Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Қазақ әдебиеті
11-сабақ
|
Бөлім: |
1-бөлім: «Дананың сөзі- ақылдың көзі» |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
||
|
Күні: |
||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
«Балаларыма өсиет» толғауының құндылығы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.3.1 шығарманың көркемдік- идеялық құндылығын гуманистік тұрғыдан талдап, әдеби эссе жазу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Шығарманың көркемдік- идеялық құндылығын гуманистік тұрғыдан талдап, әдеби эссе жаза алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басталуы 5 минут
Сабақтың ортасы 5 минут 5 минут 25 минут Сабақтың соңы 5 минут |
1. Оқушылармен амандасу. Сабаққа қатысуын түгендеу. Психологиялық ахуал . Сағаттың тілімен бірге оқитын сыныптастардың есімдерін жазу
2.Сабақ тақырыбы мен мақсаты, бағалау критерийі таныстырылады Миға шабуыл 1.Өлең неліктен «Балаларыма өсиет» деп аталған? 2. «Өсиет» дегенді қалай түсінесіңдер? 3.Жыраудың ғибраттық ойы қандай? 4. «Бірлік» деген не? Мағынасын түсіндір. 5. Жырау өсиеті бойынша ел тыныштығын сақтау үшін не істеу керек? Тақырыптық ақпарат Эссеге қолатын талаптар: ЭССЕ жазу барысында қатаң сақталынуы тиіс ТАЛАПТАР: • Жеке көзқарастың көрінісі; • Деректі дәйектер (аргументтер); • Теоретикалық негіздеме; • Терминдерді қолдану; • Цитаталарды келтіру; • Әртүрлі көзқарастарды мысалға алу; • Логикалық заңдылықтың сақталынуы; • Салыстыру және қорытындылау әдістерін қолдану; • Сауаттылық (пункт., орфогр.); Жиі кездесетін қателіктер: 1. Проблема ашылмайды; 2. Автордың жеке ұстанымы көрінбейді; 3. Теоретикалық негіздемесі жоқ; 4. Терминдерді орынсыз, сауатсыз қолдану; 5. Тым қарапайым өмірдің мысалдары көп; 6. Ауызекі сөздер, диалект, слэнг, жаргон сөздер; 7. Келтірілген мысалдар автор ұстанымына қайшы; 8. Қорытындылау, түйін шығару деген жоқ; 9. Логиканың болмауы. Тапсырма «Ел намысы – ер намысы» тақырыбында шығарманың көркемдік- идеялық құндылығын гуманистік тұрғыдан талдап, әдеби эссе жаз. Қорытынды «Бірлігіңнен айырылма, Бірлікте бар қасиет» деген жолдарға негіз бола алатын бірлік туралы бес мақал –мәтел жазып, жатқа айтып беріңдер. Рефлексия «Сатылым»
|
Психологиялық ахуал Сағаттың тілі бойынша жазылған есім иелерімен төмендегі әрекеттерді жасайды. 1-қолын қысу 2-арқасын сипау 3-күлімдеу 4-қол бұлғау 5-жылы сөз айту 6-тілек тілеу 7-массаж жасау 8-басын сипау 9-бетін сипау 10-көзін қысу 11-жүрегін сыйласа 12-құшақтау
Берілген сұрақтарға жауап береді. «Ел намысы – ер намысы» тақырыбында шығарманың көркемдік- идеялық құндылығын гуманистік тұрғыдан талдап, әдеби эссе жазады. |
Ауызша мадақтау арқылы бағалау Жарайсың! Тамаша! Керемет!
Дескриптор Білім алушы -сұрақтарға жауап береді, -өз пікірін білдіреді, -ойын дәлелмен жеткізеді. Дескриптор: -шығарманың көркемдік-идеялық құндылығын гуманистік тұрғыдан талдайды; -берілген тақырыпта әдеби эссе жазады; -сауатты жазады.
|
Оқулық 8-сынып «Атамұра» баспасы 2018жыл Қалыптас тырушы бағалау тапсырма лары Оқытудағы жаңа әдіс-тәсілдер қоржынынан Есбосын Нағиша Қожаққызы |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Балаларыма өсиет» толғауының құндылығы
«Балаларыма өсиет» толғауының құндылығы
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Қазақ әдебиеті
11-сабақ
|
Бөлім: |
1-бөлім: «Дананың сөзі- ақылдың көзі» |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
||
|
Күні: |
||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
«Балаларыма өсиет» толғауының құндылығы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.3.1 шығарманың көркемдік- идеялық құндылығын гуманистік тұрғыдан талдап, әдеби эссе жазу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Шығарманың көркемдік- идеялық құндылығын гуманистік тұрғыдан талдап, әдеби эссе жаза алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басталуы 5 минут
Сабақтың ортасы 5 минут 5 минут 25 минут Сабақтың соңы 5 минут |
1. Оқушылармен амандасу. Сабаққа қатысуын түгендеу. Психологиялық ахуал . Сағаттың тілімен бірге оқитын сыныптастардың есімдерін жазу
2.Сабақ тақырыбы мен мақсаты, бағалау критерийі таныстырылады Миға шабуыл 1.Өлең неліктен «Балаларыма өсиет» деп аталған? 2. «Өсиет» дегенді қалай түсінесіңдер? 3.Жыраудың ғибраттық ойы қандай? 4. «Бірлік» деген не? Мағынасын түсіндір. 5. Жырау өсиеті бойынша ел тыныштығын сақтау үшін не істеу керек? Тақырыптық ақпарат Эссеге қолатын талаптар: ЭССЕ жазу барысында қатаң сақталынуы тиіс ТАЛАПТАР: • Жеке көзқарастың көрінісі; • Деректі дәйектер (аргументтер); • Теоретикалық негіздеме; • Терминдерді қолдану; • Цитаталарды келтіру; • Әртүрлі көзқарастарды мысалға алу; • Логикалық заңдылықтың сақталынуы; • Салыстыру және қорытындылау әдістерін қолдану; • Сауаттылық (пункт., орфогр.); Жиі кездесетін қателіктер: 1. Проблема ашылмайды; 2. Автордың жеке ұстанымы көрінбейді; 3. Теоретикалық негіздемесі жоқ; 4. Терминдерді орынсыз, сауатсыз қолдану; 5. Тым қарапайым өмірдің мысалдары көп; 6. Ауызекі сөздер, диалект, слэнг, жаргон сөздер; 7. Келтірілген мысалдар автор ұстанымына қайшы; 8. Қорытындылау, түйін шығару деген жоқ; 9. Логиканың болмауы. Тапсырма «Ел намысы – ер намысы» тақырыбында шығарманың көркемдік- идеялық құндылығын гуманистік тұрғыдан талдап, әдеби эссе жаз. Қорытынды «Бірлігіңнен айырылма, Бірлікте бар қасиет» деген жолдарға негіз бола алатын бірлік туралы бес мақал –мәтел жазып, жатқа айтып беріңдер. Рефлексия «Сатылым»
|
Психологиялық ахуал Сағаттың тілі бойынша жазылған есім иелерімен төмендегі әрекеттерді жасайды. 1-қолын қысу 2-арқасын сипау 3-күлімдеу 4-қол бұлғау 5-жылы сөз айту 6-тілек тілеу 7-массаж жасау 8-басын сипау 9-бетін сипау 10-көзін қысу 11-жүрегін сыйласа 12-құшақтау
Берілген сұрақтарға жауап береді. «Ел намысы – ер намысы» тақырыбында шығарманың көркемдік- идеялық құндылығын гуманистік тұрғыдан талдап, әдеби эссе жазады. |
Ауызша мадақтау арқылы бағалау Жарайсың! Тамаша! Керемет!
Дескриптор Білім алушы -сұрақтарға жауап береді, -өз пікірін білдіреді, -ойын дәлелмен жеткізеді. Дескриптор: -шығарманың көркемдік-идеялық құндылығын гуманистік тұрғыдан талдайды; -берілген тақырыпта әдеби эссе жазады; -сауатты жазады.
|
Оқулық 8-сынып «Атамұра» баспасы 2018жыл Қалыптас тырушы бағалау тапсырма лары Оқытудағы жаңа әдіс-тәсілдер қоржынынан Есбосын Нағиша Қожаққызы |
шағым қалдыра аласыз
















