|
Ұзақ мерзімді жоспар тарауы |
|
||
|
Сабақ: Қазақ әдебиеті |
Мектеп: 235 орта мектеп. Тілеубергенова Құралай |
||
|
Күні:18.02.2019 жыл |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||
|
Сынып: 8 «Б» |
Қатысқандар:27 Қатыспағандар:1. (себепті) |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Бақытсыз Жамал романындағы кейіпкерлер әлемі |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
Т\Ж 8.1.4.1. көркем шығармалардан алған үзінділерді өз көзқарасын дәлелдеу үшін қолдану.
|
||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: Көркем шығармалардан алған үзінділерді өз көзқарасын дәлелдеу үшін қолданады. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Кейіпкерлердің бейнесін ашады. Кейбір оқушылар орындай алады: Бүгінгі күнмен салыстырып, баға береді. Формасы: Сот сабақ |
||
|
Бағалау критерийлері |
1.Көркем шығармалардан алған үзінділерді өз көзқарасын дәлелдеу үшін қолданады. 2. Бүгінгі күнмен салыстырып, баға береді. |
||
|
Тілдік мақсат |
Пәнге қатысты сөздік қор
мен терминдер: Талқылауға арналған сұрақтар: 1.Сәрсенбайдың іс-әрекетіне қандай баға бересіз? 2. Байжан мен Жұманның іс-әрекетіне қандай баға бересіз? |
||
|
Пәнаралық байланыс |
Тарих, Қазақ тілі |
||
|
Ресурстар |
Оқулық, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және аудио жазба, топтық тапсырмалар, стикер, шарлар, асықтар, значоктар, кубок. |
||
|
Әдіс-тәсілдер |
Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, дәлелдеу. |
||
|
Құндылықтарға баулу |
Өскелең ұрпақ тәрбиелеуде ана тілі, мәдениеті, дәстүрі және басқа да құндылықтар рөлін күшейту;
|
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 3 минут 3 мин. 1 мин. Сабақтың ортасы 1,5-2 минут 5мин 1мин 7мин
2мин
3мин 1 мин
2 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен сәлемдесу, сабаққа қатысуын қадағалау. 2. Ынтымақтасқан орта құру және топқа біріктіру. Асық арқылы . «Шаттық шеңбері »тренигі арқылы жағымды психологиялық ахуал туғызу. Әр оқушы өз бойындағы ерекше қасиетін айтып,жақсы ниетпен тілек тілейді. ІІ. Үй тапсырмасын сұрау: Алтын сақа ойыны арқылы. (Жеке жұмыс)
Кері байланыс: Өткен тақырып бойынша қиындық туғызған сұрақтар бар ма? Қалыптастырушы бағалау: Басбармақ әдісі ІІІ. Жаңа тақырып: 1.Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. Видеоролик. Түртіп алу стратегиясы бойынша маңызды ақпараттары түртіп аламыз. Енді әрі қарай осы тақырыпты жалғастыру үшін жұптық тапсырмаларды орындайтын боламыз. 1.Талқылау кестесі 2.Салыстыру кестесі 3. Ойтолғау. Дескриптор: 1.Жұмыстың нақтылығы, жүйелілігі. 2.Ақпараттардың жеткіліктігі. 3.Регламент-3 мин. Қалыптастырушы бағалау. Чемодан, себет, еттартқыш арқылы. Адвокат ойыны
Бағалау критерийлері:
Прокурорлар:
Сот шешімі 2 түрлі нұсқада шығады. ( Судья шығарады)
2. Қорғаушылардың фактілерінің жеткіліксіздігіне байланысты айыталушы---------------- ісі кейінге шегерілсін. Қалыптастырушы бағалау. Ең үздік жауап Ең үздік спикер Қарсыласына сыйластық танытқан, сабырлы, жан- жақты бүгінгі күнмен байланыстыра сөйлеген. Судья анықтайды. Ең үздік топ Кері байланыс. Мадақтау сэндвичі. 1-бөлік – позитивті комментарий . 2- бөлік- сындарлы сын. Не нәрсені жақсарту керек? 3-бөлік-келешекке арналған комментарий. Маған ұнады, бірақ келесі жолы...
Түсіндірме сөздік. 1. Поштабай 2. Лау байлатып-ат дайындау. 3. Һәм – және; Һеш- ешбір 4. Мұқтаж – қажет еді. 5. Ғибрат – үлгі-өнеге 6. Уағда – уеде, сенім
Қорытындылау. Өз мезгілінің күрделі әлеуметтік-қоғамдық мәселесін көтерген, махаббат бостандығын жыр еткен, жанрлық тұрғыдан қазақ әдебиеті үшін жаңалық болған “Бақытсыз Жамал” прозалық туындысы жиырма бес жастағы Міржақып Дулатов ұлттық рухани тарихында терең із қалдырды, бірінші романшы атанды. М. Әуезов Олай болса, «Бақытсыз Жамал» романы тек қазақ әдебиетінде ғана емес, әрбір баланың жүрегінде шынайы шыққан образдар жүйесімен, көркемдік ерекшелігімен үлкен орын алды деген сенімдемін. Сабақ өз мақсатына жетті ме? Шарларға тілек жазу. Алғашқы роман, шынайы сүйіспеншілік, жарқын болашақ, сүйікті шығармам.
