Қысқа мерзімді сабақ жоспары Қазақ әдебиеті
|
Бөлім: |
1-бөлім: Дананың сөзі – ақылдың көзі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Айтакова Анар Бекболатовна |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
12. 09 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Байбөрі баласы Бәмсі-Байрақ» туралы жыр |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.1.3.1 көркем шығармадағы кейіпкерлерді сомдауда тура және жанама мінездеулерді жіктеу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Кейіпкерлерді тура және жанама мінездеулерге жіктей алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басталуы 5 минут 5 минут 2 минут Сабақтың ортасы 3 минут 7 минут 6 минут 7 минут Сабақтың аяқталуы 5 минут 5 минут |
Оқушылармен амандасу, қатысуын түгендеу. Психологиялық көңіл күй тудыру және сыныпты топтарға біріктіру. Қорқыттың нақыл сөздері арқылы топқа бөлу 1-топ: Қонағы жоқ қараша үйден құлазыған түз артық 2-топ: Мыңғырған мал жиғанымен, адам жомарт атанбас. 2.Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатымен таныстыру; Өткен сабақты пысықтау Ойтүрткі
1. «Қорқыт ата кітабы» қандай
жырлардан тұрады? 3. Шығарма кейіпкерлері кімдер? 4.Байбөрі бек көпестерін қандай мақсатпен сапарға жібереді? Өткен тақырыптарды пысықтау, қорытындылау мақсатында Қорқыт туралы бейнекөрсетілімді көру Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатымен таныстыру; https://jamboard.google.com/d/1pp1MM4svQGMlJTXjNQ3oP2gWvyGI-yDCgYo7-Yc7sV0/viewer?f=4 АКТ құралдарының бірі Jamboard тақтасы арқылы жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсаты айтылады.
1-тапсырма. Топтық жұмыс 1-топ: Пирамидалық кесте бойынша Байбөрі баласы Бәмсі-Байрақ туралы жырды талдау. 1. Тақырып 2. Кейіпкер бейнесі 3. Оқиға орны 4. Оқиға барысында туған қиыншылықтар 5. Тақырыпты ашатын бірінші оқиға 6. Екінші оқиға 7. Үшінші оқиға 8.Тақырыптың шешімі
2-топ: «Үштік талдау» әдісі Оқушылар шығармадан алынған үзінділерді оқи отырып, кейіпкер бейнесіне талдау жасайды. Үш оқушыдан тұратын төмендегідей топқа бөлінеді: сөйлеуші, сұрақ қоюшы және жазып алушы. Алдымен біреуі 1-үзіндіні оқиды. Сөйлеуші үзінді бойынша өзінің түсінгенін айтады немесе пікірін білдіреді. Сұрақ қоюшы сұрақ қояды және түсініктеме беруді сұрайды. Жазып алушы қажетті жерлерін түртіп алып, әңгіме соңында қорытынды жасайды. Қалғандары (сөйлеуші, сұрақ қоюшы) келісетін/келіспейтінін дәлелмен білдіреді. Үшеуі бірлесе отырып, шығармадан тура және жанама мінездеулерді табады. Келесі жолы (2-3-үзінділерде) рөлдер ауысады (2-үзінді бойынша 2-оқушы; 3-үзінді бойынша 3-оқушы сөйлейді). 2-тапсырма Жұптық жұмыс Концептуалдық кесте (кейіпкерлерге баға беру)
Кері байланыс: Жұптық жұмыс барысында не қиын болды? Жұбыңнан өзіңе қажетті көмек ала алдың ба? 3-тапсырма Жеке жұмыс Шығармадан тура және жанама мінездеуге мысалдар келтіріңіз.
Қорытындылау
1.
«Синквейн»
стратегиясын қолданып, Бамсы Байрақ
образына бесжолды өлең құрастырыңдар.
Ойтаразы Бас бармақ - басты мәселе. Бүгінгі сабақта ең құнды мәселе не болды? Балаң үйрек- бірлесу. Мен топта / жұпта қалай жұмыс жасадым? Кімге көмек бердім? Ортан терек – ойлану. Мен бүгін қандай білім мен тәжірибе алдым? Шылдыр шүмек- шынайылық. Сабақ маған ұнады ма? Неліктен? Кішкене бөбек – көңіл күй ахуалы. Мен өзімді сабақта қалай сезіндім?
|
Психологиялық ахуал
Жырдық сюжетіне қатысты ашық және жабық сұрақтар арқылы өткен тақырыпты пысықтайды. Қорытындылау мақсатында Қорқыт туралы ютуб каналынан сілтеме арқылы бейнекөрсетілімді көреді. Оқушылар берілген тапсырмаларды Jamboard тақтасы арқылы орындайды.
Пирамидалық кесте бойынша Байбөрі баласы Бәмсі-Байрақ туралы жырды талдайды.
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Айтакова Анар БекболатовнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз "Байбөрі баласы Бәмсі-Байрақ" туралы жыр
Тақырып бойынша 11 материал табылды
"Байбөрі баласы Бәмсі-Байрақ" туралы жырМатериал туралы қысқаша түсінік
Қысқа мерзімді сабақ жоспары. "Байбөрі баласы Бәмсі-Байрақ" туралы жыр.
Материалдың қысқаша нұсқасы Қысқа мерзімді сабақ жоспары Қазақ әдебиеті
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













