|
Бөлім: |
Махаббат және абырой |
||||||
|
Педагогтің аты жөні: |
Сағынғалиева Б.С |
||||||
|
Күні: |
23.01 |
||||||
|
Сынып: |
8 «а» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Бақытсыз Жамал» шығармасындағы әйел теңсіздігі |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.2.4.1 шығармадан алған үзінділерді қайта өңдеп креативті жазу. |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушылар шығармадан алынған үзінділерді қайта өңдеп, мазмұнын сақтай отырып, креативті түрде (өз көзқарасы, қиялы, тілдік ерекшелігі арқылы) жаңаша жазып шығара алады. |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі (уақыты) |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы
Сабақтың соңы
|
Үй тапсырмасын сұрау. Ұйымдастыру бөлімі.
Шығарма мазмұнын талдау арқылы суреттен оқиғаның қай бөлімі көрсетілгенін анықтау және мәтіннен құндылықтарды табу. Дескриптор: 1.Суреттегі әрекет немесе оқиғаның мәнін түсіндіреді – не болып жатқанын, оқиға не туралы екенін сөзбен жеткізеді. 2.Шығарма мазмұнымен байланыстырады 3. Құндылықты көрсетеді – сурет арқылы көрініп тұрған моральдық немесе этикалық құндылықты анықтайды. Суреттер 1.Фатихолла байдың Ғали мен Жамалды қарсы алуы 2.Байжан мен Жұманның Жамалға қарым-қатынасы 3.Жамалдың ерттеулі тұрған атты мініп, қашып кетуі Электронды кітаптан құндылықтарды анықтау
2) Жазылым тапсырмасы: («Фанфик жазу» әдісінің 3 элементі) 1.Фатихолла байдың Ғали мен Жамалды қарсы алуы- (Фатихолла) Ол бұл шығармада болмағанда оқиға желсі қалай болар еді? Фокусты ауыстыру. Шығармадағы қосалқы кейіпкер туралы жазу. 2.Байжан мен Жұманның Жамалға қарым-қатынасы- Моральдық қайта бағдарлау.Жағымсыз кейіпкерді жағымды кейіпкер ретінде таныту. 3.Жамалдың ерттеулі тұрған атты мініп, қашып кетуі- Жалғастырып жазу.Шығарма кейіпкерлерінің тағдыры әрі қарай қалай болуы мүмкін? Жазылымнан кейінгі тапсырма Пікірталас.(әдіс) «Иә\жоқ» «Қазіргі заманда Жамалдың тағдыры қайталануы мүмкін бе, әлде бұл өткеннің еншісінде қалды ма?» Пікірталас Жамалдың қазіргі заманның қыздарына ҮНДЕУ жолдау арқылы қорытындыланады. Апта дәйексөзі: «Заң және тәртіп» «Заң және тәртіп – адал қоғамның тірегі. Ал заң сақталмаған жерде Жамал тағдыры қайталанады.» «Адал азамат» бағдарламасымен байланысАдал азамат –
Жамалдың трагедиясы
– Сабақтағы түйін: Егер сол қоғамда адал
азаматтар болғанда, Үй тапсырмасы: Мұғалімнің әлеуметтік желіге салатын шығарма туралы постына романнан алған әсерлері бойынша коментарий қалдыру. Бағалау. |
Адам
еркіндігі Әйел
теңдігі Әділеттілік Адамгершілік,
ар-ождан
Білім
құндылығы Махаббат пен
адалдық Отбасы
жауапкершілігі Дескриптор:
Дескриптор:Позициясын анық көрсетеді (ИӘ немесе ЖОҚ)Кемінде 2 нақты дәлел ұсынадыӨмірмен немесе қоғаммен байланыстырадыОйын анық, жүйелі жеткізеді |
Тапсырма бойынша бағалау критерийлері жазылған «Бағалау парағы» бойынша бағаланыды
КБ
«Екі жұлдыз бір ұсыныс» КБ
|
Элек. ЖИ кітап
Мәтін үзінділері бойынша жасалған ЖИ суреттері
Слайд
Видео-үндеу
Бағалау парағы арқылы бағаланады |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Бақытсыз Жамал» шығармасындағы әйел теңсіздігі
«Бақытсыз Жамал» шығармасындағы әйел теңсіздігі
|
Бөлім: |
Махаббат және абырой |
||||||
|
Педагогтің аты жөні: |
Сағынғалиева Б.С |
||||||
|
Күні: |
23.01 |
||||||
|
Сынып: |
8 «а» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Бақытсыз Жамал» шығармасындағы әйел теңсіздігі |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.2.4.1 шығармадан алған үзінділерді қайта өңдеп креативті жазу. |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушылар шығармадан алынған үзінділерді қайта өңдеп, мазмұнын сақтай отырып, креативті түрде (өз көзқарасы, қиялы, тілдік ерекшелігі арқылы) жаңаша жазып шығара алады. |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі (уақыты) |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы
Сабақтың соңы
|
Үй тапсырмасын сұрау. Ұйымдастыру бөлімі.
