|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 3. Физикалық география 3.2 Атмосфера |
Мектеп: «Ақтерек орта мектеп мектепке дейінгі шағын орталығы және Жаманты бастауыш мектебімен» КММ |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 14.11.2017 |
Мұғалімнің аты-жөні: Нуржанова Ж.С |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 Ә |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ауа райы және метеорологиялық элементтер |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес) |
7.3.2.3 -«ауа райы» ұғымын түсіну 7.3.2.4 температура, қысым, жел, бұлттылық, жауын-шашын, ылғалдылық метеорологиялық элементтер мен құбылыстарын сипаттап, зерттеу маңыздылығын анықтау |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ауа райы ұғымын түсіну Ауа райы элементтерін өлшейтін құралдарды біледі, қазақ халқының ауа райын болжауы туралы түсінік беру |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Сабақ барысында географиялық терминдер мен ұғымдарды орынды пайдаланады. Ауа-райы, атмосфералық қысым, температура, жел, жауын-шашын, ылғалдылық. ауа райы, метеорология Оқылым, жазылым, тыңдалым Ауа райы- прогноз пагода- weather forecast Метеорология- метеорология-meteorology |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Өзара қарым-қатынас жасау арқылы табиғатты қорғауға баулу |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Экология, биология |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Спирал қағидатына байланысты оқушылар осыған дейін ауа райын, ауа райының. элементтерін айта алады. 5-6 сыныптағы білімдері |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 минут |
Оқушылармен сәлемдесу,сабаққа даярлықтарына назар аудару. Психологиялық ахуал туғызу Оқушыларды 1, 2, 3, 4 топқа бөлу «Иә, Жоқ» ойыны арқылы бұрынғы білімдерін қайталау
|
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
3 минут |
Ой қозғау «аудио тыңдату» арқылы сабақтың тақырыбын ашу. Сабақтың мақсатын хабарлау |
дыбыс |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 15 минут |
№1 тапсырма Оқушылар жаңа білімге сай материалды қолдана отырып өз түсінгендерін постерге, кластерге түсіреді.
1 топ: Кластер Климаттың ерекшелігін айқындайтын факторлар 2 топ: Постер Жергілікті желдер 3топ: Кластер Күн радиациясы 4топ: Постер Қазақ халқының ауа райын болжауы Қ.Б «2 жұлдыз, 1 ұсыныс»
|
Мәтін, оқулық, маркер |
||||||||||||||||||||||||||||
|
6 минут |
№2 тапсырма Жеке жұмыс Суреттегі ауа райы элементтерін өлшейтін құралдардың аттарын жазыңыз, қолданылуын түсіндіріңіз, өлшем бірліктерін атаңыз
Қ.Б өзара бағалау
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
№3 тапсырма Аталған сөйлемдердің ішінен артығын табады 1. Ауа райының элементтері топырақ, су, теңіз,мұхит, өсімдік болып табылады. 2. Барлық атмосфералық құбылыстар стратосфера (тропосфера) қабатында болады. 3. Ауа райына тән қасиет – тұрақтылық (ауытқушылық). 4. Ауа райы тек 1 жылда (тәулік ішінде )ғана өзгереді. 5. Ауа райы болжамы телефон арқылы көпшілікке хабарланады. 6. Ауа массаларының қасиеті ең алдымен белдеулік орнына (жер бедеріне)
Кері байланыс Үй тапсырма: Ауа-райы тақырыбын оқу. Бақылау күнделігін жасау
|
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ауа райы және метеорологиялық элементтер
Ауа райы және метеорологиялық элементтер
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 3. Физикалық география 3.2 Атмосфера |
Мектеп: «Ақтерек орта мектеп мектепке дейінгі шағын орталығы және Жаманты бастауыш мектебімен» КММ |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 14.11.2017 |
Мұғалімнің аты-жөні: Нуржанова Ж.С |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 Ә |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ауа райы және метеорологиялық элементтер |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес) |
7.3.2.3 -«ауа райы» ұғымын түсіну 7.3.2.4 температура, қысым, жел, бұлттылық, жауын-шашын, ылғалдылық метеорологиялық элементтер мен құбылыстарын сипаттап, зерттеу маңыздылығын анықтау |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ауа райы ұғымын түсіну Ауа райы элементтерін өлшейтін құралдарды біледі, қазақ халқының ауа райын болжауы туралы түсінік беру |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Сабақ барысында географиялық терминдер мен ұғымдарды орынды пайдаланады. Ауа-райы, атмосфералық қысым, температура, жел, жауын-шашын, ылғалдылық. ауа райы, метеорология Оқылым, жазылым, тыңдалым Ауа райы- прогноз пагода- weather forecast Метеорология- метеорология-meteorology |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Өзара қарым-қатынас жасау арқылы табиғатты қорғауға баулу |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Экология, биология |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Спирал қағидатына байланысты оқушылар осыған дейін ауа райын, ауа райының. элементтерін айта алады. 5-6 сыныптағы білімдері |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 минут |
Оқушылармен сәлемдесу,сабаққа даярлықтарына назар аудару. Психологиялық ахуал туғызу Оқушыларды 1, 2, 3, 4 топқа бөлу «Иә, Жоқ» ойыны арқылы бұрынғы білімдерін қайталау
|
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
3 минут |
Ой қозғау «аудио тыңдату» арқылы сабақтың тақырыбын ашу. Сабақтың мақсатын хабарлау |
дыбыс |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 15 минут |
№1 тапсырма Оқушылар жаңа білімге сай материалды қолдана отырып өз түсінгендерін постерге, кластерге түсіреді.
1 топ: Кластер Климаттың ерекшелігін айқындайтын факторлар 2 топ: Постер Жергілікті желдер 3топ: Кластер Күн радиациясы 4топ: Постер Қазақ халқының ауа райын болжауы Қ.Б «2 жұлдыз, 1 ұсыныс»
|
Мәтін, оқулық, маркер |
||||||||||||||||||||||||||||
|
6 минут |
№2 тапсырма Жеке жұмыс Суреттегі ауа райы элементтерін өлшейтін құралдардың аттарын жазыңыз, қолданылуын түсіндіріңіз, өлшем бірліктерін атаңыз
Қ.Б өзара бағалау
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
№3 тапсырма Аталған сөйлемдердің ішінен артығын табады 1. Ауа райының элементтері топырақ, су, теңіз,мұхит, өсімдік болып табылады. 2. Барлық атмосфералық құбылыстар стратосфера (тропосфера) қабатында болады. 3. Ауа райына тән қасиет – тұрақтылық (ауытқушылық). 4. Ауа райы тек 1 жылда (тәулік ішінде )ғана өзгереді. 5. Ауа райы болжамы телефон арқылы көпшілікке хабарланады. 6. Ауа массаларының қасиеті ең алдымен белдеулік орнына (жер бедеріне)
Кері байланыс Үй тапсырма: Ауа-райы тақырыбын оқу. Бақылау күнделігін жасау
|
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















