|
Тақырыбы |
|
|
Сынып: |
|
|
Сынып жетекші: |
|
|
Күні: |
15.11.2024 |
|
Мақсаты: |
Әр отбасының бала тәрбиесіне белсене қатысуын қамтамасыз ету. Тәрбиенің оқу процесіне тигізетін әсерін ата-аналарға ұғындыру. |
Жиналыс барысы
|
|
Педагог әрекеті |
Ата-ана әрекеті |
|
|
Сәлемдесу. -Қош келдіңіздер! Психологиялық ахуал қалыптастырып, Баласының білім беру процесіне қызығушылық пен алаңдаушылық білдіріп келіп отырған ата- аналарға алғыс білдіру. Жиналысты бастамас бұрын ата-аналарға қалам мен «Ең зерек оқушының анасы немесе әкесі,қош келдіңіз» деген мақтау сөздер таратылады. |
|
|
|
Жиналыста көтерілетін тақырыптар мен мәселелерді слайд арқылы атап өтеді. Құрметті ата-аналар, жиналыс форматы еркін, әңгімелесу, сұхбат форматында өтетін болады. Қажет тұсында қызықтыратын сұрақтарыңызды қоя аласыздар. |
Жиналыс барысында туындаған сұрақтарын қоя алады.
|
|
|
Төмендегі әр тақырыпты сынып жетекші маңызды ақпараттармен, 5-6 сөйлеммен ашып отырады.
Мектептің ішкі тәртібі, мектеп формасы,сыныптың ішкі тәртібі мен сынып жетекші ретінде қойған талаптары толық айтылады.
Сабақ кестесі,білім беруді ұйымдастыру, сабақ уақыты, оқуды ұйымдастыруда ата-ананың атқаратын міндеті ерекше айтылады.
Мектептегі тәрбие жұмысының нәтижелігінің бір ұшы ата-аналармен, мектептің бірлескен әрекетінде екені еш уақытта күмән туғызбайды. Мектеп пен отбасының ынтымақтастығын жүзеге асыруда сынып жетекшісі негізгі рөл атқарады.Мұғалім мен ата-аналардың өзара қатынасы міндеттерінің ең негізгісі .Оған дәлел Ақтамбердінің толғауынан «Баланы жазасыз тәрбиеле» атты кітаптан бала тәрбиесіне қатысты бөліктерін слайд арқылы ұсынады. Оқып, ата-аналарға түсіндіреді. Бала өміріндегі әке мен ананың рөлін де тілге тиек етеді. |
|
|
|
«15 оқушы-15 тұлға»: Алдымызда отыратын әр оқушының дара тұлға екендігін, оқу процесінде олардың жеке мінез-құлықтары ескерілетіндігін атап өтеді. |
|
|
|
«Ақ парақ» ата-аналарға арналған тәжірибе ретіндегі тренинг.
Ақ парақтан барлық ата-аналарға қайшының көмегінсіз адам бейнесін жасауды тапсырады. Процесстің қалай жасалатынын барлығына бірдей түсіндіреді. 3 минут уақыт ішінде тапсырманы тез түсініп алып бірден орындағандар да,адам бейнесін жасай алмай кідіріп қалғандар да, тапсырманы мүлде түсінбегендер де кездеседі. Осы тәжірибені мұғалім балалармен ұштастырып, түсіндіру жұмыстарын жүргізеді. Түйін: балалардың қабылдау деңгейі әртүрлі, ал мұғалім білімді барлық балаға бірдей береді,бірдей игертеді. |
Өзін және баласын таныстырады. Бұл мұғалім мен ата-аналар арасындағы байланыстың берік болуына үлкен көмек. Қағаздан адам бейнесін жасайды.
|
|
|
“Анамның жиі айтатын сөздері” Мұғалім алдын-ала балалармен бірге сұхбат-видео жасайды. Онда балалар өздеріне аналарының ең жиі айтатын сөздерін атайды. Жиналыс барысында ата-аналардан “Балаларыңызға жиі айтатын сөзіңіз қандай” деген сұрақ қойлып,жауаптары тыңдалып, одан соң бейнероликті қосады.
