Қысқамерзімді жоспар
№ 9
Сабақтың тақырыбы: Ауа. Ауаның құрамы. 6-зертханалық жұмыс. «Балауыздың жануы»
|
Бөлім: |
7.2 А Атомдар. Молекулалар. Заттар |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Күн: |
Сыныбы : 7 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Ауа. Ауаның құрамы. 6-зертханалық жұмыс. «Балауыздың жануы» |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.3.1.1-ауаның құрамы білу. 7.3.1.2-заттардың жануы кезінде ауаның құрамына кіретін оттектің жұмсалатындығын білу 7.3.1.3-атмосфералық ауаны ластанудан қорғаудың маңызын түсіну |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
ауаның құрамы білу: заттардың жануы кезінде ауаның құрамына кіретін оттектің жұмсалатындығын білу : атмосфералық ауаны ластанудан қорғаудың маңызын түсіну: |
|
|
Құндылықтар |
|
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 3 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: «Комплимент айту» әдісі бойынша жағымды психологиялық ахуал орнатады «Оттек, көмірқышқыл газы, азот» молекулаларының суреті бойынша топқа бірігуге нұсқау береді. |
Оқушылар шеңберге тұрып «Комплимент айту» тәсілі арқылы сыныпта жағымды ахуал орнатады . «Оттек, көмірқышқыл газы, азот» молекулаларының суреті бойынша топқа бірігеді |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Түрлі түсті стикерлер |
|
7 мин |
ІІ Үй тапсырмасы «Quizizz» платформасы арқылы сұрақ қояды, өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді. Атом https://quizizz.com/join?gc=97932441 Ауаның ластануы https://smk.edu.kz/Attach/FileDownload/1aa3c6a3-cf52-41e4-abf0-5d6d2efe4fcb « Кинометафора» тәсілі арқылы сұрақтар қою отырып жаңа сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды. |
Оқушылар «Quizizz» платформасы арқылы жауап береді., өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді. « Кинометафора» тәсілі арқылы сұрақтарға жауап бере отырып, жаңа сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
Экран |
|
10 мин |
ІV Жаңа сабақ Мұғалім оқушыларға такырыпты бекіту тапсырмаларын береді. 1-топ « Ауаның құрамы» 2-топ «Атмосфераны қорғау шаралары туралы ақпаратпен танысуды, топта талдап, түсіндіруді ұсынады «Парафиннің жану» бейнероликті ұсыну |
Оқушылар мұғалімнің түсіндіруін тыңдап , берілген нұсқау бойынша жұмыс жасайды. Ақпаратпен танысады, топта талдап, қорғайды . Бейнероликті көреді, талдайды. |
Кері байланыс: «Бутерброд» тәсілі арқылы бағалайды |
А4 парағы |
|
20мин |
Сабақты бекіту тапсырмалары. 6-зертханалық жұмыс. «Балауыздың жануы» Керекті құрал-жабдықтар мен реактивтер: Тұрғы,стақан,әк суы (әк суы), балауыз шам. Жұмыстың орындалуы: Тұрғыға аузы төмен қаратып орнатылған стақанның астына жанған балуызды орналастырамыз. Стақанның қабырғалары буланады. Жанып тұрған балауызды алдын ала әк суымен шайылған стақанның астына орналастырамыз. Стақанның қабырғалары лайланған су тамшылары пайда болады 1-тапсырма Ауаның құрамын көрсетіңдер
2-тапсырма Суретте ауаның ластаушы көздері көрсетілген. Табиғи және жасанды ластануды анықтаңыз
(e) Ауаны ластаушы компоненттерді атаңыздар. ………………………………………………………………………………… |
Нұсқаулық бойынша зертханалық жұмысты орындап, дәптерге жазады. . Ауаның құрамын кестеге толтырады; Суретте ауаның ластаушы көздері көрсетілген. Табиғи және жасанды ластануды анықтайды. Ауаны ластаушы компоненттерді атайды. |
Дескриптор: зертханалық тәжірибе жасап,құбылыстарды айқындап, өзгерісті байқайды; зертханалық тәжірибе кезінде жану өнімдерін атайды; Балауыз жанғанда көмір қышқыл газы түзілгенін түсінеді; жасалған жұмыстың нәтижесін қортындылай біледі; Дескриптор: ауаның құрамын кестеге толтырады; Жалпы балл-4
Дескриптор : табиғи және жасанды ластануды анықтайды; ауаны ластаушы компоненттерді атайды; Жалпы балл-2 |
бөлшектің атын атайды; |
|
Сабақтың соңы 4 мин |
Кері байланыс «Шығу билеті» Маған сабақта қиын болды ......................... Маған сабақта жеңіл болды ........................ Маған әлі де көмек керек …........................ |
Кері байланыс «Шығу билеті» Маған сабақта қиын болды ......................... Маған сабақта жеңіл болды ........................ Маған әлі де көмек керек …........................ |
|
|
|
1 мин |
Үй тапсырмасы § 8оку |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ауа. Ауаның құрамы. 6-зертханалық жұмыс. «Балауыздың жануы»
