М.Әуезов атындағы №96 жалпы орта білім беретін мектеп
Қысқа мерзімді жоспар
Биология
|
Бөлім: 12-бөлім |
Микробиология және биотехнология |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Акимханова Бибігул Талиповна |
|
|
Күні: |
14.05.2021ж |
|
|
Сынып: 7 «А, Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Бактериялардың пішіндері. №12-зертханалық жұмыс Бактериялардың маңызы. №13- зертханалық жұмыс |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.4.3.1 – бактериялар формаларының әртүрлілігін сипаттау 7.4.3.2 - ірімшік және йогурт өндірісін зерттеу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Бактериялар формаларының әртүрлілігін сипаттайды. Ірімшік және йогурт өндірісін зерттейді. |
|
|
Бағалау критерийлері |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру (Сәлемдесу, түгендеу, сабақтың мақсатын айту) Топтарға бөлу. Тірек сөздер бойынша топқа бөліну. Оқушыларға буын қиындыларын беремін. Буын қиындыларын құрастырғанда тақырыпқа сай сөздер шығуы керек. Психологиялық ахуал «Сәлемдесу» жаттығуы |
Амандасады, сабаққа әзірленеді. Буын қиындыларын құрастырып топқа бөлінеді. Амандасу түрлерін көрсетеді. |
|
Бейнебаян |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Біліу мен түсіну 1-тапсырма Оқулықтағы берілген мәтіндерді балалар оқып алады. Бактериялардың тіршілік ортасын атаңдар. Бактерияларды неліктен Жердегі бүкіл тіршіліктің ежелгі «арғы тегі» деп атайтынын түсіндіріңдер. Дескриптор: 1.Бактериялардың тіршілік ортасын атайды. 2.Бактерияларды неліктен жердегі бүкіл тіршіліктің ежелгі «арғы тегі» деп атайтынын түсіндіреді. Қолдану 2-тапсырма «ТВ шоу» әдісі (Теледидарға арналған бағдарлама дайындайды. Әр топ бірлесе отырып сұраққа айғақтар мен дәлелдер табады. Жиналған мәліметтерді білетін бір оқушы ортаға шығып, журналист сұрақтарына жауап береді.) 1. Суретті қараңдар. Атауларын жазыңдар. Азотобактериялардың негізгі қызметін тұжырымдаңдар. 2. Сүт бактериялары мен тамақ өнеркәсібі арасындағы өзара байланысты анықтаңдар Дескриптор: 1.Суретті қарап, атауларын жазады. Азотобактериялардың негізгі қызметін тұжырымдайды. 2.Сүт бактериялары мен тамақ өнеркәсібі арасындағы өзара байланысты анықтайды.
Сергіту сәті https://www.youtube.com/watch?v=ArT_O6eZxm8
Оқу тапсырмасы: Синтез. Топтық тапсырма 1. Бактерияларды мынадай критерийлер: а) қоректену типі; ә) зат алмасуы бойынша жүйелеңдер. 2. Бактериялар арқылы шешуге болатын адамзат проблемаларына кешенді тәсіл жасаңдар. Қорытынды жасаңдар. 3. «Бүкіл әлемдегі ұсақ ағзалардың рөлі» деген тақырыпта өз ойларыңды жазыңдар. |
Дәлелдер мен айғақтар жинайды. Ортаға шығып айтып береді. Оқулықтағы мәтінді оқып алады. Миды шынықтыру тапсырмасын орындайды. Оқу тапсырмаларын WhatsApp мобильді қосымшасы, электронды пошта арқылы жібереді. «ОnlineМektep» тапсырмаларын орындайды |
Дискриптор 1-10 балл |
Оқулық, қосымша мәліметтер Суреттер. https://www. youtube.com/ watch?v= ArT_O6eZxm8 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақты бекіту |
Бағалау парақшасы Дұрыс жауапқа 5 балл.
Рефлексия «Бір ауыз сөз» әдісі Оқушылар стикерге сабақ туралы бір ауыз сөз жазып, оны тақтаға жапсырады. Өз ойларын түсіндіріп береді. Стикерлерге сабақты бағалайтын келесі сөздерді жазуға болады. (Ұнады, қажет, пайдалы, білдім, үйрендім,қ ызықты, ұмтылдым, есте сақтадым) Кері байланыс |
Кестені толтырады. Оқушылар стикерге сабақ туралы бір ауыз сөз жазып, оны тақтаға жапсырады. Өз ойларын түсіндіріп береді. Стикерлерге сабақты бағалайтын келесі сөздерді жазуға болады. (Ұнады, қажет, пайдалы, білдім, үйрендім,қ ызықты, ұмтылдым, есте сақтадым) |
|
Бағалау парақшасы Түрлі –түсті стикерлер |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бактериялардың пішіндері.
Бактериялардың пішіндері.