Шығарма мазмұнын талдау арқылы суреттен оқиғаның қай бөлімі көрсетілгенін анықтау және мәтіннен құндылықтарды табу. Дескриптор: 1.Суреттегі әрекет немесе оқиғаның мәнін түсіндіреді – не болып жатқанын, оқиға не туралы екенін сөзбен жеткізеді. 2.Шығарма мазмұнымен байланыстырады 3. Құндылықты көрсетеді – сурет арқылы көрініп тұрған моральдық немесе этикалық құндылықты анықтайды. Суреттер 1.Фатихолла байдың Ғали мен Жамалды қарсы алуы 2.Байжан мен Жұманның Жамалға қарым-қатынасы 3.Жамалдың ерттеулі тұрған атты мініп, қашып кетуі Электронды кітаптан құндылықтарды анықтау
2) Жазылым тапсырмасы: («Фанфик жазу» әдісінің 3 элементі) 1.Фатихолла байдың Ғали мен Жамалды қарсы алуы- (Фатихолла) Ол бұл шығармада болмағанда оқиға желсі қалай болар еді? Фокусты ауыстыру. Шығармадағы қосалқы кейіпкер туралы жазу. 2.Байжан мен Жұманның Жамалға қарым-қатынасы- Моральдық қайта бағдарлау.Жағымсыз кейіпкерді жағымды кейіпкер ретінде таныту. 3.Жамалдың ерттеулі тұрған атты мініп, қашып кетуі- Жалғастырып жазу.Шығарма кейіпкерлерінің тағдыры әрі қарай қалай болуы мүмкін? Жазылымнан кейінгі тапсырма Пікірталас.(әдіс) «Иә\жоқ» «Қазіргі заманда Жамалдың тағдыры қайталануы мүмкін бе, әлде бұл өткеннің еншісінде қалды ма?» Пікірталас Жамалдың қазіргі заманның қыздарына ҮНДЕУ жолдау арқылы қорытындыланады. Апта дәйексөзі: «Заң және тәртіп» «Заң және тәртіп – адал қоғамның тірегі. Ал заң сақталмаған жерде Жамал тағдыры қайталанады.» «Адал азамат» бағдарламасымен байланысАдал азамат –
Жамалдың трагедиясы
– Сабақтағы түйін: Егер сол қоғамда адал
азаматтар болғанда, Үй тапсырмасы: Мұғалімнің әлеуметтік желіге салатын шығарма туралы постына романнан алған әсерлері бойынша коментарий қалдыру. Бағалау. |
Адам
еркіндігі Әйел
теңдігі Әділеттілік Адамгершілік,
ар-ождан
Білім
құндылығы Махаббат пен
адалдық Отбасы
жауапкершілігі Дескриптор:
Дескриптор:Позициясын анық көрсетеді (ИӘ немесе ЖОҚ)Кемінде 2 нақты дәлел ұсынадыӨмірмен немесе қоғаммен байланыстырадыОйын анық, жүйелі жеткізеді |
Тапсырма бойынша бағалау критерийлері жазылған «Бағалау парағы» бойынша бағаланыды
КБ
«Екі жұлдыз бір ұсыныс» КБ
|
Элек. ЖИ кітап
Мәтін үзінділері бойынша жасалған ЖИ суреттері
Слайд
Видео-үндеу
Бағалау парағы арқылы бағаланады |
|||
шағым қалдыра аласыз














