Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Бенилюкс елдері. Бельгия
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Абай атындағы №31 жалпы білім беретін мектеп» КММ |
|||||||||||||||||||||||||
|
Пәні |
Елтану |
|||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім |
Бенилюкс елдері |
|||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Турешова Куралай Жусуповна |
|||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
25.09.2025ж |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сыныбы: 11 «А» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Бенилюкс елдері. Бельгия |
|||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
Бельгияның географиялық, саяси, мәдени ерекшеліктерін сипаттау. Экономикалық рөлін түсіндіру, ЕО-дағы орнына баға беру. Қазақстанмен салыстыру арқылы қорытынды жасау. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Оқушылар Бельгия туралы жаңа мәліметтер алады, мәдениеті мен экономикасын жан-жақты зерттейді. Өз ойын дәлелдеп айтуға, салыстыра талдауға дағдыланады. ЖИ құралдарын қолданып шығармашылық бейнематериал құрастырады. |
|||||||||||||||||||||||||
|
"Адал азамат" бірыңғай тәрбие бағдарламасының құндылықтарын енгізу |
Жасампаздық және жаңашылдық Бірлік және ынтымақ Әділдік және жауапкершілік |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру |
- Оқушыларды жылы жүзбен қарсы алады. - «Бельгияға сапар» тренингі: оқушылар көзін жұмып, өзін Брюссель көшелерінде елестетеді (қысқа визуалды жаттығу). - Сыныпты 3 топқа бөледі.
- «Еуропа елдерін білесің бе?» Kahoot-викторина ұйымдастырады. - Сұрақтар: «Қай елдің астанасы Брюссель?», «ЕО штаб-пәтері қайда?». |
Оқушылар сабаққа психологиялық тұрғыдан бейімделеді, топқа бөлінеді.
Оқушылар Kahoot қосымшасы арқылы жылдам жауап береді. |
Қол шапалақтау, мадақ сөздер.
Жылдам нәтижелер экранда көрінеді. |
Интерактивті карта, тақта
Kahoot, смартфон/планшет |
||||||||||||||||||||||
|
Жаңа білім
Бекіту |
- Презентация арқылы Бельгия жайлы негізгі мәлімет береді (географиясы, тілдері, халқы, экономикасы, мәдениеті). - «Бельгия – Қазақстан» салыстыру кестесін таратады.
Топтық жұмыс Топтарға тапсырма береді: 1-топ: «Бельгия мәдениеті» – асханасы, ұлттық мерекелері, өнері. 2-топ: «Экономика және ЕО» – Бельгияның ЕО-дағы орны, ірі компаниялары. 3-топ: «Туризм» – туристік аймақтар, Брюгге, Антверпен, Брюссель. - Әр топ постер немесе Canva-да mindmap жасайды.
ЖИ тапсырма (интерактив) - Мұғалім әр топқа ChatGPT/Gemini/Grok қолдануды тапсырады. - Тапсырма: «Бельгияға виртуалды тур» бейне/анимация жасау (мысалы: Atomium ғимараты, Гран-Плас алаңы, бельгиялық вафли, шоколад фабрикасы, комикс кейіпкерлері). - Топтарға ЖИ арқылы дайындалған бейнені сыныпқа көрсетуге уақыт береді.
- «Бельгия бізге несімен үлгі?» атты мини-дебат ұйымдастырады. - Сұрақ: «Қазақстан Бельгиядан нені үйрене алады?» |
Тыңдайды, жазып алады. Кестені толтырады: халық саны, тілдер, мәдениет, экономика.
Әр топ ақпаратты талқылайды, креативті постер дайындайды, сынып алдында қорғайды.
- Әр топ ЖИ құралын пайдаланып, қысқа бейне/анимация жасайды. - Сынып алдында көрсетіп, 1-2 минут түсіндірме береді. - Оқушылар бір-біріне сұрақ қояды.
Оқушылар аргументтерін айтады, бір-бірінің пікірін толықтырады. |
Толтырылған кесте талқыланады.
Топтық бағалау критерийлері: мазмұн, креатив, дәлел.
Критерийлік бағалау: мазмұн – 5 б., шығармашылық – 5 б., құндылық байланысы – 5 б.
