|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу. Алматыкітап |
|||||
|
Бөлім: |
Менің туған өлкем |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 38 сабақ. Батыр – ел қорғаны.Жасыбай батыр. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.1* шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндау,үзіндісін мазмұндау, сахналау 2.1.4.1 сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, вербалды емес тілдік құралдарды қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннің мазмұнын жоспар бойынша әңгімелейді |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру Апта дәйексөзі: Сәттілікке деген ең дұрыс жол-тағы да бір рет қадам жасап көру |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы «Туған жер» өлеңін жаттап ал «Сұрақ сізге-жауап маған» әдісі Сұрақтарға жауап бер Тақырыпты ашу Жаңа тақырып 1-тапсырма Қазақтың жерін қорғаған батырларды есіңе түсір. Жауап: Бөгенбай батыр Қабанбай батыр Наурызбай батыр Абылайхан Есет батыр 2-тапсырма Түсініп оқы. Сөздік жұмыс Асу-тау жотасының өтуге қолайлы жері Таныстырылым Әлкей Марғұлан-қазақ халқының әдебиеті мен тарихын зерттеген ғалым. 3-тапсырма Ойлан.Жасыбай батыр кімдерге қарсы күрескен? Ж: Жасыбай батыр жоңғарларға қарсы соғысқан. ЕБҚ Тыңдаған мәтіннің мазмұнын айтып бер ЕҚБ Қазақ батырларының ерліктері туралы естігенсің бе? Айтып бере аласың ба? Сергіту сәті
Жұптық жұмыс 4-тапсырма Жоспар бойынша әңгімеле.
5-тапсырма Мәтіннен жер аттарын теріп жаз. Жауап: Баянауыл, Жасыбай көлі,Баян тауы,Шойынкөл. ФС тапсырмасы 6-тапсырма Көлге неліктен Жасыбай батырдың есімі берілді? Жауап: Батыр сол жерді ерлікпен қаза тапты. Үй тапсырмасы Өз өлкеңдегі батырлар туралы үлкендерден сұра. ҚЖ: «Галареяға саяхат» әдісі Қазақ батырларының суреттерін тақтадағы галареяға іледі
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын айтады Тақырыпты ашады Мәтінді оқиды Өз сөзімен айтады Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Жоспармен жұмыс жасайды Жазылым тапсырмасын орындайды Сұраққа жауап береді Үй тапсырмасын алады Қосымша жұмыс жасайды Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: «Туған жер» өлеңін жаттап алып,мәнерлеп оқиды-1б ҚБ: « Жапонша бағалау» әдісі
Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды-1б
Дескриптор: Сұраққа жауап береді-1б Тамаша!
Керемет! Дескриптор: Жоспар бойынша әңгімелейді-1б Дескриптор: Мәтіннен жер аттарын теріп жазады-1б Дескриптор: Сұраққа жауап береді-1б Дескриптор: Өз өлкесіндегі батырлар туралы үлкендерден сұрап біледі-1б Жарайсыңдар! «СМС» әдісі |
Суреттер
оқулық оқулық Суреттер оқулық Оқулық Қимылдар Оқулық Суреттер Суреттер Кері байланыс парақшасы |
||

|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу. Алматыкітап |
|||||
|
Бөлім: |
Менің туған өлкем |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 39 сабақ. Бейбарыс сұлтан.Жусан. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.3.1 шығарманың тақырыбы мен үзіндісіне (бастапқы бөліміне) сүйеніп, оқиғаның соңын болжау 2.3.1.1 мұғалімнің көмегімен оқылған шығарманы бөліктерге бөліп, жоспар құру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тірек сөздердің көмегімен оқиғаның ретін болжайды Мәтінге жоспар құрады |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру Апта дәйексөзі: Сәттілікке деген ең дұрыс жол-тағы да бір рет қадам жасап көру |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Өз өлкеңдегі батырлар туралы үлкендерден сұра. Тақырыпты ашу Бейбарыс сұлтан туралы мәліметттермен таныстыру
Жаңа тақырып 1-тапсырма Түсініп оқы.Мәтін бөліктерінің ретін тап.
