|
.Пәні: |
Бейнелеу өнері |
||||
|
Күні: |
09.04.24 |
||||
|
Бөлім: |
«Шығармашылық» |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 1 Д |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Көктем»- гуашпен сурет салу |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.4.3.1 Көркем әдістер мен тәсілдердің көмегімен идеяларды шығармашылық түрде ұсыну және сезімдерін білдіру. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көркем әдістер мен тәсілдердің көмегімен сезімдерін білдіре алады. Бейнежазбаға қатысты суретті анықтайды, оны бейнелеу тәсілдерін, идеяларын шығармалылық түрде ұсынады. |
||||
|
Құндылықтар |
шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау; |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Ширату жаттығулары арқылы жүреді. Күлімде күн күлімде Жер жасарып көгерсін Кешегідей бүгін де Қанат қақсын көгершін Күлімде күн күлімде Күлсін барлық бала шал Берекелі бүгіндей Бейбіт болсын болашақ. Қай жыл мезгілдерінде бізге күн көп күлімдейді? Көктем мезгілінде кім туған күнін тойлайды? Көктем мезгілінің қандай ерекшеліктері бар? Ендеше, бейнежазбаға назар аударайық. |
Ширату жаттығуын орындайды. Бейнежазбаны көргеннен соң, сабақтың мақсатын болжайды. Бейнежазбаға қатысты суретті анықтайды. |
Тамаша Мұғалім нің қолдауы |
үнтаспа Бейнежазб а Интеракти вті тақтадағы сурет |
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 18 мин |
Жаңа сабақ. Мұғалім оқушылардың назарына суреттер ұсынады.
«Ретін анықта» ойыны. (Жұптық ойын) Әр партаға конвертке салынған суреттер таратылады. Берілетін суреттер: Күн, бұлттар, ағаш, құстар, шөптер, көл. Көктем тақырыбына суретті қай ретпен салар едің? Кестеге орналастыр. Әр суретке сай гушь түсін таңда. Сергіту сәті (көзге арналған жаттығулар) Ойында қолданылған суретті пайдалана отырып, бірінші қатар көзбен жүгіртіп күннің суретін, екінші қатар ағаштың суретін, үшінші қатар көлдің суретін бастырыңдар. Сурет салу Кестеде таңдаған түстерің арқылы сурет дәптеріне қылқаламның көмегімен дақ түсіреміз. Тапсырма «Дақтар сөйлейді» Дақтардың көмегімен көктемнің суретін салу. Қолға арналған жаттығулар. https://youtu.be/32tHNtWiMGg Қатарларыңмен ақылдасып, ең үздік суретті анықтаңдар. Оны сипаттауға дайындалыңдар. |
Қима қағаздардың көмегімен сурет салудың ретін анықтайды. Өз идеясын көпшілікке түсіндіреді. Көзге арналған жаттығулар жасайды Дақтар түсіреді Дақтарды қолданып, көктемнің суретін салады Жаттығулар жасайды. Топта талқылайды, сипаттайды. |
Өте жақсы, жарайсы ңдар Қолпаш тау Бас бармақ |
Конверт, қима қағаздар, кесте Сурет дәптер гуашь бейнежазба |
|
|
Сабақтың соңы Рефлексия |
Рефлексия: «Гүлдер алаңы» әдісі. Алдарыңда жатқан гүлдерге назар аударыңдар. Егер сабақ қызықты болса жасылды, әлі де түсінбеген сұрақтарың болса сарыны, мүлдем түсініксіз болса қызылды таңдап тақтада ілулі тұрған үздік суретерге орналастырыңдар. |
Гүлдерді таңдап, әр қатардың оқушылары үздік суреттерін орналастырад ы. |
|
Жасыл, сары, қызыл гүлдер |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
бейнелеу
бейнелеу
|
.Пәні: |
Бейнелеу өнері |
||||
|
Күні: |
09.04.24 |
||||
|
Бөлім: |
«Шығармашылық» |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 1 Д |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Көктем»- гуашпен сурет салу |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.4.3.1 Көркем әдістер мен тәсілдердің көмегімен идеяларды шығармашылық түрде ұсыну және сезімдерін білдіру. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көркем әдістер мен тәсілдердің көмегімен сезімдерін білдіре алады. Бейнежазбаға қатысты суретті анықтайды, оны бейнелеу тәсілдерін, идеяларын шығармалылық түрде ұсынады. |
||||
|
Құндылықтар |
шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау; |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Ширату жаттығулары арқылы жүреді. Күлімде күн күлімде Жер жасарып көгерсін Кешегідей бүгін де Қанат қақсын көгершін Күлімде күн күлімде Күлсін барлық бала шал Берекелі бүгіндей Бейбіт болсын болашақ. Қай жыл мезгілдерінде бізге күн көп күлімдейді? Көктем мезгілінде кім туған күнін тойлайды? Көктем мезгілінің қандай ерекшеліктері бар? Ендеше, бейнежазбаға назар аударайық. |
Ширату жаттығуын орындайды. Бейнежазбаны көргеннен соң, сабақтың мақсатын болжайды. Бейнежазбаға қатысты суретті анықтайды. |
Тамаша Мұғалім нің қолдауы |
үнтаспа Бейнежазб а Интеракти вті тақтадағы сурет |
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 18 мин |
Жаңа сабақ. Мұғалім оқушылардың назарына суреттер ұсынады.
«Ретін анықта» ойыны. (Жұптық ойын) Әр партаға конвертке салынған суреттер таратылады. Берілетін суреттер: Күн, бұлттар, ағаш, құстар, шөптер, көл. Көктем тақырыбына суретті қай ретпен салар едің? Кестеге орналастыр. Әр суретке сай гушь түсін таңда. Сергіту сәті (көзге арналған жаттығулар) Ойында қолданылған суретті пайдалана отырып, бірінші қатар көзбен жүгіртіп күннің суретін, екінші қатар ағаштың суретін, үшінші қатар көлдің суретін бастырыңдар. Сурет салу Кестеде таңдаған түстерің арқылы сурет дәптеріне қылқаламның көмегімен дақ түсіреміз. Тапсырма «Дақтар сөйлейді» Дақтардың көмегімен көктемнің суретін салу. Қолға арналған жаттығулар. https://youtu.be/32tHNtWiMGg Қатарларыңмен ақылдасып, ең үздік суретті анықтаңдар. Оны сипаттауға дайындалыңдар. |
Қима қағаздардың көмегімен сурет салудың ретін анықтайды. Өз идеясын көпшілікке түсіндіреді. Көзге арналған жаттығулар жасайды Дақтар түсіреді Дақтарды қолданып, көктемнің суретін салады Жаттығулар жасайды. Топта талқылайды, сипаттайды. |
Өте жақсы, жарайсы ңдар Қолпаш тау Бас бармақ |
Конверт, қима қағаздар, кесте Сурет дәптер гуашь бейнежазба |
|
|
Сабақтың соңы Рефлексия |
Рефлексия: «Гүлдер алаңы» әдісі. Алдарыңда жатқан гүлдерге назар аударыңдар. Егер сабақ қызықты болса жасылды, әлі де түсінбеген сұрақтарың болса сарыны, мүлдем түсініксіз болса қызылды таңдап тақтада ілулі тұрған үздік суретерге орналастырыңдар. |
Гүлдерді таңдап, әр қатардың оқушылары үздік суреттерін орналастырад ы. |
|
Жасыл, сары, қызыл гүлдер |
|
шағым қалдыра аласыз













