Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ тақырыбы: Атуға ыңғайлану жаттығулары (АК-74)
|
Бөлім: |
Атыс дайындығы |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Абдикешов Д.А. |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Атуға ыңғайлану жаттығулары (АК-74) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1. Оқжатарды оқтау және оны сөмкеге салу, Калашников автоматымен атуға ыңғайлануды біледі. 2. Атуға дайындау (ату үшін ыңғайлы қалыпқа тұру, автоматты оқтау). 3. Атуды орындай алады (көздеуішті, ауыстырғышты баптау, автоматты қолайлы етіп орналастыру, көздеу, шүріппені ағыту және автоматты ату кезінде ұстау). 4. Атуды тоқтату, автоматтың оғын алу және автоматты атып болғаннан кейінгі тексеруді орындай алады. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Оқжатарды оқтауды және оны сөмкеге салуды, Калашников автоматымен атуға ыңғайлануды, атуды орындауды, атуды тоқтату, автоматтың оғын алу және автоматты атып болғаннан кейін тексеруді біледі. Оқушылардың басым бөлігі: Оқжатарды оқтауды және оны сөмкеге салуды, Калашников автоматымен атуға ыңғайлануды, атуды орындауды, атуды тоқтату, автоматтың оғын алу және автоматты атып болғаннан кейін тексеруді біледі, көрсете алады. Кейбір оқушылар: Оқжатарды оқтауды және оны сөмкеге салуды, Калашников автоматымен атуға ыңғайлануды, атуды орындауды, атуды тоқтату, автоматтың оғын алу және автоматты атып болғаннан кейін тексеруді біледі, қатесіз орындай алады |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Қазақстанның қауіпсіздігін қамтамасыз етуге дайын болу |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңі/мин/ |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
|
Басы 3' |
Амандасу, түгелдеу, оқушылардың сырт көріністерін, құрал-жабдықтардың дұрыс сәйкестігін тексеру. |
Взвод командирінің орынбасары оқушыларды сапқа тұрғызады, оқытушыға сабаққа дайындығы жөнінде баяндама жасайды. |
|
|
|
Ортасы 7' |
Білу Калашников автоматымен атуға ыңғайлану тәртібін түсіндіремін, оқжатарды жарақтандыруды, атуды тоқтату, автоматтың оғын алу және автоматты атып болғаннан кейінгі тексеру жүргізуді көрсетемін. |
Оқушылар Калашников автоматымен атуға ыңғайлану, автоматты атып болғаннан кейінгі тексеру жүргізуді көріп түсінеді. Берілген сұрақтарға жауап беру арқылы диалогқа түседі. |
Қ/Б |
АӘТД оқулығы |
|
5' |
Түсіну Атуға белгіленген орынды иемдену үшін берілетін командалар: «Атыс шебіне, қадам – Бас!», содан кейін «Оқта!». Егер қажет болса, «Оқта» командасының алдында ату қалпы айтылады.
|
- Диалогқа жалғасады. |
|
АӘТД оқулығы |
|
15' |
Қолдану Үш бөлімшеге үш түрлі тапсырма беріп, үш оқу жаттығу орнына жіберемін. 1-ші орын: Оқжатарды оқтау және оны сөмкеге салу, Калашников автоматымен тізерлеп атуға ыңғайлану. 2-ші орын: Калашников автоматымен атуға ыңғайлану. 3-ші орын: Атуды тоқтату, автоматтың оғын алу және автоматты атып болғаннан кейін тексеру. Әрбір 8 мин. сайын оқу жаттығу орындары ауыстырылып отырылады. |
І-ші оқу жаттығу орнына- 1-ші бөлімше барып, Оқжатарды оқтау және оны сөмкеге салуға, Калашников автоматымен тізерлеп атуға ыңғайлануға жаттығады. ІІ-ші оқу жаттығу орнына- 2-ші бөлімше барып Калашников автоматымен жатып атуға ыңғайлануға жаттығады. ІІІ-ші оқу жаттығу орнына- 3-ші бөлімше барып, атуды тоқтату, автоматтың оғын алу және автоматты атып болғаннан кейін тексеруге жаттығады. |
Қ/Б |
АӘТД оқулығы |
|
5' |
Талдау Оқу жаттығу орындарын взвод командирінің орынбасарымен аралап жүріп ескерту жасаймын, көрсетемін, қимыл-қозғалыс әрекеттерін, атуға дұрыс ыңғайлануын бағалаймын. |
- қимыл-қозғалыс әрекеттерін дұрыс жасауға тырысады, атуға дұрыс ыңғайланады. |
|
АӘТД оқулығы |
|
8' |
Жинақтау 1. Автоматшы қандай қалыптардан оқ ата алады? 2. Автоматтан атыс қандай кезеңдерден тұрады? |
- Cұрақтарға жауап береді. |
Қ/Б |
|
|
Соңы 2' |
Кері байланыс Жақсы жұмыс жасаған бөлімше командирлерін атап өтемін. Үйге тапсырма беру §2 |
Бөлімше командирлері жақсы жұмыс жасаған жас сарбаздар мен бөлімшелерді атап өтеді. |
Қ/Б |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Атуға ыңғайлану жаттығулары (АК-74). Далалық оқу жиыны 16-сабақ