2-тапсырма Дәлелде Бейбарыстың жігіт шағындағы бейнесі қалай сипатталады? Жауап: Ақылына күші сай жігіт,батыр. ЕБҚ Оқулықтағы суретке қарап әңгімеле. ЕҚБ Қазақ батырларының ерліктері туралы естігенсің бе? Айтып бере аласың ба?
3-тапсырма Бейбарыстың өмірінің қай кезеңі аяныш тудырады? Қартайған шағында туған жерін аңсағаны,жусанды иіскеген кездегі жылағаны. Жұптық жұмыс 4-тапсырма Мәтіннің мазмұны бойынша жоспар құрып жаз 1.Жауға кеткен қазақ баласы 2.Ерекше тұлғалы жас жігіт 3.Әлемді билеген Бейбарыс сұлтан ФС тапсырмасы 5-тапсырма «Туған жердің жусанынан артық ештеңе жоқ» деген сөйлемді қалай түсінесің? Жауап: Туған жерге ештеңе жетпейді Үй тапсырмасы Мәтіннің мазмұнын өзің құрған жоспар бойынша әңгімеле 1.Жауға кеткен қазақ баласы 2.Ерекше тұлғалы жас жігіт 3.Әлемді билеген Бейбарыс сұлтан ҚЖ: «Сұлтан Бейбарыс» фильмінен үзінді көріп, оған сипаттама жаса
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын айтады Тақырыпты ашады Мәтінді оқиды Сипаттама береді Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Сұраққа жауап жазады Жазылым тапсырмасын орындайды Сұраққа жауап береді Үй тапсырмасын алады Қосымша жұмыс жасайды Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Өз өлкесіндегі батырлар туралы үлкендерден сұрап біледі-1б ҚБ: « Асық жинау» әдісі
Тамаша жауап! Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды-1б Дескриптор: Бейбарыс сұлтанның сипаттамасын тауып оқиды-1б Тамаша! Керемет! Дескриптор: Сұраққа жауап жазады-1б Дескриптор: Мәтіннің мазмұны бойынша жоспар құрып жазады-1б Дескриптор: Сұраққа жауап береді-1б Дескриптор: Мәтіннің мазмұнын өзі құрған жоспар бойынша әңгімелейді -1б Жарайсыңдар! «Білім қоржыны» әдісі |
Суреттер оқулық оқулық Суреттер оқулық Оқулық Қимылдар Оқулық Суреттер Оқулық Суреттер Кері байланыс парақшасы |
||

|
Білім беру ұйымының атауы |
Кәусар-Бұлақ орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу. Алматыкітап |
|||||
|
Бөлім: |
Менің туған өлкем |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бекебаева У.Т. |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 40 сабақ. Аяулы атамекен.Түркістан өлкесі. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.1.2 - шығарманы іштей оқып, ондағы қажетті ақпараттарды белгілеп оқу 2.3.3.1 шығармашылық жұмысын мұғалімнің көмегімен сурет, каллиграмма,аппликация, фотосуреттер арқылы ұсыну |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Туған жері туралы әңгімелейді Өлеңдегі теңеу сөздерді тауып түсіндіреді |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті Қалыптастыру Апта дәйексөзі: Сәттілікке деген ең дұрыс жол-тағы да бір рет қадам жасап көру |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Мәтіннің мазмұнын өзің құрған жоспар бойынша әңгімеле 1.Жауға кеткен қазақ баласы 2.Ерекше тұлғалы жас жігіт 3.