Тақырып бойынша 11 материал табылды

Ашық сабақ."Рим цифрлары." 2-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Сабақ: Математика 2 А бөлімі: Екі таңбалы сандарды қосу және алу. Жүздіктер. Есептер Сынып: 2 Тақырыбы Рим цифрлары Оқу мақсаттары 2.1.1.3 ** 12-ге дейінгі сандардың римдік нөмірленуін оқу, жазу және пайдалану Сабақ мақсаты 1.Рим цифрларын таниды және оқиды. 2.Рим цифрларын жаза алады және қолдана алады; 3.Рим цифрларынан өрнектер құрастыра алады. Бағалау критерийлері 12-ге дейінгі рим цифрларын таниды, оқиды және араб цифрларымен сәйкестендіріп жазады. Тілдік мақсаттар Рим цифрлары мен араб цифрларының атаулары мен олармен байланысты математикалық терминдерді қолданады.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді жоспар

Сабақ: Математика

2 А бөлімі: Екі таңбалы сандарды қосу және алу. Жүздіктер. Есептер


Күні:

Сынып: 2



Ә.Төлепбергенов орта мектебі

Мұғалімнің аты-жөні: Тобағабылова Ә.


Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспаған оқушылар саны:

Тақырыбы

Рим цифрлары




Оқу мақсаттары

2.1.1.3 ** 12-ге дейінгі сандардың римдік нөмірленуін оқу, жазу және пайдалану

Сабақ мақсаты


1.Рим цифрларын таниды және оқиды.

2.Рим цифрларын жаза алады және қолдана алады;

3.Рим цифрларынан өрнектер құрастыра алады.

Бағалау критерийлері

12-ге дейінгі рим цифрларын таниды, оқиды және араб цифрларымен сәйкестендіріп жазады.

Тілдік мақсаттар



Рим цифрлары мен араб цифрларының атаулары мен олармен байланысты математикалық терминдерді қолданады.

Құндылықтарды дарыту

Еңбек және шығармашылық, достық.

Пәнаралық байланыстар

АКТ пәнімен байланысты

Дүниетану пәнімен байланысты

Алдыңғы меңгерілген білім:

Өлшем бірліктерін түрлендіру және аталған сандармен амалдар

Сабақ барысы

Белгіленген уақыт

Жоспарланған жаттығулар

Дерек көздер




Сабақтың басы



3 минут

Психологиялық дайындық «Жылы алақан»

Оқушылар бір-біріне қарама-қарсы тұрып келесі сөздерді айтады:



-Барлық істе саған сәттілік тілеймін! Рахмет!



Интербелсенді тақта








Сабақтың ортасы


5минут













































5 минут








7 минут

















5 минут









10 минут

( Т) Сабақтың тақырыбын ашу

-Балалар, сабақтың тақырыбын анықтау үшін, мына жұмбақты шешу керек.

Қозғалмастан бір елі, Түні бойы жүреді.

-Балалар, жұмбақтың шешуі не болды?

-Ендеше мына сағаттарға қарап, олардың қандай ұқсастығы мен айырмашылығы бар екенін айтыңдаршы.



/оқушыларға қабырға сағаты мен темір жол бекетіндегі үлкен сағаттың суретін көрсетіп, жауаптарын тыңдау/


-Қалай ойлайсыңдар, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай болмақ?

-Қандай жетістіктерге жетеміз деп ойлайсыңдар?

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.


Қызықты ақпарат:

Цифрларды да арифметика ережелері сияқты, ешкім бірден ойлап шығарған емес. Осы заманғы цифрлар ғасырлар бойы қалыптасып жасалынған. Рим цифрлары б.з.б. 500-жылдар шамасында пайда болып, Ежелгі Римде қолданылған.

-Балалар, мұндай рим цифрлары бар үлкен сағаттарды қайдан көруге болады?

-Бұл сағаттарды кім көре алады?

-Бұл оларға не үшін керек?

