|
Бөлім атауы: Адамның сырт келбеті мен мінезі. |
Мектеп: №96 ЖББМ |
||||||
|
Күні: 20.02.2025 ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Меңліхожаева А |
||||||
|
Сынып: 5 сынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Бала Абай |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.4.1 тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтау; 5.4.4.4 сан есімнің мағыналық түрлерін ажырата білу, сан есімді зат есім орнына қолдана білу. |
||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
|
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы 10 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық, үй жұмысын тексеру. Жағымды психологиялық ахуал. «Мен сізді жақсы көремін, себебі....» тренинг Оқушылар бір –біріне мәтінді жалғастыру арқылы тілектер айтады.
Қызығушылықты ояту.
|
Оқушылардың жауабы тыңдалады. Оқушылар суреттер арқылы және жұмбақты шешу арқылы жаңа сабақтың тақырыбын анықтайды. |
ҚБ
«Жүрек» |
5-сынып «Қазақ тілі» оқулығы |
|
||
|
Сабақтың ортасы 5 минут 5 минут 10 минут 10 минут |
Мағынаны тану ІІ. ОҚЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ Мәтінді түсініп оқыңдар. Үзіндіге қандай ат қоюға болады?
Оқылым мәтіні мен грамматикалық тақырыпты байланыстыру
Сан есімдерді қатыстырып, сөйлем құраңдар.
Берілген сан есімдердің ішінен дара сан есімдерді қызылмен, күрделі сан есімдерді көкпен бояңдар.
|
Мәтінді оқып, ой тұжырымдайды. Оқушылар тақырыпқа байланысты мәтіннің негізгі ойын анықтайды. Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Грамматикалық тапсырма орындайды. Грамматикалық тақырыппен байланыстырылған шығармашылық тапсырманы орындайды |
Дескриптор: Жалпы – 3 балл - мәтінді оқып, негізгі ойды анықтайды; (2 б) - мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді. (1 б) Қалыптастырушы бағалау «Нысана» Дескриптор: Жалпы – 4 балл - берілген 3 сөзді қатыстырып, толық сөйлем құрайды; (3 б) - сөйлемдері өзара байланысып, мағына береді. (1 б) Дескриптор: Жалпы – 3 балл - дара, күрделі сан есімдерді ажырата алады; (2 б) - дұрыс табылған сөздерді мұқият бояйды. (1 б) |
5-сынып «Қазақ тілі» оқулығы 5-сынып «Қазақ тілі» оқулығы Қағаз қиындылары, көрнекілік Қағаз қиындылары, көрнекілік |
|
||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия «Кері байланыс билеті»
Үй тапсырмасы: 95-бет 5-тапсырма. |
|
|
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бала Абай
Бала Абай
|
Бөлім атауы: Адамның сырт келбеті мен мінезі. |
Мектеп: №96 ЖББМ |
||||||
|
Күні: 20.02.2025 ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Меңліхожаева А |
||||||
|
Сынып: 5 сынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Бала Абай |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.4.1 тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтау; 5.4.4.4 сан есімнің мағыналық түрлерін ажырата білу, сан есімді зат есім орнына қолдана білу. |
||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
|
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы 10 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық, үй жұмысын тексеру. Жағымды психологиялық ахуал. «Мен сізді жақсы көремін, себебі....» тренинг Оқушылар бір –біріне мәтінді жалғастыру арқылы тілектер айтады.
Қызығушылықты ояту.
|
Оқушылардың жауабы тыңдалады. Оқушылар суреттер арқылы және жұмбақты шешу арқылы жаңа сабақтың тақырыбын анықтайды. |
ҚБ
«Жүрек» |
5-сынып «Қазақ тілі» оқулығы |
|
||
|
Сабақтың ортасы 5 минут 5 минут 10 минут 10 минут |
Мағынаны тану ІІ. ОҚЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ Мәтінді түсініп оқыңдар. Үзіндіге қандай ат қоюға болады?
Оқылым мәтіні мен грамматикалық тақырыпты байланыстыру
Сан есімдерді қатыстырып, сөйлем құраңдар.
Берілген сан есімдердің ішінен дара сан есімдерді қызылмен, күрделі сан есімдерді көкпен бояңдар.
|
Мәтінді оқып, ой тұжырымдайды. Оқушылар тақырыпқа байланысты мәтіннің негізгі ойын анықтайды. Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Грамматикалық тапсырма орындайды. Грамматикалық тақырыппен байланыстырылған шығармашылық тапсырманы орындайды |
Дескриптор: Жалпы – 3 балл - мәтінді оқып, негізгі ойды анықтайды; (2 б) - мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді. (1 б) Қалыптастырушы бағалау «Нысана» Дескриптор: Жалпы – 4 балл - берілген 3 сөзді қатыстырып, толық сөйлем құрайды; (3 б) - сөйлемдері өзара байланысып, мағына береді. (1 б) Дескриптор: Жалпы – 3 балл - дара, күрделі сан есімдерді ажырата алады; (2 б) - дұрыс табылған сөздерді мұқият бояйды. (1 б) |
5-сынып «Қазақ тілі» оқулығы 5-сынып «Қазақ тілі» оқулығы Қағаз қиындылары, көрнекілік Қағаз қиындылары, көрнекілік |
|
||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия «Кері байланыс билеті»
Үй тапсырмасы: 95-бет 5-тапсырма. |
|
|
||||
шағым қалдыра аласыз





