Әлемді билеген Бейбарыс сұлтан Тақырыпты ашу Балалар, сабағымызды бастамас бұрын, үнтаспадан ән тыңдап жіберейік. - Балалар, айта қойыңдаршы тыңдаған әніміз не туралы? (Атамекен) - Ендеше бүгінгі сабағымыз атамекен туралы болайын деп тұр. 1. «Атамекен» дегеніміз не? (Туған жер, туған өлке, туып өскен жер, кіндік қаны тамған жер) 2. Ал «Аяулы» деген не? (Қымбатты, сыйлы, қадірлі, т.б.) 3. Неге олай? (Себебі әр кімнің өзінің туған жері өзіне аялы, өзіне ыстық болады) Жаңа тақырып 1-тапсырма Сөздерді пайдаланып туған жерің туралы әңгімеле. Тірек сөздер: ауыл,қала,аудан, облыс,республика Автормен танысу «Атамекен аяулы» өлеңінің авторы М. Әлімбаев туралы қысқаша мәлімет айтып кету. Қазақстанның халық жазушысы — Мұзафар Әлімбаев 1923 жылы Павлодар облысы Шарбақты ауданы Маралды аулында дүниеге келген. Оның балаларға арналған көптеген өлең, шығармалары бар. Олардың бірнешеуі біздің тақырыпқа арналған. 2-тапсырма Өлеңді түсініп оқы. Сөздік жұмыс Жоңғарлар – ерте заманда қазақпен жауласқан халық. Тұралата қаусатқан – тізе бүктіріп жеңу. Тағзым ет – басыңды иіп, құрмет көрсет. 3-тапсырма «Аңырақай» өлеңі не жайлы? ( Өз ойларын айту) «Аңырақай» шайқасы бұл ірі шайқастардың бірі. Бұл шайқас қазақ-жоңғар арасындағы болған шайқасы.
Жұптық жұмыс 4-тапсырма «Алтынемел» өлеңінде не туралы айтылған? Біз Алтынемел өлеңін кімнің есімімен байланыстырамыз ? « Алтынемел» - өте биіктікте орналасқан асу. Қазақшаға аударғанда “алтын ердің қасы” деген ұғымды білдіреді. Асу үсті жылына 4 – 5 ай салқын болады. Бірақ соған қарамастан ол қолайлы өткел саналады. Шоқан Уәлиханов 1858 ж. атты керуенмен өткен. Ш. Уәлихановтың көз жұмған жері осы Алтынемел 4-тапсырма «Ыстық орындық» әдісі Бүгін қандай жаңа ақпаратпен таныстың? Үй тапсырмасы Мақалды жаттап ал Туған жердей жер болмас, Туған елдей ел болмас. ҚЖ: «Түртіп алу» әдісі Туған жер-атамекеніміз жайлы ән тыңдайық Қазақстанның ерекшеліктерін түртіп отырыңдар Өмірқұл Айниязов - Қазақстан-Атамекенім
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын айтады Тақырыпты ашады Туған жері туралы айтады Автормен танысады Өлеңді оқиды Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Сұраққа жауап береді Жеке жұмыс жасайды Сұраққа жауап береді Үй тапсырмасын алады Қосымша жұмыс жасайды Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Мәтіннің мазмұнын өзі құрған жоспар бойынша әңгімелейді -1б ҚБ: « Киіз үй» әдісі
Тамаша жауап! Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды-1б Дескриптор: Сөздерді пайдаланып туған жері туралы әңгімелейді-1б Тамаша!
Керемет! Дескриптор: Өлеңді түсініп оқиды, жаңа сөздермен танысады-1б Сен мықтысың!
Мен сенімен мақтанамын!
Дескриптор: Алтынемел туралы мәліметтер айтады-1б
Жарайсың! Дескриптор: Сұраққа жауап береді-1б Дескриптор: Мақалды жаттап алады-1б
«Білім банкасы» әдісі |
Суреттер оқулық https://www.youtube.com/watch?v=D_cd6mJITto оқулық Суреттер оқулық Оқулық Суреттер Қимылдар Оқулық Суреттер Оқулық Суреттер https://www.youtube.com/watch?v=m9_24_MRlrc Кері байланыс парақшасы |
||




жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Батыр – ел қорғаны.Жасыбай батыр.
Батыр – ел қорғаны.Жасыбай батыр.