Ауа. Ауаның құрамы. 6-зертханалық жұмыс. «Балауыздың жануы»
Қысқамерзімді жоспар
№ 9
Сабақтың тақырыбы: Ауа. Ауаның құрамы. 6-зертханалық жұмыс. «Балауыздың жануы»
|
Бөлім: |
7.2 А Атомдар. Молекулалар. Заттар |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Күн: |
Сыныбы : 7 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Ауа. Ауаның құрамы. 6-зертханалық жұмыс. «Балауыздың жануы» |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.3.1.1-ауаның құрамы білу. 7.3.1.2-заттардың жануы кезінде ауаның құрамына кіретін оттектің жұмсалатындығын білу 7.3.1.3-атмосфералық ауаны ластанудан қорғаудың маңызын түсіну |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
ауаның құрамы білу: заттардың жануы кезінде ауаның құрамына кіретін оттектің жұмсалатындығын білу : атмосфералық ауаны ластанудан қорғаудың маңызын түсіну: |
|
|
Құндылықтар |
|
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 3 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: «Комплимент айту» әдісі бойынша жағымды психологиялық ахуал орнатады «Оттек, көмірқышқыл газы, азот» молекулаларының суреті бойынша топқа бірігуге нұсқау береді. |
Оқушылар шеңберге тұрып «Комплимент айту» тәсілі арқылы сыныпта жағымды ахуал орнатады . «Оттек, көмірқышқыл газы, азот» молекулаларының суреті бойынша топқа бірігеді |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Түрлі түсті стикерлер |
|
7 мин |
ІІ Үй тапсырмасы «Quizizz» платформасы арқылы сұрақ қояды, өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді. Атом https://quizizz.com/join?gc=97932441 Ауаның ластануы https://smk.edu.kz/Attach/FileDownload/1aa3c6a3-cf52-41e4-abf0-5d6d2efe4fcb « Кинометафора» тәсілі арқылы сұрақтар қою отырып жаңа сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды. |
Оқушылар «Quizizz» платформасы арқылы жауап береді., өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді. « Кинометафора» тәсілі арқылы сұрақтарға жауап бере отырып, жаңа сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
Экран |
|
10 мин |
ІV Жаңа сабақ Мұғалім оқушыларға такырыпты бекіту тапсырмаларын береді. 1-топ « Ауаның құрамы» 2-топ «Атмосфераны қорғау шаралары туралы ақпаратпен танысуды, топта талдап, түсіндіруді ұсынады «Парафиннің жану» бейнероликті ұсыну |
Оқушылар мұғалімнің түсіндіруін тыңдап , берілген нұсқау бойынша жұмыс жасайды. Ақпаратпен танысады, топта талдап, қорғайды . Бейнероликті көреді, талдайды. |
Кері байланыс: «Бутерброд» тәсілі арқылы бағалайды |
А4 парағы |
|
20мин |
Сабақты бекіту тапсырмалары. 6-зертханалық жұмыс. «Балауыздың жануы» Керекті құрал-жабдықтар мен реактивтер: Тұрғы,стақан,әк суы (әк суы), балауыз шам. Жұмыстың орындалуы: Тұрғыға аузы төмен қаратып орнатылған стақанның астына жанған балуызды орналастырамыз. Стақанның қабырғалары буланады. Жанып тұрған балауызды алдын ала әк суымен шайылған стақанның астына орналастырамыз. Стақанның қабырғалары лайланған су тамшылары пайда болады 1-тапсырма Ауаның құрамын көрсетіңдер
2-тапсырма Суретте ауаның ластаушы көздері көрсетілген. Табиғи және жасанды ластануды анықтаңыз
(e) Ауаны ластаушы компоненттерді атаңыздар. ………………………………………………………………………………… |
Нұсқаулық бойынша зертханалық жұмысты орындап, дәптерге жазады. . Ауаның құрамын кестеге толтырады; Суретте ауаның ластаушы көздері көрсетілген. Табиғи және жасанды ластануды анықтайды. Ауаны ластаушы компоненттерді атайды. |
Дескриптор: зертханалық тәжірибе жасап,құбылыстарды айқындап, өзгерісті байқайды; зертханалық тәжірибе кезінде жану өнімдерін атайды; Балауыз жанғанда көмір қышқыл газы түзілгенін түсінеді; жасалған жұмыстың нәтижесін қортындылай біледі; Дескриптор: ауаның құрамын кестеге толтырады; Жалпы балл-4
Дескриптор : табиғи және жасанды ластануды анықтайды; ауаны ластаушы компоненттерді атайды; Жалпы балл-2 |
бөлшектің атын атайды; |
|
Сабақтың соңы 4 мин |
Кері байланыс «Шығу билеті» Маған сабақта қиын болды ......................... Маған сабақта жеңіл болды ........................ Маған әлі де көмек керек …........................ |
Кері байланыс «Шығу билеті» Маған сабақта қиын болды ......................... Маған сабақта жеңіл болды ........................ Маған әлі де көмек керек …........................ |
|
|
|
1 мин |
Үй тапсырмасы § 8оку |
|
|
шағым қалдыра аласыз