Үй тапсырмасы: Жамалға хат |
Кеңістік Кеспе қағаздар АКТ, слайд Оқулық, 254-255-беттер АКТ, слайд Түрлі түсті хатқалта, тапсырмалар |
|
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Бақытсыз Жамал" романы
"Бақытсыз Жамал" романы
|
Ұзақ мерзімді жоспар тарауы |
|
||
|
Сабақ: Қазақ әдебиеті |
Мектеп: 235 орта мектеп. Тілеубергенова Құралай |
||
|
Күні:18.02.2019 жыл |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||
|
Сынып: 8 «Б» |
Қатысқандар:27 Қатыспағандар:1. (себепті) |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Бақытсыз Жамал романындағы кейіпкерлер әлемі |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
Т\Ж 8.1.4.1. көркем шығармалардан алған үзінділерді өз көзқарасын дәлелдеу үшін қолдану.
|
||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: Көркем шығармалардан алған үзінділерді өз көзқарасын дәлелдеу үшін қолданады. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Кейіпкерлердің бейнесін ашады. Кейбір оқушылар орындай алады: Бүгінгі күнмен салыстырып, баға береді. Формасы: Сот сабақ |
||
|
Бағалау критерийлері |
1.Көркем шығармалардан алған үзінділерді өз көзқарасын дәлелдеу үшін қолданады. 2. Бүгінгі күнмен салыстырып, баға береді. |
||
|
Тілдік мақсат |
Пәнге қатысты сөздік қор
мен терминдер: Талқылауға арналған сұрақтар: 1.Сәрсенбайдың іс-әрекетіне қандай баға бересіз? 2. Байжан мен Жұманның іс-әрекетіне қандай баға бересіз? |
||
|
Пәнаралық байланыс |
Тарих, Қазақ тілі |
||
|
Ресурстар |
Оқулық, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және аудио жазба, топтық тапсырмалар, стикер, шарлар, асықтар, значоктар, кубок. |
||
|
Әдіс-тәсілдер |
Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, дәлелдеу. |
||
|
Құндылықтарға баулу |
Өскелең ұрпақ тәрбиелеуде ана тілі, мәдениеті, дәстүрі және басқа да құндылықтар рөлін күшейту;
|
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 3 минут 3 мин. 1 мин. Сабақтың ортасы 1,5-2 минут 5мин 1мин 7мин
2мин
3мин 1 мин
2 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен сәлемдесу, сабаққа қатысуын қадағалау. 2. Ынтымақтасқан орта құру және топқа біріктіру. Асық арқылы . «Шаттық шеңбері »тренигі арқылы жағымды психологиялық ахуал туғызу. Әр оқушы өз бойындағы ерекше қасиетін айтып,жақсы ниетпен тілек тілейді. ІІ. Үй тапсырмасын сұрау: Алтын сақа ойыны арқылы. (Жеке жұмыс)
Кері байланыс: Өткен тақырып бойынша қиындық туғызған сұрақтар бар ма? Қалыптастырушы бағалау: Басбармақ әдісі ІІІ. Жаңа тақырып: 1.Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. Видеоролик. Түртіп алу стратегиясы бойынша маңызды ақпараттары түртіп аламыз. Енді әрі қарай осы тақырыпты жалғастыру үшін жұптық тапсырмаларды орындайтын боламыз. 1.Талқылау кестесі 2.Салыстыру кестесі 3. Ойтолғау. Дескриптор: 1.Жұмыстың нақтылығы, жүйелілігі. 2.Ақпараттардың жеткіліктігі. 3.Регламент-3 мин. Қалыптастырушы бағалау. Чемодан, себет, еттартқыш арқылы. Адвокат ойыны
Бағалау критерийлері:
Прокурорлар:
Сот шешімі 2 түрлі нұсқада шығады. ( Судья шығарады)
2. Қорғаушылардың фактілерінің жеткіліксіздігіне байланысты айыталушы---------------- ісі кейінге шегерілсін. Қалыптастырушы бағалау. Ең үздік жауап Ең үздік спикер Қарсыласына сыйластық танытқан, сабырлы, жан- жақты бүгінгі күнмен байланыстыра сөйлеген. Судья анықтайды. Ең үздік топ Кері байланыс. Мадақтау сэндвичі. 1-бөлік – позитивті комментарий . 2- бөлік- сындарлы сын. Не нәрсені жақсарту керек? 3-бөлік-келешекке арналған комментарий. Маған ұнады, бірақ келесі жолы...
Түсіндірме сөздік. 1. Поштабай 2. Лау байлатып-ат дайындау. 3. Һәм – және; Һеш- ешбір 4. Мұқтаж – қажет еді. 5. Ғибрат – үлгі-өнеге 6. Уағда – уеде, сенім
Қорытындылау. Өз мезгілінің күрделі әлеуметтік-қоғамдық мәселесін көтерген, махаббат бостандығын жыр еткен, жанрлық тұрғыдан қазақ әдебиеті үшін жаңалық болған “Бақытсыз Жамал” прозалық туындысы жиырма бес жастағы Міржақып Дулатов ұлттық рухани тарихында терең із қалдырды, бірінші романшы атанды. М. Әуезов Олай болса, «Бақытсыз Жамал» романы тек қазақ әдебиетінде ғана емес, әрбір баланың жүрегінде шынайы шыққан образдар жүйесімен, көркемдік ерекшелігімен үлкен орын алды деген сенімдемін. Сабақ өз мақсатына жетті ме? Шарларға тілек жазу. Алғашқы роман, шынайы сүйіспеншілік, жарқын болашақ, сүйікті шығармам.
Үй тапсырмасы: Жамалға хат |
Кеңістік Кеспе қағаздар АКТ, слайд Оқулық, 254-255-беттер АКТ, слайд Түрлі түсті хатқалта, тапсырмалар |
|
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













