|
Сабақ: Қазақ тілі |
Мектеп : № 5А.Байтұрсынов жом |
|
|
|
||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: Оразбаева Н |
|
|
|
|||||
|
Сынып: 5 |
Тақырыбы:Бағдаршам |
|
|
|
||||
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты |
5.2.5.1.Мәтін мазмұнын түсінуге .нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру. |
|
|
|
||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: Мәтін мазмұнын түсінуге .нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыра алады. |
|
|
|
||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Мәтін мазмұнын түсінуге .нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыра жаза алады. |
|
|
|
|||||
|
Кейбір оқушылар: Мәтін мазмұнын түсінуге .нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырып дәлелдейді. |
|
|
|
|||||
|
Бағалау критерийі |
1. Мәтін мазмұнын түсінуге .нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыра алады. 2. Мәтін мазмұнын түсінуге .нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыра алады. 3. Мәтін мазмұнын түсінуге .нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырып дәлелдейді. |
|
|
|
||||
|
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:жіктік жалғау т.б |
|
|
|
||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: 1. Қалай ойлайсыңдар- бағдаршамның «тілі»мен адамның сөйлеу тілінің арасында ұқсастық барма ? 2.Тағы қандай түстердің бағдаршам секілді мәні бар? |
|
|
|
|||||
|
Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер: Бағдаршам т.б |
|
|
|
|||||
|
Құндылықтарға баулу. |
Оқушыларды ,іздемпаздыққа,әдептілікке,еңбекқорлыққа тәрбиелеу. |
|
|
|
||||
|
Пәнаралық байланыс |
Әдебиет, өзін-өзі тану |
|
|
|
||||
|
Алдыңғы тақырып |
Жаңа ақпаратпен танысуды біледі. |
|
|
|
||||
|
Жоспар |
|
|
|
|
||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|
|||||
|
Ширату жаттығуы. Жүректен жүрекке « Қарлы кесек» әдісі арқылы оқушылардың назарын өзіне аударту және өткен тоқсан тақырыптарын еске түсіру. |
қағаз,қалам |
|
|
|
||||
|
10 минут |
|
|
|
|
|
|||
|
Бағалау критерийлері . . Мәтін мазмұнын түсінуге .нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыра алады. |
Дискрипторлар |
|
|
|
||||
|
Мәтінді түсініп оқиды. |
|
|
|
|
||||
|
Пікір алмаса алады. Сұрақ жауап бере алады. |
|
|
|
|
||||
|
12 минут |
«Тақтамен жұмыс» 3-тапсырма: «Бағдаршам және балалар»атты жол сақшыларымен кездесу шарасы өтетіні туралы хабарландыру жаз. |
|
|
|
|
|||
|
Бағалау критерийлері. Мәтін мазмұнын түсінуге .нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыра алады. |
Дискрипторлар |
|
|
|
||||
|
Хабарландыру жаза алады. |
|
|
|
|
||||
|
8 минут |
Тапсырма: «Дәптермен жұмыс» 2-тапсырма :Деңгейлік тапсырманы орында. |
Сурет , А4 формат |
|
|
|
|||
|
Бағалау критерийлері . Мәтін мазмұнын түсінуге .нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырып дәлелдейді. |
Дискрипторлар |
|
|
|
||||
|
1Деңгейлік тапсырманы орындай алады. |
|
|
|
|
||||
|
2 минут |
Бағалау. Үй тапсырмасы: №5 «Ақылды үй»идеяларын пайдаланып, «Менің қиялымдағы болашақтың киіз үйі»тақырыбында хабарлама жаз. |
Бағдаршам арқылы Оқулық |
|
|
|
|||
|
Қосымша ақпарат |
|
|
|
|||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау –Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Әр тапсырмадағы сұрақтарды жеңілден күрделіге қарай қоямыз. |
Пәнаралық байланыс.Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс.Құндылықтардағы байланыс |
|
|
|
|||
|
|
Оқушыларға сабақ барысында белсенділік танытып отырған оқушылардың сыни өз ойларын жеткізуне қарай бағалау парақшасындағы қорытынды ұпайлары арқылы бағалау. |
АКТ,стикер Әдебиет,өзін-өзі тану |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
|
||||
|
Рефлексия Сабақ/ оқу мақсаттары шынайы ма? бүгін оқуышылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берген уақыт ішінде үлгердім бе? |
|
|
|
|
||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
|
|
||||||
Тексерілді:01.02.2019ж
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бағдаршам 5-сынып
