Сабақтың тақырыбы: Автоматтың (пулеметтің) бөлшектері мен механизмдерінің құрылымы, арналуы.
|
Мұғалімнің аты-жөні:Күні: |
СЫНЫП: 10
| Қатысқан оқушылар саны:
| Қатыспаған оқушылар саны: |
Оқу мақсаттары | Оқушыларға автоматтың (пулеметтің) бөлшектері мен механизмдерінің құрылымын және арналуы мақсатын түсіндіру. |
Сабақ нәтижесі:
| Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: автоматтың (пулеметтің) бөлшектері мен механизмдерінің құрылымынжәне арналуы мақсатын түсінеді.Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: автоматтың (пулеметтің) бөлшектері мен механизмдерінің құрылымын түсінеді.Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: автоматтың (пулеметтің) бөлшектері мен механизмдерінің құрылымын, арналуы мақсатын түсінеді. |
Бағалау критерийі | -автоматтың (пулеметтің) бөлшектері мен механизмдерінің құрылымын біледі-арналуы мақсатын түсінеді. |
Ресурстар | Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер. |
Әдіс-тәсілдер | Сұрақ-жауап, «Кел, үйренейік!» «Конверттегі сұрақтар», «Ойлан, жұптас, бөліс». Рефлексия. |
Сабақтың жоспары |
Жоспарланғануақыт | Сабақ барысы : | Бағалау түрлері |
Басталуы5 минут
5 минут
| Ұйымдастыру кезеңі Взвод командирі оқушыларды сапқа тұрғызады, оқытушыға рапорт береді, амандасу, түгендеу, оқушылардың сырт көрінісін тексеру.Топқа бөлу.Оқушылар қағаз түстеріне қарай топтарға бөлінеді.Ширату жаттығулары: ТЖАвтоматты (пулеметті) толық емес бөлшектеу не үшін жүргізіледі?Автоматты (пулеметті) жинақтауды ретімен айтып беріңдер.Автоматты жинақтаудың пулеметті жинақтауға қарағанда қандай ерекшелігі бар? |
«Конверттегі сұрақтар» Әр топқа сұрақ |
Жаңа білім10 минут
| Білу және түсіну. ТЖТүсінік бер. І топ:Ұңғы Автоматтың ұңғылық тежеуіш-компенсаторы Алдыңғы камера Артқы камера Пулеметтің жалын сөндіргіші Қарауыл негізі Газ камерасы
ІІ топ:Қосқыш - жалғастырғыш Ұңғы қорабы Ұңғы қорапшасының:а) ішінде – ...ә) артында ...б) бүйірлі қабырғаларында – ...в) астыңғы жағында – ...
ІІІ топ:Көздеуіш құрылғы Көздеуіш Ұңғы қорабының қақпағы Газ поршенімен қоса бекітпе жақтауы Бекітпе Бекітпе негізінде ... Серіппелі лақтырғыш Бұрама сұқпа
|
Мәтінмен жұмыс
|
Ортасы 10 минут
| Қолдану. ЖЖ
А) Анықтаманы аяқта
Қайтармалы механизм ...Бағыттаушы өзектің ...Жылжымалы өзектің ...Ұңғы бастырмасымен қоса газ түтігі ...Газ түтігі ...Ұңғы бастырмасы ...Соққыш – ағытқыш механизм ..Ұрыстық серіппесімен қоса шүріппе ...Ұрыстық серіппе ...Шүріппе ...Ағытқыш ...Ә) Ж ЖЖ ТЖЖекелей атыс дөңесі ...Автоағытқыш ... Ауыстырғыш ... Құндақ ... Оқжатар ... Сүңгі – пышақ ... Сап ...Қын ... |
«Ойлан, жұптас, бөліс»
|
Аяқталуы
5 минутминут | в) Қорытынды бөлім – 10 минут. Сұрақтар мен тапсырмалар:Автоматтың (пулеметтің) механизмдері мен бөліктерінің құрылысын атаңдар.Ұңғы не үшін арналған?Ұңғы қақпақшасы не үшін арналған?Көздеуіш құрылғы не үшін арналған?Көздеуіш не үшін арналған?Ұңғы қорабының қақпағы не үшін арналған?Газ поршенімен қоса бекітпе жақтауы не үшін арналған? |
|
Бағалау
5 минут
Кері байланыс3 минут | Бағалау парақшасы Дұрыс жауапқа 5 балл.
Рефлексия парағы
|
Бағалау парақшасы
Қағаз қиындылары. |
Қосымша ақпарат
|
Саралау – Сіз қосымшакөмек көрсетуді қалайжоспарлайсыз? Сізқабілеті жоғарыоқушыларға тапсырманыкүрделендіруді қалайжоспарлайсыз? | Бағалау - Оқушылардыңүйренгенін тексерудіқалай жоспарлайсыз? | Пəнаралық байланысҚауіпсіздік жəне еңбектіқорғау ережелеріАКТ-мен байланысҚұндылықтардағыбайланыс |
| | |
РефлексияСабақ / оқумақсаттарышынайы ма?Бүгін оқушыларне білді?Сыныптағы ахуалқандай болды?Мен жоспарлағансаралау шараларытиімді болды ма?Мен берілгенуақыт ішіндеүлгердім бе? Менөз жоспарымақандай түзетулеренгіздім жəненеліктен? | Төменд егі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.Сол ұяш ықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сəйкескелетін с ұрақтарға жауап беріңіз. |
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табыст ы болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1: 2: Са бақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымдыЖе тілдіруге көмектесетін не білдім? |