|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Көбейту және бөлу |
Мектеп: №3 ЖОББМ Мұғалімнің аты-жөні : Саресембаева Гүлім Қатысқандар: Қатыспағандар саны: |
|||
|
Күні: 01.10.2020 |
||||
|
Сынып: 3 В |
||||
|
Сабақ тақырыбы |
Аудан. Ауданның өлшем бірліктері |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу) |
3.1.3.1 ауданы болатын нысандарды атау және ауданды өлшеуге арналған өлшемдер мен құралдарды таңдап алу, палеткамен өлшеу 3.1.3.3 см2, дм2, м2 шамаларын салыстыру және амалдар орындау |
|||
|
Сабақ мақсаттары |
|
|||
|
Бағалау критерилері |
Көпбұрыштарды ажыратып, жіктей алады |
|||
|
Құндылықтарды дарыту |
Еңбек және жауапкершілік. |
|||
|
Пәнаралық байланыстар |
Әдебиеттік оқу |
|||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
1.Пәтердің планына қара.
Мысалы: Қонақ бөлменің периметрін үш тәсілмен табу. a= 6 м b= 4 м Р = ? м Р = 6 м + 4м +6 м +4 м = 20 м 2.Кішкентай үй қанша торкөзден тұрады? Үлкен үй ше? Қай үй қағаз бетінен аз орын алып тұр?
Жауабы: Кішкентай үй 10 торкөзден тұрады. Үлкен үй де 10 торкөзден тұрады. Кішкентай үй қағаз бетінен аз орын алып тұр.
3. А) Жаяужолдың берілген
бөлігіне төсеу үшін тақтатас қажет болды?
Жауабы: 18 тақтатас қажет. Ә) Жаяужол бөлігіне төсеу үшін қанша тақтатас қажет?
Жауабы: 2) Тағы да 8 тақтатас қажет.
4. А) Үстел бетіндегі фигуралардың қайсысы көп орын алған?
Дөңгелек үшбұрышқа қарағанда қандай орынды алып тұр? (кем)
Фигураларды бір-бірімен беттестіргенде, бір фигура басқа фигураның ауданына сыйып кетсе, сол фигураның ауданы кіші болады. Ә) Тіктөртбұрыш пен дөңгелектің, үшбұрыш пен шаршының аудандарын салыстыр.
Ауданның өлшем бірлігі – сантиметр квадрад (1см2) Жауабы: Тіктөртбұрыштың ауданы дөңгелектің ауданына қарағанда артық. Шаршының ауданы үшбұрыштың ауданына қарағанда кем.
5. А) Ауданды өлшеу үшін оған қанша квадрат бірлік сыятындығын білу керек.
Ә)Берілген фигуралардың ауданын тап. Ол үшін алдымен толық шаршыларды санап, толық емес шаршылардың санын 2-ге бөліп, алынған нәтижені бір-біріне қосу керек.
Сантиметр квадратқа бөлінген мөлдір пленканы палетка деп атайды. Онымен фигураның ауданын табуға болады. S = a + b : 2
Мұндағы а – толық
шаршылар саны, Шеңбер S = 4 + 12 : 2= 10 см2 Шеңбердің S =10 см2 Төртбұрыш S = 8+ 8 : 2 = 12 см2 Төртбұрыштың S = 12 см2 6. Отбасы құндылықтарына не жатады? Өрнектің мәнін тауып, өз жауабыңды тексер. 50-ден артық жауаптардың барлығы дұрыс. Сыйластық Жақсы үй Қайырымдылық 36:4+5*9 65-(15:3+20) 18:3+5*9
Қарым-қатынас 36:1+4*9 50+(1+0)*9 Кешіре білу Ататек 36+(1+4)*9 30+(25:5-2)
7. Тапқырлыққа арналған есептер Талғат, Әлия, Маржан үшеуі анасына көмектесті. Үйді шаңсорғышпен тазалады, ыдыс жуды, бақшаны суғарды. Талғат ыдыс жуған жоқ және бақшаны да суғармады. Әлия да ыдыс жуған жоқ. Балалардың әрқайсысы не істеді?
