|
Бөлім: Көлік және жол белгілері |
Мектеп: Сауран жббм |
|||||||||||||||||||||
|
Күні:14.02.25. |
Мұғалімнің аты-жөні:Сейдахметова Р |
|||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 а |
Қатысқандар |
Қатыспағандар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Әуе көліктері |
|||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.3.1 сюжетті суреттердің желісі бойынша әңгіме құрастыру; 5.4.4.3. Сын есімдердің, шырай түрлерінің көркемдік ерекшелігін тану, сын есімді зат есім орнына қолдана білу. |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Сюжетті суреттер желісі бойынша әңгіме құрастыру, сын есімдердің шырайларын жасалуын білу; сын есімдердің шырайларын талдау, сын есімді зат есім орнына қолдана білу. |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
І Ұйымдастыру: Оқушылармен сәлемдесу, көңіл күйлерін сұрап сабаққа қатысуы тексеріледі, топқа бөлінеді. Жағымды психологиялық ахуал.
Қатардағы артық сөзді тауып, себебін түсіндіріңдер
Дескриптор:
ҚБ Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлерін анықтайды. |
Балалар жағымды ахуал қалыптастырады. Оқылым алдындағы оқушыларға кесте бойынша қатардағы артық сөзді тауып, себебін түсіндіреді. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықтайды. |
Қалыптастырушы бағалау
ҚБ |
5-сынып «Қазақ тілі» оқулығы https://wordwall.net/ru/resource/86681400 Кесте |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Бейнежазбаны тамашалап, онда қандай маңызды мәліметтер бар екенін айт. Бұл бейнежазба кімдер туралы
Дескриптор:
1.Бейнежазбадағы маңызды ойды біледі 2. Бейнежазбадағы жаңа сөздерді түсіндіреді
Тапсырма. ӘТН
3.Топтық жұмыс. Әр топқа сюжетті суреттері беріледі. Топтар сол бойынша 4-5 сөйлемнен тұратын шағын әңгіме құрастырады, әңгімеде сын есімнің шырайларын қолдану керек.
* Сурет бойынша 4-5 сөйлемнен тұратын әңгіме жазады ; * Сын есімнің шырайларын ажыратады 3.Мәтінде кемінде үш сын есім шырайын қолданады; ҚБ Суретті бейнежазба тамашаланады Тапсырма. 2-тапсырма. Қазіргі заманғы ұшақтарды сипаттайтын сын есімдерді тауып, оларды күшейтпелі Шырай формасында түрлендіріп жазыңдар. Үлгі: Үлкен – тым үлкен, үп-үлкен Дескриптор:
ҚБ
Әр топқа әртүрлі әуе көліктері суреті таратылады, соларға сипаттама бер. Дескриптор:
ҚБ Бекіту. Бұл кезеңде екі топқа «Синквейн», екі топқа «Сөздер» банкі әдісін Әуе көліктеріне байланысты 10-15 сөз беремін, осы сөздерді пайдаланып 2-3 сөйлем құрастыру қажет Дескриптор 1. Оқушы сын есім шырыйларын ажыратады 2. Тілдік дағдылары дамиды 3. Шығармашылықпен жұмыс жасайды 4. Сын есімді зат есімнің орнына қ олдана біледі |
Оқушылар бейнежазбаны көріп, мазмұнын түсінуге, маңызды ақпаратты біледі Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Грамматикалық тапсырма орындайды. Әуе көліктерінің түрлерін жазады; әуе көліктерін сипаттайды. сипаттауда сын есімдерді қолданады. «Соңғы сөзді мен айтайын...» әдісімен оқушылар бүгінгі сабақ бойынша алған білімдерін бір сөйлеммен қорытындылайды. |
ҚБ ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
(http://aitaber.kz/blog/qyzyqderek/2043.html Бейнебаян |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Үйге тапсырма: 6-тапсырма. |
Кері байланыс. «Өз жолағыңды таңда» (Әуе көлігімен байланыстырылған) 1. Зымыран – «Мен сабақты өте жақсы меңгердім» 2. Ұшақ – «Мен тақырыпты түсіндім, бірақ әлі қайталау керек» 3. Әуе шары – «Сабақ маған қиын болды, қосымша көмек қажет» 6-тапсырма. |
|
|
|
||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әуе көліктері
Әуе көліктері
|
Бөлім: Көлік және жол белгілері |
Мектеп: Сауран жббм |
|||||||||||||||||||||
|
Күні:14.02.25. |
Мұғалімнің аты-жөні:Сейдахметова Р |
|||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 а |
Қатысқандар |
Қатыспағандар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Әуе көліктері |
|||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.3.1 сюжетті суреттердің желісі бойынша әңгіме құрастыру; 5.4.4.3. Сын есімдердің, шырай түрлерінің көркемдік ерекшелігін тану, сын есімді зат есім орнына қолдана білу. |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Сюжетті суреттер желісі бойынша әңгіме құрастыру, сын есімдердің шырайларын жасалуын білу; сын есімдердің шырайларын талдау, сын есімді зат есім орнына қолдана білу. |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
І Ұйымдастыру: Оқушылармен сәлемдесу, көңіл күйлерін сұрап сабаққа қатысуы тексеріледі, топқа бөлінеді. Жағымды психологиялық ахуал.
