|
Мектеп |
Ақтерек ом |
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Абдреева С.Н |
||||
|
Күні |
12.11.2024ж. |
||||
|
Сынып 10А |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
10.3.1.1. Салауатты өмір салты мен дене белсенділігіне деген өз көзқарасын түсіндіру және нақтылау |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Баскетболда қорғаныс әдістерін меңгеру және қолдану. Жарысты ұйымдастыру мен төрешілік етуді үйрену. Салауатты өмір салты мен дене белсенділігінің маңыздылығын түсіну. |
||||
|
Бағалау критерииі |
ойындардағы айырмашылықтарды түсінеді және рөлдерді белсенді көрсетеді; мақсатқа жету үшін топта бірігіп жұмыс атқару барысында қозғалыс дағдыларын қалыптастырады. |
||||
|
Құндылықтар: |
Дене белсенділігі және салауатты өмір салты |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы |
Сапқа тұрғызу. Салемдесу Қауіпсіздік нұсқауды орындау керек екенің ескерту. Оқушылардың белсенді қатысуы үшін арнайы жалпы дамыту жаттығулары Саптық жаттығулар: Оңға, солға бұрылу Жүру жаттығулары: Аяқтың ұшымен, өкшемен, жартылай отырып, толық отырып Жүгіру жаттығулары: Бір қалыпты, тізені көтеріп, аяқты артқа сермеп, оң, сол жанмен. |
Оқушы өз жұбын табады Әдіс арқылы қайталау Сұрақ жауап орындайды |
|
Әр түрлі белсенділік үшін үлкен,бос кеңістік. |
|
|
Ортасы |
Жаңа сабақ. Алаңда қозғалу техникасы Жаңа сабақтың мақсаты мен бағалау критерийін таныстырамын. 1 2 1- тапсырма. Оқу тапсырмасының ережелері мен қауіпсіздік ережелерін еске түсіріңдер, жаттығулар барысында сақтаңдар. Допты лақтыру әдістерін орындаңдар. «Кім епті?» әдісі Дескриптор : Білім алушы -Жаттығуларды орындау кезіндегі қауіпсіздік ережелерін біледі және сақтайды;
Сұрақ-жауап: Ойын кезінде қауіпсіздік ережелерін сақтауымыз қажет пе? Бұл тапсырмада қандай арнайы спорттық қозғалыс әрекеттері қолданылды? 2- тапсырма. Өткізілетін оқу тапсырмасының ережелері мен қауіпсіздік ережелері айтылып еске түсіріледі. Осыдан кейін білім алушылар жұпта жұмыс жасайды.
а) Допты бір
орында оң және сол қолмен алып жүру;
в Дескриптор Білім алушы
Сұрақ - жауап:Баскетболмен айналысқан кезде қандай қауіпсіздік ережелерін сақтауымыз қажет? Бұл тапсырмада қандай арнайы спорттық қозғалыс әрекеттері қолданылды? |
Ойындар олардың физикалық және спорттық дағдыларын дамытуға көмектесетіндігі туралы өз түсініктерін көрсете және сипаттай алады. Жаттығуларды орындау кезіндегі қауіпсіздік ережелерін біледі және сақтайды;
|
ҚБ өзін өзі бағалау ҚБ. «Баc бармақ» әдісі арқылы топтар бір-бірін бағалайды. |
Әрбір қызмет түрі үшін үлкен бос кеңістік. Мұғалімге арналған ысқырық, секунд өлшегіш баскетбол доптары |
|
|
Сабақтыңсоңы |
Кері байланыс 1.Сіз үшін жаңа ақпарат... 2.Не қиын болды? 3.Не оңай болды? 4.Нені ескеруім керек? |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
Рефлексия парағы |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Баскетбол. Алаңда қозғалу техникасы 10 сынып
Баскетбол. Алаңда қозғалу техникасы 10 сынып
|
Мектеп |
Ақтерек ом |
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Абдреева С.Н |
||||
|
Күні |
12.11.2024ж. |
||||
|
Сынып 10А |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
