Қысқамерзімді жоспар
№ 11
Сабақтың тақырыбы: Атомның құрамы және құрылысы . Изотоптар
|
Бөлім: |
7.2 А Атомдар. Молекула-лар. Заттар |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бахытжанқызы Г |
|
|
Күн: 26.11 |
Сыныбы : 7 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Атомның құрамы және құрылысы. Изотоптар |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.1.2.5- протон, электрон, нейтронды және оларды және олардың атомдағы орналасу тәртібін, массасын зарядын білу 7.1.2.6-алғашқы 20 элементтің атом құрылысы мен атом ядросының құрамын білу |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
протон, электрон, нейтронды және оларды және олардың атомдағы орналасу тәртібін, массасын зарядын білу; алғашқы 20 элементтің атом құрылысы мен атом ядросының құрамын білу |
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 3 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: «Протон, нейтрон» суреті бойынша топқа бірігуге нұсқау береді. |
. «Протон, нейтрон» суреті бойынша топқа бірігуге нұсқау береді.
|
Classroomscreen платформасы арқылы |
|
|
4мин |
ІІ Үй тапсырмасы «Бинго» тәсілі арқылы парақтар таратады, өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді. «Лумио» платформасы арқылы сұрақтар қоя отырып, ассоциация сөздерін байланыстырып жаңа сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды. |
Оқушылар «Бинго» тәсілі арқылы жауап береді., өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді. «Лумио» платформасы арқылы сұрақтарға жауап бере отырып, жаңа сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
Парақтар |
|
Сабақтың ортасы 2 мин |
ІІІ Білімді толықтыру үшін оқулықтағы тірек сөздермен танысады |
Оқушылар оқулықтан мәтінді оқып танысады, тірек сөздерді дәптерге жазып алады. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Окулык Химия 7-сынып |
|
15 мин |
ІV Жаңа сабақ Мұғалім оқушыларға бейнеролик арқылы тақырып мазмұнын ашады. |
Атомның құрылысы Бейнеролик https://youtu.be/46m-SJp6w5k?si=sNKSq-VYkax3omFK
|
Мұғалім түсіндірмесі |
Презентация Химия 7-сынып |
|
15 |
Сабақты бекіту тапсырмалары.
Мұғалім жаңа тақырып бойынша білімдерін тиянақтау үшін жеке, жұптық жұмыстар ұйымдастырады Жұмыстың орындалуына бақылау жасайды, ЕБҚ оқушыға қолдау көрсетеді. Қосымша тапсырма |
1-тапсырма Лумио платформасы арқылы жеке тапсырма орындайды. 2 – тапсырма «Жұптық жұмыс» Элементтердің атомдарындағы электрон, протон, нейтрон сандарын, салыстырмалы атомдық массасын, аталуын анықтаңыз:
3 – тапсырма «Топтық жұмыс» Берілген суретті зерделей отырып, қандай элементтердің атом құрылысы көрсетілгенін анықтап, химиялық элементтердің таңбаларын және бөлшектердің атын және белгіленуін жазыңыз 1 – топ тапсырмасы
А ____ (химиялық элементтің таңбасы) В ____ (химиялық элементтің таңбасы) 2 Ерте заманда бір қария өмір сүріпті. Ол бәріне танымал қария болыпты. Өте сараң, қызғаншақ қасиеті басым болыпты. Оның оң жақтағы көршісі халыққа өз көмегін аямапты. Әрқашан жұрт оны жақсы көріпті. Өте сараң қарияның 9 баласы бар екен. 9 ұлынан 10 немере тараған екен.9 баласының 7-еуі басқа ауылда тұрады. Ал 2 баласы әкелерімен бірге тұрады екен. Бұл қай элемент? Және көршісі қай элемент? |
Дескриптор : суреттен атом құрылысын толықтырып элементті анықтайды; Жалпы балл-3
Дескриптор: элементтердің атауын, құрылымын және қасиетін анықтайды Жалпы балл-2
Дескриптор: бөлшектің атын атайды; бөлшектің таңбасын көрсетеді. Жалпы балл-3
Дескриптор: Қай элемент жөнінде айтылғанын табады – 1 б |
бөлшектің атын атайды; |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс «Шапалақ» әдісі арқылы 3 рет шапалақтау : сабақты түсіндім, қызықты болды; 2 рет шапалақтау: әлі де қарау керек 1 рет шапалақтау: сабақты түсінбедім |
Кері байланыс «Шапалақ» әдісі арқылы
|
|
|
|
1 мин |
Үй тапсырмасы Сен білесің бе? тапсырмасы |
|
|
|