Бағдаршам 5-сынып
|
Сабақ: Қазақ тілі |
Мектеп : № 5А.Байтұрсынов жом |
|
|
|
||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: Оразбаева Н |
|
|
|
|||||
|
Сынып: 5 |
Тақырыбы:Бағдаршам |
|
|
|
||||
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты |
5.2.5.1.Мәтін мазмұнын түсінуге .нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру. |
|
|
|
||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: Мәтін мазмұнын түсінуге .нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыра алады. |
|
|
|
||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Мәтін мазмұнын түсінуге .нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыра жаза алады. |
|
|
|
|||||
|
Кейбір оқушылар: Мәтін мазмұнын түсінуге .нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырып дәлелдейді. |
|
|
|
|||||
|
Бағалау критерийі |
1. Мәтін мазмұнын түсінуге .нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыра алады. 2. Мәтін мазмұнын түсінуге .нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыра алады. 3. Мәтін мазмұнын түсінуге .нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырып дәлелдейді. |
|
|
|
||||
|
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:жіктік жалғау т.б |
|
|
|
||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: 1. Қалай ойлайсыңдар- бағдаршамның «тілі»мен адамның сөйлеу тілінің арасында ұқсастық барма ? 2.Тағы қандай түстердің бағдаршам секілді мәні бар? |
|
|
|
|||||
|
Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер: Бағдаршам т.б |
|
|
|
|||||
|
Құндылықтарға баулу. |
Оқушыларды ,іздемпаздыққа,әдептілікке,еңбекқорлыққа тәрбиелеу. |
|
|
|
||||
|
Пәнаралық байланыс |
Әдебиет, өзін-өзі тану |
|
|
|
||||
|
Алдыңғы тақырып |
Жаңа ақпаратпен танысуды біледі. |
|
|
|
||||
|
Жоспар |
|
|
|
|
||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|
|||||
|
Ширату жаттығуы. Жүректен жүрекке « Қарлы кесек» әдісі арқылы оқушылардың назарын өзіне аударту және өткен тоқсан тақырыптарын еске түсіру. |
қағаз,қалам |
|
|
|
||||
|
10 минут |
|
|
|
|
|
|||
|
Бағалау критерийлері . . Мәтін мазмұнын түсінуге .нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыра алады. |
Дискрипторлар |
|
|
|
||||
|
Мәтінді түсініп оқиды. |
|
|
|
|
||||
|
Пікір алмаса алады. Сұрақ жауап бере алады. |
|
|
|
|
||||
|
12 минут |
«Тақтамен жұмыс» 3-тапсырма: «Бағдаршам және балалар»атты жол сақшыларымен кездесу шарасы өтетіні туралы хабарландыру жаз. |
|
|
|
|
|||
|
Бағалау критерийлері. Мәтін мазмұнын түсінуге .нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыра алады. |
Дискрипторлар |
|
|
|
||||
|
Хабарландыру жаза алады. |
|
|
|
|
||||
|
8 минут |
Тапсырма: «Дәптермен жұмыс» 2-тапсырма :Деңгейлік тапсырманы орында. |
Сурет , А4 формат |
|
|
|
|||
|
Бағалау критерийлері . Мәтін мазмұнын түсінуге .нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырып дәлелдейді. |
Дискрипторлар |
|
|
|
||||
|
1Деңгейлік тапсырманы орындай алады. |
|
|
|
|
||||
|
2 минут |
Бағалау. Үй тапсырмасы: №5 «Ақылды үй»идеяларын пайдаланып, «Менің қиялымдағы болашақтың киіз үйі»тақырыбында хабарлама жаз. |
Бағдаршам арқылы Оқулық |
|
|
|
|||
|
Қосымша ақпарат |
|
|
|
|||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау –Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Әр тапсырмадағы сұрақтарды жеңілден күрделіге қарай қоямыз. |
Пәнаралық байланыс.Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс.Құндылықтардағы байланыс |
|
|
|
|||
|
|
Оқушыларға сабақ барысында белсенділік танытып отырған оқушылардың сыни өз ойларын жеткізуне қарай бағалау парақшасындағы қорытынды ұпайлары арқылы бағалау. |
АКТ,стикер Әдебиет,өзін-өзі тану |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
|
||||
|
Рефлексия Сабақ/ оқу мақсаттары шынайы ма? бүгін оқуышылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берген уақыт ішінде үлгердім бе? |
|
|
|
|
||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
|
|
||||||
Тексерілді:01.02.2019ж
шағым қалдыра аласыз













