Сабақ жоспары
Бекітемін:
|
Бөлім: |
6.2В Алгебрлық өрнектер |
|||||||||||||||
|
Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса) |
Жалғасова Н.Ж. |
|||||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
6 сынып. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||
|
Күні: |
18.12.2024 |
|||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тепе-теңдіктер. Өрнектерді тепе-тең түрлендіру |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.2.1.8 тепе-теңдік және тепе-тең түрлендіру анықтамаларын білу; 6.2.1.9 алгебралық өрнектерді тепе-тең түрлендіруді орындау; |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
|
|||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
||||||||||||||||
|
Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|||||||||||
|
5 минут |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Өрнектерді тепе-тең түрлендіру. Тепе-теңдік тақырыбын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз:
Үй тапсырмасын тексеру. |
Амандасады, үй тапсырмасына жауап береді. |
|
6–сыныбына арналған оқулық. Оқулық |
|
|||||||||||
|
5 мин |
1 – мысал.
Қорытынды: көбейтудің үлестірімділік қасиетінен a
және
b
айнымалыларының кез келген
мәнінде Демек,
2 – мысал.
3 –
мысал. Қорытынды: қосудың ауыстырымдылық және терімділік қасиеттерін пайдаланып, айнымалылары бар өрнектерді теңбе – тең түрлендіріп ықшамдау.
4 –
мысал. Қорытынды: көбейтудің ауыстырымдылық және терімділік қасиеттерін пайдаланып, айнымалылары бар өрнектерді теңбе – тең түрлендіріп ықшамдау. 5 –
мысал. Қорытынды: Ұқсас қосылғыштарды біріктіру ережесін пайдаланып, айнымалылары бар өрнектерді теңбе – тең түрлендіріп ықшамдау. 6 –
мысал. Қорытынды: «Жақшаларды ашу» ережесін пайдаланып, өрнектерді теңбе – тең түрлендіру |
Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады Жауабы: |
|
https://onlinemektep.net/schedule/1608768000/lesson/234990bd-5199-4d72-b55d-1bce0c6112a3 Тақта, слайд, оқу құралдары; 6 сыныпқа арналған оқулық |
|
|||||||||||
|
30 минут |
Ықшамдаңыз:
№1. Оқулықпен
жұмыс. №728, 729. |
Оқушылар тақырыпқа қатысты есептерді шығарады.
№2. Жауабы: 1).-12ас; 2).- ab; 3)
№3.
Жауабы:
№4.Жауабы:
Оқулықтан тақырыпқа қатысты есептерді шығарады. |
Дескриптор:
-көбейтудің ауыстырымдылық және терімділік қасиеттерін пайдаланып, өрнектерді ықшамдайды; -есепті шығарудың әріпті өрнегін құрастырып, мәнін табады; -өрнекті ықшамдайды «Басбармақ» әдісімен бір – бірін бағалау жүргізіледі -Тақырыпқа қатысты есептер шығарады, талдайды
|
Слайд
Интернет ресурстары Жалпы білім беретін мектептің 6–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: Т.А.Алдамұратова, Қ.С.Байшоланова, Е.С.Байшоланов Алматы «Атамұра» баспасы 2018 жыл |
|
|||||||||||
|
5 минут |
Бүгінгі сабақта: - Өрнекті теңбе - тең түрлендіру үшін негізгі
ережелерді біледі; Рефлексия: Бүгін біз сабақта нені білдік, оқушы пікірін тыңдау.
Үйге тапсырма. № |
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
Кері байланыс Бағалау: 8-10 балл – «5» 6-7 балл – «4» 4-5 балл – «3» |
6–сыныбына арналған оқулық. Оқулық Ттақта кітап |
|
|||||||||||
Өздік жұмыс
Жақшаны ашып, өрнекті ықшамдаңыз:
-
; -
.
