Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Пән: Сауат ашу Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Табиғатқа саяхат. |
Мектеп: Саттар Естемесов атындағы шағын орталықты орта мектеп Мұғалімнің аты-жөні: Жумадилова Қ.Б. |
|||||
|
Күні: Сынып: 1 |
Қатысқандар саны:21 Қатыспағандар саны:0 |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Б дыбысы мен әрпі. |
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
.1.1.1.7 Тыңдалған мәтінге өз көзқарасын жай сөйлеммен білдіру (ұнайды / ұнамайды) 1.1.8.1 Берілген сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрап айту. 1.1.9.1Сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты, дауыссыз жуан және жіңішке дауыстылар) ажырату және дұрыс дыбыстау 1.2.9.1Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру 1.3.7.1 Мұғалімнің көмегімен сөз, сөйлем, мәтінді тексеру және қателерін түзету |
|||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар:
Берілген сөздер мен мәтінді оқып, сұрақтарға жауап бере алады. Көптеген оқушылар :
Буындардан сөз, сөздерден сөйлем құрастыра алады. Кейбір оқушылар: Алған білімді өмірде қолдана алады. |
|||||
|
|
Сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. Б дыбысы кездесетін сөздерін жазады, буынға бөледі тасымалдайды. |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Ынтымақтастық , еңбек,сауаттылық |
|||||
|
Пәнаралық байланыс |
Сауат ашу , дүниетану, денешынықтыру |
|||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Есте сақтау дағдылары . |
|||||
|
Бастапқы білім |
Мұғалімнің көмегімен ерекшелігіне қарай мәтін жанрын (өлең, әңгіме, ертегі) ажыратады. Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіреді. |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы 30 минут
|
Ұйымдастуру кезеңі: Топқа бөлу: Cурет бойынша бөліну. 1топ: Бұзау; 2 топ: Бота; 3 топ: Ботақан. Топ атын қорғау. Топтық әңгіме: Осы бөлімде үйренген әріптерді тиісті үйге орналастыру. Миға шабуыл: Дыбыс дегеніміз не? ( дыбысты біз айтамыз және естиміз) - Әріп дегеніміз не? (әріпті жазамыз және көреміз) - Буын дегеніміз не? ( буын дыбыстан құралады) - Б дыбысы сөз соңында кездеседі ме? - 1минут ішінде әр оқушы неше сөз жазады? Өзара бағалау «Бас бармақ»1
1.Тапсырма: Суретке қарап, мәтін құрау.
Б дыбысы кездесетін сөздерді көп пайдалану керектігін ескертемін. І топ : Көл жағасында не өсіп тұр? ІІ топ: Ағаштың айналасынан нелерді көріп тұрсыңдар? ІІІ топ: Ағаш маңында нелер ұшып жүр? Дескрипторлар:
2. Тапсырма: «Себеттегі көгөніс» Суреттегі сөздерді жаз, буынға бөл. Дыбыстық талдау жаса. Асқабақ , бұрыш , сәбіз .
Әр топ жұмыстарын «кір ілгішке» іледі. Басқа топ оларды «Бас бармақ» әдісімен бағалайды. Дескрипторлар:
Бағалау Қызанақ-өте жақсы Қияр –жақсы Сәбіз-орташа Сергіту сәті. 3. Тапсырма: Шығармашылық тапсырма. Б дыбысынан басталатын сөздерге сурет салады. Дескрипторлар:
4.Тапсырма: Дәптермен жұмыс: Бақа, бота, балық,бала,болат, бөрік Дескриптор:
жазады. Бағалау жұлдызшалармен
Көркем жазған оқушыларды мадақтау. |
Бұзау, бота, ботақанн суреттері
Қызыл, көк түсті киіз үйлер, қима әріптер
|
||||
|
|
Кері байланыс:
|
|
||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||
|
Саралау-оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз ?
оқушыларға қоқушыларға |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
||||
|
Оқушыларға Бб дыбысы туралы айтуға , әңгемелеуге және буынға бөлуге, дыбыс пен әріпті ажыратуға қолдау жасау .
