Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Азаматтық құқықтың объектілері
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Білім беру ұйымының атауы |
С. Сейфуллин атындағы жалпы орта білім беретін мектеп |
|||||||||||||||||||||
Пәні: |
Құқық негіздері |
|||||||||||||||||||||
Бөлім: |
Жеке құқық Азаматтық құқық жүйесі және оның негізгі институттары |
|||||||||||||||||||||
Педагогтің аты-жөні: |
Эргашев Женисбек |
|||||||||||||||||||||
Күні: |
12,01,2023 |
|||||||||||||||||||||
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Азаматтық құқықтың объектілері |
|||||||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
10.3.1.1 - Қазақстан Республикасының азаматтық құқығыың қайнар көздерін түсіндіру (Азаматтық кодексі, заңдар, заңға тәуелді актілер, Азаматтық кодексін толықтыратын және нақтылайтын ережелер); 10.3.1.2 - азаматтық құқық принциптерін нақты мысалдар арқылы түсіндіру; 10.3.1.3 - азаматтық құқық субъектілерін анықтау |
|||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Азаматтық құқықтың қағидаттары мен субъектілері туралы түсінік қалыптастырады.Құқық және әрекет қабілеттілік ұғымдарының мазмұны ашылады. |
|||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу |
Түрлі мәдениеттер мен көзқарастарға құрмет сезімі, жеке тұлғаның пікірін ескеру және әрбір ойдың құндылығын құрметтеу. |
|||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру |
Оқушылармен амандасу Оқушыларға ҚР Конституциясы баптарын ұсына отырып сабақ тақырыбына шолу жасаңыз. Оқушылар тақырыпты болжайды. 1. Әркімнің жеке өміріне қол сұғылмауына, өзінің және отбасының құпиясы сақталуына, абыройы мен ар-намысының қорғалуына құқығы бар. 2. «Әркімнің өзінің жеке салымдары мен жинаған қаражатының, жазысқан хатының, телефон арқылы сөйлескен сөздерінің, пошта, телеграф арқылы және басқа жолдар мен берілген хабарларының құпиялылығы сақталуына құқығы бар…» Сұрақтар:
Оқушылар тақырыптың азаматтық құқық туралы болатындығын айтулары тиіс. |
Сабаққа ынталанады. Жағымды ахуал туады. Оқушылар өз пікірлерін ортаға салады |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады |
Тақырып тық суреттер |
||||||||||||||||||
Жаңа білім |
Мәтінмен жұмыс. Азаматтық құқық ұғымы, қағидалары, қоғамдық қатынастары мен субъектілері көрініс тапқан мәтіндер ұсынылады. Оқушылардың міндеті: 1.Азаматтық құқық ұғымының анықтамасын шығару. 2.Азаматтық құқықтың негізгі қағидаларының мазмұнын түсіндіру. 3.Азаматтық құқықтың субъектілерін анықтау. Оқушыларды құқық қабілеттілік пен әркет қабілеттілік ұғымдарымен таныстырыңыз. Сыныпқа құқық және әрекет қабілеттілігіне қатысты жас ерекшелігіне байланысты іс әрекетін сәйкестендіру тапсырмасын беріңіз.
ЕБҚ оқушылар негізгі термин сөздерді мәтіннен анықтайды; Жағдаяттарды талқылап, шешім шығарыңыздар. 1.Айдар 14 жаста. Ол жазғы демалыс кезінде автокөлік жуып табыс тапты. Әкесіне жалақысын өзі жұмсайтынын айтты. Оның осы әрекеті дұрыс па? 2.Исмаилов туысы Қанатбековтен саяжай сатып алуды ресми құжаттарсыз жүзеге асыруды ұсынды. Саяжай құнының 70%- ын төлеп, қалғанын 1 ай ішінде әкеліп беруге міндеттенді. Бірақ сол кеткеннен келмеді. Қанатбеков не істейді? 3.Настя 10 жаста. Ол анасы сатып әперген қымбат планшетін құрбысының 2 томдық балалар энциклопедиясына айырбастап алды. Себебі оны өз меншігім деп есептейді. ЕБҚ оқушы (есту, көру, ойлау қабілеті) тапсырманы саралау арқылы орындайды. Сөйлемді аяқта 2. Жауап нормативтік құқықтық актілерге негізделеді. Азаматтық құқық келесі қағидаларға сүйенеді... Азаматтық құқық... қатынастарды реттейді Азаматтық құқықтың қайнар көзі... Азаматтық құқықтың субьектілері... ЕБҚ оқушыға қолдау көрсету мақсатында суреттің үлкен нұсқасын ұсынамын. |
Мәтінмен жұмыс
Мәтіннен негізгі ойды анықтайды
Критерий: Тақырыптың ашылуы Нормативтік құқықтық актілерге сүйену Безендірілуі
Дескриптор: Қазақстан Республикасының азаматтық құқығының қайнар көздерін түсіндіреді;
Критерий: 1. Іс- әрекеттің дұрыс- бұрыстығын анықтайды. 2. Құқықтық нормаларға сүйеніп дәлелдейді. Критерий: Көп нүктенің орнына өз білімін пайдаланып сөйлемді толықтырады. Дсекриптор: нормативтік құқықтық актілерді анықтайды; Азаматтық құқықтың субьектілерге сипаттама береді |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Ең үздік жауап»
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады «Екі жұлдық,бір ұсыныс»
Өзін-өзі бағалау |
https://www.youtube.com/watch?v=frumK5UGz_Q
https://yandex.kz/images/search?from=tabbar&text=%D0%
тақырыптық кесте
таратпа материал дар
Жағдаяттар жазылған үлестірмелі қағаздар |
||||||||||||||||||
Бекіту
|
Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма Не себепті АҚШ-та Азаматтық Кодексті екінші Конституция деп санайды? |
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
«Ең үздік жауап» |
Ақпараттық карточка
|
||||||||||||||||||
Кері байланыс |
- нені білдім, нені үйрендім
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз Барлығы 663 959 материал жиналған
Осы аптаның ең үздік материалдары Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін тақырыптармен дайындаймыз Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады Толығырақ |