Жақшаларды ашыңдар:
-
; -
;
Жақшаларды ашып, ұқсас қосылғыштарды біріктіріңдер:
-
; -
;
Сабақ жоспары
Бекітемін:
|
Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса) |
Жалғасова Н.Ж. |
|||||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
5 сынып; Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||
|
Күні: |
18.12.2024 |
|||||||||||||||
|
Бөлім: |
5.2А Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
|||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлу |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.23жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлуді орындау; |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
-Жай бөлшектерді бөлу алгоритмін біледі және бөлуді орындайды; -Аралас сандарды бөлу ережесін біледі,есеп шығаруда қолданады.
|
|||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
||||||||||||||||
|
Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|||||||||||
|
5 минут |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлу тақырыбын қарастырамыз. Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: -Жай бөлшектерді бөлу алгоритмін біледі және бөлуді орындайды; -Аралас сандарды бөлу ережесін біледі,есеп шығаруда қолданады. Үй тапсырмасын тексеру. Қайталау сұрақтары. 1. Бөлімдері бірдей жай бөлшектерді қалай қосамыз (азайтамыз)? 2. Бөлімдері әртүрлі жай бөлшектерді қалай қосамыз (азайтамыз)? 3. Жай бөлшекті қысқарту дегеніміз не? 4. Екі бөлшекті қалай көбейтеміз? 5. Жай бөлшектерді қалай ортақ бөлімге келтіреміз? 6. Жай бөлшекке кері санды қалай табамыз? 7. Аралас санға кері санды қалай табамыз? |
Сабақ мақсатымен танысады. Үй жұмысын айтады. Сұрақтарға жауап береді |
|
Жалпы білім беретін мектептің 5–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: |
|
|||||||||||
|
8 мин |
Жай бөлшектерді бөлуді есіңе сақта!
|
Жай бөлшектерді, аралас сандарды бөлу ережесін еске түсіріп, мысалдар келтіреді. |
Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады |
Интернет ресурстары |
|
|||||||||||
|
15 мин |
№3. Есептеңдер: №4. Шолпан
х
алма,
Айман 1 №6.Оқулықтан № 635 Жеке жұмыс. «Сәйкестердіріңіз»
|
Жай бөлшектерді жай бөлшекке, аралас сандарды бөлу, натурал санды бөлшекке бөлу ережесін қолданып есептейді.
Тақырыпқа қатысты мәтін есептерді шығарады
Жай бөлшектерге амалдар қолдану ережелерін біледі
Оқулықтан берілген есептерді шығарады |
Дескриптор: - Берілген сандарға кері сандарды табады. Дескриптор: - Жай бөлшектерді жай бөлшекке, аралас сандарды бөлу ережелерін біледі.
Дескриптор: -Жай бөлшектерге амалдар қолдану ережелерін біледі.
|
Интернет ресурстары |
|
|||||||||||
|
2 минут |
Бүгінгі сабақта: -Жай бөлшектерді бөлу алгоритмін біледі және бөлуді орындады; -Аралас сандарды бөлу ережесін біледі,есеп шығаруда қолданды.
Үйге тапсырма. |
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
Кері байланыс
|
|
|
|||||||||||
Тест
тапсырмалары.
1. Амалды
орында: 61/8 + 33/5
А. 94/13; Ә.
929/40; Б. 94/5; В. 91/2.
2. Теңдеуді
шеш: у + 33/4 = 57/8.
А. 21/2; Ә.
21/4; Б. 21/8; В. 95/8.
3. Үшбұрыштың
қабырғалары 4/15 см 9/10 см және 13/20 см. Периметрін
тап.
А. 26/60 см; Ә.
83/60 см; Б. 137/60 см; В) 149/60
см.
4. Бөлуді
орында: 10/51 ∶15/68.
А) 8/9; Ә) 3;
Б) 3/14; В) 42/3.
5. Амалдарды
орында: 93/4∙2 4/9 ∶6
1/2.
А) 32/3. Ә)
25163/176; Б) 3/11; В) 15/22;
. Тест
тапсырмалары.
1. Амалды
орында: 61/8 + 33/5
А. 94/13; Ә.
929/40; Б. 94/5; В. 91/2.
2. Теңдеуді
шеш: у + 33/4 = 57/8.
А. 21/2; Ә.
21/4; Б. 21/8; В. 95/8.
3. Үшбұрыштың
қабырғалары 4/15 см 9/10 см және 13/20 см. Периметрін
тап.
А. 26/60 см; Ә.
83/60 см; Б. 137/60 см; В) 149/60
см.
4. Бөлуді
орында: 10/51 ∶15/68.
А) 8/9; Ә) 3;
Б) 3/14; В) 42/3.
5. Амалдарды
орында: 93/4∙2 4/9 ∶6
1/2.