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу. Алматыкітап |
|||||
|
Бөлім: |
Менің туған өлкем |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 38 сабақ. Батыр – ел қорғаны.Жасыбай батыр. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.1* шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндау,үзіндісін мазмұндау, сахналау 2.1.4.1 сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, вербалды емес тілдік құралдарды қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннің мазмұнын жоспар бойынша әңгімелейді |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру Апта дәйексөзі: Сәттілікке деген ең дұрыс жол-тағы да бір рет қадам жасап көру |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы «Туған жер» өлеңін жаттап ал «Сұрақ сізге-жауап маған» әдісі Сұрақтарға жауап бер Тақырыпты ашу Жаңа тақырып 1-тапсырма Қазақтың жерін қорғаған батырларды есіңе түсір. Жауап: Бөгенбай батыр Қабанбай батыр Наурызбай батыр Абылайхан Есет батыр 2-тапсырма Түсініп оқы. Сөздік жұмыс Асу-тау жотасының өтуге қолайлы жері Таныстырылым Әлкей Марғұлан-қазақ халқының әдебиеті мен тарихын зерттеген ғалым. 3-тапсырма Ойлан.Жасыбай батыр кімдерге қарсы күрескен? Ж: Жасыбай батыр жоңғарларға қарсы соғысқан. ЕБҚ Тыңдаған мәтіннің мазмұнын айтып бер ЕҚБ Қазақ батырларының ерліктері туралы естігенсің бе? Айтып бере аласың ба? Сергіту сәті
Жұптық жұмыс 4-тапсырма Жоспар бойынша әңгімеле.
5-тапсырма Мәтіннен жер аттарын теріп жаз. Жауап: Баянауыл, Жасыбай көлі,Баян тауы,Шойынкөл. ФС тапсырмасы 6-тапсырма Көлге неліктен Жасыбай батырдың есімі берілді? Жауап: Батыр сол жерді ерлікпен қаза тапты. Үй тапсырмасы Өз өлкеңдегі батырлар туралы үлкендерден сұра. ҚЖ: «Галареяға саяхат» әдісі Қазақ батырларының суреттерін тақтадағы галареяға іледі
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын айтады Тақырыпты ашады Мәтінді оқиды Өз сөзімен айтады Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Жоспармен жұмыс жасайды Жазылым тапсырмасын орындайды Сұраққа жауап береді Үй тапсырмасын алады Қосымша жұмыс жасайды Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: «Туған жер» өлеңін жаттап алып,мәнерлеп оқиды-1б ҚБ: « Жапонша бағалау» әдісі
Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды-1б
Дескриптор: Сұраққа жауап береді-1б Тамаша!
Керемет! Дескриптор: Жоспар бойынша әңгімелейді-1б Дескриптор: Мәтіннен жер аттарын теріп жазады-1б Дескриптор: Сұраққа жауап береді-1б Дескриптор: Өз өлкесіндегі батырлар туралы үлкендерден сұрап біледі-1б Жарайсыңдар! «СМС» әдісі |
Суреттер
оқулық оқулық Суреттер оқулық Оқулық Қимылдар Оқулық Суреттер Суреттер Кері байланыс парақшасы |
||

|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу. Алматыкітап |
|||||
|
Бөлім: |
Менің туған өлкем |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 39 сабақ. Бейбарыс сұлтан.Жусан. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.3.1 шығарманың тақырыбы мен үзіндісіне (бастапқы бөліміне) сүйеніп, оқиғаның соңын болжау 2.3.1.1 мұғалімнің көмегімен оқылған шығарманы бөліктерге бөліп, жоспар құру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тірек сөздердің көмегімен оқиғаның ретін болжайды Мәтінге жоспар құрады |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру Апта дәйексөзі: Сәттілікке деген ең дұрыс жол-тағы да бір рет қадам жасап көру |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Өз өлкеңдегі батырлар туралы үлкендерден сұра. Тақырыпты ашу Бейбарыс сұлтан туралы мәліметттермен таныстыру
Жаңа тақырып 1-тапсырма Түсініп оқы.Мәтін бөліктерінің ретін тап.
