|
САБАҚ: Ы.Алтынсарин «Атымтай жомарт» әңгімесінің тақырыбы мен идеясы. |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
СЫНЫП: 5 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
5.1.2.1. Әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау. 5.1.3.1. Көркем шығармадағы кейіпкер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Басталуы 4 минут |
Ұйымдастыру кезеңі - 2 минут 1.Оқушылармен амандасу. 2."Сыйқырлы дүкен"ойыны 3.адемгершілік қасиеттері (эмблема таңдау)арқылы топқа бөлу. Үй тапсырмасы. Бейнекөрсетілім арқылы сұраққа жауап береді. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.ойын арқылы оқушылар адамгершілікке тән қасиеттерді сатып алады. 3."адалдық"тобы "кішіпейіл" тобы "мейірім"тобы Топ мүшелері сұраққа жауап береді. |
эмблема кітап стикерлер Инт такта |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы 20 минут Аяқталуы |
Бүгінгі тақырып , мақсатпен танысады. Аудиотыңдалым арқылы жаңа тақырып «Атымтай Жомарт» әңгімесі беріледі. «Wordwall» әдісі 1.Әңгімеде қандай үлгі-өнеге көрсетілген? 2.Егер сен бай болсаң не істер едің? 3.Не себепті Атымтай жомарт дәулетті болса да , шөп тасып,күнде еңбектенеді? 4.Қазіргі заманның Атымтай жомарты қандай? Т.Ж. 1-топ. «Сәкестендіру»әдісі Мақсат:Тыңдалған мәтін арқылы сәйкесін табу.
Ж.Ж. 2-топ. «Екі түрлі түсініктеме күнделігі» әдісі Мақсат: Қолдану-талдау
Т.Ж. 3-топ. «Төрт сөйлем» әдісі Мақсат:Кейіпкер іс-әрекеті арқылы образын ашу.
Ж.Ж. «Сиквейн»әдісі Атымтай жомарт жайлы 5 жолды өлең 1 жолы - зат есім 2 жолы - етістік 3 жолы - сын есім 4 жолы - соған қатысты сөйлем 5 жолы бірінші жолдағы сөзге синоним
|
Оқушылар тыңдалым арқылы ойларын ортаға салады.
оқушылар сұраққа жауап айтады
Бағалау: стикер арқылы Өзін-өзі бағалау
Дескриптор:
Әңгіменің тақырыбы мен идеясын анықтайды-1 Мазмұнын түсінеді-1 Оқиға тізбегі ретімен сәйкестендіреді-1 Бағалау: стикер арқылы Өзін-өзі бағалау «Ұтымды жауап», «Өте жақсы!», «Құнды пікір айттыңыз»
Дескриптор: Шығармада көрсетілген үзіндіге өз пікірін білдіріп кестені толтырады-1 Мақал-мәтелді, түйінді ойды жазады-1 Кейіпкер қырын ашады-1
Бағалау: стикер арқылы Өзін-өзі бағалау «Ұтымды жауап», «Өте жақсы!», «Құнды пікір айттыңыз»
Дескриптор: СТО, құндылығын анықтайды-1 Кейіпкерді шынай өмірмен салыстырып бағалайды-1
Бағалау: стикер арқылы Өзін-өзі бағалау
«Ұтымды жауап», «Өте жақсы!», «Құнды пікір айттыңыз»
Дескриптор: Тақырыпқа сай өлең құрастырады-1
Бағалау: стикер арқылы Өзін-өзі бағалау |
«Wordwall» Бағдарламасы
Постер
көрнекілік |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Соңы |
Рефлексия «Padlet»тақтасы арқылы "ҚҚҚ" әдісі
Үй тапсырмасы: Атымтай жомарт сияқты болу үшін не істеу қажет? Ойтолғау |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
АШЫҚ САБАҚ\Ы.АЛТЫНСАРИН "Атымтай Жомарт" 5 сынып
АШЫҚ САБАҚ\Ы.АЛТЫНСАРИН "Атымтай Жомарт" 5 сынып
|
САБАҚ: Ы.Алтынсарин «Атымтай жомарт» әңгімесінің тақырыбы мен идеясы. |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
СЫНЫП: 5 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
5.1.2.1. Әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау. 5.1.3.1. Көркем шығармадағы кейіпкер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Басталуы 4 минут |
Ұйымдастыру кезеңі - 2 минут 1.Оқушылармен амандасу. 2."Сыйқырлы дүкен"ойыны 3.адемгершілік қасиеттері (эмблема таңдау)арқылы топқа бөлу. Үй тапсырмасы. Бейнекөрсетілім арқылы сұраққа жауап береді. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.ойын арқылы оқушылар адамгершілікке тән қасиеттерді сатып алады. 3."адалдық"тобы "кішіпейіл" тобы "мейірім"тобы Топ мүшелері сұраққа жауап береді. |
эмблема кітап стикерлер Инт такта |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы 20 минут Аяқталуы |
Бүгінгі тақырып , мақсатпен танысады. Аудиотыңдалым арқылы жаңа тақырып «Атымтай Жомарт» әңгімесі беріледі. «Wordwall» әдісі 1.Әңгімеде қандай үлгі-өнеге көрсетілген? 2.Егер сен бай болсаң не істер едің? 3.Не себепті Атымтай жомарт дәулетті болса да , шөп тасып,күнде еңбектенеді? 4.Қазіргі заманның Атымтай жомарты қандай? Т.Ж. 1-топ. «Сәкестендіру»әдісі Мақсат:Тыңдалған мәтін арқылы сәйкесін табу.
Ж.Ж. 2-топ. «Екі түрлі түсініктеме күнделігі» әдісі Мақсат: Қолдану-талдау
Т.Ж. 3-топ. «Төрт сөйлем» әдісі Мақсат:Кейіпкер іс-әрекеті арқылы образын ашу.
Ж.Ж. «Сиквейн»әдісі Атымтай жомарт жайлы 5 жолды өлең 1 жолы - зат есім 2 жолы - етістік 3 жолы - сын есім 4 жолы - соған қатысты сөйлем 5 жолы бірінші жолдағы сөзге синоним
|
Оқушылар тыңдалым арқылы ойларын ортаға салады.
оқушылар сұраққа жауап айтады
Бағалау: стикер арқылы Өзін-өзі бағалау
Дескриптор:
Әңгіменің тақырыбы мен идеясын анықтайды-1 Мазмұнын түсінеді-1 Оқиға тізбегі ретімен сәйкестендіреді-1 Бағалау: стикер арқылы Өзін-өзі бағалау «Ұтымды жауап», «Өте жақсы!», «Құнды пікір айттыңыз»
Дескриптор: Шығармада көрсетілген үзіндіге өз пікірін білдіріп кестені толтырады-1 Мақал-мәтелді, түйінді ойды жазады-1 Кейіпкер қырын ашады-1
Бағалау: стикер арқылы Өзін-өзі бағалау «Ұтымды жауап», «Өте жақсы!», «Құнды пікір айттыңыз»
Дескриптор: СТО, құндылығын анықтайды-1 Кейіпкерді шынай өмірмен салыстырып бағалайды-1
Бағалау: стикер арқылы Өзін-өзі бағалау
«Ұтымды жауап», «Өте жақсы!», «Құнды пікір айттыңыз»
Дескриптор: Тақырыпқа сай өлең құрастырады-1
Бағалау: стикер арқылы Өзін-өзі бағалау |
«Wordwall» Бағдарламасы
Постер
көрнекілік |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Соңы |
Рефлексия «Padlet»тақтасы арқылы "ҚҚҚ" әдісі
Үй тапсырмасы: Атымтай жомарт сияқты болу үшін не істеу қажет? Ойтолғау |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














