___________________________________________
(білім беру ұйымның атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Бейнені өңдеу (2 сабақ)
|
Бөлім: |
Бейне жасау (ортақ тақырыбы: "Табиғи құбылыстар") |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Бейнені өңдеу (2 сабақ) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.4.1 бейнеклиптерді жасау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Бейне редакторды қолданып бейнеклиптерді жасауды үйрену |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың барысы 0-9мин |
Ұймдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу2. Психологиялық ахуал «Жақсылық тамшысы» Әр бала тамшыға өзі жасаған жақсы істерін немесе өзінің бойындағы жақсы қасиеттерін стикерге жазып жеткізеді. Іліп жатқанда әрқайсысы өзгелерге, айналасына өзі жасаған жақсылықтарын, қасиеттерін жария етеді Өткен тақырыпты қайталау. "Бейне өңдеу деген не?" Бейне өңдеу құралдары (мысалы: кесу, дыбыс қосу, мәтін қосу) деген не? - Бейнежазбаларды өңдеу кезінде эффектілер мен ауысуларды не үшін пайдалану керек? - Бейнежазбаға дыбысты немесе әуендерді қалай қосуға болады? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын айқындау оқушылармен бірге - Біздің сабағымыздың тақырыбы қандай деп ойлайсыңдар? - Оның мақсаттары қандай? Біз не істейміз? Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, топтық талқылау өткізгеннен кейін мұғалім сабақ тақырыбын енгізеді, сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлерімен таныстырады. |
Сабаққа дайындалады, бір-біріне жақсы тілектер айтады. Сұрақтарға жауап береді, сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын анықтайды |
Белсенділігі бойынша «Мақтау» әдісімен бағалау Белсенділігі бойынша ауызша бағалайды: «Жарайсың», «Жақсы!», «Талпын!» |
Оқулық, презентация |
|
Сабақтың ортасы 10-40 |
Жаңа тақырыпты меңгеру. Топқа бөлу Геометриялық фигуралар арқылы топқа бөлу; әр түрлі фигураларды оқушыларға таратып 3 –топқа бөлеміз "Джигсо" Әдісі: Әр топқа тапсырма беріледі: шағын мәтінді оқып, оны қалай, қандай тәсілдермен есте сақтау және қайталау керектігін ойластырып, мәтіннің мәнін түсінуге бағытталған сұрақтар жасаңыз. Оқушылар тірек сөздерді жаза алады, сызбаларды немесе кластерлерді сыза алады. Мәтінмен жұмыс істегеннен кейін топтар әрқайсысында барлық төрт топтың өкілдері болатындай етіп қайта бөлінеді. Содан кейін өз сұрақтарын кезек-кезек жазбалар мен графикалық материалдарды қолдана отырып түсіндіреді. Білімді бекіту
Сергіту сәті. https://www.youtube.com/watch?v=e_i716uzZn0
|
Оқушылар топтарға бөлінеді. Сұрақтар беріледі. Әр топ өз сұрақтарын кезек-кезек жазбалар мен графикалық материалдарды қолдана отырып түсіндіред Дескриптор: - сөздерді табады
- терезе элементтерін жазады
-суреттегі терезе атауын анықтайды
-сергіту жаттығуларын орындайды
- батырманың қызметін анықтайды
-практикалық жұмысты орындайды
-интерактивті тапсырманы орындайды |
Мақтау Белсенділігі бойынша «Мақтау» әдісімен бағалау Белсенділігі бойынша ауызша бағалайды: «Жарайсың», «Жақсы!», «Талпын!» |
Оқулық Жұмыс парағы https://www.youtube.com/watch?v=e_i716uzZn0 https://wordwall.net/resource/85177163
|
|
Сабақтын соңы 41-45 мин |
Үй жұмысы: Бейнеролик деген не? Бейнероликті жасау үшін не қажет? Бейнероликті дайындау қандай қадамдардан тұрады? • Бейнероликте бейне эффектілер мен ауысулар қандай мақсатта қолданылады? Сабақ қорытындысы. Рефлексия. "Мен бүгін не үйрендім?" және "Келесі сабақта қандай дағдыларды жақсарту керек?" сұрақтарына жауап беру.