Жауабы: Талғат шаңсорғышпен тазалады Әлия бақшаны суғарды Маржан ыдыс жуды |
Презентация 2
Презентация 3
Презентация 4
Презентация 5
Презентация 6
Презентация 7
Презентация 8 |
||
|
Сабақтың соңы
|
(МК) Кері байланыс. Тапсырмаларды толық
әрі дұрыс орындадым |
|
||
Машықкер: Сарсембаева Г.Қ.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Аудан. Ауданның өлшем бірліктері
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Көбейту және бөлу |
Мектеп: №3 ЖОББМ Мұғалімнің аты-жөні : Саресембаева Гүлім Қатысқандар: Қатыспағандар саны: |
|||
|
Күні: 01.10.2020 |
||||
|
Сынып: 3 В |
||||
|
Сабақ тақырыбы |
Аудан. Ауданның өлшем бірліктері |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу) |
3.1.3.1 ауданы болатын нысандарды атау және ауданды өлшеуге арналған өлшемдер мен құралдарды таңдап алу, палеткамен өлшеу 3.1.3.3 см2, дм2, м2 шамаларын салыстыру және амалдар орындау |
|||
|
Сабақ мақсаттары |
|
|||
|
Бағалау критерилері |
Көпбұрыштарды ажыратып, жіктей алады |
|||
|
Құндылықтарды дарыту |
Еңбек және жауапкершілік. |
|||
|
Пәнаралық байланыстар |
Әдебиеттік оқу |
|||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
1.Пәтердің планына қара.
Мысалы: Қонақ бөлменің периметрін үш тәсілмен табу. a= 6 м b= 4 м Р = ? м Р = 6 м + 4м +6 м +4 м = 20 м 2.Кішкентай үй қанша торкөзден тұрады? Үлкен үй ше? Қай үй қағаз бетінен аз орын алып тұр?
Жауабы: Кішкентай үй 10 торкөзден тұрады. Үлкен үй де 10 торкөзден тұрады. Кішкентай үй қағаз бетінен аз орын алып тұр.
3. А) Жаяужолдың берілген
бөлігіне төсеу үшін тақтатас қажет болды?
Жауабы: 18 тақтатас қажет. Ә) Жаяужол бөлігіне төсеу үшін қанша тақтатас қажет?
Жауабы: 2) Тағы да 8 тақтатас қажет.
4. А) Үстел бетіндегі фигуралардың қайсысы көп орын алған?
Дөңгелек үшбұрышқа қарағанда қандай орынды алып тұр? (кем)
Фигураларды бір-бірімен беттестіргенде, бір фигура басқа фигураның ауданына сыйып кетсе, сол фигураның ауданы кіші болады. Ә) Тіктөртбұрыш пен дөңгелектің, үшбұрыш пен шаршының аудандарын салыстыр.
Ауданның өлшем бірлігі – сантиметр квадрад (1см2) Жауабы: Тіктөртбұрыштың ауданы дөңгелектің ауданына қарағанда артық. Шаршының ауданы үшбұрыштың ауданына қарағанда кем.
5. А) Ауданды өлшеу үшін оған қанша квадрат бірлік сыятындығын білу керек.
Ә)Берілген фигуралардың ауданын тап. Ол үшін алдымен толық шаршыларды санап, толық емес шаршылардың санын 2-ге бөліп, алынған нәтижені бір-біріне қосу керек.
Сантиметр квадратқа бөлінген мөлдір пленканы палетка деп атайды. Онымен фигураның ауданын табуға болады. S = a + b : 2
Мұндағы а – толық
шаршылар саны, Шеңбер S = 4 + 12 : 2= 10 см2 Шеңбердің S =10 см2 Төртбұрыш S = 8+ 8 : 2 = 12 см2 Төртбұрыштың S = 12 см2 6. Отбасы құндылықтарына не жатады? Өрнектің мәнін тауып, өз жауабыңды тексер. 50-ден артық жауаптардың барлығы дұрыс. Сыйластық Жақсы үй Қайырымдылық 36:4+5*9 65-(15:3+20) 18:3+5*9
Қарым-қатынас 36:1+4*9 50+(1+0)*9 Кешіре білу Ататек 36+(1+4)*9 30+(25:5-2)
7. Тапқырлыққа арналған есептер Талғат, Әлия, Маржан үшеуі анасына көмектесті. Үйді шаңсорғышпен тазалады, ыдыс жуды, бақшаны суғарды. Талғат ыдыс жуған жоқ және бақшаны да суғармады. Әлия да ыдыс жуған жоқ. Балалардың әрқайсысы не істеді?
Жауабы: Талғат шаңсорғышпен тазалады Әлия бақшаны суғарды Маржан ыдыс жуды |
Презентация 2
Презентация 3
Презентация 4
Презентация 5
Презентация 6
Презентация 7
Презентация 8 |
||
|
Сабақтың соңы
|
(МК) Кері байланыс. Тапсырмаларды толық
әрі дұрыс орындадым |
|
||
Машықкер: Сарсембаева Г.Қ.
шағым қалдыра аласыз






