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Атомның құрамы мен құрылысы
Атомның құрамы мен құрылысы
Қысқамерзімді жоспар
№ 11
Сабақтың тақырыбы: Атомның құрамы және құрылысы . Изотоптар
|
Бөлім: |
7.2 А Атомдар. Молекула-лар. Заттар |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бахытжанқызы Г |
|
|
Күн: 26.11 |
Сыныбы : 7 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Атомның құрамы және құрылысы. Изотоптар |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.1.2.5- протон, электрон, нейтронды және оларды және олардың атомдағы орналасу тәртібін, массасын зарядын білу 7.1.2.6-алғашқы 20 элементтің атом құрылысы мен атом ядросының құрамын білу |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
протон, электрон, нейтронды және оларды және олардың атомдағы орналасу тәртібін, массасын зарядын білу; алғашқы 20 элементтің атом құрылысы мен атом ядросының құрамын білу |
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 3 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: «Протон, нейтрон» суреті бойынша топқа бірігуге нұсқау береді. |
. «Протон, нейтрон» суреті бойынша топқа бірігуге нұсқау береді.
|
Classroomscreen платформасы арқылы |
|
|
4мин |
ІІ Үй тапсырмасы «Бинго» тәсілі арқылы парақтар таратады, өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді. «Лумио» платформасы арқылы сұрақтар қоя отырып, ассоциация сөздерін байланыстырып жаңа сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды. |
Оқушылар «Бинго» тәсілі арқылы жауап береді., өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді. «Лумио» платформасы арқылы сұрақтарға жауап бере отырып, жаңа сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
Парақтар |
|
Сабақтың ортасы 2 мин |
ІІІ Білімді толықтыру үшін оқулықтағы тірек сөздермен танысады |
Оқушылар оқулықтан мәтінді оқып танысады, тірек сөздерді дәптерге жазып алады. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Окулык Химия 7-сынып |
|
15 мин |
ІV Жаңа сабақ Мұғалім оқушыларға бейнеролик арқылы тақырып мазмұнын ашады. |
Атомның құрылысы Бейнеролик https://youtu.be/46m-SJp6w5k?si=sNKSq-VYkax3omFK
|
Мұғалім түсіндірмесі |
Презентация Химия 7-сынып |
|
15 |
Сабақты бекіту тапсырмалары.
Мұғалім жаңа тақырып бойынша білімдерін тиянақтау үшін жеке, жұптық жұмыстар ұйымдастырады Жұмыстың орындалуына бақылау жасайды, ЕБҚ оқушыға қолдау көрсетеді. Қосымша тапсырма |
1-тапсырма Лумио платформасы арқылы жеке тапсырма орындайды. 2 – тапсырма «Жұптық жұмыс» Элементтердің атомдарындағы электрон, протон, нейтрон сандарын, салыстырмалы атомдық массасын, аталуын анықтаңыз:
3 – тапсырма «Топтық жұмыс» Берілген суретті зерделей отырып, қандай элементтердің атом құрылысы көрсетілгенін анықтап, химиялық элементтердің таңбаларын және бөлшектердің атын және белгіленуін жазыңыз 1 – топ тапсырмасы
А ____ (химиялық элементтің таңбасы) В ____ (химиялық элементтің таңбасы) 2 Ерте заманда бір қария өмір сүріпті. Ол бәріне танымал қария болыпты. Өте сараң, қызғаншақ қасиеті басым болыпты. Оның оң жақтағы көршісі халыққа өз көмегін аямапты. Әрқашан жұрт оны жақсы көріпті. Өте сараң қарияның 9 баласы бар екен. 9 ұлынан 10 немере тараған екен.9 баласының 7-еуі басқа ауылда тұрады. Ал 2 баласы әкелерімен бірге тұрады екен. Бұл қай элемент? Және көршісі қай элемент? |
Дескриптор : суреттен атом құрылысын толықтырып элементті анықтайды; Жалпы балл-3
Дескриптор: элементтердің атауын, құрылымын және қасиетін анықтайды Жалпы балл-2
Дескриптор: бөлшектің атын атайды; бөлшектің таңбасын көрсетеді. Жалпы балл-3
Дескриптор: Қай элемент жөнінде айтылғанын табады – 1 б |
бөлшектің атын атайды; |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс «Шапалақ» әдісі арқылы 3 рет шапалақтау : сабақты түсіндім, қызықты болды; 2 рет шапалақтау: әлі де қарау керек 1 рет шапалақтау: сабақты түсінбедім |
Кері байланыс «Шапалақ» әдісі арқылы
|
|
|
|
1 мин |
Үй тапсырмасы Сен білесің бе? тапсырмасы |
|
|
|


шағым қалдыра аласыз



-топ
тапсырмасы












