Батыс Қазақстан облысы
Теректі ауданы
Жаңа өмір ауылы
Шаған жалпы орта білім беретін мектебі
Пилоттық сыныптар бойынша
жоғары санатты бастауыш сынып мұғалімі
Мусагалиева Жанаргул Шмитовна
Қысқа мерзімді жоспар
Әдебиеттік оқу
|
Мектеп: ШағанЖОББМ |
||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
||||||||||
|
Күні:16.11. |
Мұғалімнің есімі:Мусагалиева Ж.Ш. |
|||||||||
|
Сынып: 4 |
Қатысқандар саны |
Қатыспағандар саны |
||||||||
|
Оқу мақсаты: |
4.2.1.2 шығарманы іштей көз жүгіртіп,шолып, түртіп алып, сұрақтар қоя отырып, қажетті ақпаратты тауып, белгі қойып оқу, талдау жасап оқу, сын тұрғысынан бағалап оқу 4.2.5.1 мұғалімнің көмегімен шығарманың композициялық құрылымын (сюжеттің басталуы, дамуы, шиеленісуі, шарықтау шегі, шешімі) анықтау 4.2.9.1 түрлі дереккөздерден қажетті ақпаратты табу, өңдеу және тұжырым жасау, себеп-салдарлық байланысын сызба түрінде көрсету |
|||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: Тақырыпқа қатысты өз ойын білдіріп, мәтінді талдай отырып жеткізе алады. Оқушылардың басым бөлігі: Күй тыңдау кезіндегі сезімдерін деректермен негіздейді. Кейбір оқушылар: Өз сезімдерін шығармашылық жұмыстар арқылы көрсетеді. |
|||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Қазақ тілі, Дүниетану |
|||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақтадан таныстырылымды көрсету |
|||||||||
|
Алдыңғы оқу/ Бастапқы білім |
Қазақ халқының танымал тұлғалары туралы хабардар |
|||||||||
|
Жоспар |
||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы |
Қызығушылықты ояту «Сағаттың тілімен» ойыны. Оқушылар әуен жүріп жатқанда жерде жатқан сөздерді айналып жүреді. Әуен тоқтағанда қай сөздің қасында болса, сол сөзбен сөйлем құрастырып айтады. ескерткіш,тарихи оқиға,кесене,күмбез, ғимарат,ұлы ойшыл,,мұражай т/б Сөздердің мағынасын ашады. Осы сөздердің жиынтығын қай бөлімге жатқызуға болады? Кімдердің ескеркішін білеміз? Ескерткіш – елдің халықтың мәдени мұрасының жалпылама атауы. Археологиялық тарихи сәулет өнері мүсін өнері Абай Құнанбаев ескерткіші туралы не білеміз? Дескриптор: Кімнің ескерткіші екенін атайды. Сол кісі туралы мәлімет береді. |
|
||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Ұжымдық жұмыс Абай атамыздың қандай шығармаларын білеміз? Ғылым таппай мақтанба / тізбектеп айтқызу./ Абай туралы бейне жазба көру Тыңдалым Өлеңді аудио жазбадан тыңдау Өлеңді топта,тізбектеп оқыту. Жұптық жұмыс Әдеби шеңбер» стратегиясы Өлеңді оқып, әр жұп өздеріне тиісті тапсырманы орындайды Өлеңнің тақырыбын анықтап, ақынның айтайын деген ойын жеткіз.
Өлеңнің идеясын анықтап, маңызды деген үзінділерді қазіргі өмірмен байланыстыра отырып, көзқарасыңды білдіріңдер.
