Сабақ
тақырыбы
|
Бағдаршам-робот
|
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме)
|
4.5.1.1 түс датчигін қолдану
арқылы бағдаршам-робот жасау
|
Сабақ
мақсаттары
|
Барлық
оқушылар: түс датчигінің 3 түрлі режим
арқылы жұмыс жасайтының біледі.
Көптеген
оқушылар: программа кодын пайдаланып,
бағдаршам-робот жобасын жасай
алады.
Кейбір
оқушылар: түс датчигімен жұмыс жасаған
кезде циклдерді программада дұпыс орнату маңызды екенін
білееді.
|
Бағалау
критерийлері
|
LEGO MINDSTORMS Education EV3
программасына блоктарды орналастыра
алады.
|
Тілдік
мақсаттар
|
Лексика мен
терминология: Түс датчигін қолдану
бағдаршам-робот жасау (Бағдаршам-Светофор-Traffic
light)
Диолог пен жазу үшін
пайдалы сөздер мен тіркестер:
Түс датчигімен жұмыс жасаған
кезде циклдерді программада дұрыс
орнату.
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Сын тұрғысынан ойлау, топтық
жұмыс барысында өзара сыйластық,құрметпен
қарау,ынтымақтастық,ашықтық, басқалардың пікірлерін тыңдауға,өз
пікірін ашық айтуға
дағдыланады.
|
Пәнаралық
байланыстар
|
Математика,
жаратылыстану, көркем еңбек, қазақ тілі, орыс тілі,ағылшын
тілі.
|
Алдыңғы
білім
|
|
Сабақ
барысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
|
Психологиялық ахуал
қалыптастыру.
«Көгершін
хаты» әдісі бойынша жақсы тілек
айту.
Сынып оқушыларын Бағдаршам
түстері арқылы топқа бөлу.
1-топ.
Red
2-топ.
Green
3-топ.
Blue
|
Түсті
қағаздар
|
Білу
|
«Шахмат»
әдісі арқылы өткен тақырыпты қайталау.
Шахмат тақтасының суретін пайдалану арқылы оқушылар бос ақ
ұяшықтарға өз ойларын кезекпен жазады, кейін ой
бөліседі.
|
|
Сабақтың
ортасы
Түсіну
|
«Өрмекші»
әдісі. Оқушылар постерге өрмекшінің
сұлбасын сала отырып, басына тақырыпты, денесіне өзекті ойларды,
аяқтарына тірек сөздер арқылы шешу жолдарын жазып, өз ойларын
тиянақтап пысықтайды.
|
Компьютер, Интерактивті
тақта
Оқулық
|
Талдау
|
Скретч
пен LEGO MINDSTORMS Education EV3
програмасының қандай ұқсастығы мен айырмашылығы
бар?
|
|
Жинақтау
|
«Ашық микрофон»
әдісі. Бірінші топ қолдарына микрофон
ұстап, жаңа сабаққа байланысты сұрақ қояды, екінші топ жауап
береді.
|
Микрофон
|
Қолдану
|
Компьютерде
орындайық
EV3 түс датчигі алдымен қызыл
түсті, одан соң
жасыл
түсті, үшінші кезекте көк
түсті көрген кезде түстерді
айтатын
программа
құр.
|
Компьютер,
EV3
роботы
|
Сабақтың
соңы
|
Кері байланыс. Топтар
бірін-бірі ауызша бағалайды.
«Шабадан, еттартқыш, қоқыс
жәшігі» әдісі арқылы
қорытындылау.
|
Керекті ақпараттарды
алдым
|
|
Әліде толықтыруым
керек
|
|
Маған әліде көп
ақпарат керек
|
Үйге
тапсырма:
§10 Бағдаршам робот. Оқулықтың
47-бетіндегі «Үйде орындайық» тапсырмасын
орындау.
|
Суреттер
|