Материалдар / «Ата ақылы. Ахмет Байтұрсынұлы. Ата насихаты»
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

«Ата ақылы. Ахмет Байтұрсынұлы. Ата насихаты»

Материал туралы қысқаша түсінік
«Ата ақылы. Ахмет Байтұрсынұлы. Ата насихаты» ҚМЖ
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
28 Қаңтар 2024
1187
2 рет жүктелген
250 ₸
Бүгін алсаңыз
+13 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +13 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Еңбекші жалпы орта мектебі







Shape1

Тақырыбы:

«Ата ақылы. Ахмет Байтұрсынұлы. Ата насихаты»









2 «А» сынып жетекшісі:

Жексенғалиева Ғалия Нұртайқызы











2023 – 2024 оқу жылы

Бекітемін:

Оқу ісінің меңгерушісі:

Мұханбетшеева М. Х.


Бөлім

Менің отбасым және достарым

Пәні:

Әдебиеттік оқу

Күні:

20.10.23

Педагогтің аты-жөні:

Жексенгалиева Г

Сынып:2 «А»

Қатысқандар саны: 19 Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Ата ақылы

А.Байтұрсынұлы «Ата насихаты»

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.2.1.2 – шығарманы іштей оқып, ондағы қажетті ақпараттарды белгілеп оқу;

2.2.3.1 – мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтау

Сабақтың мақсаты

Мәтіннен қажетті ақпаратты табу

Мәтіннің негізгі ойын анықтау

Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау


Сабақтың басы

(3мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық ахуал орнату.

Біздің сынып тамаша,

Біз оқимыз жарыса .

Күнде бестік аламыз,

Үлкен азамат боламыз.

Оқушылар сабаққа назар аударады.


Оқушылар қимылмен көңіл – күйлерін білдіреді.

Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!


Сабақтың ортасы

(5 мин)














10 мин

Үй тапсырмасын тексеру

Қастек Баянбайдың «Әжем туралы әңгіме» өлеңін мәнерлеп оқу.

Әр шумағына сәйкес суреттерді ретімен орналастырады.

Жүзік, кимешек, бала, таяқ

Осы суреттерді айналдырғанда жаңа тақырып шығады. «Ата ақылы»

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

Мәтіннен қажетті ақпаратты табу

Мәтіннің негізгі ойын анықтау


«Ой қозғау» әдісі

Нақыл сөздерді оқып, мағынасын аш.


1-тапсырма ФС

Ұжымдық жұмыс

ДЖИГСО әдісі Мәтінді үш топқа бөліп оқыту.

Бірінші топтың оқушысы екінші топқа, екінші топ оқушысы үшінші топқа, үшінші топ оқушысы бірінші топқа оқып, түсінгендерін айтып береді.

«Жасанды интеллект» әдісі

Автор туралы әңгімелеу.

ЕББҚ

Мәтін не туралы?

Талқылау сұрақтары:

1.Әкесі балаларына нені мысалға келтіреді?

Өлеңді мәнерлеп оқиды





Әр шумағына сәйкес суреттерді ретімен орналастырады.













Нақыл сөздерді оқып, мағынасын ашады










1.мәтіннің мазмұнын әңгімелейді

2. авторы туралы әңгімелейді



Сұраққа жауап береді

Дескриптор:

-өлеңді мәнерлеп оқу (1б)



Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!


Лайктар салынған таратпа


















Дескриптор:

-мәтіннің мазмұны туралы әңгімелейді(1б)

-авторы туралы әңгімелейді(1б)









ЕББҚ

Дескриптор:

-сұраққа жауап береді






Оқулық

1-тапсырма

53-бет








Оқулық

54-бет


10 мин

















Сергіту сәті

2 минут

Joyteka платформасында квест тапсырмаларын орындау

Насихат сөзіне мағынасы жуық сөздерді белгіле.

Мәтіндегі оқиға қандай нақыл сөзге құрылған?

Ахмет Байтұрсынұлы кім?

Сергіту сәті

2- тапсырма

Жұптық жұмыс

«Көршіңмен әңгімелес» әдісі

Саған үлкендер қандай ақыл айтады? Сен қалай орындайсың? Кесте бойынша жауап бер.

«Дәптермен жұмыс» әдісі

Негізгі ойды білдіріп тұрған нақыл сөзді дәптерге жазады.


ЕББҚ

Тапсырманы орындауда қолдау көрсету

Талқылау сұрақтары:

1.Мәтіннен өзіңе қандай ақпарат алдың?


1. насихат сөзіне мағынасы жуық сөзді белгілейді

2.Сәйкес нақыл сөзді табады.











Сұраққа жауап береді




Негізгі ойды білдіріп тұрған нақыл сөзді дәптерге жазады.

Қол жаттығуын жасайды

«Комментарий» арқылы

Жұлдызшалар

Дескриптор:

-насихат сөзіне мағынасы жуық сөзді белгілейді(1б)

-сурет бойынша әңгімелейді(1б)

ЕББҚ

Дескриптор:

-сұраққа жауап береді(1б)


Дескриптор:

-үлкендердің ақылын жазады(1б)

- үлкендердің ақылынаа жауап жазады(1б)


Дескриптор:Негізгі

ойды білдіріп тұрған нақыл сөзді дәптерге жазады. (1б)

Жарайсыңдар!

Керемет!


Оқулық

4-тапсырма

55-бет

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!