|
Үй тапсырмасын жазады Өз жұмысын бағалайды |
Стикермен жұмыс |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бейне жасау (ортақ тақырыбы: "Табиғи құбылыстар")
Бейне жасау (ортақ тақырыбы: "Табиғи құбылыстар")
___________________________________________
(білім беру ұйымның атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Бейнені өңдеу (2 сабақ)
|
Бөлім: |
Бейне жасау (ортақ тақырыбы: "Табиғи құбылыстар") |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Бейнені өңдеу (2 сабақ) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.4.1 бейнеклиптерді жасау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Бейне редакторды қолданып бейнеклиптерді жасауды үйрену |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың барысы 0-9мин |
Ұймдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу2. Психологиялық ахуал «Жақсылық тамшысы» Әр бала тамшыға өзі жасаған жақсы істерін немесе өзінің бойындағы жақсы қасиеттерін стикерге жазып жеткізеді. Іліп жатқанда әрқайсысы өзгелерге, айналасына өзі жасаған жақсылықтарын, қасиеттерін жария етеді Өткен тақырыпты қайталау. "Бейне өңдеу деген не?" Бейне өңдеу құралдары (мысалы: кесу, дыбыс қосу, мәтін қосу) деген не? - Бейнежазбаларды өңдеу кезінде эффектілер мен ауысуларды не үшін пайдалану керек? - Бейнежазбаға дыбысты немесе әуендерді қалай қосуға болады? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын айқындау оқушылармен бірге - Біздің сабағымыздың тақырыбы қандай деп ойлайсыңдар? - Оның мақсаттары қандай? Біз не істейміз? Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, топтық талқылау өткізгеннен кейін мұғалім сабақ тақырыбын енгізеді, сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлерімен таныстырады. |
Сабаққа дайындалады, бір-біріне жақсы тілектер айтады. Сұрақтарға жауап береді, сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын анықтайды |
Белсенділігі бойынша «Мақтау» әдісімен бағалау Белсенділігі бойынша ауызша бағалайды: «Жарайсың», «Жақсы!», «Талпын!» |
Оқулық, презентация |
|
Сабақтың ортасы 10-40 |
Жаңа тақырыпты меңгеру. Топқа бөлу Геометриялық фигуралар арқылы топқа бөлу; әр түрлі фигураларды оқушыларға таратып 3 –топқа бөлеміз "Джигсо" Әдісі: Әр топқа тапсырма беріледі: шағын мәтінді оқып, оны қалай, қандай тәсілдермен есте сақтау және қайталау керектігін ойластырып, мәтіннің мәнін түсінуге бағытталған сұрақтар жасаңыз. Оқушылар тірек сөздерді жаза алады, сызбаларды немесе кластерлерді сыза алады. Мәтінмен жұмыс істегеннен кейін топтар әрқайсысында барлық төрт топтың өкілдері болатындай етіп қайта бөлінеді. Содан кейін өз сұрақтарын кезек-кезек жазбалар мен графикалық материалдарды қолдана отырып түсіндіреді. Білімді бекіту
Сергіту сәті. https://www.youtube.com/watch?v=e_i716uzZn0
|
Оқушылар топтарға бөлінеді. Сұрақтар беріледі. Әр топ өз сұрақтарын кезек-кезек жазбалар мен графикалық материалдарды қолдана отырып түсіндіред Дескриптор: - сөздерді табады
- терезе элементтерін жазады
-суреттегі терезе атауын анықтайды
-сергіту жаттығуларын орындайды
- батырманың қызметін анықтайды
-практикалық жұмысты орындайды
-интерактивті тапсырманы орындайды |
Мақтау Белсенділігі бойынша «Мақтау» әдісімен бағалау Белсенділігі бойынша ауызша бағалайды: «Жарайсың», «Жақсы!», «Талпын!» |
Оқулық Жұмыс парағы https://www.youtube.com/watch?v=e_i716uzZn0 https://wordwall.net/resource/85177163
|
|
Сабақтын соңы 41-45 мин |
Үй жұмысы: Бейнеролик деген не? Бейнероликті жасау үшін не қажет? Бейнероликті дайындау қандай қадамдардан тұрады? • Бейнероликте бейне эффектілер мен ауысулар қандай мақсатта қолданылады? Сабақ қорытындысы. Рефлексия. "Мен бүгін не үйрендім?" және "Келесі сабақта қандай дағдыларды жақсарту керек?" сұрақтарына жауап беру.
|
Үй тапсырмасын жазады Өз жұмысын бағалайды |
Стикермен жұмыс |
|
шағым қалдыра аласыз


