2-тапсырма Дәлелде Бейбарыстың жігіт шағындағы бейнесі қалай сипатталады? Жауап: Ақылына күші сай жігіт,батыр. ЕБҚ Оқулықтағы суретке қарап әңгімеле. ЕҚБ Қазақ батырларының ерліктері туралы естігенсің бе? Айтып бере аласың ба?
3-тапсырма Бейбарыстың өмірінің қай кезеңі аяныш тудырады? Қартайған шағында туған жерін аңсағаны,жусанды иіскеген кездегі жылағаны. Жұптық жұмыс 4-тапсырма Мәтіннің мазмұны бойынша жоспар құрып жаз 1.Жауға кеткен қазақ баласы 2.Ерекше тұлғалы жас жігіт 3.Әлемді билеген Бейбарыс сұлтан ФС тапсырмасы 5-тапсырма «Туған жердің жусанынан артық ештеңе жоқ» деген сөйлемді қалай түсінесің? Жауап: Туған жерге ештеңе жетпейді Үй тапсырмасы Мәтіннің мазмұнын өзің құрған жоспар бойынша әңгімеле 1.Жауға кеткен қазақ баласы 2.Ерекше тұлғалы жас жігіт 3.Әлемді билеген Бейбарыс сұлтан ҚЖ: «Сұлтан Бейбарыс» фильмінен үзінді көріп, оған сипаттама жаса
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын айтады Тақырыпты ашады Мәтінді оқиды Сипаттама береді Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Сұраққа жауап жазады Жазылым тапсырмасын орындайды Сұраққа жауап береді Үй тапсырмасын алады Қосымша жұмыс жасайды Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Өз өлкесіндегі батырлар туралы үлкендерден сұрап біледі-1б ҚБ: « Асық жинау» әдісі
Тамаша жауап! Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды-1б Дескриптор: Бейбарыс сұлтанның сипаттамасын тауып оқиды-1б Тамаша! Керемет! Дескриптор: Сұраққа жауап жазады-1б Дескриптор: Мәтіннің мазмұны бойынша жоспар құрып жазады-1б Дескриптор: Сұраққа жауап береді-1б Дескриптор: Мәтіннің мазмұнын өзі құрған жоспар бойынша әңгімелейді -1б Жарайсыңдар! «Білім қоржыны» әдісі |
Суреттер оқулық оқулық Суреттер оқулық Оқулық Қимылдар Оқулық Суреттер Оқулық Суреттер Кері байланыс парақшасы |
||

|
Білім беру ұйымының атауы |
Кәусар-Бұлақ орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу. Алматыкітап |
|||||
|
Бөлім: |
Менің туған өлкем |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бекебаева У.Т. |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 40 сабақ. Аяулы атамекен.Түркістан өлкесі. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.1.2 - шығарманы іштей оқып, ондағы қажетті ақпараттарды белгілеп оқу 2.3.3.1 шығармашылық жұмысын мұғалімнің көмегімен сурет, каллиграмма,аппликация, фотосуреттер арқылы ұсыну |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Туған жері туралы әңгімелейді Өлеңдегі теңеу сөздерді тауып түсіндіреді |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті Қалыптастыру Апта дәйексөзі: Сәттілікке деген ең дұрыс жол-тағы да бір рет қадам жасап көру |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Мәтіннің мазмұнын өзің құрған жоспар бойынша әңгімеле 1.Жауға кеткен қазақ баласы 2.Ерекше тұлғалы жас жігіт 3.