|
Бөлім |
«Сәулет өнері» Сәулет өнері туралы не білемін? |
||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Күні: |
28.11.2024ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Нуржамал |
||||
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Бастауыш. |
||||
|
Оқу бағдарламасы на сәйкес оқыту мақсаттары |
3.4.2.7 сөйлемнің тұрлаулы (бастауыш, баяндауыш) жəне тұрлаусыз мүшелерін ажырату. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
сөйлемнің тұрлаулы жəне тұрлаусыз мүшелерін ажырату |
||||
|
Құндылық |
Әр ісіне, қадамына жауапкершілікпен қарайды, әдепті және мейірімді, сөзіне берік, ісіне адал, кішіге ізет, үлкенге құрмет көрсетеді, ар-ұятты жоғары бағалайды |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. Қуанамын менде Қуанасың сен де Қуанайық достарым Арайлап атқан таңға |
Өзін көрсетеді Көршісін көрсетеді Қолдарынан ұстайды Қолдарын көтереді |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
Сабақ тың ортасы ( 4 мин) 7 мин |
Үй тапсырмасын тексеру 4-жаттығу 99 - бет Жақшадағы сөздерді сөйлемнің мазмұнына қарай өзгертіп, мәтінді көшіріп жаз. «Ой қозғау» әдісі 1.Сөйлем дегеніміз не? 2.Сөйлемнің соңына қандай тыныс белгілері қойылады? 3.Сөйлем мүшелері деп қандай сөздерді айтамыз? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Мәтінді оқы Сұрақтарға жауап жаз. «Серпілген сауал» әдісі Ата-бабамыз неліктен киіз үйді пайдаланған? ЕББҚ Мәтін не туралы? Талқылау сұрақтары: 1. Киіз үйдің негізгі бөлшектеріне нелер жатады? |
Жақшадағы сөздерді сөйлемнің мазмұнына қарай өзгертіп, мәтінді көшіріп жазады
Сұрақтарға жауап береді
Сұрақтарға жауап жазады
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -мәтінді жазады(1б) Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Құмсағат «Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -мәтіннің негізгі ойын анықтау(1б) -бірінші сұраққа жауап жазады(1б) -екінші сұраққа жауап жазады(1б) -үшінші сұраққа жауап жазады(1б)
ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
Оқулық 5-жаттығу 99-бет таратпа қаламсап |
|
|
7 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Із кесуші» әдісі Сөйлемдерді көшіріп жаз. Қарамен жазылған сөздердің астын сыз, оларға сұрақ қой. Бұл сөздер қимыл иесі болып тұрғанын байқа.
ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.тапсырманы орындауда не оңай,не қиын болды? «Бұзылған телефон» ойыны |
Сөйлемдерді көшіріп жазады Сұраққа жауап береді Бастаушы келесі оқушының құлағына бір сөз сыбырлайды. Ол келесі оқушыға сыбырлайды.Соңында бастаушыға қайта келгенде сол сөз жету керек.Кейін сөзді ауыстырып жіберген адам анықталады. |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: - әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады(1б) -қарамен жазылған сөздердің астын сызады(1б) -сөздерге сұрақ қояды(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық 6-жаттығу 99,100-бет Дәптер қаламсап |
|
|
8 минут |
3 –тапсырма Жеке жұмыс «Құрастыр» әдісі Сурет бойынша әңгіме құрап жаз. Жазған сөйлемдеріңнен бастауышты тап. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.тапсырманы орындауда не оңай,не қиын болды? |
әңгіме құрап жазады Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: - әңгіме құрап жазады(1б) -жазған сөйлемдерінен бастауышты табады(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық 7-жаттығу 100-бет дәптер қаламсап |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Рефлексия «Құмсағат» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 теңге) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 теңге ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 теңге ) Үйге тапсырма 8-жаттығу 100 -бет |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай құмсағаттың құм таяқшасын жылжыту арқылы анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Құмсағат жылжы малы құм таяқшасы |
|
|
Сұрақтар |
Жауаптар |
|
1. Ата-бабамыз неліктен киіз үйді пайдаланған? |
|
|
2. Киіз үйдің негізгі бөлшектеріне нелер жатады? |
|
|
3. Кереге неден жасалады? |
|
|
Сұрақтар |
Жауаптар |
|
1. Ата-бабамыз неліктен киіз үйді пайдаланған? |
|
|
2. Киіз үйдің негізгі бөлшектеріне нелер жатады? |
|
|
3. Кереге неден жасалады? |
|
|
Сұрақтар |
Жауаптар |
|
1. Ата-бабамыз неліктен киіз үйді пайдаланған? |
|
|
2. Киіз үйдің негізгі бөлшектеріне нелер жатады? |
|
|
3. Кереге неден жасалады? |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бастауыш. ҚМЖ көрнекілігімен 3 сыынып
