Сабақ жоспары
|
Пән: Информатика |
Мектеп: «Ахмет Байтұрсынұлы атындағы ОМ» КММ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тақырып: Практикум.Мәтіндік процессордағы кесте. |
Сынып: 7 «А» |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты: 1811.2022 ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: Садвакасова Гульмира Аділбекқызы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күтілетін нәтиже: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ түрі: |
Аралас |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ типі: |
Тәжірибелік элементі бар жаңа тақырыпты түсіндіру сабағы. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың әдісі: |
Түсіндірмелі‑демонстрациялық,тәжірибелік, тест, ойын. Электронды ойындар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құрал-жабдықтар: |
Компьютер, ноутбук, суреттер, слайд, интербелсенді тақта, тұсаукесер, таратпа карточкалар, бағалау парақшасы, стикерлер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Бөлінген уақыт |
Мұғалімнің іс - әрекеттері |
Оқушылардың іс - әрекеттері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі. |
5 мин |
Амандасу. Психологиялық ахуал тудыру 4 элемент ойыны Интернет әдісі Инстаграм,Фейсбук, Твиттер ІІ. Техника қауіпсіздігі ережесін қайталау. Сабақтын алтын ережесі:
|
Амандасады. Жер-шапалақтау Ауа-қолдарын көтеру От-қолдарын айналдыру Су-алғасозу Әр топ екі ережені жазып тақтаға жабыстырады.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
ІІ. Үй жұмысын тексеру |
5 мин. |
Үй тапсырмасын «Kahoot» тәсілімен тексеру Әр топ өздерінің дайындап келген кестелерін бір-біріне береді 1-топ- ҚР рәміздеріне-30 жыл 2- топ-М.Мәметова-110 жыл 3-топ Мухтар ауезов-125жыл |
Әр бір оқушы өз телефондарыарқылы кахутқа кіреді және темт ке жауап береді. Ноутбукте орындайды. Үлестірмелі карточканы толтыру Тапсырманы орындаған топ «Жұлдыз» белгісін көтереді |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
IІІ.Жаңа тақырыпты түсіндіру. |
10 мин |
1.Білімленд сайтынан бейне материал көрсету. Келесі бейне материалға назар аударайық.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
ІV. Практикалық жұмыс. |
14 мин |
Компьютердегі тәжірибелік жұмыс.Үлестірмелі карточка
|
Кестені құрып толтыр Ү. Практикалық жұмыс Деңгейлік тапсырмалар 1. Меню көмегімен Кесте > Кесте қосу /Таблица > Вставить таблица/ командасын орындау арқылы кесте құрыңыз. 2. «Менің сабақ кестем» тақырыбын туралау. 3. 5 баған, 3 жолдан тұратын кесте құр.
Тапсырманы орындаған оқушы «Жұлдыз» белгісін көтереді ІІ. Лайықты деңгей
Оқушы туралы мәлімет
ІІІ. Жоғары деңгей
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
V. Сергіту сәті. |
2 мин. |
Тех кауіп жаттыгулары |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
VІ. Бекіту. |
3 мин |
Тапсырма: Тарсия әдісі арқылы Тапсырманы орындаған топ «Жұлдыз белгісін көтереді» Жауаптары: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия |
2 мин |
ТИК ТОК әдісі стикер жабыстыру.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
VІI. Бағалау. |
2 мин. |
Берілген бағалау карточкасы бойынша сабақтың бағасын |
Бағаларын күнделіктеріне қойдыртады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
VІII.Үй жұмысы. |
2 мин. |
Дәптерге «Табиғатқа шыққанда алатын тағамдар» атты кесте құру. Тағамның аты, мөлшері, бағасы, барлығы, осыған шығатын шығынды жазу керек. Әрқайсысын бір бағанға жазу керек. |
Күнделіктеріне үй тапсырмасын жазып алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сбақ "Мәтіндік процессордағы кесте" 7 А сынып