|
|
|
|
“Апайға анонимді хат” деген бетшелер таратылады. Бұл хаттың сынып жетекшінің жұмысына бағытбағдар беретіні анық. |
Ата-аналар өздерінің сынып жетекшіге деген талап-тілектерін, өтініш немесе тіпті реніштерін жазуына болады. Балаларының айта алмай жүрген қалауларын да жазу арқылы жеткізе алады. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ата-аналар жиналысының жоспары
Ата-аналар жиналысының жоспары
|
Тақырыбы |
|
|
Сынып: |
|
|
Сынып жетекші: |
|
|
Күні: |
15.11.2024 |
|
Мақсаты: |
Әр отбасының бала тәрбиесіне белсене қатысуын қамтамасыз ету. Тәрбиенің оқу процесіне тигізетін әсерін ата-аналарға ұғындыру. |
Жиналыс барысы
|
|
Педагог әрекеті |
Ата-ана әрекеті |
|
|
Сәлемдесу. -Қош келдіңіздер! Психологиялық ахуал қалыптастырып, Баласының білім беру процесіне қызығушылық пен алаңдаушылық білдіріп келіп отырған ата- аналарға алғыс білдіру. Жиналысты бастамас бұрын ата-аналарға қалам мен «Ең зерек оқушының анасы немесе әкесі,қош келдіңіз» деген мақтау сөздер таратылады. |
|
|
|
Жиналыста көтерілетін тақырыптар мен мәселелерді слайд арқылы атап өтеді. Құрметті ата-аналар, жиналыс форматы еркін, әңгімелесу, сұхбат форматында өтетін болады. Қажет тұсында қызықтыратын сұрақтарыңызды қоя аласыздар. |
Жиналыс барысында туындаған сұрақтарын қоя алады.
|
|
|
Төмендегі әр тақырыпты сынып жетекші маңызды ақпараттармен, 5-6 сөйлеммен ашып отырады.
Мектептің ішкі тәртібі, мектеп формасы,сыныптың ішкі тәртібі мен сынып жетекші ретінде қойған талаптары толық айтылады.
Сабақ кестесі,білім беруді ұйымдастыру, сабақ уақыты, оқуды ұйымдастыруда ата-ананың атқаратын міндеті ерекше айтылады.
Мектептегі тәрбие жұмысының нәтижелігінің бір ұшы ата-аналармен, мектептің бірлескен әрекетінде екені еш уақытта күмән туғызбайды. Мектеп пен отбасының ынтымақтастығын жүзеге асыруда сынып жетекшісі негізгі рөл атқарады.Мұғалім мен ата-аналардың өзара қатынасы міндеттерінің ең негізгісі .Оған дәлел Ақтамбердінің толғауынан «Баланы жазасыз тәрбиеле» атты кітаптан бала тәрбиесіне қатысты бөліктерін слайд арқылы ұсынады. Оқып, ата-аналарға түсіндіреді. Бала өміріндегі әке мен ананың рөлін де тілге тиек етеді. |
|
|
|
«15 оқушы-15 тұлға»: Алдымызда отыратын әр оқушының дара тұлға екендігін, оқу процесінде олардың жеке мінез-құлықтары ескерілетіндігін атап өтеді. |
|
|
|
«Ақ парақ» ата-аналарға арналған тәжірибе ретіндегі тренинг.
Ақ парақтан барлық ата-аналарға қайшының көмегінсіз адам бейнесін жасауды тапсырады. Процесстің қалай жасалатынын барлығына бірдей түсіндіреді. 3 минут уақыт ішінде тапсырманы тез түсініп алып бірден орындағандар да,адам бейнесін жасай алмай кідіріп қалғандар да, тапсырманы мүлде түсінбегендер де кездеседі. Осы тәжірибені мұғалім балалармен ұштастырып, түсіндіру жұмыстарын жүргізеді. Түйін: балалардың қабылдау деңгейі әртүрлі, ал мұғалім білімді барлық балаға бірдей береді,бірдей игертеді. |
Өзін және баласын таныстырады. Бұл мұғалім мен ата-аналар арасындағы байланыстың берік болуына үлкен көмек. Қағаздан адам бейнесін жасайды.
|
|
|
“Анамның жиі айтатын сөздері” Мұғалім алдын-ала балалармен бірге сұхбат-видео жасайды. Онда балалар өздеріне аналарының ең жиі айтатын сөздерін атайды. Жиналыс барысында ата-аналардан “Балаларыңызға жиі айтатын сөзіңіз қандай” деген сұрақ қойлып,жауаптары тыңдалып, одан соң бейнероликті қосады.
|
|
|
|
“Апайға анонимді хат” деген бетшелер таратылады. Бұл хаттың сынып жетекшінің жұмысына бағытбағдар беретіні анық. |
Ата-аналар өздерінің сынып жетекшіге деген талап-тілектерін, өтініш немесе тіпті реніштерін жазуына болады. Балаларының айта алмай жүрген қалауларын да жазу арқылы жеткізе алады. |
шағым қалдыра аласыз