Бастауыш. ҚМЖ көрнекілігімен 3 сыынып
|
Бөлім |
«Сәулет өнері» Сәулет өнері туралы не білемін? |
||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Күні: |
28.11.2024ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Нуржамал |
||||
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Бастауыш. |
||||
|
Оқу бағдарламасы на сәйкес оқыту мақсаттары |
3.4.2.7 сөйлемнің тұрлаулы (бастауыш, баяндауыш) жəне тұрлаусыз мүшелерін ажырату. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
сөйлемнің тұрлаулы жəне тұрлаусыз мүшелерін ажырату |
||||
|
Құндылық |
Әр ісіне, қадамына жауапкершілікпен қарайды, әдепті және мейірімді, сөзіне берік, ісіне адал, кішіге ізет, үлкенге құрмет көрсетеді, ар-ұятты жоғары бағалайды |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. Қуанамын менде Қуанасың сен де Қуанайық достарым Арайлап атқан таңға |
Өзін көрсетеді Көршісін көрсетеді Қолдарынан ұстайды Қолдарын көтереді |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
Сабақ тың ортасы ( 4 мин) 7 мин |
Үй тапсырмасын тексеру 4-жаттығу 99 - бет Жақшадағы сөздерді сөйлемнің мазмұнына қарай өзгертіп, мәтінді көшіріп жаз. «Ой қозғау» әдісі 1.Сөйлем дегеніміз не? 2.Сөйлемнің соңына қандай тыныс белгілері қойылады? 3.Сөйлем мүшелері деп қандай сөздерді айтамыз? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Мәтінді оқы Сұрақтарға жауап жаз. «Серпілген сауал» әдісі Ата-бабамыз неліктен киіз үйді пайдаланған? ЕББҚ Мәтін не туралы? Талқылау сұрақтары: 1. Киіз үйдің негізгі бөлшектеріне нелер жатады? |
Жақшадағы сөздерді сөйлемнің мазмұнына қарай өзгертіп, мәтінді көшіріп жазады
Сұрақтарға жауап береді
Сұрақтарға жауап жазады
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -мәтінді жазады(1б) Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Құмсағат «Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -мәтіннің негізгі ойын анықтау(1б) -бірінші сұраққа жауап жазады(1б) -екінші сұраққа жауап жазады(1б) -үшінші сұраққа жауап жазады(1б)
ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
Оқулық 5-жаттығу 99-бет таратпа қаламсап |
|
|
7 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Із кесуші» әдісі Сөйлемдерді көшіріп жаз. Қарамен жазылған сөздердің астын сыз, оларға сұрақ қой. Бұл сөздер қимыл иесі болып тұрғанын байқа.
ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.тапсырманы орындауда не оңай,не қиын болды? «Бұзылған телефон» ойыны |
Сөйлемдерді көшіріп жазады Сұраққа жауап береді Бастаушы келесі оқушының құлағына бір сөз сыбырлайды. Ол келесі оқушыға сыбырлайды.Соңында бастаушыға қайта келгенде сол сөз жету керек.Кейін сөзді ауыстырып жіберген адам анықталады. |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: - әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады(1б) -қарамен жазылған сөздердің астын сызады(1б) -сөздерге сұрақ қояды(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық 6-жаттығу 99,100-бет Дәптер қаламсап |
|
|
8 минут |
3 –тапсырма Жеке жұмыс «Құрастыр» әдісі Сурет бойынша әңгіме құрап жаз. Жазған сөйлемдеріңнен бастауышты тап. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.тапсырманы орындауда не оңай,не қиын болды? |
әңгіме құрап жазады Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: - әңгіме құрап жазады(1б) -жазған сөйлемдерінен бастауышты табады(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық 7-жаттығу 100-бет дәптер қаламсап |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Рефлексия «Құмсағат» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 теңге) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 теңге ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 теңге ) Үйге тапсырма 8-жаттығу 100 -бет |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай құмсағаттың құм таяқшасын жылжыту арқылы анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Құмсағат жылжы малы құм таяқшасы |
|
|
Сұрақтар |
Жауаптар |
|
1. Ата-бабамыз неліктен киіз үйді пайдаланған? |
|
|
2. Киіз үйдің негізгі бөлшектеріне нелер жатады? |
|
|
3. Кереге неден жасалады? |
|
|
Сұрақтар |
Жауаптар |
|
1. Ата-бабамыз неліктен киіз үйді пайдаланған? |
|
|
2. Киіз үйдің негізгі бөлшектеріне нелер жатады? |
|
|
3. Кереге неден жасалады? |
|
|
Сұрақтар |
Жауаптар |
|
1. Ата-бабамыз неліктен киіз үйді пайдаланған? |
|
|
2. Киіз үйдің негізгі бөлшектеріне нелер жатады? |
|
|
3. Кереге неден жасалады? |
|
шағым қалдыра аласыз













