Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
С.Сейфуллин атындағы №165 орта мектеп
(білім беру ұйымының атауы
|
Бөлім: |
Педагогтің Т.А.Ә. : Г.Айгелдиева |
Күні |
|
|
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
4.3 Белгіленген сипаттары бар элементті іздеу |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
9.3.3.1- бірөлшемді массивтерді пайдаланып Python программалау тілінде программаларды жасау |
||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: Массив элементтерін қасиеттері бойынша іздеуді анықтау; Көптеген оқушылар: Python программалау тілінде массивтен қасиеттері бойынша деректерді іздеу; Кейбір оқушылар: Берілген қасиеттері бойынша массив элементтерін іздеу жобасын қолданудың қажеттілігін тұжырымдау. |
||
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 4 мин 2 мин |
Ұйымдастыру: https://ultragenerator.com/splitgroups/ сервисі арқылы топқа бөлу І топ: «Сызықтық» ІІ топ: «Тармақталған» Өткен сабақты пысықтау: - мұғалімнің нұсқауымен бір оқушы шығып әр топқа өткен тақырыптар бойынша «Кезбе тілші» әдісі арқылы түрлі сұрақтар қояды; |
Оқушылар сәлемдеседі Оқушылар сұраққа жауап береді |
Оқушылар бір–бірін "Қол шапалақтау" әдісімен бағалайды. |
Микрофон Кеспе қағаздар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 8 мин (видео) 21 мин 3 мин 1 мин 3 мин |
«Кинометафора» әдісі Жаңа сабақты түсіндіру: Видеоролик арқылы интерактивті тақтадан ақпарат көрсетіледі.
Көрсетілім. Python программалау тілінде бірөлшемді массивті қолданып деректер іздеу қызметтерімен танысамыз. Жеке жұмыс: «Кім жылдам» әдісі: python бағдарламасын іске қосыңыз. Тапсырманы орындаңыз... 1-тапсырма. Ұзын оқушы мен қысқа оқушы арасындағы айырмашылық. 9-сыныптағы ұл балалардың бойларының ұзындығы Х [20] массиві түрінде берілген. Осы сыныпта бойы ең ұзын оқушы мен сыныптағы бойы ең қысқа оқушының бойларындағы айырмашылық қаншаға тең?
from array import array X = array("i") N = int( input() ) X = [0]*N for i in range(0,N): X[i] = int( input() ) min = X[0] max = X[0] for i in range(0,N): if X[i] < min: min = X[i] if X[i] > max: max = X[i] print(max - min)
Дескриптор: - Python программалау тілінде бірөлшемді массивтерді қолданады.. ҚБ: стикер /3 балл/ 2-тапсырма. Еселік сандар. A[N] бір өлшемді натурал сандар массиві берілген (1<N<100000). Осы массивте p-ға еселік сандарды экранға шығар. Берілген мысалды N=10, P=3
from array import array a = array('i') n, p = map(int, input().split()) s = 0 a = [0] * n t = input().split() for i in range(0, n): a[i] = int(t[i]) for i in range(0, n): if a[i] % p == 0: print(a[i], end = ' ')
Дескриптор: Бірөлшемді массивтерді анықтайды; Бірөлшемді массивтерді программалауда қолданады. ҚБ: стикер /3 балл/ Жұптық жұмыс: «Сәйкесін тап» әдісі Python тілінде массивтерде қолданылатын кілттік сөздерді сәйкестендір.
Жауабы:
Дескриптор. - Python тілінде қолданылатын цикл және шарт операторына сәйкес кілттік сөздерді табады. ҚБ: стикер /4 балл/
Сергіту сәті: сергіту жаттығуын орындату:
Талдау. 1. Сызықтық алгоритм дегеніміз не? Жауап: Барлық әрекеттер тізбектеліп бірінен кейін бірі табиғи реттілікпен орындалатын алгоритм құрылымы. 2. Бірөлшемді массивте ең жиі орындалатын іс -әрекет түрі қандай? Жауап: Ең жиі қолданылатын сызықтық іс -әрекет болып табылады. 3. Бірөлшемдік массивтерде іздеуде жиі қолданылатын қандай шарттар бар? Жауап: егер, онда, және т.б «Сәйкесін тап» әдісі. |
Мұғалімді тыңдайды Python программалау тілінде бірөлшемді массивті қолданып деректер іздеу қызметтерімен танысады. Python тілінде берілген есептердің кодын жазады Python тілінде бірөлшемді массивті пайдаланып, берілген есептің кодын жазады және нәтижесін экран бетіне шығарады. Кеспе қағаздан сәйкесін табады Барлық оқушылар сергіту жаттығуын орындайды. https://wordwall.net/ru/resource/45880461 «Wordwall» онлайн сервисінде тапсырмаларды сәйкестендіреді |
Оқушылар видео сабақтан көргенін сұрақ-жауап әдісі арқылы пысықтайды. "Ауызша" бағалайды. 3 балл 3 балл 4 балл |
Интерак тивті тақта Үлестірме қағаздар «Алматы кітап» баспасы. 2019 жыл. Р.А.Қадырқұлов, Г.К.Нұрмұханбетова 9-сынып Дербес компьютер
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Айгелдиева Гульнар МаксутовнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Белгіленген сипаттары бар элементті іздеу
Тақырып бойынша 21 материал табылды
Белгіленген сипаттары бар элементті іздеуМатериал туралы қысқаша түсінік
Массив элеметтері туралы мәлімет
Материалдың қысқаша нұсқасы Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі С.Сейфуллин атындағы №165 орта мектеп (білім беру ұйымының атауы
Сабақтың барысы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

















