Бағалау коучинг

Тақырып бойынша 12 материал табылды

Бағалау коучинг

Материал туралы қысқаша түсінік
Бағалау туралы коучинг жоспары
Материалдың қысқаша нұсқасы

Коучинг жоспары

Апта: 2-апта

Күн: 13 наурыз


Уақыты: 12.30-13.30

Назым Төкебаева

Тақырыбы

Формативті бағалаудың әдістерін сабақта қолданудың тиімділігі

Мақсаты

Оқу мен оқыту үрдісіндегі «Оқу үшін бағалау» және «Оқуды бағалаудың» маңыздылығын айқындау

Түйінді идея

Формативтік бағалау белгілі бір сызбалар арқылы оқу үдерісінің тиімділігі мен дұрыс бағытын анықтап, мұғалім көмегімен оқушылардың оқудағы мұқтаждықтарын анықтауға және алдағы қадамдарын жоспарлауға мүмкіндік беретін оқудағы жетістіктерін ұғынуға және бақылауға мүмкіндік беретін бағалау түрі.

Оқу нәтижелері

  • Бағалаудың түрлері: қалыптастырушы және жиынтық бағалау әдісімен танысады;

  • Оқыту мен бағалау нәтижелері арасында байланысты біледі;

  • Формативті бағалаудың әдістерін сабақта қолдануды үйренеді;

  • Сабақ кезеңдерінде бағалаудың әдістерін қолданады.

Уақыты

Коучинг кезеңдері

Тренер(мұғалім) әрекеті

сұрақтар

Тыңдаушылар әрекеті

Бағалау

Ресурстар


5 мин

І.Зейін шоғырландыру















Жағымды психологиялық ахуал орнату (смайликтер арқылы топқа біріктіру)

1 т. Shape1

2 т. Shape2

3т. Shape3

4т. Shape4

Топқа бөліну бойынша рефлексия жүргізу

Қазіргі көңіл күйлеріңізді смайликтер арқылы қалай берер едіңіздер?











Осы сөздер арқылы топқа бірігуіміздің себебі неде деп ойлайсыздар?

Бір-біріне қолдарын беріп амандасу, жылы тілек айту, (смайликтер арқылы топқа бірігу)










Топқа бөліну бойынша рефлексия жасау






Суреттер

  1. мин


Миға шабуыл

Мұғалімдерге бағалау туралы бұрыннан не білетіндері туралы ойлануға уақыт беру, идеялар тақтасына жазу


-Бағалау туралы

сіздің ойыңыз қандай?

-Сыныпта бағалаудың қандай түрлерін пайдаланасыз?

-Қазіргі бағалаудың қандай түрлерін білесіздер?

Мұғалімдер идеялар тақтасына бағалау туралы бұрыннан не білетіндерін айтады.


(қатысушылардың ортақ шешімі)

постерлер,

маркер, стикерлер, таратпа парақтар

20 мин

ІІ.Ақпарат беру

«ББҮ» әдісі бойынша «Формативті» және «суммативті» бағалау туралы мәтінді оқуға тапсырма беру


1.«Формативті» және «суммативті» бағалау туралы бұрыннан не білемін?

2. Не білгім келеді? ( жоғары деңгейдегі 2 сұрақ)

3. Үйрендім.


«ББҮ» әдісі бойынша мәтінді оқиды.

Алдымен не білетіндерін айтады. Не білгісі келетіні туралы жоғары деңгейдегі 2 сұрақ жазады. Оқып болған соң «Үйрендім» кестесін толтырады.

Мәтінмен толық танысады.

«Формативті» және «суммативті» бағалау түрлерімен танысып, сабақта қолдануға бағыт-бағдар алады.


Мұғалімге арналған нұсқаулық. 26-29-бет.

10 мин

ІІІ. Практикалық кезең



«Венн диаграмасы» арқылы формативті және суммативті бағалауды салыстыру, постер жасауға тапсырма беру


- «Формативті» және «суммативті» бағалаудың ұқсастығы мен айырмашылығы неде?




«Венн диаграмасы» арқылы формативті және суммативті бағалауды салыстырады.

- Постерлерін қорғайды.

Ауызша кері байланыс

Мұғалімге арналған нұсқаулық

«Формативті бағалаудың әдістері» туралы таныстырылым көрсету

«Формативті бағалаудың әдістері» туралы таныстырылым көру



15 мин

Өнім кезеңі

Алған ақпараттарын қолдануы, өнім шығару.

«Формативті бағалаудың әдістерін» сабақтың кезеңдеріне қалай қолданатындығын жоспарлауға нұсқау беру



Бұл тапсырманы біз не үшін орындадық?

Не үйрендіңіздер?

«Формативті бағалаудың әдістерін» сабақтың кезеңдеріне қалай қолданатындығын жоспарлау




Мұғалімге арналған нұсқаулық

5 мин

ІV.Кері байланыс

Қатысушыларға сұраққа рефлексия жасау тапсырылады.


Не қызық болды?

Не қиын болды?

Не үйрендің?

Не өзгертер едің?

Коучке кері байланыс беру.


Стикер


Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
21.02.2024
215
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі