|
БАЛАЛАР МЕНҮЛКЕНДЕР |
Мектеп: |
|||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Батыр Баян» поэмасы |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.2.1 - әдеби шығармадағы тұлғалық болмысты гуманистік тұрғыдан талдау |
|||||||
|
Сабақтың мақсаты |
әдеби шығармадағы тұлғалық болмысты гуманистік тұрғыдан талдайды |
|||||||
|
Жоспар |
||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Қызығушылықты ояту -Шығарманың «Батыр Баян» аталу себебі неде? - Поэманың кейіпкерлері кімдер? Кейіпкерлер: Негізгі кейіпкерлер: Баян, Абылай хан, Ноян, Қалмақ қызы Жанама кейіпкер: Қанай, Ер Көкше,Ер Қосай, Жанатай,Ұса, Серен т.б
-Шығарманы тарихи шығарма деп атауға бола ма? Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару.
Оқушылар шығарма мазмұны негізінде қызықты сұрақтарға жауап береді.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Қалыптастырушы бағалау. ҚБ
|
7-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы
|
||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану
Шығарма сюжеті бойынша құрамдас бөлшектеріне талдау жасаңыз. « Батыр Баян» поэмасы Мағжан ақынның көңіл-күй сезімін толғаудан басталады.
Жүрегім, мен зарлымын
жаралыға,
Шығарманың аты: Авторы: Жанр түрі: Тақырыбы: Идеясы: Кейіпкерлері: Көркемдік ерекшелігі: Түйін: Дескриптор:
ҚБ Тапсырма. «ВЕНН диагарммасы»
Дескриптор:
ҚБ. Бағалау. «Микрофон» әдісі. Мұғалім жеке оқушыларға микрофон ұсыну арқылы топтарды бағалау критерийі арқылы бағалатады және ұсыныстар айтқызады.
|
Оқушылар шығарма сюжеті бойынша құрамдас бөлшектеріне талдау жасаңыз. Оқушылар «Батыр Баян» поэмасы мен «Қыз Жібек» жырын салыстырады. |
Қалыптастырушы бағалау. ҚБ
Бағалау. «Микрофон» әдісі. Мұғалім жеке оқушыларға микрофон ұсынып, критерийі арқылы бағалатады және ұсыныстар айтқызады.
|
Дереккөз: https://surak.szh.kz/217584/
М. Жұмабаев «Батыр Баян» поэмасы
|
||||
|
Сабақтың соңы |
Ой толғаныс. «ПОПС формуласы» Бірінші сөйлем: «Менің ойымша...» Екінші сөйлем: «Себебі мен оны былай түсіндіремін...» Үшінші сөйлем: «Оны мен мына фактілермен, мысалдармен дәлелдей аламын...» Соңғы сөйлем: «Осыған байланысты мен мынадай қорытынды шешімге келдім...» Дескриптор:
ҚБ |
Оқушылар «ПОПС формуласы» арқылы ой қорытады. |
Бағалау. «Микрофон» әдісі. Мұғалім жеке оқушыларға микрофон ұсынып, критерийі арқылы бағалатады және ұсыныстар айтқызады.
|
|
||||
|
Кері байланыс.
Үйге тапсырма: поэмадан үзінді жаттау. |
||||||||
|
|
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Батыр Баян" поэмасы 7-сынып
"Батыр Баян" поэмасы 7-сынып
|
БАЛАЛАР МЕНҮЛКЕНДЕР |
Мектеп: |
|||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Батыр Баян» поэмасы |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.2.1 - әдеби шығармадағы тұлғалық болмысты гуманистік тұрғыдан талдау |
|||||||
|
Сабақтың мақсаты |
әдеби шығармадағы тұлғалық болмысты гуманистік тұрғыдан талдайды |
|||||||
|
Жоспар |
||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Қызығушылықты ояту -Шығарманың «Батыр Баян» аталу себебі неде? - Поэманың кейіпкерлері кімдер? Кейіпкерлер: Негізгі кейіпкерлер: Баян, Абылай хан, Ноян, Қалмақ қызы Жанама кейіпкер: Қанай, Ер Көкше,Ер Қосай, Жанатай,Ұса, Серен т.б
-Шығарманы тарихи шығарма деп атауға бола ма? Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару.
Оқушылар шығарма мазмұны негізінде қызықты сұрақтарға жауап береді.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Қалыптастырушы бағалау. ҚБ
|
7-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы
|
||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану
Шығарма сюжеті бойынша құрамдас бөлшектеріне талдау жасаңыз. « Батыр Баян» поэмасы Мағжан ақынның көңіл-күй сезімін толғаудан басталады.
Жүрегім, мен зарлымын
жаралыға,
Шығарманың аты: Авторы: Жанр түрі: Тақырыбы: Идеясы: Кейіпкерлері: Көркемдік ерекшелігі: Түйін: Дескриптор:
ҚБ Тапсырма. «ВЕНН диагарммасы»
Дескриптор:
ҚБ. Бағалау. «Микрофон» әдісі. Мұғалім жеке оқушыларға микрофон ұсыну арқылы топтарды бағалау критерийі арқылы бағалатады және ұсыныстар айтқызады.
|
Оқушылар шығарма сюжеті бойынша құрамдас бөлшектеріне талдау жасаңыз. Оқушылар «Батыр Баян» поэмасы мен «Қыз Жібек» жырын салыстырады. |
Қалыптастырушы бағалау. ҚБ
Бағалау. «Микрофон» әдісі. Мұғалім жеке оқушыларға микрофон ұсынып, критерийі арқылы бағалатады және ұсыныстар айтқызады.
|
Дереккөз: https://surak.szh.kz/217584/
М. Жұмабаев «Батыр Баян» поэмасы
|
||||
|
Сабақтың соңы |
Ой толғаныс. «ПОПС формуласы» Бірінші сөйлем: «Менің ойымша...» Екінші сөйлем: «Себебі мен оны былай түсіндіремін...» Үшінші сөйлем: «Оны мен мына фактілермен, мысалдармен дәлелдей аламын...» Соңғы сөйлем: «Осыған байланысты мен мынадай қорытынды шешімге келдім...» Дескриптор:
ҚБ |
Оқушылар «ПОПС формуласы» арқылы ой қорытады. |
Бағалау. «Микрофон» әдісі. Мұғалім жеке оқушыларға микрофон ұсынып, критерийі арқылы бағалатады және ұсыныстар айтқызады.
|
|
||||
|
Кері байланыс.
Үйге тапсырма: поэмадан үзінді жаттау. |
||||||||
|
|
||||||||
шағым қалдыра аласыз



