Мұғалім қорытынды баға береді. |
Презентация, салыстыру кестесі
Флипчарт, маркер, Canva/Miro
ChatGPT, Gemini, Grok, ноутбук/смартфон, проектор |
||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс |
- Mentimeter қосымшасында «Мен үшін ең қызықты жаңалық...» сұрағын қояды. - Нәтижелерді экранға шығарады. |
Оқушылар смартфоннан жылдам жауап береді. |
Жауаптар негізінде ауызша қорытынды жасалады. |
Mentimeter |
||||||||||||||||||||||
Тексерілді:________________
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бенилюкс елдері. Бельгия
Бенилюкс елдері. Бельгия
Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Бенилюкс елдері. Бельгия
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Абай атындағы №31 жалпы білім беретін мектеп» КММ |
|||||||||||||||||||||||||
|
Пәні |
Елтану |
|||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім |
Бенилюкс елдері |
|||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Турешова Куралай Жусуповна |
|||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
25.09.2025ж |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сыныбы: 11 «А» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Бенилюкс елдері. Бельгия |
|||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
Бельгияның географиялық, саяси, мәдени ерекшеліктерін сипаттау. Экономикалық рөлін түсіндіру, ЕО-дағы орнына баға беру. Қазақстанмен салыстыру арқылы қорытынды жасау. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Оқушылар Бельгия туралы жаңа мәліметтер алады, мәдениеті мен экономикасын жан-жақты зерттейді. Өз ойын дәлелдеп айтуға, салыстыра талдауға дағдыланады. ЖИ құралдарын қолданып шығармашылық бейнематериал құрастырады. |
|||||||||||||||||||||||||
|
"Адал азамат" бірыңғай тәрбие бағдарламасының құндылықтарын енгізу |
Жасампаздық және жаңашылдық Бірлік және ынтымақ Әділдік және жауапкершілік |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру |
- Оқушыларды жылы жүзбен қарсы алады. - «Бельгияға сапар» тренингі: оқушылар көзін жұмып, өзін Брюссель көшелерінде елестетеді (қысқа визуалды жаттығу). - Сыныпты 3 топқа бөледі.
- «Еуропа елдерін білесің бе?» Kahoot-викторина ұйымдастырады. - Сұрақтар: «Қай елдің астанасы Брюссель?», «ЕО штаб-пәтері қайда?». |
Оқушылар сабаққа психологиялық тұрғыдан бейімделеді, топқа бөлінеді.
Оқушылар Kahoot қосымшасы арқылы жылдам жауап береді. |
Қол шапалақтау, мадақ сөздер.
Жылдам нәтижелер экранда көрінеді. |
Интерактивті карта, тақта
Kahoot, смартфон/планшет |
||||||||||||||||||||||
|
Жаңа білім
Бекіту |
- Презентация арқылы Бельгия жайлы негізгі мәлімет береді (географиясы, тілдері, халқы, экономикасы, мәдениеті). - «Бельгия – Қазақстан» салыстыру кестесін таратады.
Топтық жұмыс Топтарға тапсырма береді: 1-топ: «Бельгия мәдениеті» – асханасы, ұлттық мерекелері, өнері. 2-топ: «Экономика және ЕО» – Бельгияның ЕО-дағы орны, ірі компаниялары. 3-топ: «Туризм» – туристік аймақтар, Брюгге, Антверпен, Брюссель. - Әр топ постер немесе Canva-да mindmap жасайды.
ЖИ тапсырма (интерактив) - Мұғалім әр топқа ChatGPT/Gemini/Grok қолдануды тапсырады. - Тапсырма: «Бельгияға виртуалды тур» бейне/анимация жасау (мысалы: Atomium ғимараты, Гран-Плас алаңы, бельгиялық вафли, шоколад фабрикасы, комикс кейіпкерлері). - Топтарға ЖИ арқылы дайындалған бейнені сыныпқа көрсетуге уақыт береді.
- «Бельгия бізге несімен үлгі?» атты мини-дебат ұйымдастырады. - Сұрақ: «Қазақстан Бельгиядан нені үйрене алады?» |
Тыңдайды, жазып алады. Кестені толтырады: халық саны, тілдер, мәдениет, экономика.
Әр топ ақпаратты талқылайды, креативті постер дайындайды, сынып алдында қорғайды.
- Әр топ ЖИ құралын пайдаланып, қысқа бейне/анимация жасайды. - Сынып алдында көрсетіп, 1-2 минут түсіндірме береді. - Оқушылар бір-біріне сұрақ қояды.
Оқушылар аргументтерін айтады, бір-бірінің пікірін толықтырады. |
Толтырылған кесте талқыланады.
Топтық бағалау критерийлері: мазмұн, креатив, дәлел.
Критерийлік бағалау: мазмұн – 5 б., шығармашылық – 5 б., құндылық байланысы – 5 б.
Мұғалім қорытынды баға береді. |
Презентация, салыстыру кестесі
Флипчарт, маркер, Canva/Miro
ChatGPT, Gemini, Grok, ноутбук/смартфон, проектор |
||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс |
- Mentimeter қосымшасында «Мен үшін ең қызықты жаңалық...» сұрағын қояды. - Нәтижелерді экранға шығарады. |
Оқушылар смартфоннан жылдам жауап береді. |
Жауаптар негізінде ауызша қорытынды жасалады. |
Mentimeter |
||||||||||||||||||||||
Тексерілді:________________
шағым қалдыра аласыз













