|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 1. Отбасындағы дәстүрлер мен мерекелер |
|||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: 3. Атам төрде отырады. |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.3.1.1 - мәтіндегі негізгі ақпаратты анықтау; 5.3.3.1 -фольклорлық және шағын көлемді көркем әдеби шығармаларды түсіну, тақырыбын анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: мәтіндегі негізгі ақпаратты анықтай алады; фольклорлық және шағын көлемді көркем әдеби шығармаларды түсінеді, тақырыбын анықтай алады. |
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
Төр, босаға, құрмет, ізет, сыйлау. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Амандасу. Күннен , жерден нәр алған Біз - өмірдің гүліміз. Бүгінгі күннің сәтінде Сәтті болсын күніміз -деп оқушылармен сабаққа бейімдету психологиялық ахуал жасалды Үй жұмысын тексеру Ыстық орындық әдісі арқылы үй жұмысын тексеру 3 түсті стикерлерді сыныпқа таратамын, сол түскен стикері бойынша сабақ соңында сабақты өздері қалай түсінгендерін білдіреді. Сабақтың критериалды бағалау түрлері тақтада ілініп тұрды. Суреттерді тақтаға шашыраңқы түрде іліп қоямын. Көру арқылы оқушылармен бірге сабақтың тақырыбын анықтап аламыз. |
«Бас бармақ» |
Слайд Үш түрлі стикерлер Отбасы, қариялар туралы суреттер кескіні |
|||
|
Сабақтың ортасы |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. Айтылым 1- тапсырма Жеке жұмыс
2- тапсырма Жеке жұмыс Сергіту сәті Тілдік бағдар Жеке жұмыс Айтылым Топтық жұмыс 3 – тапсырма. Айтылым 4- тапсырма Жұптық жұмыс 5- тапсырма Жазылым Жеке жұмыс |
Тыңдалым,айтылым. төр- почетное место қария- старик, старец, пожилой человек қонақ-гость төрлетіңіз- проходите, пожалуйста үлкендер- взрослые, пожилой человек Айтайық «Қарлы кесек» тәсілі арқылы суретке қарап, сұрақтарға жауап береді. 1.Үйлеріңе келген қонақты қалай қарсы аласыңдар? 2.Қонақтарды дастарқандағы дәмге қалай шақырасыңдар? 3.Дастарқанға қандай тағам қоясыңдар? 4.Үй иелері қайда отырады? 5.Қонақтар қайда отырады? Жазылым Дастарқан жасау тәртібін білесің бе? Ретімен жаз. 1.------------------------- 2.-------------------------- 3.--------------------------- 4.----------------------------- 5.----------------------------- Сергіту сәтін орындайды.
Айтылым Жалпы есім жалқы есім туралы түсініктерін тереңдетеді.
Тыңдалым Оқылым Айтылым Мәтінді тыңдап, түсінгенін айтады. Әр топ мәтінді игеру үшін «Қос жазба күнделігі» тәсілі арқылы жұмыс жасайды. Негізгі тірек сөздерді бірінші бағанға жазып, екінші бағанда ол сөздердің мағынасын түсіндіреді. Айтылым Мәтіннің мазмұны бойынша парталас досы екеуі кезектесіп сұрақтарға жауап береді. «Қағып ал» тәсілін қолданады. Жазылым Б Қазақ, қарт, атаны, ананы, батасын, көрпе, сөз, босаға. |
«Смайликтер» Дескриптор 3 балл -Сұрақтарға жауап береді «Алма ағашы» Дескриптор 5 балл -Түсіндіреді -Талдайды «Екі жұлдыз, бір тілек» Дескриптор 3 балл -Жалпы есімдерді теріп жазады. «Табыс баспалдағы» |
Оқулық 9- бет сөздік слайд Слайд Оқулық 9- бет Оқулық 10- бет слайд Кесте Таратпалар |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : «Менің атам қадірлі» .Өзінің атасын сипаттап келеді. |
|
||||
|
Кері байланыс |
Өз деңгейлерін анықтайды. Мен ... үйрендім. Мен ... білдім. Маған ... қиын болды. |
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Атам төрде отыр
Атам төрде отыр