А) 32/3. Ә)
25163/176; Б) 3/11; В) 15/22;
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ата аналар жиналысына баяндама
ата аналар жиналысына баяндама
Сабақ жоспары
Бекітемін:
|
Бөлім: |
6.2В Алгебрлық өрнектер |
|||||||||||||||
|
Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса) |
Жалғасова Н.Ж. |
|||||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
6 сынып. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||
|
Күні: |
18.12.2024 |
|||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тепе-теңдіктер. Өрнектерді тепе-тең түрлендіру |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.2.1.8 тепе-теңдік және тепе-тең түрлендіру анықтамаларын білу; 6.2.1.9 алгебралық өрнектерді тепе-тең түрлендіруді орындау; |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
|
|||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
||||||||||||||||
|
Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|||||||||||
|
5 минут |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Өрнектерді тепе-тең түрлендіру. Тепе-теңдік тақырыбын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз:
Үй тапсырмасын тексеру. |
Амандасады, үй тапсырмасына жауап береді. |
|
6–сыныбына арналған оқулық. Оқулық |
|
|||||||||||
|
5 мин |
1 – мысал.
Қорытынды: көбейтудің үлестірімділік қасиетінен a
және
b
айнымалыларының кез келген
мәнінде Демек,
2 – мысал.
3 –
мысал. Қорытынды: қосудың ауыстырымдылық және терімділік қасиеттерін пайдаланып, айнымалылары бар өрнектерді теңбе – тең түрлендіріп ықшамдау.
4 –
мысал. Қорытынды: көбейтудің ауыстырымдылық және терімділік қасиеттерін пайдаланып, айнымалылары бар өрнектерді теңбе – тең түрлендіріп ықшамдау. 5 –
мысал. Қорытынды: Ұқсас қосылғыштарды біріктіру ережесін пайдаланып, айнымалылары бар өрнектерді теңбе – тең түрлендіріп ықшамдау. 6 –
мысал. Қорытынды: «Жақшаларды ашу» ережесін пайдаланып, өрнектерді теңбе – тең түрлендіру |
Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады Жауабы: |
|
https://onlinemektep.net/schedule/1608768000/lesson/234990bd-5199-4d72-b55d-1bce0c6112a3 Тақта, слайд, оқу құралдары; 6 сыныпқа арналған оқулық |
|
|||||||||||
|
30 минут |
Ықшамдаңыз:
№1. Оқулықпен
жұмыс. №728, 729. |
Оқушылар тақырыпқа қатысты есептерді шығарады.
№2. Жауабы: 1).-12ас; 2).- ab; 3)
№3.
Жауабы:
№4.Жауабы:
Оқулықтан тақырыпқа қатысты есептерді шығарады. |
Дескриптор:
-көбейтудің ауыстырымдылық және терімділік қасиеттерін пайдаланып, өрнектерді ықшамдайды; -есепті шығарудың әріпті өрнегін құрастырып, мәнін табады; -өрнекті ықшамдайды «Басбармақ» әдісімен бір – бірін бағалау жүргізіледі -Тақырыпқа қатысты есептер шығарады, талдайды
|
Слайд
Интернет ресурстары Жалпы білім беретін мектептің 6–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: Т.А.Алдамұратова, Қ.С.Байшоланова, Е.С.Байшоланов Алматы «Атамұра» баспасы 2018 жыл |
|
|||||||||||
|
5 минут |
Бүгінгі сабақта: - Өрнекті теңбе - тең түрлендіру үшін негізгі
ережелерді біледі; Рефлексия: Бүгін біз сабақта нені білдік, оқушы пікірін тыңдау.
Үйге тапсырма. № |
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
Кері байланыс Бағалау: 8-10 балл – «5» 6-7 балл – «4» 4-5 балл – «3» |
6–сыныбына арналған оқулық. Оқулық Ттақта кітап |
|
|||||||||||
Өздік жұмыс
Жақшаны ашып, өрнекті ықшамдаңыз:
-
; -
.