Әлемді билеген Бейбарыс сұлтан Тақырыпты ашу Балалар, сабағымызды бастамас бұрын, үнтаспадан ән тыңдап жіберейік. - Балалар, айта қойыңдаршы тыңдаған әніміз не туралы? (Атамекен) - Ендеше бүгінгі сабағымыз атамекен туралы болайын деп тұр. 1. «Атамекен» дегеніміз не? (Туған жер, туған өлке, туып өскен жер, кіндік қаны тамған жер) 2. Ал «Аяулы» деген не? (Қымбатты, сыйлы, қадірлі, т.б.) 3. Неге олай? (Себебі әр кімнің өзінің туған жері өзіне аялы, өзіне ыстық болады) Жаңа тақырып 1-тапсырма Сөздерді пайдаланып туған жерің туралы әңгімеле. Тірек сөздер: ауыл,қала,аудан, облыс,республика Автормен танысу «Атамекен аяулы» өлеңінің авторы М. Әлімбаев туралы қысқаша мәлімет айтып кету. Қазақстанның халық жазушысы — Мұзафар Әлімбаев 1923 жылы Павлодар облысы Шарбақты ауданы Маралды аулында дүниеге келген. Оның балаларға арналған көптеген өлең, шығармалары бар. Олардың бірнешеуі біздің тақырыпқа арналған. 2-тапсырма Өлеңді түсініп оқы. Сөздік жұмыс Жоңғарлар – ерте заманда қазақпен жауласқан халық. Тұралата қаусатқан – тізе бүктіріп жеңу. Тағзым ет – басыңды иіп, құрмет көрсет. 3-тапсырма «Аңырақай» өлеңі не жайлы? ( Өз ойларын айту) «Аңырақай» шайқасы бұл ірі шайқастардың бірі. Бұл шайқас қазақ-жоңғар арасындағы болған шайқасы.
Жұптық жұмыс 4-тапсырма «Алтынемел» өлеңінде не туралы айтылған? Біз Алтынемел өлеңін кімнің есімімен байланыстырамыз ? « Алтынемел» - өте биіктікте орналасқан асу. Қазақшаға аударғанда “алтын ердің қасы” деген ұғымды білдіреді. Асу үсті жылына 4 – 5 ай салқын болады. Бірақ соған қарамастан ол қолайлы өткел саналады. Шоқан Уәлиханов 1858 ж. атты керуенмен өткен. Ш. Уәлихановтың көз жұмған жері осы Алтынемел 4-тапсырма «Ыстық орындық» әдісі Бүгін қандай жаңа ақпаратпен таныстың? Үй тапсырмасы Мақалды жаттап ал Туған жердей жер болмас, Туған елдей ел болмас. ҚЖ: «Түртіп алу» әдісі Туған жер-атамекеніміз жайлы ән тыңдайық Қазақстанның ерекшеліктерін түртіп отырыңдар Өмірқұл Айниязов - Қазақстан-Атамекенім
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын айтады Тақырыпты ашады Туған жері туралы айтады Автормен танысады Өлеңді оқиды Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Сұраққа жауап береді Жеке жұмыс жасайды Сұраққа жауап береді Үй тапсырмасын алады Қосымша жұмыс жасайды Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Мәтіннің мазмұнын өзі құрған жоспар бойынша әңгімелейді -1б ҚБ: « Киіз үй» әдісі
Тамаша жауап! Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды-1б Дескриптор: Сөздерді пайдаланып туған жері туралы әңгімелейді-1б Тамаша!
Керемет! Дескриптор: Өлеңді түсініп оқиды, жаңа сөздермен танысады-1б Сен мықтысың!
Мен сенімен мақтанамын!
Дескриптор: Алтынемел туралы мәліметтер айтады-1б
Жарайсың! Дескриптор: Сұраққа жауап береді-1б Дескриптор: Мақалды жаттап алады-1б
«Білім банкасы» әдісі |
Суреттер оқулық https://www.youtube.com/watch?v=D_cd6mJITto оқулық Суреттер оқулық Оқулық Суреттер Қимылдар Оқулық Суреттер Оқулық Суреттер https://www.youtube.com/watch?v=m9_24_MRlrc Кері байланыс парақшасы |
||




шағым қалдыра аласыз

