Атуға ыңғайлану жаттығулары (АК-74). Далалық оқу жиыны 16-сабақ
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ тақырыбы: Атуға ыңғайлану жаттығулары (АК-74)
|
Бөлім: |
Атыс дайындығы |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Абдикешов Д.А. |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Атуға ыңғайлану жаттығулары (АК-74) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1. Оқжатарды оқтау және оны сөмкеге салу, Калашников автоматымен атуға ыңғайлануды біледі. 2. Атуға дайындау (ату үшін ыңғайлы қалыпқа тұру, автоматты оқтау). 3. Атуды орындай алады (көздеуішті, ауыстырғышты баптау, автоматты қолайлы етіп орналастыру, көздеу, шүріппені ағыту және автоматты ату кезінде ұстау). 4. Атуды тоқтату, автоматтың оғын алу және автоматты атып болғаннан кейінгі тексеруді орындай алады. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Оқжатарды оқтауды және оны сөмкеге салуды, Калашников автоматымен атуға ыңғайлануды, атуды орындауды, атуды тоқтату, автоматтың оғын алу және автоматты атып болғаннан кейін тексеруді біледі. Оқушылардың басым бөлігі: Оқжатарды оқтауды және оны сөмкеге салуды, Калашников автоматымен атуға ыңғайлануды, атуды орындауды, атуды тоқтату, автоматтың оғын алу және автоматты атып болғаннан кейін тексеруді біледі, көрсете алады. Кейбір оқушылар: Оқжатарды оқтауды және оны сөмкеге салуды, Калашников автоматымен атуға ыңғайлануды, атуды орындауды, атуды тоқтату, автоматтың оғын алу және автоматты атып болғаннан кейін тексеруді біледі, қатесіз орындай алады |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Қазақстанның қауіпсіздігін қамтамасыз етуге дайын болу |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңі/мин/ |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
|
Басы 3' |
Амандасу, түгелдеу, оқушылардың сырт көріністерін, құрал-жабдықтардың дұрыс сәйкестігін тексеру. |
Взвод командирінің орынбасары оқушыларды сапқа тұрғызады, оқытушыға сабаққа дайындығы жөнінде баяндама жасайды. |
|
|
|
Ортасы 7' |
Білу Калашников автоматымен атуға ыңғайлану тәртібін түсіндіремін, оқжатарды жарақтандыруды, атуды тоқтату, автоматтың оғын алу және автоматты атып болғаннан кейінгі тексеру жүргізуді көрсетемін. |
Оқушылар Калашников автоматымен атуға ыңғайлану, автоматты атып болғаннан кейінгі тексеру жүргізуді көріп түсінеді. Берілген сұрақтарға жауап беру арқылы диалогқа түседі. |
Қ/Б |
АӘТД оқулығы |
|
5' |
Түсіну Атуға белгіленген орынды иемдену үшін берілетін командалар: «Атыс шебіне, қадам – Бас!», содан кейін «Оқта!». Егер қажет болса, «Оқта» командасының алдында ату қалпы айтылады.
|
- Диалогқа жалғасады. |
|
АӘТД оқулығы |
|
15' |
Қолдану Үш бөлімшеге үш түрлі тапсырма беріп, үш оқу жаттығу орнына жіберемін. 1-ші орын: Оқжатарды оқтау және оны сөмкеге салу, Калашников автоматымен тізерлеп атуға ыңғайлану. 2-ші орын: Калашников автоматымен атуға ыңғайлану. 3-ші орын: Атуды тоқтату, автоматтың оғын алу және автоматты атып болғаннан кейін тексеру. Әрбір 8 мин. сайын оқу жаттығу орындары ауыстырылып отырылады. |
І-ші оқу жаттығу орнына- 1-ші бөлімше барып, Оқжатарды оқтау және оны сөмкеге салуға, Калашников автоматымен тізерлеп атуға ыңғайлануға жаттығады. ІІ-ші оқу жаттығу орнына- 2-ші бөлімше барып Калашников автоматымен жатып атуға ыңғайлануға жаттығады. ІІІ-ші оқу жаттығу орнына- 3-ші бөлімше барып, атуды тоқтату, автоматтың оғын алу және автоматты атып болғаннан кейін тексеруге жаттығады. |
Қ/Б |
АӘТД оқулығы |
|
5' |
Талдау Оқу жаттығу орындарын взвод командирінің орынбасарымен аралап жүріп ескерту жасаймын, көрсетемін, қимыл-қозғалыс әрекеттерін, атуға дұрыс ыңғайлануын бағалаймын. |
- қимыл-қозғалыс әрекеттерін дұрыс жасауға тырысады, атуға дұрыс ыңғайланады. |
|
АӘТД оқулығы |
|
8' |
Жинақтау 1. Автоматшы қандай қалыптардан оқ ата алады? 2. Автоматтан атыс қандай кезеңдерден тұрады? |
- Cұрақтарға жауап береді. |
Қ/Б |
|
|
Соңы 2' |
Кері байланыс Жақсы жұмыс жасаған бөлімше командирлерін атап өтемін. Үйге тапсырма беру §2 |
Бөлімше командирлері жақсы жұмыс жасаған жас сарбаздар мен бөлімшелерді атап өтеді. |
Қ/Б |
|
шағым қалдыра аласыз














