|
Қысқа мерзімді сабақ жоспары |
|||||||
|
Бөлім |
2 бөлім. Робототехника |
||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Серик Альмира |
||||||
|
Күні |
|
|
|
|
|||
|
сынып |
|
|
|
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бағдаршам робот |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.5.1.1 түс датчигін қолдану |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Түс датчигімен танысады. Программада түс датчигін қолдана алады. |
||||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
1. Класпен сәлемдесу, оқушыларды түгендеу. 2. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. «Жүректен жүрекке» Сұраққа жауап беріңдер: https://wordwall.net/ru/resource/69379519
|
Сұрақтарға жауап береді |
|
|
||
|
Сабақтың ортасы |
Видео көрсетілім қарай отырып, бағдаршам робот құрастыру. https://www.youtube.com/watch?v=XRmMigAM2gg
1-тапсырма: Кестені толтырыңдар:
2-тапсырма: Практикалық жұмыс Робот жолмен алға қарай жылжиды, түстерге кезеккезек жолығады. Ол көк түске жеткенде тоқтайды. Содан кейін ол қоңырды көреді де жылдамдықты төмендетеді. Егер ол жасыл түсті көрсе, алға жүреді.
3-тапсырма:Сұрақтарға жауап беріңдер: https://wordwall.net/ru/resource/80913532
4-тапсырма: Жеке жұмыс
5-тапсырма. Түс датчигінің режимдерін сәйкестендіріңдер:
6-тапсырма. Электронды оқулықпен жұмыс
|
Жаңа сабақпен танысады
Датчиктерді ажыратады
Түс датчигін қолданып практикалық жұмыс жасайды
Сұрақтарға жауап береді
Венн диаграммасын толтыралы
Сұрақтарға жауап береді
|
Дескриптор: -Бағдаршам робот жасау командаларымен танысады
Дескриптор: -Түс датчигінің түстерін ажыратады
Дескриптор: -Бағдаршам роботты құрастырады -Роботқа программа жазады
Дескриптор: -Датчиктерді ажыратады
Дескриптор: -Ұқсастығын ажыратады -айырмашылығын ажыратады
Дескриптор: -Түс режимін анықтайды -сыртқы жарықты анықтайды -шағылысқан жарықты анықтайды
Дескриптор: -Командаларды сәйкестендіреді
|
https://www.youtube.com/watch?v=XRmMigAM2gg
Оқулық
Компьютер
https://wordwall.net/ru/resource/80913532
Жұмыс дәптері
Интерактивті тақта
4 сынып электронды оқулығы
|
||
|
Сабақтың соңы |
Бағалау Кері байланыс
|
Өздерін бағалайды
кері байланыс жүргізеді |
Бағдаршам арқылы өзін-өзі бағалау |
|
||
|
Үйге тапсырма: |
|
Жазып алады |
|
Күнделік |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бағдаршам робот 4 сынып қмж
Бағдаршам робот 4 сынып қмж
|
Қысқа мерзімді сабақ жоспары |
|||||||
|
Бөлім |
2 бөлім. Робототехника |
||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Серик Альмира |
||||||
|
Күні |
|
|
|
|
|||
|
сынып |
|
|
|
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бағдаршам робот |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.5.1.1 түс датчигін қолдану |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Түс датчигімен танысады. Программада түс датчигін қолдана алады. |
||||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
1. Класпен сәлемдесу, оқушыларды түгендеу. 2. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. «Жүректен жүрекке» Сұраққа жауап беріңдер: https://wordwall.net/ru/resource/69379519
|
Сұрақтарға жауап береді |
|
|
||
|
Сабақтың ортасы |
Видео көрсетілім қарай отырып, бағдаршам робот құрастыру. https://www.youtube.com/watch?v=XRmMigAM2gg
1-тапсырма: Кестені толтырыңдар:
2-тапсырма: Практикалық жұмыс Робот жолмен алға қарай жылжиды, түстерге кезеккезек жолығады. Ол көк түске жеткенде тоқтайды. Содан кейін ол қоңырды көреді де жылдамдықты төмендетеді. Егер ол жасыл түсті көрсе, алға жүреді.
3-тапсырма:Сұрақтарға жауап беріңдер: https://wordwall.net/ru/resource/80913532
4-тапсырма: Жеке жұмыс
5-тапсырма. Түс датчигінің режимдерін сәйкестендіріңдер:
6-тапсырма. Электронды оқулықпен жұмыс
|
Жаңа сабақпен танысады
Датчиктерді ажыратады
Түс датчигін қолданып практикалық жұмыс жасайды
Сұрақтарға жауап береді
Венн диаграммасын толтыралы
Сұрақтарға жауап береді
|
Дескриптор: -Бағдаршам робот жасау командаларымен танысады
Дескриптор: -Түс датчигінің түстерін ажыратады
Дескриптор: -Бағдаршам роботты құрастырады -Роботқа программа жазады
Дескриптор: -Датчиктерді ажыратады
Дескриптор: -Ұқсастығын ажыратады -айырмашылығын ажыратады
Дескриптор: -Түс режимін анықтайды -сыртқы жарықты анықтайды -шағылысқан жарықты анықтайды
Дескриптор: -Командаларды сәйкестендіреді
|
https://www.youtube.com/watch?v=XRmMigAM2gg
Оқулық
Компьютер
https://wordwall.net/ru/resource/80913532
Жұмыс дәптері
Интерактивті тақта
4 сынып электронды оқулығы
|
||
|
Сабақтың соңы |
Бағалау Кері байланыс
|
Өздерін бағалайды
кері байланыс жүргізеді |
Бағдаршам арқылы өзін-өзі бағалау |
|
||
|
Үйге тапсырма: |
|
Жазып алады |
|
Күнделік |
шағым қалдыра аласыз

