«Ойын түрлері» «Жұптық жұмыс» Оқушыларға салауатты өмір сүру ұғымын түсінуге қолдау көрсету |
|
Денсаулық және техника қауіпсіздігін сақтау |
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Б дыбысы мен әрпі
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Пән: Сауат ашу Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Табиғатқа саяхат. |
Мектеп: Саттар Естемесов атындағы шағын орталықты орта мектеп Мұғалімнің аты-жөні: Жумадилова Қ.Б. |
|||||
|
Күні: Сынып: 1 |
Қатысқандар саны:21 Қатыспағандар саны:0 |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Б дыбысы мен әрпі. |
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
.1.1.1.7 Тыңдалған мәтінге өз көзқарасын жай сөйлеммен білдіру (ұнайды / ұнамайды) 1.1.8.1 Берілген сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрап айту. 1.1.9.1Сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты, дауыссыз жуан және жіңішке дауыстылар) ажырату және дұрыс дыбыстау 1.2.9.1Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру 1.3.7.1 Мұғалімнің көмегімен сөз, сөйлем, мәтінді тексеру және қателерін түзету |
|||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар:
Берілген сөздер мен мәтінді оқып, сұрақтарға жауап бере алады. Көптеген оқушылар :
Буындардан сөз, сөздерден сөйлем құрастыра алады. Кейбір оқушылар: Алған білімді өмірде қолдана алады. |
|||||
|
|
Сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. Б дыбысы кездесетін сөздерін жазады, буынға бөледі тасымалдайды. |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Ынтымақтастық , еңбек,сауаттылық |
|||||
|
Пәнаралық байланыс |
Сауат ашу , дүниетану, денешынықтыру |
|||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Есте сақтау дағдылары . |
|||||
|
Бастапқы білім |
Мұғалімнің көмегімен ерекшелігіне қарай мәтін жанрын (өлең, әңгіме, ертегі) ажыратады. Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіреді. |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы 30 минут
|
Ұйымдастуру кезеңі: Топқа бөлу: Cурет бойынша бөліну. 1топ: Бұзау; 2 топ: Бота; 3 топ: Ботақан. Топ атын қорғау. Топтық әңгіме: Осы бөлімде үйренген әріптерді тиісті үйге орналастыру. Миға шабуыл: Дыбыс дегеніміз не? ( дыбысты біз айтамыз және естиміз) - Әріп дегеніміз не? (әріпті жазамыз және көреміз) - Буын дегеніміз не? ( буын дыбыстан құралады) - Б дыбысы сөз соңында кездеседі ме? - 1минут ішінде әр оқушы неше сөз жазады? Өзара бағалау «Бас бармақ»1
1.Тапсырма: Суретке қарап, мәтін құрау.
Б дыбысы кездесетін сөздерді көп пайдалану керектігін ескертемін. І топ : Көл жағасында не өсіп тұр? ІІ топ: Ағаштың айналасынан нелерді көріп тұрсыңдар? ІІІ топ: Ағаш маңында нелер ұшып жүр? Дескрипторлар:
2. Тапсырма: «Себеттегі көгөніс» Суреттегі сөздерді жаз, буынға бөл. Дыбыстық талдау жаса. Асқабақ , бұрыш , сәбіз .
Әр топ жұмыстарын «кір ілгішке» іледі. Басқа топ оларды «Бас бармақ» әдісімен бағалайды. Дескрипторлар:
Бағалау Қызанақ-өте жақсы Қияр –жақсы Сәбіз-орташа Сергіту сәті. 3. Тапсырма: Шығармашылық тапсырма. Б дыбысынан басталатын сөздерге сурет салады. Дескрипторлар:
4.Тапсырма: Дәптермен жұмыс: Бақа, бота, балық,бала,болат, бөрік Дескриптор:
жазады. Бағалау жұлдызшалармен
Көркем жазған оқушыларды мадақтау. |
Бұзау, бота, ботақанн суреттері
Қызыл, көк түсті киіз үйлер, қима әріптер
|
||||
|
|
Кері байланыс:
|
|
||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||
|
Саралау-оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз ?
оқушыларға қоқушыларға |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
||||
|
Оқушыларға Бб дыбысы туралы айтуға , әңгемелеуге және буынға бөлуге, дыбыс пен әріпті ажыратуға қолдау жасау .
«Ойын түрлері» «Жұптық жұмыс» Оқушыларға салауатты өмір сүру ұғымын түсінуге қолдау көрсету |
|
Денсаулық және техника қауіпсіздігін сақтау |
||||
шағым қалдыра аласыз