10.3.1.1. Салауатты өмір салты мен дене белсенділігіне деген өз көзқарасын түсіндіру және нақтылау |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Баскетболда қорғаныс әдістерін меңгеру және қолдану. Жарысты ұйымдастыру мен төрешілік етуді үйрену. Салауатты өмір салты мен дене белсенділігінің маңыздылығын түсіну. |
||||
|
Бағалау критерииі |
ойындардағы айырмашылықтарды түсінеді және рөлдерді белсенді көрсетеді; мақсатқа жету үшін топта бірігіп жұмыс атқару барысында қозғалыс дағдыларын қалыптастырады. |
||||
|
Құндылықтар: |
Дене белсенділігі және салауатты өмір салты |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы |
Сапқа тұрғызу. Салемдесу Қауіпсіздік нұсқауды орындау керек екенің ескерту. Оқушылардың белсенді қатысуы үшін арнайы жалпы дамыту жаттығулары Саптық жаттығулар: Оңға, солға бұрылу Жүру жаттығулары: Аяқтың ұшымен, өкшемен, жартылай отырып, толық отырып Жүгіру жаттығулары: Бір қалыпты, тізені көтеріп, аяқты артқа сермеп, оң, сол жанмен. |
Оқушы өз жұбын табады Әдіс арқылы қайталау Сұрақ жауап орындайды |
|
Әр түрлі белсенділік үшін үлкен,бос кеңістік. |
|
|
Ортасы |
Жаңа сабақ. Алаңда қозғалу техникасы Жаңа сабақтың мақсаты мен бағалау критерийін таныстырамын. 1 2 1- тапсырма. Оқу тапсырмасының ережелері мен қауіпсіздік ережелерін еске түсіріңдер, жаттығулар барысында сақтаңдар. Допты лақтыру әдістерін орындаңдар. «Кім епті?» әдісі Дескриптор : Білім алушы -Жаттығуларды орындау кезіндегі қауіпсіздік ережелерін біледі және сақтайды;
Сұрақ-жауап: Ойын кезінде қауіпсіздік ережелерін сақтауымыз қажет пе? Бұл тапсырмада қандай арнайы спорттық қозғалыс әрекеттері қолданылды? 2- тапсырма. Өткізілетін оқу тапсырмасының ережелері мен қауіпсіздік ережелері айтылып еске түсіріледі. Осыдан кейін білім алушылар жұпта жұмыс жасайды.
а) Допты бір
орында оң және сол қолмен алып жүру;
в Дескриптор Білім алушы
Сұрақ - жауап:Баскетболмен айналысқан кезде қандай қауіпсіздік ережелерін сақтауымыз қажет? Бұл тапсырмада қандай арнайы спорттық қозғалыс әрекеттері қолданылды? |
Ойындар олардың физикалық және спорттық дағдыларын дамытуға көмектесетіндігі туралы өз түсініктерін көрсете және сипаттай алады. Жаттығуларды орындау кезіндегі қауіпсіздік ережелерін біледі және сақтайды;
|
ҚБ өзін өзі бағалау ҚБ. «Баc бармақ» әдісі арқылы топтар бір-бірін бағалайды. |
Әрбір қызмет түрі үшін үлкен бос кеңістік. Мұғалімге арналған ысқырық, секунд өлшегіш баскетбол доптары |
|
|
Сабақтыңсоңы |
Кері байланыс 1.Сіз үшін жаңа ақпарат... 2.Не қиын болды? 3.Не оңай болды? 4.Нені ескеруім керек? |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
Рефлексия парағы |
|
шағым қалдыра аласыз
. Жоғарыдан
бір қолмен беру. Доптың бастапқы жағдайы, бір қолының білезігінде.
Алға қозғалғанда қол жазылады да, білезік допты орап, берілімді
аяқтайды.
. Бір
қолмен төменнен беру. Бастапқы жағдайда доп. жамбас тұсында, бір қолдың
білезігінде болады, алақан жоғары қарап, саусақтар алға созылады.
Аз ғана кезенуден соң алға айналуды бастайтын қозғалыспен
орындалады. Білезік бірте-бірте ашылып, доп одан сырғанап түскендей
болады. Ұшу биіктігі білезіктің қай мезетте ашылғанына байланысты
болады. Қолды соза берген уақытта әр аттас аяқ алға
адымдайды.
)
Қозғалыста допты оң және сол қолымен алып
жүру.












