|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
|
|||||
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Батырлар Отанымыздың қорғаны.Билер – Ұлы даланың даналары |
|||||
|
Оқу жоспарына сай оқу мақсаты: |
3.3.4.1. тарихи мысалдар негізінде хандар, батырлар мен билердің рөлін түсіндіру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
тарихи мысалдар негізінде хандар, батырлар мен билердің рөлін түсіндіру |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаттары |
Сабақ құндылығы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Апта дәйексөзі: Тәртіп-тәрбие бастауы. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткен сабақты пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Кері байланыс 5 минут |
Амандасады Психологиялық ахуаулды жақсартуға қатысады Әл-Фараби салған ізін жалғастырып, Ғылым қуған,өнер қуған- Біз боламыз! Абылай ханның көтерген туын жықпас, Елдің «Батыр» ұландары - Біз боламыз! Ыбырай ата,тәлімінен тәрбие алып, Білім қуған «Ағартушы» - Біз боламыз! Ұлы Абайдың өлеңдерін жаттап өскен, Рухты ұрпақ, ақын жанды - Біз боламыз! Бәрі бірге: Болашақтың жарқыраған жұлдыздары - Біз боламыз!
Құндылық мақсаты: Еңбекке, еңбек адамдарына деген құрмет көрсету Үй тапсырмасын пысықтау: «Мен батырмын» әдісі (Қазақ жерінің даңқты хандары)
Жарайсыңдар! Жаңа тақырыпты ашу:
Сабақтың мақсаты: тарихи мысалдар негізінде хандар, батырлар мен билердің рөлін түсіндіру 1 – тапсырма ФС тапсырмасы Саралау - диалог Балалар, батыр дегенде көз алдыларыңа кім елестейді? Мына қазақ батырының қару – жарағын жинап көмектесейік:
Суретте кім бейнеленген? - Ол қалай қаруланған? - Неге ол сауыт-сайманмен жабдықталған? - Оның отбасы бар ма? - Ол жақсы әке, аға ма? - Ол қайда жиналды? - Батыр болып ел қорғау оған не үшін керек? AR/VR жасанды интеллект шынайылық кубы (билер мен батырлар өмірбаяны) 2 – тапсырма (жұптық жұмыс) Комикс жасау «Батыр» ФС тапсырмасы Саралау - әңгімелеу
(бір батырды алып Наурызбай, Бөгенбай, Қабанбай батырды алып комикс құрастырады) 3 – тапсырма (оқулықпен жұмыс) Оқулықта жазылған билер туралы ақпараттарды оқиды; Талқылауға арналған сұрақтар: -Кез-келген адам би бола ала ма? - Билер даулы істерді шешуі үшін олардың бойында қандай қасиеттер болуы тиіс? СЕРГІТУ СӘТІ 4 – тапсырма (топтық жұмыс) ФС тапсырмасы Саралау - диалог 1 – топ
2 – топ Барлық батырлармен танысқаннан кейін топта үш батырды салыстырып, ортақ және ерекше белгілерін табу.
3 – топ Оқушылар өткен өмірге саяхат жасайды; Үш бимен кездесіп оларға 4 сүрақ қоюға мүмкіндік алады; Қандай сұрақ қояды, нені талдайды? 5 – тапсырма https://jeopardylabs.com/play/2025-02-27-709
Керемет! Үйге: 3 бидің өмірбаянын толығырақ зерттеу https://view.genially.com/66aa50b9162aa00d4d44600b (кері байланыс)
|
амандасады психологиялық ахуалға қатысады үй тапсырмасын пысықтайды сұрақтарға жауап береді сабақ мақсатымен танысады батырға қару жарақтарын таңдайды жасанды интеллект арқылы батырлар өмірбаянымен танысыады комикс құрастырады оқулықтағы билер туралы ақпараттарды оқиды сергіту сәтіне қатысады топтық жұмыстарда бірігіп жұмыс жасайды қортынды сұрақтарға жауап береді үйге тапсырма алады кері байланыс береді |
алған ұпайларын бағалау парағына жазады Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді; ҚБ: тамаша! Дескриптор: Батырдың қару – жарақтарын орналастырады – 1 б сұрақтарға жауап береді – 1 б Жалпы – 2 б ҚБ: Тамаша! Дескриптор: Комикс құрастырады – 1 б Батырлардың ерлігін баяндайды – 1 б Қай кезеңде қандай әрекет жасағанынан тоқталады – 1 б Жалпы – 3 б ҚБ: Тамаша! Дескриптор: Билер туралы ақпарттарды оқиды – 1 б Би болуы үшін адам бойындағы қасиеттерді талдайды – 1 б Жалпы – 2 б ҚБ: Тамаша! Дескриптор: Өз ойларын дәлелдейді – 1б Өз тұжырымдарын ұсынады - 1б Жалпы – 2б ҚБ: Тамаша! Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді – 1 б ҚБ: Тамаша! |
слайд презентациялық ойын
жасанды интеллект кубы комикс музыка а3 парақ сызбалар https://jeopardylabs.com/play/2025-02-27-709 https://view.genially.com/66aa50b9162aa00d4d44600b |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Батырлар Отанымыздың қорғаны.Билер – Ұлы даланың даналары 3 сынып
Батырлар Отанымыздың қорғаны.Билер – Ұлы даланың даналары 3 сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
|
|||||
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Батырлар Отанымыздың қорғаны.Билер – Ұлы даланың даналары |
|||||
|
Оқу жоспарына сай оқу мақсаты: |
3.3.4.1. тарихи мысалдар негізінде хандар, батырлар мен билердің рөлін түсіндіру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
тарихи мысалдар негізінде хандар, батырлар мен билердің рөлін түсіндіру |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаттары |
Сабақ құндылығы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Апта дәйексөзі: Тәртіп-тәрбие бастауы. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткен сабақты пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Кері байланыс 5 минут |
Амандасады Психологиялық ахуаулды жақсартуға қатысады Әл-Фараби салған ізін жалғастырып, Ғылым қуған,өнер қуған- Біз боламыз! Абылай ханның көтерген туын жықпас, Елдің «Батыр» ұландары - Біз боламыз! Ыбырай ата,тәлімінен тәрбие алып, Білім қуған «Ағартушы» - Біз боламыз! Ұлы Абайдың өлеңдерін жаттап өскен, Рухты ұрпақ, ақын жанды - Біз боламыз! Бәрі бірге: Болашақтың жарқыраған жұлдыздары - Біз боламыз!