/оқушылардың жауаптарын тыңдау/

-Жалпы рим цифрларын өмірде көп кездестіруге болады. Әртүрлі оқулықтар мен журналдарда, мұнара сағаттарында, темір жол бекеттерінде де.

Сонымен қоса рим цифрлары адам өмірімен де тығыз байланысты.

Т Оқулықтағы 2- тапсырманы орындату 6бет

Конверт әдісі


(Ж,Қ) «Менің өмірімдегі сандар»


Оқушыларға ламинатталған тақталарға өздерімен байланысты рим цифрларын жазуып, топтастарына

көрсету ұсынылады.

Мысалы:туған күнін, жасын, сыныбын, отбасындағы адам санын, т.б.



(Т,Қ) «Жүгірме диктант» ойыны

-Балалар, ойын арқылы диктант жазауды

ұсынамын.Сендерге 1 минут уақыт беріледі.Осы уақыттың ішінде


1/Текшені лақтыру арқылы жүгірушілер таңдалады. 2/Жүгіруші парақта жазылған рим цифрасын оқып, өз тобына жүгіріп айтып отырады.

ІҮ, ҮІІ, Х, ІІІ, ІХ, ХІІ, ҮІІІ.


3/Топтастары жүгіруші айтқан санды кестеге жазады.


1

2

3

4

5

6

7









Топтар тапсырмаларды орындап болған соң, тексеру жүргізіледі. Әр дұрыс санның жанына «+» таңбасы қойылады.


(Т,Қ) «Ойлан! Тап!» ойыны

Оқушыларға ойланып, ақылдасуға 1 минут беріледі.

Тапсырма: Ешқандай заттарды қолданбай, рим цифрларын құрастыру, көрсету.Дене мүшелерін пайдалануға болады. Қарсы топтар көрсетіп тұрған цифрды табу керек.

Топтар бір-бірін шапалақтау арқылы бағалайды.


(Ө,Қ)Карточкамен жұмыс

Тапсырма Берілген сандардың арасынан рим цифрларымен жазылған сандарды тауып, қоршап сызыңыз және оқыңыз.


III 4 20 I 2 6 V 18 0 11 X 3 9 12

VI




Берілген сандарды рим цифрларымен жазыңыз

2

9

4

12









Үлестірмелі парақтар






суреттер






































Ламинатталған тақталар






Тапсырмалар жазылған үлестірмелі парақтар






кестелер


Сабақтың соңы


5 минут







  • Рефлексия:

Оқушылар топта ақылдаса отырып, сөздерді таңдауға 1 минут беріледі.

-Бүгін сендер қандай сезімдесіңдер?

Оқушылар «СЕНІМ», «ҚУАНЫШ», «БІЛІМ», «ҚОРҚЫНЫШ», «СЕНІМСІЗДІК» сөздерінің арасында1-2 сөзді таңдайды және таңдауын түсіндіреді.

-Көңіл-күйлерің қандай?

/оқушылардың жауаптарын тыңдау/

-Менің де көңіл-күйім өте жақсы! Енді өздеріңді стикер арқылы бағалай қойыңдар.


  • Өзін-өзі бағалау.

«Жетістік баспалдағы»

Оқушылар түрлі-түсті стикерлергеөздерінің есімдерін жазып, баспалдаққа жабыстыру арқылы өздерін бағалайды.


Қима сөздер











Стикерлер арқылы

Қосымша ақпарат.

Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз?

Денсаулық жәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы



  • Қабілеті жоғарылау оқушылар өздігінен рим цифрларын құрастырады, талдайды.

Стикер арқылы бағалайды. Өздік жұмысты бағалау.


  • Дене шынықтыру

  • Сергіту сәті

Сабақ бойынша рефлексия



Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардыңбарлығы ОМ қолжеткіздіме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілдіме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?







Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралыда ойланыңыз)?

1:



2:



Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқутуралы да ойланыңыз)?

1:



2:



Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



















































СЕНІМ

ҚУАНЫШ

БІЛІМ

ҚОРҚЫНЫШ

СЕНІМСІЗДІК

Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
24.02.2018
2199
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курс саны 12