|
Бөлім |
Табиғат физикасы. Күш және қозғалыс 26 - сабақ |
||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Азаттық үшін күрескендер. |
||||
|
Оқу бағдарламасы на сәйкес оқыту мақсаттары |
3.3.4.2 тарихи мысалдар негізінде қазақ халқының азаттығы үшін күрескен тұлғалардың рөлін шығармашылық түрде көрсету. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
азаттық үшін күрескендер туралы өлең шығару, сурет салуды |
||||
|
Құндылық |
Елінің тарихын құрметтеу Тәуелсіздік және отаншылдық айы. Тәуелсіздік – тәтті сөз ғана емес, ұлттық жауапкершілік. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қал қалай?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру
«Ой қозғау» әдісі Бұл ескерткіштер Астана, Орал, Атырау, Алматы қалаларында орнатылған. Қалай ойлайсың, бұлар кімдердің құрметіне орнатылған ескерткіштер? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Тапсырманы тексертеді Суреттерге қарап, сұраққа жауап береді |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
Сабақ тың ортасы 11 мин |
1-тапсырма Жеке жұмыс «Із кесуші» әдісі Картадан Қазақ хандығының Ресейге қосылғанға дейінгі алып жатқан аумағын қара. (62-бет) Өз ойыңды айт. ЕББҚ Картамен жұмыс жасауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Не себепті қазақ жері біртіндеп Ресей Ипмпериясын өте бастады? |
Картадан Қазақ хандығының Ресейге қосылғанға дейінгі алып жатқан аумағын қарап, ойын айтады |
Дескриптор: -картадан Қазақ хандығының Ресейге қосылғанға дейінгі аумағын табады-1б - Ресейге қосылғаннан кейінгі аумағын анықтайды-1б -қорытынды жасайды-1б
ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық 66-бет Оқулық 62-бет Карта |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Саған сұрақ» әдісі Қазақстанның Ресейге қосылуының жағымды және жағымсыз тұстары қандай? Қазақтардың көшіп-қонып жүруіне шығыстан кімдер кедергі жасады? Дәлел келтір ЕББҚ Сұрақтарға жауап беруде қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Қай өзендердің жағалауында көшіп қонуға тыйым салды Ресейліктер? «Қара жорға» әуеніне қол жаттығуына арналған қимылдар жаса |
Сұрақтарға жауап береді Әуенге сәйкес қол жаттығуларын жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: - Қазақстанның Ресейге қосылуының жағымды тұстарын жазады-1б - Қазақстанның Ресейге қосылуының жағымсыз тұстарын жазады-1б - Қазақтардың көшіп-қонып жүруіне кедергі жасағандарды анықтайды-1б -дәлел келтіреді-1б Жарайсыңдар! Керемет! |
Таратпа қалам Бейнежазба |
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Жеке жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі «Тәуелсіздік үшін күрескер» тақырыбында сурет сал. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмадан не үйрендің? |
Берілген тақырыпта сурет салады
|
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -сурет салады -1б -мазмұнын түсіндіреді-1б -пікірін тұжырымдайды-1б
|
Сурет дәптер Қарындаш тар |
|
|
Сабақ тың соңы 7 мин |
Рефлексия «Білім чемоданы» әдісі 1. Не себепті қазақ жері біртіндеп Ресей Ипмпериясын өте бастады? 2. Қазақстанның Ресейге қосылуының жағымды және жағымсыз тұстары қандай? 3. Картадан Қазақ хандығының алып жатқан аумағы туралы не білдің? Үйге тапсырма: Өз жеріңдегі тәуелсіздік үшін тер төккен күрескерлер туралы мәтін құрастыр |
Сұрақтарға жауап жазады |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
Сұрақтар |
Жауаптар |
|
Қазақстанның Ресейге қосылуының жағымды тұстары қандай? |
|
|
Қазақстанның Ресейге қосылуының жағымсыз тұстары қандай? |
|
|
Қазақтардың көшіп-қонып жүруіне шығыстан кімдер кедергі жасады? |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Азаттық үшін күрескендер. ҚМЖ дүниетану 26 сабақ 3 сынып