Ақын жастарды не істеуге шақырады,өлеңнің негізгі түйінін, тәрбиелік мәнін анықтаңыз
Берілген тапсырманы жұпта орындап болғаннан кейін топта бір шешімге келу. Қорытынды шығару
«Дұрыс- бұрыс» ойыны арқылы қорытындылау |
Оқулық
Дәптер
Плакат
|
||||||||
|
Саабақтың соңы |
. |
Кесте |
||||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||||
|
Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлайсыз? |
Дереккөздер: Кейбір оқушылар басқа сыныптастарына қарағанда анағұрлым күрделі дереккөздермен жұмыс істей алады
|
|||||||||
|
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін, материалды меңгергенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау парақтары |
|||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Атақты тұлғалар"
"Атақты тұлғалар"
Батыс Қазақстан облысы
Теректі ауданы
Жаңа өмір ауылы
Шаған жалпы орта білім беретін мектебі
Пилоттық сыныптар бойынша
жоғары санатты бастауыш сынып мұғалімі
Мусагалиева Жанаргул Шмитовна
Қысқа мерзімді жоспар
Әдебиеттік оқу
|
Мектеп: ШағанЖОББМ |
||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
||||||||||
|
Күні:16.11. |
Мұғалімнің есімі:Мусагалиева Ж.Ш. |
|||||||||
|
Сынып: 4 |
Қатысқандар саны |
Қатыспағандар саны |
||||||||
|
Оқу мақсаты: |
4.2.1.2 шығарманы іштей көз жүгіртіп,шолып, түртіп алып, сұрақтар қоя отырып, қажетті ақпаратты тауып, белгі қойып оқу, талдау жасап оқу, сын тұрғысынан бағалап оқу 4.2.5.1 мұғалімнің көмегімен шығарманың композициялық құрылымын (сюжеттің басталуы, дамуы, шиеленісуі, шарықтау шегі, шешімі) анықтау 4.2.9.1 түрлі дереккөздерден қажетті ақпаратты табу, өңдеу және тұжырым жасау, себеп-салдарлық байланысын сызба түрінде көрсету |
|||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: Тақырыпқа қатысты өз ойын білдіріп, мәтінді талдай отырып жеткізе алады. Оқушылардың басым бөлігі: Күй тыңдау кезіндегі сезімдерін деректермен негіздейді. Кейбір оқушылар: Өз сезімдерін шығармашылық жұмыстар арқылы көрсетеді. |
|||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Қазақ тілі, Дүниетану |
|||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақтадан таныстырылымды көрсету |
|||||||||
|
Алдыңғы оқу/ Бастапқы білім |
Қазақ халқының танымал тұлғалары туралы хабардар |
|||||||||
|
Жоспар |
||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы |
Қызығушылықты ояту «Сағаттың тілімен» ойыны. Оқушылар әуен жүріп жатқанда жерде жатқан сөздерді айналып жүреді. Әуен тоқтағанда қай сөздің қасында болса, сол сөзбен сөйлем құрастырып айтады. ескерткіш,тарихи оқиға,кесене,күмбез, ғимарат,ұлы ойшыл,,мұражай т/б Сөздердің мағынасын ашады. Осы сөздердің жиынтығын қай бөлімге жатқызуға болады? Кімдердің ескеркішін білеміз? Ескерткіш – елдің халықтың мәдени мұрасының жалпылама атауы. Археологиялық тарихи сәулет өнері мүсін өнері Абай Құнанбаев ескерткіші туралы не білеміз? Дескриптор: Кімнің ескерткіші екенін атайды. Сол кісі туралы мәлімет береді. |
|
||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Ұжымдық жұмыс Абай атамыздың қандай шығармаларын білеміз? Ғылым таппай мақтанба / тізбектеп айтқызу./ Абай туралы бейне жазба көру Тыңдалым Өлеңді аудио жазбадан тыңдау Өлеңді топта,тізбектеп оқыту. Жұптық жұмыс Әдеби шеңбер» стратегиясы Өлеңді оқып, әр жұп өздеріне тиісті тапсырманы орындайды Өлеңнің тақырыбын анықтап, ақынның айтайын деген ойын жеткіз.
Өлеңнің идеясын анықтап, маңызды деген үзінділерді қазіргі өмірмен байланыстыра отырып, көзқарасыңды білдіріңдер.
Ақын жастарды не істеуге шақырады,өлеңнің негізгі түйінін, тәрбиелік мәнін анықтаңыз
Берілген тапсырманы жұпта орындап болғаннан кейін топта бір шешімге келу. Қорытынды шығару
«Дұрыс- бұрыс» ойыны арқылы қорытындылау |
Оқулық
Дәптер
Плакат
|
||||||||
|
Саабақтың соңы |
. |
Кесте |
||||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||||
|
Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлайсыз? |
Дереккөздер: Кейбір оқушылар басқа сыныптастарына қарағанда анағұрлым күрделі дереккөздермен жұмыс істей алады
|
|||||||||
|
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін, материалды меңгергенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау парақтары |
|||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
|||||||||
шағым қалдыра аласыз