Жақшаларды ашыңдар:
-
; -
;
Жақшаларды ашып, ұқсас қосылғыштарды біріктіріңдер:
-
; -
;
Сабақ жоспары
Бекітемін:
|
Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса) |
Жалғасова Н.Ж. |
|||||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
5 сынып; Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||
|
Күні: |
18.12.2024 |
|||||||||||||||
|
Бөлім: |
5.2А Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
|||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлу |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.23жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлуді орындау; |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
-Жай бөлшектерді бөлу алгоритмін біледі және бөлуді орындайды; -Аралас сандарды бөлу ережесін біледі,есеп шығаруда қолданады.
|
|||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
||||||||||||||||
|
Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|||||||||||
|
5 минут |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлу тақырыбын қарастырамыз. Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: -Жай бөлшектерді бөлу алгоритмін біледі және бөлуді орындайды; -Аралас сандарды бөлу ережесін біледі,есеп шығаруда қолданады. Үй тапсырмасын тексеру. Қайталау сұрақтары. 1. Бөлімдері бірдей жай бөлшектерді қалай қосамыз (азайтамыз)? 2. Бөлімдері әртүрлі жай бөлшектерді қалай қосамыз (азайтамыз)? 3. Жай бөлшекті қысқарту дегеніміз не? 4. Екі бөлшекті қалай көбейтеміз? 5. Жай бөлшектерді қалай ортақ бөлімге келтіреміз? 6. Жай бөлшекке кері санды қалай табамыз? 7. Аралас санға кері санды қалай табамыз? |
Сабақ мақсатымен танысады. Үй жұмысын айтады. Сұрақтарға жауап береді |
|
Жалпы білім беретін мектептің 5–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: |
|
|||||||||||
|
8 мин |
Жай бөлшектерді бөлуді есіңе сақта!
|
Жай бөлшектерді, аралас сандарды бөлу ережесін еске түсіріп, мысалдар келтіреді. |
Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады |
Интернет ресурстары |
|
|||||||||||
|
15 мин |
№3. Есептеңдер: №4. Шолпан
х
алма,
Айман 1 №6.Оқулықтан № 635 Жеке жұмыс. «Сәйкестердіріңіз»
|
Жай бөлшектерді жай бөлшекке, аралас сандарды бөлу, натурал санды бөлшекке бөлу ережесін қолданып есептейді.
Тақырыпқа қатысты мәтін есептерді шығарады
Жай бөлшектерге амалдар қолдану ережелерін біледі
Оқулықтан берілген есептерді шығарады |
Дескриптор: - Берілген сандарға кері сандарды табады. Дескриптор: - Жай бөлшектерді жай бөлшекке, аралас сандарды бөлу ережелерін біледі.
Дескриптор: -Жай бөлшектерге амалдар қолдану ережелерін біледі.
|
Интернет ресурстары |
|
|||||||||||
|
2 минут |
Бүгінгі сабақта: -Жай бөлшектерді бөлу алгоритмін біледі және бөлуді орындады; -Аралас сандарды бөлу ережесін біледі,есеп шығаруда қолданды.
Үйге тапсырма. |
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
Кері байланыс
|
|
|
|||||||||||
Тест
тапсырмалары.
1. Амалды
орында: 61/8 + 33/5
А. 94/13; Ә.
929/40; Б. 94/5; В. 91/2.
2. Теңдеуді
шеш: у + 33/4 = 57/8.
А. 21/2; Ә.
21/4; Б. 21/8; В. 95/8.
3. Үшбұрыштың
қабырғалары 4/15 см 9/10 см және 13/20 см. Периметрін
тап.
А. 26/60 см; Ә.
83/60 см; Б. 137/60 см; В) 149/60
см.
4. Бөлуді
орында: 10/51 ∶15/68.
А) 8/9; Ә) 3;
Б) 3/14; В) 42/3.
5. Амалдарды
орында: 93/4∙2 4/9 ∶6
1/2.
А) 32/3. Ә)
25163/176; Б) 3/11; В) 15/22;
. Тест
тапсырмалары.
1. Амалды
орында: 61/8 + 33/5
А. 94/13; Ә.
929/40; Б. 94/5; В. 91/2.
2. Теңдеуді
шеш: у + 33/4 = 57/8.
А. 21/2; Ә.
21/4; Б. 21/8; В. 95/8.
3. Үшбұрыштың
қабырғалары 4/15 см 9/10 см және 13/20 см. Периметрін
тап.
А. 26/60 см; Ә.
83/60 см; Б. 137/60 см; В) 149/60
см.
4. Бөлуді
орында: 10/51 ∶15/68.
А) 8/9; Ә) 3;
Б) 3/14; В) 42/3.
5. Амалдарды
орында: 93/4∙2 4/9 ∶6
1/2.
А) 32/3. Ә)
25163/176; Б) 3/11; В) 15/22;
шағым қалдыра аласыз














.
Барлығы 48 алма. Шолпанда алма қанша?