М.Әуезов атындағы №96 жалпы орта білім беретін мектеп
Қысқа мерзімді жоспар
Биология
|
Бөлім: 12-бөлім |
Микробиология және биотехнология |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Акимханова Бибігул Талиповна |
|
|
Күні: |
14.05.2021ж |
|
|
Сынып: 7 «А, Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Бактериялардың пішіндері. №12-зертханалық жұмыс Бактериялардың маңызы. №13- зертханалық жұмыс |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.4.3.1 – бактериялар формаларының әртүрлілігін сипаттау 7.4.3.2 - ірімшік және йогурт өндірісін зерттеу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Бактериялар формаларының әртүрлілігін сипаттайды. Ірімшік және йогурт өндірісін зерттейді. |
|
|
Бағалау критерийлері |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру (Сәлемдесу, түгендеу, сабақтың мақсатын айту) Топтарға бөлу. Тірек сөздер бойынша топқа бөліну. Оқушыларға буын қиындыларын беремін. Буын қиындыларын құрастырғанда тақырыпқа сай сөздер шығуы керек. Психологиялық ахуал «Сәлемдесу» жаттығуы |
Амандасады, сабаққа әзірленеді. Буын қиындыларын құрастырып топқа бөлінеді. Амандасу түрлерін көрсетеді. |
|
Бейнебаян |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Біліу мен түсіну 1-тапсырма Оқулықтағы берілген мәтіндерді балалар оқып алады. Бактериялардың тіршілік ортасын атаңдар. Бактерияларды неліктен Жердегі бүкіл тіршіліктің ежелгі «арғы тегі» деп атайтынын түсіндіріңдер. Дескриптор: 1.Бактериялардың тіршілік ортасын атайды. 2.Бактерияларды неліктен жердегі бүкіл тіршіліктің ежелгі «арғы тегі» деп атайтынын түсіндіреді. Қолдану 2-тапсырма «ТВ шоу» әдісі (Теледидарға арналған бағдарлама дайындайды. Әр топ бірлесе отырып сұраққа айғақтар мен дәлелдер табады. Жиналған мәліметтерді білетін бір оқушы ортаға шығып, журналист сұрақтарына жауап береді.) 1. Суретті қараңдар. Атауларын жазыңдар. Азотобактериялардың негізгі қызметін тұжырымдаңдар. 2. Сүт бактериялары мен тамақ өнеркәсібі арасындағы өзара байланысты анықтаңдар Дескриптор: 1.Суретті қарап, атауларын жазады. Азотобактериялардың негізгі қызметін тұжырымдайды. 2.Сүт бактериялары мен тамақ өнеркәсібі арасындағы өзара байланысты анықтайды.
Сергіту сәті https://www.youtube.com/watch?v=ArT_O6eZxm8
Оқу тапсырмасы: Синтез. Топтық тапсырма 1. Бактерияларды мынадай критерийлер: а) қоректену типі; ә) зат алмасуы бойынша жүйелеңдер. 2. Бактериялар арқылы шешуге болатын адамзат проблемаларына кешенді тәсіл жасаңдар. Қорытынды жасаңдар. 3. «Бүкіл әлемдегі ұсақ ағзалардың рөлі» деген тақырыпта өз ойларыңды жазыңдар. |
Дәлелдер мен айғақтар жинайды. Ортаға шығып айтып береді. Оқулықтағы мәтінді оқып алады. Миды шынықтыру тапсырмасын орындайды. Оқу тапсырмаларын WhatsApp мобильді қосымшасы, электронды пошта арқылы жібереді. «ОnlineМektep» тапсырмаларын орындайды |
Дискриптор 1-10 балл |
Оқулық, қосымша мәліметтер Суреттер. https://www. youtube.com/ watch?v= ArT_O6eZxm8 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақты бекіту |
Бағалау парақшасы Дұрыс жауапқа 5 балл.
Рефлексия «Бір ауыз сөз» әдісі Оқушылар стикерге сабақ туралы бір ауыз сөз жазып, оны тақтаға жапсырады. Өз ойларын түсіндіріп береді. Стикерлерге сабақты бағалайтын келесі сөздерді жазуға болады. (Ұнады, қажет, пайдалы, білдім, үйрендім,қ ызықты, ұмтылдым, есте сақтадым) Кері байланыс |
Кестені толтырады. Оқушылар стикерге сабақ туралы бір ауыз сөз жазып, оны тақтаға жапсырады. Өз ойларын түсіндіріп береді. Стикерлерге сабақты бағалайтын келесі сөздерді жазуға болады. (Ұнады, қажет, пайдалы, білдім, үйрендім,қ ызықты, ұмтылдым, есте сақтадым) |
|
Бағалау парақшасы Түрлі –түсті стикерлер |
шағым қалдыра аласыз















