Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ тақырыбы: Азимут бойынша қозғалыс
|
Бөлім: |
Әскери топография |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
||
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Азимут бойынша қозғалыс |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1. Көкжиек тұстарын және магниттік азимуттарды анықтауға жаттығу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Компаспен көкжиек тұстарын анықтай алады Оқушылардың басым бөлігі: Аспан денелері жəне жергілікті заттар бойынша көкжиек тұстарын таба біледі Кейбір оқушылар: Бағдар мен жергілікті заттарға сүйеніп, өзінің тұрған орыны туралы мәлімдей алады |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Халқына адал қызмет ету |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресур-р |
|
Басы 3' |
Амандасу, түгелдеу, оқушылардың сырт көріністерін тексеру. |
Взвод командирінің орынбасары оқушыларды сапқа тұрғызады, оқытушыға сабаққа дайындығы жөнінде баяндама жасайды. |
|
|
|
5' |
Саптық жаттығулар. Жаттығуларды орындап болғасын орындарына отырғызамын. |
Қимыл-қозғалыс әрекеттерін дұрыс жасауға тырысады. Кабинетке кіріп, орындарына отырады. |
|
|
|
Ортасы 3' |
Білу - Көкжиек тұсын күндіз және түнде анықтаудың қандай тәсілдері бар? - Әрі қарай сұрақтарды оқушылардың жауаптарына қарай қоямын. |
Жауап беру арқылы диалогқа түседі |
Қ/Б |
|
|
5' |
Түсіну Жергілікті жерде көкжиек тұстарын компас, аспан денелері және жергілікті нысандардың көмегімен анықтау тәсілдері туралы таныстырылым жасаймын. Кейін таныстырылым төңірегінде сұрақтар қоямын. |
Диалог жалғасады |
Қ/Б |
|
|
18' |
Қолдану Оқулық бойынша үш бөлімшеге үш түрлі тапсырма беремін. 1-бөлімше. Күнге қарап көкжиек тұстарын анықтайды. 2-бөлімше. Жергілікті заттардағы белгілерге қарап көкжиек тұстарын анықтайды. 3-бөлімше. Компас арқылы көкжиек тұстарын анықтайды. Оқушылар бір-біріне сұрақтар қояды. |
Дескриптор - Күнге қарап көкжиек тұстарын анықтай алады; - Жергілікті заттардағы белгілерге қарап көкжиек тұстарын анықтай алады; - Компас арқылы көкжиек тұстарын анықтай алады; |
Дескриптор арқылы бағаланады |
Таныстырылым |
|
4' |
Жинақтау Бағдар мен жергілікті заттарға сүйеніп, өздерінің тұрған орындары туралы мәлімдеме берулерін сұраймын |
Өздерінің тұрған орындары туралы мәлімдеме жасайды. |
|
|
|
Аяқталуы 2' |
Кері байланыс Оқушыларға сөйлемдерді аяқтауды ұсынамын. - Сабақта көбінесе ... есімде қалды. - ... екені мені таңғалдырды. - Мен тағы да ... білгім келеді. - Мен сабақта алған білімімді ... пайдалана аламын. Үйге тапсырма беру §1 |
Оқушылар сөйлемді аяқтайды. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Азимут бойынша қозғалыс. Далалық оқу жиыны 29-сабақ
Азимут бойынша қозғалыс. Далалық оқу жиыны 29-сабақ
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ тақырыбы: Азимут бойынша қозғалыс
|
Бөлім: |
Әскери топография |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
||
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Азимут бойынша қозғалыс |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1. Көкжиек тұстарын және магниттік азимуттарды анықтауға жаттығу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Компаспен көкжиек тұстарын анықтай алады Оқушылардың басым бөлігі: Аспан денелері жəне жергілікті заттар бойынша көкжиек тұстарын таба біледі Кейбір оқушылар: Бағдар мен жергілікті заттарға сүйеніп, өзінің тұрған орыны туралы мәлімдей алады |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Халқына адал қызмет ету |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресур-р |
|
Басы 3' |
Амандасу, түгелдеу, оқушылардың сырт көріністерін тексеру. |
Взвод командирінің орынбасары оқушыларды сапқа тұрғызады, оқытушыға сабаққа дайындығы жөнінде баяндама жасайды. |
|
|
|
5' |
Саптық жаттығулар. Жаттығуларды орындап болғасын орындарына отырғызамын. |
Қимыл-қозғалыс әрекеттерін дұрыс жасауға тырысады. Кабинетке кіріп, орындарына отырады. |
|
|
|
Ортасы 3' |
Білу - Көкжиек тұсын күндіз және түнде анықтаудың қандай тәсілдері бар? - Әрі қарай сұрақтарды оқушылардың жауаптарына қарай қоямын. |
Жауап беру арқылы диалогқа түседі |
Қ/Б |
|
|
5' |
Түсіну Жергілікті жерде көкжиек тұстарын компас, аспан денелері және жергілікті нысандардың көмегімен анықтау тәсілдері туралы таныстырылым жасаймын. Кейін таныстырылым төңірегінде сұрақтар қоямын. |
Диалог жалғасады |
Қ/Б |
|
|
18' |
Қолдану Оқулық бойынша үш бөлімшеге үш түрлі тапсырма беремін. 1-бөлімше. Күнге қарап көкжиек тұстарын анықтайды. 2-бөлімше. Жергілікті заттардағы белгілерге қарап көкжиек тұстарын анықтайды. 3-бөлімше. Компас арқылы көкжиек тұстарын анықтайды. Оқушылар бір-біріне сұрақтар қояды. |
Дескриптор - Күнге қарап көкжиек тұстарын анықтай алады; - Жергілікті заттардағы белгілерге қарап көкжиек тұстарын анықтай алады; - Компас арқылы көкжиек тұстарын анықтай алады; |
Дескриптор арқылы бағаланады |
Таныстырылым |
|
4' |
Жинақтау Бағдар мен жергілікті заттарға сүйеніп, өздерінің тұрған орындары туралы мәлімдеме берулерін сұраймын |
Өздерінің тұрған орындары туралы мәлімдеме жасайды. |
|
|
|
Аяқталуы 2' |
Кері байланыс Оқушыларға сөйлемдерді аяқтауды ұсынамын. - Сабақта көбінесе ... есімде қалды. - ... екені мені таңғалдырды. - Мен тағы да ... білгім келеді. - Мен сабақта алған білімімді ... пайдалана аламын. Үйге тапсырма беру §1 |
Оқушылар сөйлемді аяқтайды. |
|
|
шағым қалдыра аласыз