Азаттық үшін күрескендер. ҚМЖ дүниетану 26 сабақ 3 сынып
|
Бөлім |
Табиғат физикасы. Күш және қозғалыс 26 - сабақ |
||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Азаттық үшін күрескендер. |
||||
|
Оқу бағдарламасы на сәйкес оқыту мақсаттары |
3.3.4.2 тарихи мысалдар негізінде қазақ халқының азаттығы үшін күрескен тұлғалардың рөлін шығармашылық түрде көрсету. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
азаттық үшін күрескендер туралы өлең шығару, сурет салуды |
||||
|
Құндылық |
Елінің тарихын құрметтеу Тәуелсіздік және отаншылдық айы. Тәуелсіздік – тәтті сөз ғана емес, ұлттық жауапкершілік. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қал қалай?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру
«Ой қозғау» әдісі Бұл ескерткіштер Астана, Орал, Атырау, Алматы қалаларында орнатылған. Қалай ойлайсың, бұлар кімдердің құрметіне орнатылған ескерткіштер? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Тапсырманы тексертеді Суреттерге қарап, сұраққа жауап береді |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
Сабақ тың ортасы 11 мин |
1-тапсырма Жеке жұмыс «Із кесуші» әдісі Картадан Қазақ хандығының Ресейге қосылғанға дейінгі алып жатқан аумағын қара. (62-бет) Өз ойыңды айт. ЕББҚ Картамен жұмыс жасауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Не себепті қазақ жері біртіндеп Ресей Ипмпериясын өте бастады? |
Картадан Қазақ хандығының Ресейге қосылғанға дейінгі алып жатқан аумағын қарап, ойын айтады |
Дескриптор: -картадан Қазақ хандығының Ресейге қосылғанға дейінгі аумағын табады-1б - Ресейге қосылғаннан кейінгі аумағын анықтайды-1б -қорытынды жасайды-1б
ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық 66-бет Оқулық 62-бет Карта |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Саған сұрақ» әдісі Қазақстанның Ресейге қосылуының жағымды және жағымсыз тұстары қандай? Қазақтардың көшіп-қонып жүруіне шығыстан кімдер кедергі жасады? Дәлел келтір ЕББҚ Сұрақтарға жауап беруде қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Қай өзендердің жағалауында көшіп қонуға тыйым салды Ресейліктер? «Қара жорға» әуеніне қол жаттығуына арналған қимылдар жаса |
Сұрақтарға жауап береді Әуенге сәйкес қол жаттығуларын жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: - Қазақстанның Ресейге қосылуының жағымды тұстарын жазады-1б - Қазақстанның Ресейге қосылуының жағымсыз тұстарын жазады-1б - Қазақтардың көшіп-қонып жүруіне кедергі жасағандарды анықтайды-1б -дәлел келтіреді-1б Жарайсыңдар! Керемет! |
Таратпа қалам Бейнежазба |
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Жеке жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі «Тәуелсіздік үшін күрескер» тақырыбында сурет сал. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмадан не үйрендің? |
Берілген тақырыпта сурет салады
|
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -сурет салады -1б -мазмұнын түсіндіреді-1б -пікірін тұжырымдайды-1б
|
Сурет дәптер Қарындаш тар |
|
|
Сабақ тың соңы 7 мин |
Рефлексия «Білім чемоданы» әдісі 1. Не себепті қазақ жері біртіндеп Ресей Ипмпериясын өте бастады? 2. Қазақстанның Ресейге қосылуының жағымды және жағымсыз тұстары қандай? 3. Картадан Қазақ хандығының алып жатқан аумағы туралы не білдің? Үйге тапсырма: Өз жеріңдегі тәуелсіздік үшін тер төккен күрескерлер туралы мәтін құрастыр |
Сұрақтарға жауап жазады |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
Сұрақтар |
Жауаптар |
|
Қазақстанның Ресейге қосылуының жағымды тұстары қандай? |
|
|
Қазақстанның Ресейге қосылуының жағымсыз тұстары қандай? |
|
|
Қазақтардың көшіп-қонып жүруіне шығыстан кімдер кедергі жасады? |
|
шағым қалдыра аласыз














