Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Баяндауыш
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Білім беру ұйымының атауы |
Темірбек Жүргенов атындағы №136 мектеп-лицейі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәні |
Қазақ тілі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бөлім |
Сәулет |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Педагогтің аты-жөні |
Нурмаханова Жазира |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 3«б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Баяндауыш |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.4.2.7 сөйлемнің тұрлаулы (бастауыш, баяндауыш) және тұрлаусыз мүшелерін ажырату 3.2.3.1 мəтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру жəне жауап беру; 3.3.6.1 бас əріп пен кіші əріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей жəне біркелкі жазу, жазу қарқынын жеделдету |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар жасай алады: Сөйлем мүшелерін біледі. Оқушылардың көбі жасай алады: Баяндауышты сөйлем мүшелерінен ажыратуды түсінеді. Оқушылардың кейбірі жасай алады: Сөйлем мүшелеріне талдайды, қолданады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 1 мин 3 мин |
Сәлеметсіздер ме оқушылар! I.Психологиялық дайындық. Көңіл-күйлеріңіз қалай? Керемет (қолдарын бұлғайды) Сабаққа дайындықтарың қалай? Тамаша (қолдарын шапалақтайды) Ынталарыңыз ше? Ғажап(қолдарын бұлғайды) Ендеше сабақты бастайық О-о-о-о (басбармақтарын көрсетеді) «Телефон» әдісі бойынша топқа бөлініп отырады. Алдыңғы білімді еске түсіру Әр топ өз телефондарына келген «СМС» хабарламаны ашып сұрақ астына жасырылған тағам түрлеріне тапсырыс береді. 1-топ-Сөйлем мүшелері дегеніміз не? Кезекшіге,іскер сөздерінің түбір мен қосымшасын ажырат 2-топ- Туынды сөз дегеніміз не? Достықты,сыйлық сөздерінің түбір мен қосымшасын ажырат 3-топ- Түбірлес сөздер дегеніміз не? Уақыты, сөздерінің түбір мен қосымшасын ажырат |
Жақсы тілек айтады.
Сұрақтар мен тапсырмаларға жауап беріп,өз тапсырыстарын алады. |
|
Телефондар Плакаттар |
|||||||||||||||||||||||||||||||
Жаңа білім 18 мин |
Жаңа сабақ. Баяндауыш Ой қозғау. - Балалар, бүгінгі сабағымыздың қонағы мұғалімдер. - Мұғалімдер не істеді? - Келді, кірді, отырды, тыңдады. - Мен не істедім? - Сұрадыңыз, сөйледіңіз. - Ал, сендер не істедіңдер? - Жауап бердік, айттық, тұрдық, отырдық, сәлемдестік. - Не аңғардыңдар? Осы сөздердің барлығы нені білдіреді? - Іс-әрекетті, қимылды білдіреді. Е Бастауыш Баяндауыш
тал ағады кітап тұрды Видео материал көрсету «Өз телефоныңды қуаттандыр» ойыны Жұптық жұмыс
Бастауыш
Баяндауыш
тал ағады кітап тұрды
Дескриптор: -әр жұп сөздерді бастауыш пен баяндауышқа сәйкестендіреді |
Сұрақтарға жауап беру арқылы жаңа сабақ тақырыбын ашады. Жұптық жұмысты орындайды |
ҚБ: 5балл |
Оқулық, дәптер Интербелсенді тақта |
|||||||||||||||||||||||||||||||
3 мин |
Оқулықпен жұмыс Оқылым,айтылым Топтық жұмыс 9-жаттығу. Тігіледі,байланады,орнатылады,тартылады,көтереді. Дескриптор: -Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар қояды -Жаңа сөздерді тауып, мағынасын біледі. Басқұр--- -қарамен жазылған сөздерге сұрақ қояды. -сөздер нені білдіріп, сөйлемнің қай мүшесіне жататынын анықтайды. |
Мәтіннен жаңа сөздерді анықтап, мағынасымен таныс болады. |
ҚБ: «Лайк» 1-10 аралығындағы сандар арқылы бағалау |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
Ширату 2 минут |
Бастауышпын Баяндауыш Бәрінің иесімін Не болғанын баяндайды Маған қарап құрайсың Жазған бала нүкте қойып, Ой жүйесін Сөйлемді аяқтайды. |
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
Бекіту 15 мин |
Жазылым. Жеке жұмыс. 10-жаттығу Киіз үй тегіс жерге тігіледі. Кереге басқұрмен тартылады. Шаңыраққа уық шаншылады. Дескриптор: -сөйлемдерді көшіріп жазады. -баяндауыштарды тауып астын сызады. -сөздер сөйлемнің қай мүшесіне қатысты екенін көрсетеді (ЖЖ)Деңгейлік тапсырмалар “Адасқан сөздер” Берілген сөздерден сөйлем құрау
(ТЖ )Семантикалық карта
|
Оқушылар жеке жұмысты орындайды |
ҚБ: «Лайк» 1-10 аралығындағы сандар арқылы бағалау
ҚБ: «Лайк» 770 ₸ - Сатып алу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |