|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану. Атамұра |
|||||
|
Бөлім: |
Адам |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№30.Су қайда болады? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.3.3.1 судың жанды ағзаларда және жансыз табиғатта кездесетінін түсіндіру; 3.3.3.2 судың негізгі табиғи көздерін салыстыру; 3.3.3.3 - ауыз суды үнемді қолдану қажеттілігін түсіндіру; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Судың жанды ағзаларда және жансыз табиғатта кездесетінін түсіндіреді Судың негізгі табиғи көздерін салыстырады |
|||||
|
Құндылықтар |
Талап: қоршаған орта тазалығын сақтайды |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Қосымша тапсырма 2 минут Сабақты қорыту 6минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Ауа неден құралады? Ауаның құрамы неліктен өзгереді? Қалай өзгереді? Жаңа тақырып Тақырыпты ашу 1-тапсырма Миға шабуыл әдісі Жұмбақты шеш Кездеседі мұз күйде, Кездеседі бу күйде. Түсі жоқ, жоқ иісі де, Ауадай қажет бар жерде. Заттың қандай белгілері жұмбақты шешеуге көмектесті? Бұл зат туралы өзің қандай жұмбақ жасырар едің? Барлық жерде су бар. 2-тапсырма Жұптық жұмыс Саралау әдісі Суретте не бейнеленген? Сипатта. Қандай денелердің құрамында су
болады деп ойлайсың?
ЕБҚ 3-тапсырма Топтық жұмыс Су көздері Негеш, Эврика, Дарын су көздерін екі топқа бөлуге тапсырма алды. Балалардың жұмысын тексер. Олардың әрқайсысы су көздерін қандай белгілері бойынша топтастырды? Сергіту
сәті ЕҚБ 4-тапсырма Дәптермен жұмыс «Мен зерттеушімін» Зертте Еліміздің аумағында қандай су қоймалар бар? Ойлан Ащы суды тұщы суға айналдыруға бола ма? Сен білесің бе? Балқаш- Қазақстандағы ең үлкен көл. Балқаш көлі ерекше. Себебі оның шығыс бөлігінің суы ащы, батыс бөлігінің суы тұщы. Оларды жіңішке Ұзынарал мойнағы бөліп тұрады. Сол себепті екі түрлі су бір-бірімен араласпайды. Үй тапсырмасы Суды қайдан таба аламыз?
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын тексертеді Тақырыпты ашады Сұрақтарға жауап береді Тапсырманы орындайды Жаттығу жасайды Сұраққа жауап береді Тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Тамаша! Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді -1б Жұмбақты шешеді-1б
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б ,қорытынды жасайды-1б
Керемет! Дескриптор: Зерттеу жұмысын жүргізеді-1б Қортындылап айтады-1б
Дескриптор: Ащы суды тұщы суға айна-лдыруға бола ма -1б Сұрақтарға жауап береді -1б Қортындылап айтады «Смайлк»әдісі Кері байланыс жасайды |
Суреттер оқулық Суреттер оқулық Суреттер Қимылдар Глобус Жоба үлгілері Суреттер оқулық Суреттер оқулық Суреттер Қимылдар Суреттер оқулық Суреттер Суреттер оқулық Суреттер Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ашық сабаұ
ашық сабаұ
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану. Атамұра |
|||||
|
Бөлім: |
Адам |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№30.Су қайда болады? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.3.3.1 судың жанды ағзаларда және жансыз табиғатта кездесетінін түсіндіру; 3.3.3.2 судың негізгі табиғи көздерін салыстыру; 3.3.3.3 - ауыз суды үнемді қолдану қажеттілігін түсіндіру; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Судың жанды ағзаларда және жансыз табиғатта кездесетінін түсіндіреді Судың негізгі табиғи көздерін салыстырады |
|||||
|
Құндылықтар |
Талап: қоршаған орта тазалығын сақтайды |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Қосымша тапсырма 2 минут Сабақты қорыту 6минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Ауа неден құралады? Ауаның құрамы неліктен өзгереді? Қалай өзгереді? Жаңа тақырып Тақырыпты ашу 1-тапсырма Миға шабуыл әдісі Жұмбақты шеш Кездеседі мұз күйде, Кездеседі бу күйде. Түсі жоқ, жоқ иісі де, Ауадай қажет бар жерде. Заттың қандай белгілері жұмбақты шешеуге көмектесті? Бұл зат туралы өзің қандай жұмбақ жасырар едің? Барлық жерде су бар. 2-тапсырма Жұптық жұмыс Саралау әдісі Суретте не бейнеленген? Сипатта. Қандай денелердің құрамында су
болады деп ойлайсың?
ЕБҚ 3-тапсырма Топтық жұмыс Су көздері Негеш, Эврика, Дарын су көздерін екі топқа бөлуге тапсырма алды. Балалардың жұмысын тексер. Олардың әрқайсысы су көздерін қандай белгілері бойынша топтастырды? Сергіту
сәті ЕҚБ 4-тапсырма Дәптермен жұмыс «Мен зерттеушімін» Зертте Еліміздің аумағында қандай су қоймалар бар? Ойлан Ащы суды тұщы суға айналдыруға бола ма? Сен білесің бе? Балқаш- Қазақстандағы ең үлкен көл. Балқаш көлі ерекше. Себебі оның шығыс бөлігінің суы ащы, батыс бөлігінің суы тұщы. Оларды жіңішке Ұзынарал мойнағы бөліп тұрады. Сол себепті екі түрлі су бір-бірімен араласпайды. Үй тапсырмасы Суды қайдан таба аламыз?
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын тексертеді Тақырыпты ашады Сұрақтарға жауап береді Тапсырманы орындайды Жаттығу жасайды Сұраққа жауап береді Тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Тамаша! Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді -1б Жұмбақты шешеді-1б
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б ,қорытынды жасайды-1б
Керемет! Дескриптор: Зерттеу жұмысын жүргізеді-1б Қортындылап айтады-1б
Дескриптор: Ащы суды тұщы суға айна-лдыруға бола ма -1б Сұрақтарға жауап береді -1б Қортындылап айтады «Смайлк»әдісі Кері байланыс жасайды |
Суреттер оқулық Суреттер оқулық Суреттер Қимылдар Глобус Жоба үлгілері Суреттер оқулық Суреттер оқулық Суреттер Қимылдар Суреттер оқулық Суреттер Суреттер оқулық Суреттер Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз


















