Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ тақырыбы: Азимут бойынша қозғалыс
|
Бөлім: |
Әскери топография |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Абдикешов Д.А. |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Азимут бойынша қозғалыс |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.Азимут бойынша қозғалыс |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Заманауи жерсеріктік навигация жүйелерінің сипаттамаларын біледі Оқушылардың басым бөлігі: Берілген азимутпен компас арқылы қозғала алады Кейбір оқушылар: Заманауи навигация жүйелері мен компас арқылы азимутты табу ерекшеліктерін салыстыра алады |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Халқына адал қызмет ету |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресур-р |
|
Басы 3' |
Амандасу, түгелдеу, оқушылардың сырт көріністерін тексеру. |
Взвод командирінің орынбасары оқушыларды сапқа тұрғызады, оқытушыға сабаққа дайындығы жөнінде баяндама жасайды. |
|
|
|
5' |
Саптық жаттығулар. Жаттығуларды орындап болғасын орындарына отырғызамын. |
Қимыл-қозғалыс әрекеттерін дұрыс жасауға тырысады. Кабинетке кіріп, орындарына отырады. |
|
|
|
Ортасы 3' |
Білу - Жергілікті жерде бағдарлаудың заманауи дербес жабдықтары. GPS (Global Positional System), Galileo және ГЛОНАСС жерсеріктік навигация жүйелері туралы не білесіңдер? - Әрі қарай сұрақтарды оқушылардың жауаптарына қарай қоямын. |
Жауап беру арқылы диалогқа түседі |
Қ/Б |
|
|
5' |
Түсіну Адрианов құлабызы арқылы магниттік азимутты анықтап, ол бойынша қозғалыс тәсілдерін үйретемін. |
Диалог жалғасады |
Қ/Б |
|
|
18' |
Қолдану Үш бөлімшеге үш түрлі тапсырма беремін. 1-бөлімше. А° =105° (95 метр). 2-бөлімше. А° =170° (65 метр). 3-бөлімше. А° =245° (65 метр). Оқушылар берілген қашықтықтарды қосқадамдарға айналдырып, кейін азимуттары бойынша қозғала отырып нысаналарын табуы қажет. |
Дескриптор - Берілген қашықтықтарды қосқадамдарға айналдырып, кейін азимуттары бойынша қозғала отырып нысаналарды таба алады. |
Дескриптор арқылы бағаланады |
|
|
4' |
Жинақтау Телефонындағы навигация жүйелері мен компас арқылы азимутты табу ерекшеліктерін салыстыруды сұраймын. |
Заманауи навигация жүйелері мен компас арқылы азимутты табу ерекшеліктерін салыстырады. |
|
|
|
Аяқталуы 2' |
Кері байланыс «Аяқталмаған сөйлемдер жаттығуы». - Мен бүгін сабақта ... . - ... маған қиынға соқты. - Менің қолымнан ... келді. - Маған бұл ... үшін қажет. Үйге тапсырма беру |
Оқушылар сөйлемді аяқтайды. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Азимут бойынша қозғалыс. Далалық оқу жиыны 30-сабақ
Азимут бойынша қозғалыс. Далалық оқу жиыны 30-сабақ
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ тақырыбы: Азимут бойынша қозғалыс
|
Бөлім: |
Әскери топография |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Абдикешов Д.А. |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Азимут бойынша қозғалыс |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.Азимут бойынша қозғалыс |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Заманауи жерсеріктік навигация жүйелерінің сипаттамаларын біледі Оқушылардың басым бөлігі: Берілген азимутпен компас арқылы қозғала алады Кейбір оқушылар: Заманауи навигация жүйелері мен компас арқылы азимутты табу ерекшеліктерін салыстыра алады |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Халқына адал қызмет ету |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресур-р |
|
Басы 3' |
Амандасу, түгелдеу, оқушылардың сырт көріністерін тексеру. |
Взвод командирінің орынбасары оқушыларды сапқа тұрғызады, оқытушыға сабаққа дайындығы жөнінде баяндама жасайды. |
|
|
|
5' |
Саптық жаттығулар. Жаттығуларды орындап болғасын орындарына отырғызамын. |
Қимыл-қозғалыс әрекеттерін дұрыс жасауға тырысады. Кабинетке кіріп, орындарына отырады. |
|
|
|
Ортасы 3' |
Білу - Жергілікті жерде бағдарлаудың заманауи дербес жабдықтары. GPS (Global Positional System), Galileo және ГЛОНАСС жерсеріктік навигация жүйелері туралы не білесіңдер? - Әрі қарай сұрақтарды оқушылардың жауаптарына қарай қоямын. |
Жауап беру арқылы диалогқа түседі |
Қ/Б |
|
|
5' |
Түсіну Адрианов құлабызы арқылы магниттік азимутты анықтап, ол бойынша қозғалыс тәсілдерін үйретемін. |
Диалог жалғасады |
Қ/Б |
|
|
18' |
Қолдану Үш бөлімшеге үш түрлі тапсырма беремін. 1-бөлімше. А° =105° (95 метр). 2-бөлімше. А° =170° (65 метр). 3-бөлімше. А° =245° (65 метр). Оқушылар берілген қашықтықтарды қосқадамдарға айналдырып, кейін азимуттары бойынша қозғала отырып нысаналарын табуы қажет. |
Дескриптор - Берілген қашықтықтарды қосқадамдарға айналдырып, кейін азимуттары бойынша қозғала отырып нысаналарды таба алады. |
Дескриптор арқылы бағаланады |
|
|
4' |
Жинақтау Телефонындағы навигация жүйелері мен компас арқылы азимутты табу ерекшеліктерін салыстыруды сұраймын. |
Заманауи навигация жүйелері мен компас арқылы азимутты табу ерекшеліктерін салыстырады. |
|
|
|
Аяқталуы 2' |
Кері байланыс «Аяқталмаған сөйлемдер жаттығуы». - Мен бүгін сабақта ... . - ... маған қиынға соқты. - Менің қолымнан ... келді. - Маған бұл ... үшін қажет. Үйге тапсырма беру |
Оқушылар сөйлемді аяқтайды. |
|
|
шағым қалдыра аласыз