Ашық сбақ "Мәтіндік процессордағы кесте" 7 А сынып
Сабақ жоспары
|
Пән: Информатика |
Мектеп: «Ахмет Байтұрсынұлы атындағы ОМ» КММ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тақырып: Практикум.Мәтіндік процессордағы кесте. |
Сынып: 7 «А» |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты: 1811.2022 ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: Садвакасова Гульмира Аділбекқызы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күтілетін нәтиже: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ түрі: |
Аралас |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ типі: |
Тәжірибелік элементі бар жаңа тақырыпты түсіндіру сабағы. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың әдісі: |
Түсіндірмелі‑демонстрациялық,тәжірибелік, тест, ойын. Электронды ойындар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құрал-жабдықтар: |
Компьютер, ноутбук, суреттер, слайд, интербелсенді тақта, тұсаукесер, таратпа карточкалар, бағалау парақшасы, стикерлер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Бөлінген уақыт |
Мұғалімнің іс - әрекеттері |
Оқушылардың іс - әрекеттері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі. |
5 мин |
Амандасу. Психологиялық ахуал тудыру 4 элемент ойыны Интернет әдісі Инстаграм,Фейсбук, Твиттер ІІ. Техника қауіпсіздігі ережесін қайталау. Сабақтын алтын ережесі:
|
Амандасады. Жер-шапалақтау Ауа-қолдарын көтеру От-қолдарын айналдыру Су-алғасозу Әр топ екі ережені жазып тақтаға жабыстырады.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
ІІ. Үй жұмысын тексеру |
5 мин. |
Үй тапсырмасын «Kahoot» тәсілімен тексеру Әр топ өздерінің дайындап келген кестелерін бір-біріне береді 1-топ- ҚР рәміздеріне-30 жыл 2- топ-М.Мәметова-110 жыл 3-топ Мухтар ауезов-125жыл |
Әр бір оқушы өз телефондарыарқылы кахутқа кіреді және темт ке жауап береді. Ноутбукте орындайды. Үлестірмелі карточканы толтыру Тапсырманы орындаған топ «Жұлдыз» белгісін көтереді |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
IІІ.Жаңа тақырыпты түсіндіру. |
10 мин |
1.Білімленд сайтынан бейне материал көрсету. Келесі бейне материалға назар аударайық.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
ІV. Практикалық жұмыс. |
14 мин |
Компьютердегі тәжірибелік жұмыс.Үлестірмелі карточка
|
Кестені құрып толтыр Ү. Практикалық жұмыс Деңгейлік тапсырмалар 1. Меню көмегімен Кесте > Кесте қосу /Таблица > Вставить таблица/ командасын орындау арқылы кесте құрыңыз. 2. «Менің сабақ кестем» тақырыбын туралау. 3. 5 баған, 3 жолдан тұратын кесте құр.
Тапсырманы орындаған оқушы «Жұлдыз» белгісін көтереді ІІ. Лайықты деңгей
Оқушы туралы мәлімет
ІІІ. Жоғары деңгей
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
V. Сергіту сәті. |
2 мин. |
Тех кауіп жаттыгулары |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
VІ. Бекіту. |
3 мин |
Тапсырма: Тарсия әдісі арқылы Тапсырманы орындаған топ «Жұлдыз белгісін көтереді» Жауаптары: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия |
2 мин |
ТИК ТОК әдісі стикер жабыстыру.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
VІI. Бағалау. |
2 мин. |
Берілген бағалау карточкасы бойынша сабақтың бағасын |
Бағаларын күнделіктеріне қойдыртады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
VІII.Үй жұмысы. |
2 мин. |
Дәптерге «Табиғатқа шыққанда алатын тағамдар» атты кесте құру. Тағамның аты, мөлшері, бағасы, барлығы, осыған шығатын шығынды жазу керек. Әрқайсысын бір бағанға жазу керек. |
Күнделіктеріне үй тапсырмасын жазып алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














