді – 1 балл 2. етістіктерді нақ осы шақ, ауыспалы осы шаққа айналдырып жазады – 1 балл Дескриптор: 1. Суреттерге қарап сөйлем құрайды – 1 балл 2. Нақ осы шақ, ауыспалы осы шақ етістіктерін қолданады – 1 балл Дескриптор: 1. мәтіндегі сөздер мен сөз тіркестерін ажыратады - 1 балл 2. Синонимдермен ауыстырып жазады – 1 балл Дескриптор: 1. Лексикалық, фонетикалық, морфологиялық талдау жасайды – 1 балл; 2. Жетекші сұрақтарға жауап береді – 1 балл. Дескриптор: Жұптық диалог құрастырады – 1 балл |
Слайд
Интерактивті тақта Бейнекөрініс Оқулық Тақта Бор |
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Кері байланыс. «Қоржын» әдісі 1.Өте жақсы түсіндім 2.Жақсы түсіндім 3.Әлі де іздену керек Үй тапсырмасы. Ізденіс жұмысы 1-топ. Ежелгі музыкалық мұралар 2-тор. Қорқыт туралы аңыздар 3-топ. Қорқыт күйлерінің тарихы |
Оқушылар сабақтан алған білімдері туралы кері байланыс жазады. |
Оқушы өзінің белсенділігіне баға береді. |
«Қоржын» кері байланыс. |
Тексерілді:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ.Музыка өнері және қазақтың киелі домбырасы. Етістіктің шақ түрлері. Рай түрлері
Ашық сабақ.Музыка өнері және қазақтың киелі домбырасы. Етістіктің шақ түрлері. Рай түрлері
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспар
|
Бөлім: |
Музыка өнері және қазақтың киелі домбырасы. Етістіктің шақ түрлері. Рай түрлері. |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
Қазақ әдебиеті пәні |
|
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақтың халық музыкасындағы Қорқыт дәстүрі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
7.3.6.1 мәтіндегі сөздердің тақырыпқа сай орынды қолданылуын тексеру, синонимдік қатармен ауыстыра отырып, лексикалық түзетулер енгізу, редакциялау; 7.4.4.1 етістіктің шақ, рай түрлерін тілдесім барысында қолдану. |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
|
Құндылықтарға баулу |
Желтоқсан – бірлік және ынтымақ айы. Оқушылар тақырыптың мазмұнын ұғынып, түрлі тапсырмаларды топта орындау барысында бірлік және ынтымақ ұғымының мазмұнын ұғынады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 2 минут 3 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесемін, оқушыларды түгелдеймін, психологиялық ахуал қалыптастырамын. Топқа біріктіру. Қобыз арқылы 1-ші топ 2-ші топ 3-ші топ |
Мұғаліммен сәлемдеседі. Бүгінгі көңіл-күйлерін хабарлайды. Оқушылар топқа бірігіп отырады |
|
|
|
Сабақтың ортасы 3 минут Жаңа білім 2 минут 3 минут 2 минут 10 минут 5 минут 3 минут 6 минут 3 минут |
Үй тапсырмасын бекіту Ойын арқылы Мұғалімнің дайындаған сұрақтарына жауап береді. Жаңа сабақ. Мұғалімнің түсіндірме сөзі Қызығушылықты ояту Тақырыпты болжау «Қорқыт – қобыз» әні арқылы Бейнекөрініс: Қорқыт күйлері Мұғалім түсіндіреді Қорқыт – алғаш қобыз тартып, сазын айтуды үйреткен ең бірінші адам. Ш.Уәлиханов 1-тапсырма: Топтық жұмыс (Оқулықпен жұмыс) 1-топ 5-тапсырма. Мәтіндегі сөйлемдерді өңдеп, етістіктерін нақ осы шақ пен ауыспалы осы шақ тұлғасына айналдырып жаз. 2-топ 6-тапсырма Суреттерге қарап, ауыспалы осы шақ пен осы шақ етістіктеріне мысалдар жаз. (сөйлем) 3-топ 7-тапсырма Мәтіндегі қою қаріппен берілген сөздер мен тіркестерді синонимдермен ауыстырып жаз. 2 тапсырма. Жеке жұмыс «Тілдік талдау» әдісі. 1- топ Лексикалық талдау 2- топ Фонетикалық талдау 3- топ Морфологиялық талдау Топтағы жеке оқушыларға деңгейлік тапсырма беріледі. 3-тапсырма. Жұптық жұмыс «Диалог» әдісі Топтағы оқушылар жұптасып, «Қазақтың халық музыкасындағы Қорқыт дәстүрі» тақырыбында диалогқа түседі. Қорытынды |
Ойын арқылы дайындалған сұрақтарға жауап береді. Оқушылар оқулықтағы тапсырмамен жұмыс жасайды 1-топ: 5-тапсырма 2-топ: 6-тапсырма 3-топ: 7-тапсырма 1- топ Лексикалық талдау 2- топ Фонетикалық талдау 3- топ Морфологиялық талдау жасайды Оқушылар жұбымен диалог құрастырады |
Қалыптастырушы бағалау смайлик арқылы бағалап отырамын. Оқушы әр дескрипторға сай болған сайын бір ұпайдан қосылып отырады. Дескриптор: -сұрақтарға жауап бере алады- 1 балл Ауызша мадақтау арқылы ынталандыру. Дескриптор: 1. Мәтіндегі сөйлемдерді өңдейді – 1 балл 2. етістіктерді нақ осы шақ, ауыспалы осы шаққа айналдырып жазады – 1 балл Дескриптор: 1. Суреттерге қарап сөйлем құрайды – 1 балл 2. Нақ осы шақ, ауыспалы осы шақ етістіктерін қолданады – 1 балл Дескриптор: 1. мәтіндегі сөздер мен сөз тіркестерін ажыратады - 1 балл 2. Синонимдермен ауыстырып жазады – 1 балл Дескриптор: 1. Лексикалық, фонетикалық, морфологиялық талдау жасайды – 1 балл; 2. Жетекші сұрақтарға жауап береді – 1 балл. Дескриптор: Жұптық диалог құрастырады – 1 балл |
Слайд
Интерактивті тақта Бейнекөрініс Оқулық Тақта Бор |
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Кері байланыс. «Қоржын» әдісі 1.Өте жақсы түсіндім 2.Жақсы түсіндім 3.Әлі де іздену керек Үй тапсырмасы. Ізденіс жұмысы 1-топ. Ежелгі музыкалық мұралар 2-тор. Қорқыт туралы аңыздар 3-топ. Қорқыт күйлерінің тарихы |
Оқушылар сабақтан алған білімдері туралы кері байланыс жазады. |
Оқушы өзінің белсенділігіне баға береді. |
«Қоржын» кері байланыс. |
Тексерілді:
шағым қалдыра аласыз