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 1. Отбасындағы дәстүрлер мен мерекелер |
|||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: 3. Атам төрде отырады. |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.3.1.1 - мәтіндегі негізгі ақпаратты анықтау; 5.3.3.1 -фольклорлық және шағын көлемді көркем әдеби шығармаларды түсіну, тақырыбын анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: мәтіндегі негізгі ақпаратты анықтай алады; фольклорлық және шағын көлемді көркем әдеби шығармаларды түсінеді, тақырыбын анықтай алады. |
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
Төр, босаға, құрмет, ізет, сыйлау. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Амандасу. Күннен , жерден нәр алған Біз - өмірдің гүліміз. Бүгінгі күннің сәтінде Сәтті болсын күніміз -деп оқушылармен сабаққа бейімдету психологиялық ахуал жасалды Үй жұмысын тексеру Ыстық орындық әдісі арқылы үй жұмысын тексеру 3 түсті стикерлерді сыныпқа таратамын, сол түскен стикері бойынша сабақ соңында сабақты өздері қалай түсінгендерін білдіреді. Сабақтың критериалды бағалау түрлері тақтада ілініп тұрды. Суреттерді тақтаға шашыраңқы түрде іліп қоямын. Көру арқылы оқушылармен бірге сабақтың тақырыбын анықтап аламыз. |
«Бас бармақ» |
Слайд Үш түрлі стикерлер Отбасы, қариялар туралы суреттер кескіні |
|||
|
Сабақтың ортасы |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. Айтылым 1- тапсырма Жеке жұмыс
2- тапсырма Жеке жұмыс Сергіту сәті Тілдік бағдар Жеке жұмыс Айтылым Топтық жұмыс 3 – тапсырма. Айтылым 4- тапсырма Жұптық жұмыс 5- тапсырма Жазылым Жеке жұмыс |
Тыңдалым,айтылым. төр- почетное место қария- старик, старец, пожилой человек қонақ-гость төрлетіңіз- проходите, пожалуйста үлкендер- взрослые, пожилой человек Айтайық «Қарлы кесек» тәсілі арқылы суретке қарап, сұрақтарға жауап береді. 1.Үйлеріңе келген қонақты қалай қарсы аласыңдар? 2.Қонақтарды дастарқандағы дәмге қалай шақырасыңдар? 3.Дастарқанға қандай тағам қоясыңдар? 4.Үй иелері қайда отырады? 5.Қонақтар қайда отырады? Жазылым Дастарқан жасау тәртібін білесің бе? Ретімен жаз. 1.------------------------- 2.-------------------------- 3.--------------------------- 4.----------------------------- 5.----------------------------- Сергіту сәтін орындайды.
Айтылым Жалпы есім жалқы есім туралы түсініктерін тереңдетеді.
Тыңдалым Оқылым Айтылым Мәтінді тыңдап, түсінгенін айтады. Әр топ мәтінді игеру үшін «Қос жазба күнделігі» тәсілі арқылы жұмыс жасайды. Негізгі тірек сөздерді бірінші бағанға жазып, екінші бағанда ол сөздердің мағынасын түсіндіреді. Айтылым Мәтіннің мазмұны бойынша парталас досы екеуі кезектесіп сұрақтарға жауап береді. «Қағып ал» тәсілін қолданады. Жазылым Б Қазақ, қарт, атаны, ананы, батасын, көрпе, сөз, босаға. |
«Смайликтер» Дескриптор 3 балл -Сұрақтарға жауап береді «Алма ағашы» Дескриптор 5 балл -Түсіндіреді -Талдайды «Екі жұлдыз, бір тілек» Дескриптор 3 балл -Жалпы есімдерді теріп жазады. «Табыс баспалдағы» |
Оқулық 9- бет сөздік слайд Слайд Оқулық 9- бет Оқулық 10- бет слайд Кесте Таратпалар |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : «Менің атам қадірлі» .Өзінің атасын сипаттап келеді. |
|
||||
|
Кері байланыс |
Өз деңгейлерін анықтайды. Мен ... үйрендім. Мен ... білдім. Маған ... қиын болды. |
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
|||||
шағым қалдыра аласыз
