Құндылық мақсаты: Еңбекке, еңбек адамдарына деген құрмет көрсету Үй тапсырмасын пысықтау: «Мен батырмын» әдісі (Қазақ жерінің даңқты хандары)
Жарайсыңдар! Жаңа тақырыпты ашу:
Сабақтың мақсаты: тарихи мысалдар негізінде хандар, батырлар мен билердің рөлін түсіндіру 1 – тапсырма ФС тапсырмасы Саралау - диалог Балалар, батыр дегенде көз алдыларыңа кім елестейді? Мына қазақ батырының қару – жарағын жинап көмектесейік:
Суретте кім бейнеленген? - Ол қалай қаруланған? - Неге ол сауыт-сайманмен жабдықталған? - Оның отбасы бар ма? - Ол жақсы әке, аға ма? - Ол қайда жиналды? - Батыр болып ел қорғау оған не үшін керек? AR/VR жасанды интеллект шынайылық кубы (билер мен батырлар өмірбаяны) 2 – тапсырма (жұптық жұмыс) Комикс жасау «Батыр» ФС тапсырмасы Саралау - әңгімелеу
(бір батырды алып Наурызбай, Бөгенбай, Қабанбай батырды алып комикс құрастырады) 3 – тапсырма (оқулықпен жұмыс) Оқулықта жазылған билер туралы ақпараттарды оқиды; Талқылауға арналған сұрақтар: -Кез-келген адам би бола ала ма? - Билер даулы істерді шешуі үшін олардың бойында қандай қасиеттер болуы тиіс? СЕРГІТУ СӘТІ 4 – тапсырма (топтық жұмыс) ФС тапсырмасы Саралау - диалог 1 – топ
2 – топ Барлық батырлармен танысқаннан кейін топта үш батырды салыстырып, ортақ және ерекше белгілерін табу.
3 – топ Оқушылар өткен өмірге саяхат жасайды; Үш бимен кездесіп оларға 4 сүрақ қоюға мүмкіндік алады; Қандай сұрақ қояды, нені талдайды? 5 – тапсырма https://jeopardylabs.com/play/2025-02-27-709
Керемет! Үйге: 3 бидің өмірбаянын толығырақ зерттеу https://view.genially.com/66aa50b9162aa00d4d44600b (кері байланыс)
|
амандасады психологиялық ахуалға қатысады үй тапсырмасын пысықтайды сұрақтарға жауап береді сабақ мақсатымен танысады батырға қару жарақтарын таңдайды жасанды интеллект арқылы батырлар өмірбаянымен танысыады комикс құрастырады оқулықтағы билер туралы ақпараттарды оқиды сергіту сәтіне қатысады топтық жұмыстарда бірігіп жұмыс жасайды қортынды сұрақтарға жауап береді үйге тапсырма алады кері байланыс береді |
алған ұпайларын бағалау парағына жазады Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді; ҚБ: тамаша! Дескриптор: Батырдың қару – жарақтарын орналастырады – 1 б сұрақтарға жауап береді – 1 б Жалпы – 2 б ҚБ: Тамаша! Дескриптор: Комикс құрастырады – 1 б Батырлардың ерлігін баяндайды – 1 б Қай кезеңде қандай әрекет жасағанынан тоқталады – 1 б Жалпы – 3 б ҚБ: Тамаша! Дескриптор: Билер туралы ақпарттарды оқиды – 1 б Би болуы үшін адам бойындағы қасиеттерді талдайды – 1 б Жалпы – 2 б ҚБ: Тамаша! Дескриптор: Өз ойларын дәлелдейді – 1б Өз тұжырымдарын ұсынады - 1б Жалпы – 2б ҚБ: Тамаша! Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді – 1 б ҚБ: Тамаша! |
слайд презентациялық ойын
жасанды интеллект кубы комикс музыка а3 парақ сызбалар https://jeopardylabs.com/play/2025-02-27-709 https://view.genially.com/66aa50b9162aa00d4d44600b |
||
шағым қалдыра аласыз

