Қатардағы артық сөзді тауып, себебін түсіндіріңдер
Дескриптор:
ҚБ Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлерін анықтайды. |
Балалар жағымды ахуал қалыптастырады. Оқылым алдындағы оқушыларға кесте бойынша қатардағы артық сөзді тауып, себебін түсіндіреді. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықтайды. |
Қалыптастырушы бағалау
ҚБ |
5-сынып «Қазақ тілі» оқулығы https://wordwall.net/ru/resource/86681400 Кесте |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Бейнежазбаны тамашалап, онда қандай маңызды мәліметтер бар екенін айт. Бұл бейнежазба кімдер туралы
Дескриптор:
1.Бейнежазбадағы маңызды ойды біледі 2. Бейнежазбадағы жаңа сөздерді түсіндіреді
Тапсырма. ӘТН
3.Топтық жұмыс. Әр топқа сюжетті суреттері беріледі. Топтар сол бойынша 4-5 сөйлемнен тұратын шағын әңгіме құрастырады, әңгімеде сын есімнің шырайларын қолдану керек.
* Сурет бойынша 4-5 сөйлемнен тұратын әңгіме жазады ; * Сын есімнің шырайларын ажыратады 3.Мәтінде кемінде үш сын есім шырайын қолданады; ҚБ Суретті бейнежазба тамашаланады Тапсырма. 2-тапсырма. Қазіргі заманғы ұшақтарды сипаттайтын сын есімдерді тауып, оларды күшейтпелі Шырай формасында түрлендіріп жазыңдар. Үлгі: Үлкен – тым үлкен, үп-үлкен Дескриптор:
ҚБ
Әр топқа әртүрлі әуе көліктері суреті таратылады, соларға сипаттама бер. Дескриптор:
ҚБ Бекіту. Бұл кезеңде екі топқа «Синквейн», екі топқа «Сөздер» банкі әдісін Әуе көліктеріне байланысты 10-15 сөз беремін, осы сөздерді пайдаланып 2-3 сөйлем құрастыру қажет Дескриптор 1. Оқушы сын есім шырыйларын ажыратады 2. Тілдік дағдылары дамиды 3. Шығармашылықпен жұмыс жасайды 4. Сын есімді зат есімнің орнына қ олдана біледі |
Оқушылар бейнежазбаны көріп, мазмұнын түсінуге, маңызды ақпаратты біледі Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Грамматикалық тапсырма орындайды. Әуе көліктерінің түрлерін жазады; әуе көліктерін сипаттайды. сипаттауда сын есімдерді қолданады. «Соңғы сөзді мен айтайын...» әдісімен оқушылар бүгінгі сабақ бойынша алған білімдерін бір сөйлеммен қорытындылайды. |
ҚБ ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
(http://aitaber.kz/blog/qyzyqderek/2043.html Бейнебаян |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Үйге тапсырма: 6-тапсырма. |
Кері байланыс. «Өз жолағыңды таңда» (Әуе көлігімен байланыстырылған) 1. Зымыран – «Мен сабақты өте жақсы меңгердім» 2. Ұшақ – «Мен тақырыпты түсіндім, бірақ әлі қайталау керек» 3. Әуе шары – «Сабақ маған қиын болды, қосымша көмек қажет» 6-тапсырма. |
|
|
|
||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


















