|
Бөлім |
Атақты тұлғалар |
||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||
|
Күні: |
07.03.2025ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Н.Н. |
||||
|
Сынып: 3Ә |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Батыр ата «Батырдың мінезі» Нығмет Ғабдуллин |
||||
|
Оқу бағдарламасы на сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.1.2 шығарманы іштей саналы түрде түсініп, көз жүгіртіп/ шолып/ түртіп алып/ қажетті ақпаратты тауып/ белгі қойып/сын тұрғысынан бағалап оқу 3.2.6.1 кейіпкерлердің іс-әрекеті, мінез-құлқының өзгеру себептерін мәтіннен дәлелдер келтіріп бағалау |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Кейіпкердің іс-әрекетін бағалайды |
||||
|
Құндылық |
Ұлттық мирасты, мәдениетті дәріптеу |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қал қалай?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру «Ой қозғау» әдісі Ұлы Отан соғысына қатысты ерлік туралы сөздерді оқы. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Тапсырманы тексертеді Сөздерді оқиды |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Оқулық 70-бет |
|
|
Сабақтың ортасы 11 мин |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс Flippity платформасы «Спиинер» әдісі Мәтінді оқы. Мәтіндегі негізгі ойды анықта Автор туралы әңгімеле «Дауыстап ойлау» әдісі 1.Мәтін не туралы? ЕББҚ Мәтін не туралы? Талқылау сұрақтары: 1.Бауыржан Момышұлы қандай тәуекелге барғанын айтты? Бейнежазба ұсыну |
Мәтіннің негізгі ойыын анықтау
Бейнежазба тамашалайды |
Дескриптор: -мәтіннің негізгі ойын анықтайды-1б -Бауыржан Момышұлы туралы білетінін есіне түсіріп,әңгімелейді -1б
ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
Оқулық 71–72бет |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Бинокль» әдісі Мәтіннен нақыл сөзді тауып жаз Берілген нақыл сөздердің мәтінге қатыстысын айт. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Мәтіндегі оқиға кімдер арасында құрылған? Экранға назар салып, әуен ырғағына қосылып жаттығуды бірге жасату (дене жаттығуларын жасау). |
Мәтіннен нақыл сөзді тауып жазады Оқушылар экранға назар салып, әуен ырғағына қосылып жаттығулар жасайды. |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: - нақыл сөзді тауып жазады-1б -мәтінге қатысты нақыл сөзді анықтайды-1б -себебін дәлелдейді-1б Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық 69-бет Сергіту сәті https://youtu.be/ Vwa5zBMF_W U |
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Ұжымдық жұмыс «Сәйкестендір» әдісі Нақыл сөздердегі жеке сөздерді пайдаланып, Бауыржан Момышұлын сипатта. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Батыр болу үшін қандай қасиеттер болу керек адам бойында? |
Бауыржан Момышұлын сипаттайды
|
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: - Бауыржан Момышұлының көшбасшылық қасиетін жазады-1б - Бауыржан Момышұлының ерлік қасиетін жазады-1б - Бауыржан Момышұлының тәуекелшіл қасиетін жазады-1б - Бауыржан Момышұлының адамгершілік қасиетін жазады-1б -қорытынды жасайды-1б |
Ламинат маркер |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Рефлексия «Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек. Үйге тапсырма: Әңгіме мазмұны бойынша сурет сал. |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Батыр ата. Батырдың мінезі ҚМЖ 3 сынып
Батыр ата. Батырдың мінезі ҚМЖ 3 сынып
|
Бөлім |
Атақты тұлғалар |
||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||
|
Күні: |
07.03.2025ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Н.Н. |
||||
|
Сынып: 3Ә |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Батыр ата «Батырдың мінезі» Нығмет Ғабдуллин |
||||
|
Оқу бағдарламасы на сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.1.2 шығарманы іштей саналы түрде түсініп, көз жүгіртіп/ шолып/ түртіп алып/ қажетті ақпаратты тауып/ белгі қойып/сын тұрғысынан бағалап оқу 3.2.6.1 кейіпкерлердің іс-әрекеті, мінез-құлқының өзгеру себептерін мәтіннен дәлелдер келтіріп бағалау |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Кейіпкердің іс-әрекетін бағалайды |
||||
|
Құндылық |
Ұлттық мирасты, мәдениетті дәріптеу |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қал қалай?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру «Ой қозғау» әдісі Ұлы Отан соғысына қатысты ерлік туралы сөздерді оқы. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Тапсырманы тексертеді Сөздерді оқиды |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Оқулық 70-бет |
|
|
Сабақтың ортасы 11 мин |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс Flippity платформасы «Спиинер» әдісі Мәтінді оқы. Мәтіндегі негізгі ойды анықта Автор туралы әңгімеле «Дауыстап ойлау» әдісі 1.Мәтін не туралы? ЕББҚ Мәтін не туралы? Талқылау сұрақтары: 1.Бауыржан Момышұлы қандай тәуекелге барғанын айтты? Бейнежазба ұсыну |
Мәтіннің негізгі ойыын анықтау
Бейнежазба тамашалайды |
Дескриптор: -мәтіннің негізгі ойын анықтайды-1б -Бауыржан Момышұлы туралы білетінін есіне түсіріп,әңгімелейді -1б
ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
Оқулық 71–72бет |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Бинокль» әдісі Мәтіннен нақыл сөзді тауып жаз Берілген нақыл сөздердің мәтінге қатыстысын айт. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Мәтіндегі оқиға кімдер арасында құрылған? Экранға назар салып, әуен ырғағына қосылып жаттығуды бірге жасату (дене жаттығуларын жасау). |
Мәтіннен нақыл сөзді тауып жазады Оқушылар экранға назар салып, әуен ырғағына қосылып жаттығулар жасайды. |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: - нақыл сөзді тауып жазады-1б -мәтінге қатысты нақыл сөзді анықтайды-1б -себебін дәлелдейді-1б Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық 69-бет Сергіту сәті https://youtu.be/ Vwa5zBMF_W U |
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Ұжымдық жұмыс «Сәйкестендір» әдісі Нақыл сөздердегі жеке сөздерді пайдаланып, Бауыржан Момышұлын сипатта. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Батыр болу үшін қандай қасиеттер болу керек адам бойында? |
Бауыржан Момышұлын сипаттайды
|
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: - Бауыржан Момышұлының көшбасшылық қасиетін жазады-1б - Бауыржан Момышұлының ерлік қасиетін жазады-1б - Бауыржан Момышұлының тәуекелшіл қасиетін жазады-1б - Бауыржан Момышұлының адамгершілік қасиетін жазады-1б -қорытынды жасайды-1б |
Ламинат маркер |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Рефлексия «Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек. Үйге тапсырма: Әңгіме мазмұны бойынша сурет сал. |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
шағым қалдыра аласыз













